در سرازیری نیازی به شتاب نیست !

خبری را 2 روز پیش در فضای مجازی دید جدی نگرفتم ، دوباره دیدم و هی دیدم . فرض گرفتم خبرادغام سپاه در ارتش جدی است ، بر خلاف نظر کاربری که نوشته بود سپاه میخواهد در پوشش ارتش به خرابکاریهای خودش ادامه دهد ، من نظرم این نیست . در مسیر برجام غرب صراحتا به اطلاع همه دنیا ازنیویورک رساند که برجام وتوافق جدید میخواهد که شامل عقب نشینی حکومت اسلامی ولایت فقیه از خاورمیانه هم میشود ، یعنی یک جرعه بزرگ از زهر برجام . در قدم بعد و شاید آخرین جرعه ، غرب اهرم حقوق بشر را وارد میکند و فشار را تا حدی بالا میبرد که سیستم ولایت فقیه مثل بنای موریانه زده میریزد .


وقتی درکشورهای خاورمیانه دخالتی نباشد و اهرم حقوق بشر هم وارد شود و عمل کند ، موجودیت سپاه پاسداران موضوعییت ندارد . در این حالت باید سپاه قاعدتا منحل بشود که مثل تُف سر بالا سیستم این کار را قبول نمیکند . ولی حالت ادغام در ارتش واقعی تر است . وقتی بدنه سپاه در ارتش ادغام شود هژمونی دیگر با سپاه نمیتواند باشد و ارتش هم به قول حسن روحانی اساسا در سیاست دخالت نمیکند . سر قضیه ( خامنه ای و فرماندهان اصلی سپاه ) هم مجبور میشوند به آرامی بازوهای اقتصادی و سیاسی را جمع کند . در تمام ارتشهای دنیا رکن دوم هست وبقیه دایره های تفتیش عقاید سپاه میروند به موزه . یعنی با ادغام بدنه سپاه پاسداران درارتش همه چیز به آرامی حالت برعکس و متعارف میگیرد که اسمش استحاله است .


حسن روحانی چند روز پیش سیخی به سپاه زد و گفت در اقتصاد وسیاست دخالت نکنید و اگر چه سخنگوی سپاه چند روز پیش خطاب به حسن روحانی جواب داد : یادت هست امام خمینی گفت اگر سپاه نبود کشور هم نبود …. حالا یه کشوری هست دور هم میچاپیم و میخوریم اینقدر به ما سیخ نزن …. ولی حکایت قوانین مسیر برجام با دوران طلایی امام خمینی کاملا در تضاد است .

غرب دنبال توافق مکمل برجام است ،رئیس جمهور فرانسه در کنگره آمریکا گفت : بدون جایگزین جامع‌تر، نباید برجام را رها کرد آمریکا میگوید نمیخواهد رها کند ولی باید کامل شود . رئیس‌جمهوری فرانسه، روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت گفته است، رییس جمهوری آمریکا از توافق هسته ای شش قدرت جهانی با ایران، برجام، خارج خواهد شد . وزیرخارجه ولی فقیه ظریف میگوید : حجاب اجباری در نظام ما قانون است و بی حجابی تا 2 ماه حبس دارد ! اگر آمریکا از برجام خارج شود حکومت اسلامی هم خارج میشود…این دیگه خیلی جدید بود ظریف رسما قاط زده ، خروج هیچکس حتی اروپا معنایی ندارد . تمام اعتبار یا وزن برجام به آمریکا گره خورده است .


و بالاخره حسن روحانی رئیس جمهور ولایت فقیه با عصبانییت گفته است : برخی فکر می کنند که کاخ سفید باید دربارۀ سرنوشت کشورهای خاورمیانه تصمیم بگیرد. آمریکا چشم طمع به ذخایر نفتی و میلیاردها دلار ذخایر ارزی کشورهای عرب بیچاره مظلوم خاورمیانه دوخته است و کلیه موضعگیری ها و سیاست ها در غارت این منابع و ثروت ها تنظیم شده اند. حسن روحانی در ادامۀ این سخن، رئیس جمهوری آمریکا را “جیره خوار” عربستان و دیگر کشورهای عرب منطقه خواند.

ای بابا حاج حسن چه دل پری داری ؟ این همان آمریکایی است که در 1357 سند منگوله دار ایران را شش دونگی تقدیم شماها کرد و از حجره های نمدار حوزه تا پاریس و درخت سیب تا ایرفرانس و ایران … الان 40 سال است که فقط شماها را کردیت سیاسی میدهد تا شما ملت ایران را به خاک سیاه بنشانید ، این همان آمریکاست ، حالا منافعش ایجاب میکند تا کاری دیگر کند ، البته منم از دست سیاستهای این گنده لات دنیا عصبانی هستم ولی ببین مدنی هستم و مثل تو عربده نمیکشم ….

اسماعیل هوشیار