د غبرګولي، اتمه،‌ د پښتو خوږه ژبه، د ورځې په…

لیکونکۍ: محمدعثمان نجیب ژبه،‌ او مورنۍ ژبه، د څښټن تعالیٰ له…

دفاع از جمهوریت یعنی دفاع از خون هزاران سرباز و…

نویسنده: مهرالدین مشید دفاع از جمهوریت به معنای دفاع از ارزش…

مختصری درباره تاریخچه احیای مجدد و باز ساز ی…

جهان درویرانی افغانستان دست داشت درین شکی نیست و اظهر…

ازمثالهای زشت ونامیمون فدرالیزم

برګرفته برخی از مقاله تحقیی تحت عنوان (سیستم ونظام های…

تجمع گروه های تروریستی در شمال؛ بستر سازی برای جنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید جغرافیای شمال زیر پاشنه های تروریسم و سکوی…

پاکستان و ایران حاميان اصلی طالبان و عاملان فاجعه در…

نویسنده: مهرالدین مشید ابراز نگرانی پاکستان و ایران از گروه‌ های…

چند شعر از دارین_زکریا

برگردان چند شعر از #دارین_زکریا شاعر سوریه‌ای خانم "دارین زکریا" (به…

چهار هایکو

ترجمه‌ی چهار هایکو از #توروالد_برتلسن هایکوسرای دانمارکی* توسط #زانا_کوردستانی  آقای "توروالد…

فلسفه هایدگر میان تبلیغ فاشیسم و آنتی کمونیسم

Martin Heidegger(1889-1976)  آرام بختیاری کج فهمی فیلسوفان مذهبی دانشگاهی وطن از هایدگر. چرا…

سفر ملاهبت الله به کابل ؛ نشانه های زوال یا…

نویسنده: مهرالدین مشید نبض زمان و رقم خوردن شمارش معکوس در…

جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

«
»

بار کج به منزل نمی رسد

فرهاد

هرکه با بیگانه همدست شد                                               بر زمین افتاد و آخر پست شد

                                                                                                                     فانی

با ورق زدن تاریخ پر افتخار کشور آگاه می شویم در هر زمان افراد و گروه های که به واسطه کشور گشایان و اجنبی ها به فرق ده ها میلیون مردم میخ کوب مطابق سناریو آنها کشور و مردم ما را در گرداب های خونین غرق، و کوره های آتش مبدل ساخته اند بلاخره چهره های منحوس شان افشا مورد نفرین ده ها میلیون مردم کشور قرار گرفته و نامهایشان به حیث دشمنان سوگند خورده و نوکران زر خرید ادارات استخباراتی اجانب در تاریخ ثبت گردیده است. صدها مثال از معاده گندمک، امضا خط دیورند، لشکر کشی شاه شجاع و بازی های خونین چهار دهه اخیر زیر نام طالب، القاعده، داعش و غیره جریان دارد میتوان یادآور شد. طوریکه مردم کشور به خوبی پی برده اند بعد از شعله ور ساختن جنگ اعلان ناشده و تحمیلی زیر نام خطر لشکر سرخ به واسطه سران استخباراتی آی.اس.آی، سعودی، ایران، قطر، شیخ های عرب، مافیای مواد مخدر و حامیان بین اللملی شان به ارزش هزاران میلیارد دالر ثروتهای مادی و معنوی کشور و مردم غارت به کشور پاکستان انتقال، کشور جنت نشان ما به پایگاه مافیای بین المللی مواد مخدر، میدان نبرد، کشور مصرفی تهیه کننده مواد خام، آزمایش انواع ایدولوژی ها، سلاح های پیشرفته زمینی و هوایی کشورهای منطقه و جهان مبدل در حال حاضر بیش از شصت فیصد مردم در زیر خط فقر زیست نموده، سه میلیون مردم از جمله زنان و کودکان، جوانان به مخدر مبتلا، اکثریت مردم از ناحیه مبتلا شدن به امراض فزیکی و روانی رنج می برند. تلفات غیر نظامیان در سال جاری نسبت به در سال گذشته چهل فیصد افزایش یافته است.

فرار مغزها، سرمایه رو به افزایش بوده به نسبت عدم توجه به تولیدات داخلی، نشر و پخش بانک نوت های جعلی در پاکستان، پول شوئی، ارزش پول افغانی در مقابل اسعار خارجی پائین آمده مردم از ناحیه افزایش بیکاری، بیماری، جاری شدن سیل های خون، سرقت های مسلحانه، آدم ربائی، ماین گذاری روی جاده، حملات انتحاری، عدم تطبیق یکسان قانون و عدالت اجتماعی، افزایش فساد گسترده، غضب میلیونها جریب زمین، تجاوز جنسی بالای زنان و کودکان، مسلط شدن اقتصاد جنگی، مافیائی و غیر مشروع، دامن زدن انواع خشونت های خانواده گی، خصومت های قومی، لسانی، سمتی، مذهبی، تنظیمی، حزبی، موجودیت زن ستیزان، مردم ستیزان، فرهنگ ستیزان، قانون ستیزان در قدرت به ستوه آمده صدای شان به آسمانها بلند شده با تاسف گوش شنوا و چشم بینا وجود ندارد! خبری که به تاریخ 12/5/1394 خبری از طلوع نیوز نشر کرد در آن گفته شد پسر و سکرتر مسئولین پولیس در ولایت وردک بالای یک دختر تجاوز جنسی نمودند. سرپرست ولسوالی شیندند به نسبت تجاوز بالای یک زن گرفتار شد.

حالا که دامان رسوایی هایشان به جهانیان بلند شده بخاطر اغفال ده ها میلیون مردم و پوشانیدن جنایات خونین چندین دهه گذشته خویش دست به بازی های جدید زده تا بتوانند زمینه فعالیت و جنایات خونین را زیر نام داعش در کشور بخاطر دستیابی به کشورهای منطقه و خاورمیانه از این بیشتر سازند که افشای مرگ ملا عمر بعد از دو سال نیز ادامه بازی های خونین گذشته می باشد که اداره آی.اس.آی، سعودی، که به حمایت متحدین منطقه و جهانی خویش راه اندازی نموده یکی از مثال های ازین بازی ها می باشد زیرا که ادارات استخباراتی و حامیان بین المللی شان ترس از یاغی شدن نوکران خویش دارند و با پارچه پارچه ساختن آنها جلو تامین صلح پایدار را در کشور ما میخواهند بگیرند از جانب دیگر با وجود آمدن چند دسته گی در گروه طالبان زمینه فعالیت گماشته گان جدید شان را که زیر نام داعش به کشتار مردم بیگناه در کشور ما و یک عده از کشورها آغاز کرده اند مساعد سازند. خلاصه این که تجارب خونین گذشته ثابت ساخت آنعده افراد و گروه ها منحیث اجیر، غلام، فروخته شده، نوکر افزار در اختیار استخباراتی کشورهای توسعه طلب و غارتگر قرار گرفته اند به هیچ وجه صلاحیت تصمیم گیری ها را نداشته و ندارند و هر زمانیکه نتوانند به بادارن خویش خدمات لازم را انجام دهند به قیمت جان و زندگی شان تمام می شود. به باور ما وقت آن رسیده که تمام افراد، گروه ها و شخصیت های که غیر آگاهانه مستقیم و یا غیر مستقیم در جنگ های خونی سهم داشته و دارند. از انجام بازی های خونین گذشته باید درس عبرت بگیرند. به خواست های ده ها میلیون تن دهند و با محدود نمودن صلاحیت های مافیای مواد مخدر، اقتصادی، جنگ سالاران، عاملین فساد گسترده، غاضبین میلیونها جریب زمین، ناقضین حقوق بشر، عاملین دامن زدن انواع خشونت های خانواده گی، خصومت های قومی، لسانی، سمتی، تنظیمی، حزبی، مذهبی،  قانون ستیزان، مردم ستیزان، زن ستیزان، فرهنگ ستیزان، زورمندان، جنایت کاران سازمان یافته، غارتگران ثروتهای مادی و معنوی کشور، زمینه جلب اعتماد از دست رفته ده ها میلیون مردم را دوباره مساعد سازند تا کشور ما از این بیشتر آماج خونین کشور گشایان قرار نگیرد. از جانب دیگر آنهائیکه چنین جنایات را بالای ملت طبق سناریو کشور گشایان تحمیل کرده اند. باید بدانند که بار کج به منزل نمی رسد. وعده خداوند (ج) پیروزی حق بر باطل حتمی است. آن روز دور نیست که در دادگاه حق و عدالت مورد بازپرس قرار نگیرند.