اسلام سیاسی و ناکارامدی و شکست آن در جهان اسلام

نویسنده: مهرالدین مشید اسلام سیاسی کمونیسم را به موزۀ تاریخ برد؛…

تاریخ فلسفه غرب در منابع چپ و لیبرال 

آرام بختیاری سیر اندیشه فلسفی در شرق و غرب.  واژه فلسفه، مفهومی…

مفهوم شناسی جهاد اسلامی، در مبانی سیاست مدرن

بند ظواهر و احکام بیدون حکمت و تزریق آن در…

دین و دربار در 5 هزار سال پیش- ایلام

 دکتر بیژن باران فرهنگ در باورهای شفاهی و اقلام هنری در…

سلامنامه

نوشته نذیر ظفر 23/23/01 ز مـــــــن به جــــــمله…

افغانستان به مثابه یک سیاه‌چاله‌ی جیوپولتیک

بر اساس تعریف دانشنامه‌ها، سیاه‌چاله (به انگلیسی Blackhole ) ناحیه…

خاموشی پیش از توفان و پیچیده گی اوضاع سیاسی افغانستان

نویسنده: مهرالدین مشید جنگ های نیابتی و دیپلوماسی نیابتی و شکننده…

داستان «هدیه»

نویسنده «آناند ویشنو پراکاش»؛ مترجم «گیتا بختیاری» نم نم باران روی…

دشمن زن

رسول پویان نظام ظـلم و سـتم پایـدار نخواهد بود ترورووحشت تان برقرارنخواهد…

وطن

آتش زده خصم لانه‌ای من میسوزد ازین کاشانه‌ای من تا چند کشم…

فیسبوک چلونکی های دیروزهمه به طالبان پیوسته اند

   نوشته ی : اسماعیل فروغی       اصطلاح فیسبوک چلوونکی…

پیرئ

نوشته نذیر ظفر 23/18/01 همــه دلــــــــگیر اند از آوان پیری نگردد…

فلسفه کمونیستی،- دین، ایدئولوژی، جهانبینی، یا مکتب رهایی بخش؟

آرام بختیاری فلسفه کمونیستی برای آنارشیست ها و نسل های برباد…

چرا نظام سیاسی دهه‌ی شصت در افغانستان مؤفق و نظام…

نوشته‌ی محمدعثمان نجیب من در این نوشته‌ی کوتاه تنها به یک…

وجه تسمیه اوزبیک

اوزبیک از دو کلمه جداگانه تورکی ترکیب یافته است: اوز…

نجات افغانستان از شر تروریسم و یک جنگ نیابتی دیگر

نویسنده: مهرالدین مشید       طرح ها و راهکار ها و درازراۀ…

یاداشت

 نامه سر گشاده که از طرف  تعداداز  متخصصین  ، مدافعان افغانستان…

مسلط بودن قانون جنگل در مادر وطن ما

انجنیرفضل احمد افغان.               …

مام وطن

دوست دارم از دل و جان آنکه غمخوار وطن  یا که…

آیا افول امریکا قابل تصوراست؟

   نوشته ی : اسماعیل فروغی      ایالات متحده ی امریکا ازاولین سال‌های…

«
»

اوکراین فاحشه‌خانه نیست 

30.12.2022

آرتیوم ایگناتیف (ARTYOM IGNATIEV)

ا. م. شیری

تعداد موارد تجاوز جنسی به زنان و دختران اوکراینی در اروپا از فوریه ۲۶۰ درصد افزایش یافته است.

اروپا در حال گسترش دامنۀ قاچاق انسان و بهره‌کشی جنسی از زنان پناهنده از اوکراین است. تجارت کثیف روی بدن انسان در حال رشد و رونق است. در نشست پارلمان اروپا در پایان ماه نوامبر، آمار وحشتناکی از جنایاتی اعلام شد که قربانیان آن خارج شدگان از اوکراین هستند:

ــ از فوریه ۲۰۲۲، تعداد موارد تجاوز به زنان و دختران اوکراینی ۲۶۰ درصد افزایش یافته است؛

ــ زنان و دختران اوکراینی در اتحادیۀ اروپا “با مشکلات اقتصادی روبرو هستند” و در معرض “خطر بزرگ اغوا شدن به سمت فحشا” هستند؛

ــ صدها هزار زن و دختر اوکراینی قربانی قاچاق انسان شده‌اند؛

ــ ۶۵ درصد از موارد قاچاق انسان برای بهره‌کشی جنسی معمولاً از میان زنان و دختران اوکراینی هستند.

به موازات این داده‌ها، معلوم شد که پس از هجوم پناهندگان از اوکراین، یک رکورد ابتلا به عفونت ایدز در لهستان ثبت شد. بر اساس گزارش مؤسسۀ ملی تحقیقات بهداشت عمومی، ۱۹۱۰ مورد جدید ابتلا به ایدز در پایان اکتبر ثبت شد که یک رکورد مطلق برای لهستان است.

نشریه Wirtualna Polska با استناد به آلدونا کوالچوک-کوت، دکتر علوم پزشکی، متخصص بیماری‌های عفونی می‌نویسد: از اظهارات او چنین استنباط می‌شود که افزایش شدید آمار بروز با ورود پناهندگان اوکراینی همراه است. او می‌گوید: “شهروندان زیادی از اوکراین برای ادامۀ معالجه به ما مراجعه می‌کنند. ما آن‌ها را به عنوان موارد جدید مبتلا به ایدز به وزارت بهداشت گزارش ‌می‌دهیم، بنابراین، در آمار موارد جدید لحاظ می‌شود”.

وزارت بهداشت لهستان و رسانه‌های محلی در اواسط اکتبر گزارش دادند که “پناهندگان نظامی از اوکراین” موج بسیار بزرگی از ایدز به لهستان با خود آوردند. علاوه بر این، عامل پناهندگی بر “تغییر رفتار اجتماعی در حوزۀ جنسی” خود لهستانی‌ها تأثیر گذاشت.

جای تعجب نیست. به گزارش دانشگاه ییل (آمریکا)، چند سال پیش، در سال ۲۰۲۰، اوکراین پرچم‌دار دومین کشور اروپا از نظر تعداد مبتلایان به ایدز شد. تعداد اوکراینی‌های آلوده به ویروس ایدز در آن زمان از ۲۵۰ هزار نفر فراتر رفت.

حتی مدت‌ها قبل از شروع درگیری‌های مسلحانه، اوکراینی‌ها و زنان اوکراینی از رایج‌ترین قربانیان استثمار جنسی و قاچاق انسان در اتحادیۀ اروپا بودند. نمونۀ بارز آن رسوایی ده سال قبل است، که از جمله در رسانه‌های اوکراین تحت عنوان “بردۀ جنسی اوکراینی می‌تواند حرفۀ نخست وزیر گستاخ کوزوو را تخریب کند”، پوشش داده شد.

اجازه دهید اصل موضوع را به طور خلاصه یادآوری کنیم. در اواخر نوامبر ۲۰۱۲، ن. م، ۱۹ ساله اوکراینی، که به طور معجزه‌آسایی توانست از بردگی جنسی در پریشتینا فرار کند، هاشم تاچی، “نخست وزیر” کوزووی خودخوانده را رسما به نگهداری حرمسرای برده‌های جنسی متهم کرد.

این دختر فراری به نهادهای مجری قانون گفت که ۵۳ صیغه که مرتباً مورد خشونت و آزار قرار می‌گیرند، در ویلای تاچی در مرکز پایتخت منطقۀ شورشی صربستان در اسارت نگهداری می‌شوند. نه تنها آلبانیایی‌‌ها و عرب‌ها، بلکه مقامات بلندپایۀ ناتو مستقر در پریشتینا نیز در عیاشی‌های آپارتمان‌های تاچی مشارکت فعال دارند.

کارشناسان اوکراین، صربستان و مقدونیه (دراگان لازارویچ، الیتسا بلاژفسکی و دیگران) با اظهار نظر در مورد این واقعه، استدلال کردند که اطلاعاتی که این دختر می‌تواند ارائه دهد، “به اندازۀ انفجار یک بمب تأثیر می‌گذارد” و به ارائۀ یک ارزیابی حقوقی واضح در بارۀ اقدامات رهبران رژیم کوزوو کمک می‌کند.

کارشناسان همچنین از نهادهای بین‌المللی مجری قانون، به ویژه، از بازرسان خواستند تا فعالیت تعدادی از ناتویی‌ها و سایر پرسنل نظامی خارجی مظنون به “ارتباط تنگاتنگ” با جنایات سازمان‌یافتۀ آلبانی را مورد بررسی قرار دهند.

لازم به ذکر است که چند ماه قبل رسانه‌ها گزارش دادند که دو شهروند دیگر اوکراین نیز موافقت کردند در مورد تجارت جنایتکارانۀ تاچی و دیگر رهبران کوزوو و همدستان غربی آن‌ها، اما در زمینۀ “پیوند عضو سیاه” صحبت کنند.

علیرغم تمام افشاگری‌ها در طول دهۀ گذشته، این پرونده نه تنها از نقطۀ صفر خارج نشده، بلکه اکنون واقعاً ابعاد وحشتناکی به خود گرفته است. به گفتۀ پارلمان اروپا، امروز اوکراین شبکه‌های بزرگی از برده‌داری جنسی و “داد و ستد” انسان، نه تنها در کشورهای اروپایی، بلکه در آسیای مرکزی دارد.

بر اساس داده‌های “ال موندو”ی اسپانیا، بدترین مسئله در این باره این است که قربانیان قاچاقچیان اروپایی و مافیا، قبل از همه، کودکان پناهنده از اوکراین هستند. بنا به داده‌های این نشریه، علت را باید در عدم کنترل مناسب مرزها و نام‌نویسی نامناسب پناهندگان در برخی از کشورهای اتحادیۀ اروپا جستجو کرد. پنج کشور اتحادیۀ اروپا: اسپانیا، جمهوری چک، انگلستان، اسلواکی و لهستان، بطور کلی کودکان اوکراینی را ‌نام‌نویسی نمی‌کنند یا ادعا می‌کنند که این اطلاعات محرمانه است.

مأخوذ از: بنیاد فرهنگ راهبردی

مطلب مرتبط: هم اسلحه، هم فاحشه، هم مواد مخدر”، یا پطر پاراشنکو

۸ دی- جدی ۱۴۰۱