وزیر عدلیه ج.ا.ا با رییس عمومی بنیاد آسیا و هیات همراه شان دیدار و گفت‌وگو نمود

جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه ج.ا.ا با دیوید آرنولد رییس عمومی بنیاد آسیا، عبدالله احمدزی رییس بنیاد آسیا در افغانستان و هیات همراه شان دیدار و گفت‌وگو نمود.

24 میزان 1396

وزیر عدلیه در آغاز حضور رییس عمومی بنیاد آسیا را در وزارت عدلیه خوش آمدید گفته و از تلاش‌های همه جانبه شان در راستای تأمین عدالت و حاکمیت قانون، ابراز سپاس و امتنان نمود.

وزیر عدلیه اضافه نمود: هدف مشترک ما ایجاد صلح، ثبات، تأمین عدالت و حاکمیت قانون در کشور است، ما از همکاری‌های تان در عرصۀ مساعدت‌های حقوقی تشکری می‌کنیم؛ همچنان در نظر داریم تا برای اشخاصی که از پوهنحی‌های حقوق فارغ می‌شوند، کلینیک‌های حقوقی ایجاد کنیم و یا دوره‌های کارآموزی را فراهم سازیم.

وی همچنان می‌گوید: برنامۀ اساسی و مهم دیگر ما، بلند بردن توانایی‌های انستیتوت قانون‌گذاری وزارت عدلیه است، انستیتوت قانون‌گذاری ما لازم دارد تا مدرن و با معیارهای بلند باشد؛ لازم است تا قوانین ما بازنگری شده و مبتنی بر قانون اساسی نافذ، شرایط اجتماعی و معیارهای جهانی باشد. وی ابراز امیدواری نمود تا از تجارب و همکاری‌‌های بنیاد آسیا در این زمینۀ نیز استفاده نمایند.

آقای آرنولد از کارکردها و برنامه‌های وزارت عدلیه به ویژه در عرصه‌های عدالت رسمی و مساعدت‌های حقوقی توصیف نموده و آنرا جالب خواند.

وی همچنان از توانایی‌ها، تجارب و امکانات شان در 18 کشور خبر داده و می‌گوید: هم اکنون با وزارت تحصیلات عالی در راستای ایجاد کلینیک‌های حقوقی برای محصلان حقوق همکاری داریم و مبتنی بر توان ما، کارهای مشترک ما را با شما نیز بیشتر می‌سازیم. آقای آرنولد اضافه نمود: ما در عرصۀ ریسرچ/جست‌وجو مقایسوی قوانین و استفاده از تجارب و قوانین کشورهای دیگر تجربه و امکانات داریم و اما همکاری‌های بیشتر در این زمینۀ، به این بر می‌گردد که چقدر منابع مالی جست‌وجو و دریافت می‌کنیم.

در پایان وزیر عدلیه یک بار دیگر از حضور و همکاری‌های بنیاد آسیا با وزارت عدلیه سپاس‌گذاری نموده و ابراز امیدواری کرد تا این همکاری‌ها بیشتر شود.

آمریت مطبوعات وزارت عدلیه