مختصری درباره تاریخچه احیای مجدد و باز ساز ی…

جهان درویرانی افغانستان دست داشت درین شکی نیست و اظهر…

ازمثالهای زشت ونامیمون فدرالیزم

برګرفته برخی از مقاله تحقیی تحت عنوان (سیستم ونظام های…

تجمع گروه های تروریستی در شمال؛ بستر سازی برای جنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید جغرافیای شمال زیر پاشنه های تروریسم و سکوی…

پاکستان و ایران حاميان اصلی طالبان و عاملان فاجعه در…

نویسنده: مهرالدین مشید ابراز نگرانی پاکستان و ایران از گروه‌ های…

چند شعر از دارین_زکریا

برگردان چند شعر از #دارین_زکریا شاعر سوریه‌ای خانم "دارین زکریا" (به…

چهار هایکو

ترجمه‌ی چهار هایکو از #توروالد_برتلسن هایکوسرای دانمارکی* توسط #زانا_کوردستانی  آقای "توروالد…

فلسفه هایدگر میان تبلیغ فاشیسم و آنتی کمونیسم

Martin Heidegger(1889-1976)  آرام بختیاری کج فهمی فیلسوفان مذهبی دانشگاهی وطن از هایدگر. چرا…

سفر ملاهبت الله به کابل ؛ نشانه های زوال یا…

نویسنده: مهرالدین مشید نبض زمان و رقم خوردن شمارش معکوس در…

جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

مادر

ای مادر من فرخ و آباد بمانی پر خنده به لب…

چند شعر کوتاه از زانا کوردستانی

انتظارم، بوی سیگارهای زر گرفته... و روزهای تلخِ نیمه سوخته میان بغض خاموشت…

«
»

بیانیۀ اتحاد عدالت‌خواهان ایران

وحدت ملی؛ پیام کوبنده به تروریسم دولتی امریکا

تروریست‌های متجاوز از منطقه خارج شوید!

ترور جنایتکارانهٔ سپهبد سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون فرمانده حشد الشعبی عراق و همرزمانشان بی‌شک لطمهٔ سنگینی به جبههٔ مقاومت وارد کرده است. جایگزینی قاسم سلیمانی، این شخصیت نظامی برجسته در مبارزه با تروریسم بین‌المللی در منطقه، کار ساده‌ای نیست.

اما همان‌طور که نبوغ و شجاعت سردار سلیمانی در دوران زندگی پربارش توازن نیروها را به نفع ملت‌های ستمدیدهٔ منطقه به‌صورتی شگرف تغییر داد، شهادت او نیز چنان ابعادی به خود گرفت که نه‌تنها تمام منطقهٔ آشوب‌زده را دگرگون ساخت بلکه جهان را تحت تأثیر قرار داد.

ترامپ با تصمیم احمقانهٔ خود که قطعاً صهیونیست‌ها در جهت‌دهی آن نقش جدی داشتند، معادلات منطقه و حتی جهانی را به نفع خلق‌های تحت ستم منطقه تغییر داد.

پیش از این، تحت تأثیر عملکرد ضعیف دولت‌های منطقه ازجمله ایران در مبارزه با فساد و برقراری عدالت اجتماعی، نظام سلطه کوشش کرد از آب گل‌آلود ماهی بگیرد و به وحدت ملی در کشورهای لبنان و عراق و تا حدودی ایران صدماتی وارد کند. آن‌ها همچنین سعی کردند جبههٔ مقاومت به رهبری ایران را تضعیف و به‌ویژه وحدت تاریخی دو ملت بزرگ ایران و عراق را خدشه‌دار کنند.

اما میلیون‌ها نفر در یک نمایش کم‌سابقه، از کاظمین تا کرمان، از لبنان تا فلسطین، و از پاکستان و افغانستان تا هندوستان در سوگ شهادت سرداران مقاومت نفرت خود را از این اقدام جنایتکارانه فریاد زدند، اشک‌ها ریختند و خواهان وحدت هرچه بیشتر جبههٔ مقاومت و دادن پاسخی کوبنده به تروریسم بین‌المللی به سردمداری رژیم ایالات متحده شدند.

ملت شریف و آگاه ایران نیز علی‌رغم هرگونه نارضایی از عملکرد داخلی مسئولان اجرایی، با حضوری بی‌نظیر در مراسم وداع با سرداران قهرمان، پشتیبانی خود از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را اعلام کردند و در این رفراندوم بزرگ ملی خواهان پاسخ کوبنده به تروریسم دولتی امریکا شدند.

بسیاری از کشورهای جهان، از جمله دو قدرت بزرگ، روسیه و چین، این جنایت امریکا را محکوم کردند‌. از سوی دیگر تضادها و اختلافات درون هیئت حاکمهٔ امریکا و دیگر کشورهای غربی حدّت گرفت.

جمهوری اسلامی ایران که به‌خوبی می‌داند وخیم‌تر شدن اوضاع منطقه به سود خلق‌های منطقه نیست و حفظ صلح و ثبات خواست همهٔ خلق‌ها و کشورهای منطقه و جهان است، در شرایطی دشوار برای تصمیم‌گیری قرار گرفت.

نفی حق حاکمیت ملی عراق به‌وسیلهٔ ارتش تروریستی امریکا راه را برای انتقام بزرگ باز کرد. دولت عراق منطبق با خواست اکثریت فراکسیون‌های پارلمان، خواستار برچیدن پایگاه‌های امریکا از عراق شد و این خواست با اکثریت آراء به تصویب پارلمان رسید. به‌موازات این، سپاه پاسداران در یک اقدام نمادین و قاطع و با اطلاع دولت عراق بزرگ‌ترین پایگاه نظامی امریکا را در منطقه (پادگان عین‌الاسد) موشک‌باران کرد. این اقدام شجاعانه اگرچه شروع اقدام برای خروج نیروهای امریکا از منطقه بود، تأثیری عمیق در خلق‌های مسلمان منطقه و دیگر خلق‌های تحت ستم جهان گذاشت. امروز دیگر نمی‌توان منطقهٔ غرب آسیا را با قبل از شهادت سردار سلیمانی یکی دانست.

به اعتقاد ما خروج نیروهای امریکا از عراق و کل منطقه، خواست تاریخی خلق‌های جهان و تنها راه رسیدن به یک صلح پایدار است. شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان نیروی عظیمی را برای تحقق این امر برحق آزاد کرد. ما با تمام توان از این اقدام پارلمان عراق و پاسخ اولیهٔ ایران دفاع می‌کنیم و این جهت‌گیری عاقلانه را آغازی برای خروج متجاوزان از منطقه می‌دانیم.

ما همچنین معتقدیم که شهادت سردار سلیمانی و سیل خروشان مردم در مراسم تشییع ایشان اگرچه پاسخی دندان‌شکن به امریکا بود، درعین‌حال، حاوی این پیام روشن به مسئولان نظام به‌ویژه قوهٔ مجریه بود که توده‌های مردم تفاوت بین رهبران مردمی و عدالت‌خواه را با رهبران مال‌اندوز و فاسد به‌خوبی تشخیص می‌دهند و حساب این دو را از یکدیگر جدا می‌کنند؛ یکی را به عرش می‌برند و دیگری را در اعماق زمین دفن خواهند کرد.

از سوی دیگر، سانحهٔ ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری که همچنان ابهامات فراوانی درخصوص چندوچون رخ‌دادن آن وجود دارد، به دستاویزی برای رسانه‌های غربی تبدیل شد تا وحدت ملی ایرانیان را مخدوش کند. فارغ از جزئیات این فاجعهٔ تلخ، اتحاد عدالت‌خواهان ایران ضمن عرض تسلیت به بازماندگان، تأکید می‌کند که علت اصلی جان‌باختن ده‌ها فرد بی‌گناه طی این سانحه، تجاوزگری و مداخلهٔ نظام سلطه به سردمداری ایالات متحده در غرب آسیاست.

اتحاد عدالت‌خواهان ایران تمام نیروهای مبارز و مترقی را فرامی‌خواند تا حول خواست خروج فوری ارتش امریکا از کل منطقه متحد شوند.

اتحاد عدالت‌خواهان ایران

سی‌ام دی‌ماه ۱۳۹۸