تابوی دوران بشکنیم

برخیز تا یکجا شویم  فرق لعینان بشکنیم  پای تجاوز…

تروريست څوک دی ؟                                                ******* *****                                       تروريست ته  ئې که …

سی وپنجمین « 35 » سالگرد وفات مولانا « سعید…

روز چهار شنبه  مورخ « هفت حوت 1398  خورشیدی…

مروری پیرامون آرای اندیشمندان مسلمان در مورد حکومت در اسلام

نویسنده: مهرالدین مشید در قرآن واژگان متعدد ناظر به موضوع حكومت،…

آگاهی، آزادی و عدالت در یک نظام مردم سالار یا…

نویسنده: مهرالدین مشید هر نظام سیاسی دارای ارکان است و آگاهی،…

رو به قرون وسطایی

نسبت سپردن سرزمین ما به طالبان آن نوکران اعراب و…

تیغ خون آشام

رسول پویان عشق را در چنبر دام سـیاست می کشند مهردل ها…

چالشها ی ارزشهای موکراسی وازادی درافغانستان وتمکین به این ارزشها

روند گزینش ریاست جمهوری جمهوری اسلامی افغانستان نشان داد  …

بیداری وفعالیت گسترده یی احزاب فاشیستی وراستگرا درالمان

ازانجایکه معلوم است حزب نازیستها درالمان غیر قانونی وفعالیتهای رسمی…

داستان حماسی چهل دختران

نوشته کریم پوپل بار دوم مورخ ۲۰ فبروری ۲۰۲۰ چهل دختران ،…

هرخماری عبدالعزیز نام ندارد؟

مورخ ۲۰ فبروری ۲۰۲۰ داستان کوتاه از کریم پوپل گویند در شهری مردی…

زندگی نامه منظور احمد پشتین

نوشته کریم پوپل ۲۰ فبروری ۲۰۲۰                      منظور احمد پښتین/  پشتین رهبر جنبش…

جنون قدرت

مرتضوی دهل زن ، تا که نماید اتن آنکه دگر بار…

نظم دجال- قسمت اول: شگفت از ذکر دجال

نویسنده: هدایت‌ الله‌ ذاهب رسول‌الله ﷺ همیشه از مسیح‌الدجال و فتنه‌های…

بمناسبت روز بین المللی زبان مادری

نوشته از ع. بصیر دهزاد فبروری را بحیث روز جهانی زبان…

افغانستان بازيچه قدرت مافيايي!

با يك نگاه گذرا به چگونگي شكل گيري ساختارقدرت در…

خاموشی

خفته در ویرانه ایم آن نای بیداری کجاست ؟بیخود و…

صلحِ امریکایی در راه است

                        نوشته ی : فروغی         من…

کاهش خشونت پاسخی به صلح یا بهانه ای برای خروج

نویسنده: مهرالدین مشید امضای توافقنامه با طالبان و افگندن توپ صلح…

۲۶ دلو نتیجۀ حماسۀ با شکوهی که دستاورد هایش…

نویسنده: مهرالدین مشید امروز ۲۶ دلو است، سی و یک سال…

«
»

بیانیۀ اتحاد عدالت‌خواهان ایران

وحدت ملی؛ پیام کوبنده به تروریسم دولتی امریکا

تروریست‌های متجاوز از منطقه خارج شوید!

ترور جنایتکارانهٔ سپهبد سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون فرمانده حشد الشعبی عراق و همرزمانشان بی‌شک لطمهٔ سنگینی به جبههٔ مقاومت وارد کرده است. جایگزینی قاسم سلیمانی، این شخصیت نظامی برجسته در مبارزه با تروریسم بین‌المللی در منطقه، کار ساده‌ای نیست.

اما همان‌طور که نبوغ و شجاعت سردار سلیمانی در دوران زندگی پربارش توازن نیروها را به نفع ملت‌های ستمدیدهٔ منطقه به‌صورتی شگرف تغییر داد، شهادت او نیز چنان ابعادی به خود گرفت که نه‌تنها تمام منطقهٔ آشوب‌زده را دگرگون ساخت بلکه جهان را تحت تأثیر قرار داد.

ترامپ با تصمیم احمقانهٔ خود که قطعاً صهیونیست‌ها در جهت‌دهی آن نقش جدی داشتند، معادلات منطقه و حتی جهانی را به نفع خلق‌های تحت ستم منطقه تغییر داد.

پیش از این، تحت تأثیر عملکرد ضعیف دولت‌های منطقه ازجمله ایران در مبارزه با فساد و برقراری عدالت اجتماعی، نظام سلطه کوشش کرد از آب گل‌آلود ماهی بگیرد و به وحدت ملی در کشورهای لبنان و عراق و تا حدودی ایران صدماتی وارد کند. آن‌ها همچنین سعی کردند جبههٔ مقاومت به رهبری ایران را تضعیف و به‌ویژه وحدت تاریخی دو ملت بزرگ ایران و عراق را خدشه‌دار کنند.

اما میلیون‌ها نفر در یک نمایش کم‌سابقه، از کاظمین تا کرمان، از لبنان تا فلسطین، و از پاکستان و افغانستان تا هندوستان در سوگ شهادت سرداران مقاومت نفرت خود را از این اقدام جنایتکارانه فریاد زدند، اشک‌ها ریختند و خواهان وحدت هرچه بیشتر جبههٔ مقاومت و دادن پاسخی کوبنده به تروریسم بین‌المللی به سردمداری رژیم ایالات متحده شدند.

ملت شریف و آگاه ایران نیز علی‌رغم هرگونه نارضایی از عملکرد داخلی مسئولان اجرایی، با حضوری بی‌نظیر در مراسم وداع با سرداران قهرمان، پشتیبانی خود از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را اعلام کردند و در این رفراندوم بزرگ ملی خواهان پاسخ کوبنده به تروریسم دولتی امریکا شدند.

بسیاری از کشورهای جهان، از جمله دو قدرت بزرگ، روسیه و چین، این جنایت امریکا را محکوم کردند‌. از سوی دیگر تضادها و اختلافات درون هیئت حاکمهٔ امریکا و دیگر کشورهای غربی حدّت گرفت.

جمهوری اسلامی ایران که به‌خوبی می‌داند وخیم‌تر شدن اوضاع منطقه به سود خلق‌های منطقه نیست و حفظ صلح و ثبات خواست همهٔ خلق‌ها و کشورهای منطقه و جهان است، در شرایطی دشوار برای تصمیم‌گیری قرار گرفت.

نفی حق حاکمیت ملی عراق به‌وسیلهٔ ارتش تروریستی امریکا راه را برای انتقام بزرگ باز کرد. دولت عراق منطبق با خواست اکثریت فراکسیون‌های پارلمان، خواستار برچیدن پایگاه‌های امریکا از عراق شد و این خواست با اکثریت آراء به تصویب پارلمان رسید. به‌موازات این، سپاه پاسداران در یک اقدام نمادین و قاطع و با اطلاع دولت عراق بزرگ‌ترین پایگاه نظامی امریکا را در منطقه (پادگان عین‌الاسد) موشک‌باران کرد. این اقدام شجاعانه اگرچه شروع اقدام برای خروج نیروهای امریکا از منطقه بود، تأثیری عمیق در خلق‌های مسلمان منطقه و دیگر خلق‌های تحت ستم جهان گذاشت. امروز دیگر نمی‌توان منطقهٔ غرب آسیا را با قبل از شهادت سردار سلیمانی یکی دانست.

به اعتقاد ما خروج نیروهای امریکا از عراق و کل منطقه، خواست تاریخی خلق‌های جهان و تنها راه رسیدن به یک صلح پایدار است. شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان نیروی عظیمی را برای تحقق این امر برحق آزاد کرد. ما با تمام توان از این اقدام پارلمان عراق و پاسخ اولیهٔ ایران دفاع می‌کنیم و این جهت‌گیری عاقلانه را آغازی برای خروج متجاوزان از منطقه می‌دانیم.

ما همچنین معتقدیم که شهادت سردار سلیمانی و سیل خروشان مردم در مراسم تشییع ایشان اگرچه پاسخی دندان‌شکن به امریکا بود، درعین‌حال، حاوی این پیام روشن به مسئولان نظام به‌ویژه قوهٔ مجریه بود که توده‌های مردم تفاوت بین رهبران مردمی و عدالت‌خواه را با رهبران مال‌اندوز و فاسد به‌خوبی تشخیص می‌دهند و حساب این دو را از یکدیگر جدا می‌کنند؛ یکی را به عرش می‌برند و دیگری را در اعماق زمین دفن خواهند کرد.

از سوی دیگر، سانحهٔ ناگوار سقوط هواپیمای مسافربری که همچنان ابهامات فراوانی درخصوص چندوچون رخ‌دادن آن وجود دارد، به دستاویزی برای رسانه‌های غربی تبدیل شد تا وحدت ملی ایرانیان را مخدوش کند. فارغ از جزئیات این فاجعهٔ تلخ، اتحاد عدالت‌خواهان ایران ضمن عرض تسلیت به بازماندگان، تأکید می‌کند که علت اصلی جان‌باختن ده‌ها فرد بی‌گناه طی این سانحه، تجاوزگری و مداخلهٔ نظام سلطه به سردمداری ایالات متحده در غرب آسیاست.

اتحاد عدالت‌خواهان ایران تمام نیروهای مبارز و مترقی را فرامی‌خواند تا حول خواست خروج فوری ارتش امریکا از کل منطقه متحد شوند.

اتحاد عدالت‌خواهان ایران

سی‌ام دی‌ماه ۱۳۹۸