وزیر معارف درفشدار جنگ فرهنگی و بلند گوی استخبارات پاکستان

نویسنده: مهرالدین مشید ار یک وزیر مزدور و وابسته به آی…

صرف این مبالغ کلان برای چه ؟

اخرین رقم‌مصارف امریکا در جنگ بیست ساله افغانستان دو تریلیون…

استالینیسم چیست؟!

سایت پلیت‌ستورم برگردان: آمادور نویدی مسئله استالینیسم آگهی‌ها REPORT THIS AD فهرست: ۱. پیدایش استالینیسم ۲. استالینیسم بعنوان…

مصاحبه با مؤلف جوان

مصاحبه‌کننده نذیر "ظفر" اخیراً کتاب «خنیاگران قلم» به زیور چاپ آراسته…

صاحبدل قلم فرسا

نوشته نذير ظفر كيست شهرانى؟ قلم فرساى ما همدل و هم فكر…

خدا و زن

قسمت اول  شیخ محی الدین ابن عربی در کتاب فصوص در…

فروشندۀ رؤیاها

نویسنده «هِنری بِستون»؛ مترجم «اسماعیل پورکاظم» در گذشته‌های نه چندان دور،…

«زمان کوتاه و عشق ارمغان توست»

این شعر را از ترکی استانبولی به فارسی، به یاد…

شمیم خیال

رسول پویان شـراب کهنۀ سـرخ و سپـید نـوش ات باد تماـم نـشوۀ…

گزارش خبری از شرکت هيات انجمن در ۵۱ مین اجلاس…

هیآت دو نفری انجمن حقوقدانان افغان در اروپا در ۵۱…

شبیه سازی جنگ اوکراین با جنگ افغانستان

مقدمه بدام انداختن طرفهای مقابل ومقابله ابرقدرتها با همدیگردربازیهای بزرگ رقابتهای…

شکسپیر،- روشنگری عشق و تراژدی 

آرام بختیاری  شکسپیر،- منتقد فئودالیسم، مشوق نوزایی رنسانس. ویلیام شکسپیر را مورخین…

بیرون راندن مردم

بیرون راندن مردم از خانه های آبایی شان در منطقهء…

بزرگ ترین کشور حامی تروریزم در حال فروپاشی کامل

نویسنده: مهرالدین مشید درمانده گی حلقۀ خبیثۀ اتصال گروههای تروریستی  پاکستان به…

نقش میخائيل گرباچوف در تضعیف صلح ، ثبات و امنیت…

نوشته از ع.  بصیر دهزاد تذکر: این مقاله با تخلیص و بعضی…

طالب چارواکو نور مو بس دي

عبدالصند ازهر                 …

ملکه مُرد، جواب‌دهنده کی‌ست؟

الماسِ‌کوهِ نور:هدیه‌ی سپاس‌گزارییامیراثِ تاراج شده برای افغانستانِ امروز؟Sssssssssssssssssssssssنوشته‌ی نیمه پژوهشی…

صلح جهان در خطر است

پنجاه وپنج سال قبل یکی از سرمقاله های جریده تابناک…

خنیاگران قلم (معرف ۱۵۳ شاعر معاصر افغانستان)

نوشته: نذیر ظفر بنام خداوند لوح و قلم -  درین مقطع زمان…

جنایات طالبان ، فوران آتشفشان پر از ظلم، تبعیض و…

نوشته از ع. بصیر دهزاد آنچه آلاهه دلاورزی به سرنوشت تجاوز…

«
»

پناهندگان اوکراینی به موجودات خطرناکی تبدیل شده‌اند

مترجم: ک. رادین برگرفته از : بنیاد فرهنگ استراتژیک، بخش رویدادهای جهان، ۶ اوت ۲۰۲۲ *

تمام اروپا دیگر از رفتار قساوت‌آمیز و غرور غیرعادی نمایندگان «پناهندگان» اوکراینی آگاه است. شکایات از بلژیک، ایتالیا و کشورهای بالتیک شنیده می‌شوند. در ۶ اوت، پلیس ملی اسپانیا اعلام کرد که فعالیت یک گروه جنایتکار متشکل از مهاجران اوکراینی و اخاذی از هموطنان خود را خنثی کرده است. چهار نفری که «از خشونت نامتناسب برای ارتکاب سرقت» و همچنین «اخاذی و دستگیری غیرقانونی» استفاده می‌کردند، بازداشت شدند. و چه کسی به‌یاد نمی‌آورد که چگونه یک ناسیونالیست اوکراینی که به شهر «پارنو» استونی وارد شده بود، خوک گران‌قیمت یک کشاورز محلی به‌نام «مارتین تام» را که به جستجوی قارچ تیوبر بود و هزینه هنگفتی داشت، کشت و گوشت آنرا فروخت. اکنون این کشاورز ، بدون خوکی که به‌طور ویژه برای جستجوی قارچ تیوبر آموزش دیده باشد، نمی‌تواند تجارتی را اداره کند. در استونی، تنها تعداد کمی ‌از مردم به جستجو و فروش قارچ تیوبر مشغول هستند.

این گستاخی اکنون به خطر تبدیل شده است: اوکراینی‌ها شروع به کشتن مردم کرده‌اند. به‌خصوص این پناهندگان قاتل در لهستان، جایی که بیشتر آنها وجود دارند، نمایان می‌شوند. در ۱۳ ماه مه، کل ورشو از قتل یک جوان لهستانی شوکه شد که توسط جمعیتی فراری از جنگ سلاخی شده بود. جمعیتی مست شروع به اذیت کردن دختری می‌کنند، مردی تصمیم می‌گیرد که به دختر نوجوان کمک کند، اما مورد ضرب و شتم جمعیت مستان قرار می‌گیرد و چندین ضربه چاقو از ناحیه کمر دریافت می‌کند. او که زخمی‌ شده بود، توانسته بود به‌سمت فروشگاهی بخزد و بدون نیرو به زمین می‌افتد. مردم سعی کردند به او کمک کنند، اما او تمام کرده بود.

مستی کامل مردان و زنان اوکراینی مدت‌هاست که در گزارش‌های پلیس اروپا به چشم می‌خورد. خبرنگار «آگنیشکا پیوار» می‌نویسد که یک مشکل بسیار جدی در شهرهای لهستان سوء‌استفاده از الکل توسط پناهندگان است. «پیوار» اطمینان می‌دهد که: منابع او در سیستم تأمین اجتماعی در لهستان ادعا می‌کنند که بر دوش این سازمان بار زیادی گذاشته شده است. سخن بر سر مداخلات متعدد در گرفتن کودکان از مادران مست اوکراینی است. برخی سعی می‌کنند استرس را از بین ببرند، برخی دیگر فقط با پول دولتی مهمانی‌های شبانه برای مستی برپا می‌کنند. رسانه‌های رسمی ‌لهستان در این مورد سکوت کرده‌اند. اخیراً داستانی در شبکه‌های اجتماعی نقل شده است که در ۱۵ ژوئیه در شهر «ژشوف» در لهستان اتفاق افتاده است، جایی که دو اوکراینی یک آپارتمان را اجاره کرده بودند. زمانی که مدت اجاره به پایان رسید و صاحبان آن (دختر ۲۴ ساله و پدرش) برای بیرون راندن پناهجویان آمده بودند، پناهجویان اسپری گاز به صورت پدر دختر می‌پاشند و دو گلوله به کتف و شکم دختر اصابت می‌کند. و این دختر در شرایط وخیمی ‌به بیمارستان منتقل می‌شود، این اوکراینی‌های جنگنده‌ای که از جبهه در‌رفته و در لهستان پنهان شده بودند به پلیس تحویل داده شدند. حادثه دیگری در شهر «کپنو» رخ می‌دهد. گشت پلیس متوجه مرد جوان مشکوکی می‌شود که در خودرویی نشسته بوده و از او می‌خواهند برای بازرسی بیرون بیاید. در واکنش به این مسأله وی تپانچه‌ای بیرون کشیده و شروع به تهدید کردن گشت پلیس می‌کند. پس از شلیک اخطار، جوان ۲۹ ساله اوکراینی تسلیم می‌شود. رسانه‌ها می‌نویسند که ظاهراً او «کهنه سربازی کارکشته در عملیات ضدِ تروریستی» بوده است.

و سرانجام، یک حادثه زننده و نفرت‌انگیز در ۱۹ ژوئیه در ورشو نزدیک بانک اتفاق می‌افتد. چند نفر با ماسک و «جلیقه بازتابنده نور» به‌سمت محافظ بانک می‌دوند و پس از یک درگیری کوتاه ناپدید می‌شوند. در این حمله یک افسر سابق سرویس امنیتی دولتی که در حال اسکورت پول از بانک بود مورد حمله قرار گرفت. این محافظ قاطعانه از خود در برابر مهاجمان دفاع می‌کند. ضربه‌ای به سر، او را به زمین انداخته و راهزنان کیسه‌های پر از پول را با خود می‌برند. تحویل‌دار پول که روی زمین افتاده بود موفق می‌شود چندین گلوله به‌سمت سارقان شلیک کند. گلوله‌ها به لاستیک خودرو و احتمالاً سارق اصابت کرده است. پلیس موفق می‌شود خودروی فولکس واگن را با پلاک اوکراینی با آثار گلوله روی خودرو پیدا کند. آنطور که مشخص شده، سارقان سوار ماشینی شده بودند که در همان حوالی پارک شده بود. رسانه‌های رسمی ‌باز هم جنایات پناهندگان اوکراینی را نمی‌نویسند و رئیس‌جمهور «دودا» از لهستانی‌ها خواست تا مدارا کنند. با این وجود، حتی افسران مجری قانون اوکراینی این واقعیت را پنهان نمی‌کنند که در لهستان گروه‌های جنایتکار نه‌تنها از «نوافیت‌ها»، بلکه کسانی که توسط دنیای دزدان اوکراین «فرستاده» شده‌اند، وجود دارند. بنابراین به اروپا و به‌ویژه لهستان می‌توان بابت دستاوردهای «موفقیت‌آمیز» آنها تبریک گفت.

* https://www.fondsk.ru/news/۲۰۲۲/۰۸/۰۶/ukrainskie-bezhency-stali-opasnymi-suschestvami-۵۶۸۸۶.html