یک سال پس ازسقوط

           نوشته ی : اسماعیل فروغی     افغانستان دریکسال اخیر دربدترین وضعیت وتاریکترین…

اعتراف مجاهد

عبدالصمد ازهر                 …

ورود ابر هاى سياه بى باران

نوشته نذير ظفر ابر     هاي   سياه  بي باران اسمان…

امارت بخشی غرب به اجیران

پانزدهم آگست روز سیاهی در تاریخ کشور بوده وآن تسلیمی…

افغانستان یک سال پس از طوفان

خراسان رضوی  سال گذشته در همین روزها بود که همزمان با…

قطره ای از اوقیانوس جنایات بیست ساله امریکا در افغانستان

جهان و افغانستان در مورد جنایات امریکا سکوت کرده است …

روز سیاه تسلط طالبان ووابستگان !

امین الله مفکر امینی! 2022-15-08 ایــــن تسلط شما نــــــرود ز خــــاطر…

طالبان را شناخته بودیم و باز هم شناختیم

نوشته از بصیر دهزاد یک سالگی حاکمیت طالبان ، از پیش…

تبعات ۲۰ سال اشغالگری آمریکا؛ درد و رنج بی‌پایان مردم…

در آستانه سالروز خروج نظامی آمریکا از افغانستان و پایان…

پس از ویتنام دومین شکست امریکا در اسیا

وقتی از جنگ و امریکا نام برده شود عمر بیش…

بانوی میهن

دربحبوحهء یک سالگي در اسارت خانگی کشاندن بانوان تحصیل کرده وجلو…

جهان بینی و سؤاستفاده از آن 

میر عنایت الله سادات جنوری 2018 پیش از آنکه بکاربرد "جهان بینی"…

كشتن پيشواي القاعده يك دستآورد يا دال برشكست راهبردي امريكا؟

عبدالاحمد فیض برپايه گزارشات منابع بين المللي، امريكا بعدازسالهاحضوري به اصطلاح…

اشک فقیر

من دشمنی از حد فزون انسان به انسان دیده ام نه…

حاکمیت طالبان و تبدیل شدن افغانستان به سکوی پرش تروریستان…

نویسنده: مهرالدین مشید به صدا درآمدن آژیر خطر و فرار رهبران…

امیرهوشنگ ابتهاج‌(سایه) درگذشت! 

بهرام رحمانی bahram.rehmani@gmail.com  هوشنگ ابتهاج مشهور به «ه.الف سایه»، بامداد امروز چهارشنبه…

تحریف آیات و جو سازی دروغین در بینش‌های اسلامی

 قسمت دوم فخر بی اساس اعراب هنوزدر بین مسلمانان رواج دارد…

درباره دو انحراف مهم از مارکسیسم ـ لنینیسم

نویسنده: زنده یاد احسان طبری برگرفته از : دنیا، نشریه سیاسی…

هدف تاریخ، معنی زندگی، و فلسفه ارزشی

آرام بختیاری اشرف مخلوقات باوجدان، ضد ارتجاع است.  آیا تاریخ، هدف، معنی،…

کشته شدن الظواهری و فصل تازۀ بحران در افغانستان

نویسنده: مهرالدین مشید کشته شدن الظواهری؛ تبدیل شدن افغانستان به پناه…

«
»

نیویورک تایمز: ارتش اوکراین دچار یاس و نامیدی شده است


نیویورک تایمز راشاتودی
ترجمه حمید علوی
مجله هفتهپس از پنج ماه جنگ و تلفات سنگین، ارتش اوکراین به مرزهای توانایی خود رسیده است. 

بر اساس گزارشی در روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز، تعداد بیشتری از سربازان بزور به خدمت فراخوانده میشوند. روحیه سربازان در نتیجه این سربازگیری اجباری و جنگ آسیب می بیند. 

به گفته نیویورک تایمز، ارتش اوکراین کسانی را که مایل به جنگ هستند کنار میگذارد و به جای آنها افرادی که تمایلی به خدمت سربازی ندارد را به جنگ میفرستد.

این روزنامه نوشت که استخدام نظامی «غیر شفاف و خودسرانه» کی یف، که به استخدام سربازان ناخواسته و ناراضی منجر می شود، به روحیه سربازان اوکراینی را که با روسیه می جنگند آسیب می رساند. 

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد پس از پنج ماه جنگ طاقت فرسا در ارتش اوکراین، احساس انسجام در حاشیه ها شروع به فروپاشی کرده است. 

این روزنامه در گزارشی در ۲۵ جولای نوشت. برخی از سربازان از اینکه «خدمت طولانی و سخت» را باید پشت سر بگذارند ناراضی هستند، در حالی که بسیاری دیگر از زیر بار انجام خدمت وظیفه در می‌روند. 

یکی از سربازان اوکراینی که ماه ها جنگید، گفت: «کسی نیست که جایگزین ما شود. تعداد افراد کافی نیست. از نظر روانی برای پسرها بسیار دشوار است.»به گزارش نیویورک تایمز سربازان کی یف همچنین از سیستم خدمت اجباری کشور ابراز «ناامیدی» کردند که «به طور بوروکراتیک برخی از کسانی را که می خواهند بجنگند را برمی گرداند، در حالی که دیگران را که مایل به جنگ نیستند و فاقد صلاحیت هستند، می پذیرد.»

این روزنامه می افزاید: برخی از فرماندهان اوکراینی همچنین شکایت کردند که «اجبار کردن سربازانی که مایل به جنگ نیستند، روحیه افراد داوطلب را کاهش می دهد». نیویورک تایمز همچنین یادآور شد که در ماه ژوئن، پلیس کیف اعلام کرد که به دو کلوپ شبانه در پایتخت به دلیل نقض مقررات منع آمد و شد یورش برده و بیش از ۲۰۰ مرد که در آنجا مشغول تفرج بودند را برای محاکمه احضار کرده است. 

والری مارکوس از گردان ۴۷ اوکراین با خشم در فیس بوک نوشت که از این که حرفه مقدس نظامی «به حد مجازاتی برای این حرامزاده ها کاهش می یابد، بسیار خشمگین است». مارکوس در مشارکت خود از «سیستم بی نظم خدمت اجباری» اوکراین انتقاد کرد و استدلال کرد که آموزش ضعیف و بی انگیزه سربازان جان سایر همقطاران را به خطر انداختند. او همچنین به مواردی از اعتیاد به الکل و سایر مشکلات نگران کننده در میان تازه واردان اشاره کرد. 

دولت اوکراین تمامی مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله را از خروج از کشور منع کرده است، در بحبوحه درگیری با روسیه، شروع به اجرای اقدامات گسترده برای سربازگیری اجباری کرد. این شامل، اما نه محدود به، افرادی است که احضاریه هایی را در خیابان و سایر مکان های عمومی دریافت میکنند. مقامات ادعا می کنند که فقط کسانی که مایل به پیوستن به ارتش هستند احضار می شوند. با این حال، شاهدان عینی گزارش می دهند که در بسیاری از موارد اینطور نیست. 

به گفته نیویورک تایمز، در میان در مورد روش سربازگیری در مقیاس بزرگ، انتقادهایی مطرح شده است که ارتش را متهم به عدم شفافیت، تبعیض و نقض مقررات دولتی میکند. تین روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش داد که این سربازگیری اغلب «به یک بازی موش و گربه بین دژبان ها و مردانی که سعی می کنند از دست آنها بگریزند منجر می شود.»
نزدیک به ۲۷ هزار نفر در حال حاضر طوماری را در وب سایت رئیس جمهور اوکراین امضا کرده اند که از ولادیمیر زلنسکی خواسته شده است تا ارائه احضاریه در اماکن عمومی را ممنوع کند و روندی شفاف برای فراخوان سربازان وظیفه ایجاد کند. 

در گزارش اواخر ژوئن، RT گفت که کیف مردم را بدون معاینات پزشکی مناسب به خط مقدم می فرستد و تنها چند روز ابتدایی ترین آموزش را به آنها می دهد. در این گزارش آمده است که صفوف ارتش اوکراین نه تنها با مجرمین و قاتلان و افراد ناشایست بلکه با محکومانی که از زندان آزاد شده اند نیز پر می شود. 

این گزارش همچنین نشان داد که اوکراینی‌ها قبلاً گروه‌هایی در رسانه‌های اجتماعی تشکیل داده‌اند که مکان‌های دژبان ها و سربازگیران بشکل زنده به اشتراک گذاشته می‌شود. این برای هشدار دادن به کسانی است که سعی می کنند از مواجهه با آنها اجتناب کنند. در مقاله نیویورک تایمز نیز به چنین گروه هایی در اینترنت اشاره شده است. 

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، تلفات اوکراینی در بهار امسال به ۱۰۰ }تا دوصد- فرستنده} کشته و نزدیک به ۴۰۰ مجروح در روز رسید. به گفته این روزنامه، بسیاری از اوکراینی ها به دلیل تلفات زیاد حاضر به جنگ نیستند، در حالی که برخی دیگر به دلایل سیاسی از خدمت سربازی امتناع میکنند. 

پایان