اهداف حزب!

امین الله مفکر امینی      2024-12-04! اهـــــدافِ حــزبم بـــودست صلح وصفا ی مــردم…

پسا ۷ و ۸ ثور٬ در غایت عمل وحدت دارند!

در نخست٬ دین ماتریالیستی یا اسلام سیاسی را٬ بدانیم٬ که…

نگرانی ملاهبت الله از به صدا درآمدن آجیر فروریزی کاخ…

نویسنده: مهرالدین مشید پیام امیر الغایبین و فرار او از مرگ؛…

مدارای خرد

رسول پویان عصا برجان انسان مار زهرآگین شده امروز کهن افسانۀ کین،…

افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

اعلام دشمنی با زنان؛ زیر پرسش بردن اسلام و یا…

نویسنده: مهرالدین مشید رهبر طالبان از غیبت تا حضور و اعلان…

ګوند، ائتلاف او خوځښت

نور محمد غفوری  په ټولنیزو فعالیتونو کې د ګډون وسیلې   د سیاسي…

از روزی می‌ترسم 

از روزی می‌ترسم  که سرم را بر روی سینه‌ات بگذارم و تپش…

چرا نجیب بارور را شماتت و تقبیح نماییم ؟

                 نوشته ی : اسماعیل فروغی           به…

کهن افسانه ها

رسول پویان برآمد آفـتاب از مشـرق دل در سحـرگاهان شب یلـدای تار…

مهدی صالح

آقای "مهدی صالح" با نام کامل "مهدی صالح مجید" (به…

«
»

نئونازی آمریکایی جنایات “همکاران” اوکراینی خود را افشا می کند 

12.12.22

کنت “بون فیس” مک‌للان، یک نئونازی بدنام آمریکایی، در مصاحبه‌ای می‌گوید که آمریکایی‌ها اطلاعات نادرست درباره درگیری اوکراین دارند و او در این درگیری دو جنگ متفاوت را می بیند. 

نویسنده: فلیکس لیوشیتز
روسیه امروز
ترجمه سیما صابر


نوامبر گذشته، خوان سینمیدو، که یک کانال تلگرامی پرطرفدار در زمینه مستندسازی نقض حقوق بشر در اوکراین را اداره می‌کند، مصاحبه‌ای که مانند بمب منفجر شد را با “بون فیس” منتشر کرد – یک نئونازی آمریکایی که نام اصلی او کنت مک‌للان است. 

این فلوریدایی ۳۲ ساله قبلاً در سال ۲۰۱۴ به مبارزان داوطلب فاشیست در اوکراین پیوسته بود و در کنار تشکل سیاسی و نظامی فاشیستی اوکراین بنام”بخش راست” در دونباس می جنگید. ژانویه گذشته، او از ایالات متحده به اوکراین بازگشت تا بار دیگر در کنار گردان فاشیستی معروف آزوف بجنگد.

گفتگوی مک للان بسیاری از افسانه ها را در هم می شکند و بسیاری از دروغ هایی را که در مورد کودتای دولت مایدان، درگیری کنونی در اوکراین و نفوذ شدید نگران کننده جنبش های ملی گرایانه در اوکراین منتشر شده است، افشا می کند. 

مک‌للان، پسر خواننده گروه راک نئونازی بنام “حمله بی‌رحمانه”، از نوجوانی در گروه‌های افراطی راست‌گرا فعال بود و به دلیل فعالیت‌های خرابکارانه و با انگیزه‌های نژادپرستانه با مقامات مجری قانون برخوردهای متعددی داشت. 
او و دیگر اعضای سازمان نژادپرست جبهه آمریکایی در ماه می ۲۰۱۲ توسط اف بی آی به دلیل طراحی حملات تروریستی علیه اقلیت های قومی در فلوریدا دستگیر شدند. 
پیشینه آشکارا نژادپرستانه و فاشیستی او انگیزه سفر او به اوکراین در سال ۲۰۱۴ را فراهم کرد. 
محافل فاشیستی در ایالات متحده آمریکا که او در آن زمان در آنها فعال بود، ارتباط مستقیم و تماس منظمی با گروه‌های ملی‌گرا در راس مایدان داشتند که در آن زمان تقریباً هر روز رویدادهای عمومی بزرگی را در هر منطقه از اوکراین برگزار می‌کردند که هنوز جنگ در آنجا شکل نگرفته بود.

اعضای بسیاری از جنبش های راست افراطی و فاشیستی از دیگر کشورهای نزدیک به اوکراین نیز در آن زمان به اوکراین راه یافتند، از جمله آنها افرادی از فنلاند، گرجستان و لتونی نیز بودند. مک‌للان می‌گوید:

 “وضعیت طوری شد که دنیا از خود می‌پرسید چه اتفاقی برای همه اسکین‌هدها افتاده است، که همه آنها به اوکراین رفتند. “ 
به نظر می رسد که دولت ایالات متحده پس از آن خروج مک لنان و دیگر نئونازی ها به اوکراین را تصویب کرد. مک‌للان همچنین ادعا می‌کند که در حال آموزش تکنیک‌ های هک سایبری به اوکراینی‌ها دستگیر شده است، هرچند که مشخص نمی‌کند توسط چه کسی یا توسط چه چیزی. اما مقامات آمریکایی “فقط می خواستند بنشینند و کمک کنند.”
مک‌للان ادامه می‌دهد: “آنها نام یا چیزی نمی‌خواستند، اما می‌خواستند اوضاع را زیر نظر داشته باشند. بدون این حمایت، فکر می‌کنم من به نقض قانون بی‌طرفی ایالات متحده متهم می‌شدم.”


جنایات جنگی بدون مجازات


در سال ۲۰۱۵، یک ویدیوی کاملا وحشتناک در رسانه های اجتماعی منتشر شد. این نشان می‌دهد که اعضای گردان آزوف یک ساکن روس در شرق اوکراین را می‌کشند. 
تقریباً در همان زمان، ویدیوی دیگری با عنوان “Kanaken Get the Rope” در فضای مجازی پخش شد. که یک مرد و همسر باردارش را نشان می دهد که از درختی در جنگل حلق آویز شده اند. 
ادعا شد که این دو بدبخت یهودی بودند که توسط رزمندگان گردان آزوف لینچ شده بودند. 
اما چندین نفر به‌اصطلاح “بررسی‌کننده حقایق” که از سوی کی‌یف و غرب حمایت می‌شوند، از جمله گروه StopFake که با نئونازی‌ها همدردی می‌کند، این فیلم ویدئویی را جعلی اعلام کردند – و زمانی که تصاویر وحشتناک بعد از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ دوباره به بیرون درز کرد، دوباره این کار را انجام دادند. 
گردان آزوف مکرراً مسئولیت هر دو عمل شنیع را رد کرده است، اگرچه ردیه آنها قانع کننده نبود. 
آزوف فقط به این نکته اشاره کرد که آرم گردان روی لباس قاتلان “بسیار بزرگتر از آن چیزی است که باید باشد.”
با این حال، شهادت مک‌للان تأیید می کند که این ویدیوها بسیار واقعی هستند. 
خود او در فیلم مصلوب شدن دیده می‌شود و عکس‌هایی را از جنگجویان “گردباد” گرفته است که با اجساد این زوج حلق آویز شده عکس گرفته‌اند. 
اگرچه هیچکدام از قربانیان یهودی نبودند، اما قتل تشریفاتی آنها حتی برای ذهن بیمار خشن مک للان بسیار افراطی بود. 
او در این مصاحبه می گوید که از این اقدام حمایت نکرده است. 
وقتی از مک‌للان درباره “گردباد” پرسیده شد، او این گردان فاشیست و شبه‌ن ظامی را به‌عنوان “وحشتناک‌ترین چیزی که تا به حال در زندگی‌ام دیده یا تجربه کرده‌ام” توصیف می‌کند. 
تحقیقات گروه های حقوق بشر غربی به این نتیجه رسیده است که جنگجویان گردان تورنادو یا “گردباد” جدایی طلبان اسیر دونباس و غیرنظامیان بی گناه را در دونباس با وحشیگری مطلق شکنجه کردند. 
زندانیان را برهنه کردند، در زیرزمین ها نگه داشتند و به اندام تناسلی و سایر قسمت های بدنشان با باتوم های برقی شوکه وارد کردند. 
برخی از زندانیان با تهدید به مرگ مجبور به تجاوز به یکدیگر شدند. 
مک‌للان در برخی از “بازجویی‌های” وحشیانه در تورنادو شرکت داشت و در مصاحبه در مورد سربازان روسی که از ۲۴ فوریه اسیر شده بودند، اظهار داشت که “به نظر من رفتار با روس‌ها همانگونه خواهد بود که با اهالی دونباس کردند”. تعدادی از جنگجویان گردان تورنادو در نهایت توسط مقامات اوکراینی دستگیر و به دست عدالت سپرده شدند. 
اما علیرغم اقدامات آنها – از جمله تجاوز جنسی به کودکان، شکنجه و قتل بی رحمانه غیرنظامیان – از زدن اتهامات جنایات جنگی به آنان به نحوی اجتناب شد و تا حد زیادی احکام بسیار آبکی صادر شد. 
به عنوان مثال، بنیانگذار گردان، روسلان اونیچنکو، یک پدوفیل سادیست، در سال ۲۰۱۷ به تنها ۱۱ سال زندان محکوم شد. 
او یکی از چندین جنگجوی تورنادو است که به دستور رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی از زمان آغاز درگیری از زندان آزاد شده و اکنون در “گرم ترین صحنه” درگیری می جنگد. 

دو جنگ متفاوت

پس از بازگشت به اوکراین در اوایل سال جاری، مک‌للان در گردان آزوف نام نویسی کرد و به زودی سر از جنگ ماریوپل درآورد، که منجر به مشاهده “بسیاری از شرارت ها” شد. 
او مراحل اولیه نبرد ماریوپل را اینگونه توصیف می کند: 

“تیراندازی زیاد به هیچ چیز و تعداد زیادی جنگجو که نمی دانند چه کاری باید انجام دهند”. 
او همچنین احساس کرد که شهروندان ماریوپل “به شدت بین یک موضع طرفدار اوکراین و یک موضع طرفدار روسیه تقسیم شده اند”. 
مک‌للان می‌گوید در این مدت، آزوف با سیا و پنتاگون که عملیات‌های اطلاعاتی را در طول نبرد در آنجا انجام می‌دادند، در تماس بود. 

مک لنان معتقد است که این “مداخله ایالات متحده در اوکراین” بود که باعث تهاجم روسیه شد. در حالی که او روسیه را “قربانی” نمی بیند، اما قبول دارد که این کشور توسط کیف و غرب تحریک شده است. 
او به شدت از هموطنان آمریکایی خود انتقاد می کند که نمی دانند مناطقی مانند اوستیا وجود دارد و گرجستان در سال ۲۰۰۸ به آنجا حمله کرد. 
مک‌للان در مصاحبه‌ای می‌گوید:

 “آن‌ها فقط فکر می‌کنند که روسیه بدون هیچ دلیلی تصمیم می‌گیرد که همه جا را بمباران کند. “
پس از دستگیری ,تعدادی از پرسنل سرویس امنیتی اوکراین که قصد کشتن او را در بیمارستانی در کیف داشتند، سرانجام مک‌للان “بر اساس دستور” به ایالات متحده بازگردانده شد. 
او همچنان از آزوف “کاملا” حمایت می کند، اما طرف نه اتحادیه اروپا و نه ناتو نیست و معتقد است که اگر دومی وارد درگیری شود، “چیزی برای یک ملی گرا باقی نمی ماند که ارزش جنگیدن داشته باشد”. 
مک‌للان ادامه می‌دهد:

 “زمانی که اوکراین از عضویت در ناتو محروم شد، جشن بزرگی در میان ملی‌گرایان برپا شد”. 
از نظر او، این بدان معنی است که درگیری اوکراین در واقع دو جنگ متفاوت را با هم ترکیب میکند – جنگی که توسط ملی گراها و جنگی که توسط دولت به راه انداخته شده است، و هر دو “اهداف کاملا متفاوت” را دنبال می کنند. 
او پیش‌بینی می‌کند که آزوف و دیگر گروه‌های ملی‌گرا در آینده از کیف خارج می‌شوند، “زمانی که تاریخ مصرف و سودمندی آنها برای رژیم ناتو تمام شود”. 
مک لنان با تکرار سخنان رئیس بخش راست ترور شده گفت: “ما در مایدان تمام نشده ایم.” و او در پایان گفت:
“من دوست دارم فقط روسیه ای را ببینم که به خانه بازمیگردد و این در حالی است که دولت در کیف درب و داغان و شکست خورده است، تا انقلاب مایدان دیگری به پا خیزد”.