انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

مذاکره برای مذاکره !

هاشم بطحایی، نماینده مجلس خبرگان رهبری در ایران، ضمن ابراز بدبینی درباره “تناقض‌های رفتاری”، “دروغگویی” و “عهدشکنی” دولت آمریکا، گفته است اگر دونالد ترامپ بخواهد برای مذاکره به تهران برود، باید پذیرفت و امنیتش را تامین کرد . اون گفته “آمریکایی‌ها از فرعون بدتر نیستند” و مقام‌های جمهوری اسلامی هرگز “در مذاکره را نمی‌بندند.”

با شروع دور اول تحریمها از روز گذشته چندین شهر ایران در شنبه شب ۱۳ مرداد شاهد اعتراضات مردم بود. همزمان با تایید مرگ یک معترض در شهر کرج ، حکومت اسلامی این شهر به طور ضمنی اعلام «حکومت نظامی» کردند. قیمت اجناس 2 برابر شده است . رفتارها و تهدیدهای حکومت ادامه دارد . جامعه درغلیان است . اکثریت هنوز نظاره گر و شاید هنوز به تغییر باور ندارند ! نیروهای سیاسی خارج از سیستم هم مشغول زدن ساز حذف هم هستند … یعنی در یک کلام هر اتفاقی را ازبالا میتوانند مثل یک قرن گذشته رخ بدهند وقتی بقیه مولفه های داخلی سرشان با تهشان بازی میکند ! مردم ايران در رسيدن به آزادی ، حدود یک قرن پیش متولد شدند و به تشکيل مجلس و نوشته شدن قانون اساسی 1906 و سپس در گذر زمان به نوشتن متمم آن رسيدند و تا به امروز ايران بارها دستخوش نا آرامی های زيادی شده است … این حکایت ادامه دارد ! نه بازماندگان سلطنتی به تنهایی توان دارند و گزینه مناسبی برای جانشینی هستند و نه مجاهدین درکی از پلورالیسم دارند . جامعه امروز سیاسی ایران را ، هیچ تفکری به تنهایی توان رهبری ندارد . یا همه با هم را یاد بگیرید ، و یا همین سیستم ولایت فقیه روی اذهان علیل موجود هر مهندسی مسخره ای را انجام میدهد !


محمد جواد ظریف وزیرخارجه سپاه پاسداران گفته است : مذاکره برای مذاکره فایده ندارد…حرفش درست است . فقط درکشان از مذاکره با طرف مقابلش فرق میکند . غرب مذاکره را برای تغییر میخواهد و حکومت اسلامی مافیایی در ایران مذاکره را برای تغییر نکردن میخواهد.


راجع به عِرق ملی هم نوشته بود اگر فقط ایرانی هستی باید مخالف تغییر باشی … جمله آشنایی که خامنه ایی زمان انتخابات به کار برد که اگر نظام و رهبر را قبول نداری ولی ایرانی هستی بیا بده رای و عده ایی گوسفند هم بع بع کنان رفتند دادند.


من با جنگ مخالفم ولی با تغییر بیشتر موافقم . اگر قرار است جغرافیای ایران زیر سُم و نعلین یک جمع 500 نفره با قبیله خودشان روزانه له شود ، بگذار وقتی برای 80 میلیون رفاهی در کار نیست برای این جمع محدود هم هیچی نباشد برای چاپیدن … طوری بشود که خاکش هم قابل سکونت نباشد. اونوقت این قبیله حاکم برود روی خاک سوخته بسازد و اختلاس کند و مثل جدشان محمد به مور و ملخ بیابان حکومت کنند …


سپاه پاسداران اسلامی ایران “مانور” بستن تنگه هرمز را شروع کرد…ژنرال جوزف ووتل فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا به سپاه اخطار کرد مانورتان که تمام شد ظرف 48 ساعت گورتان را گم کنید در غیر این صورت با ناوگانهای ناتو روبرو هستید.

سپاه پاسداران مانور دریایی خود را در خاورمیانه آغاز کرد…و مجموعه ایی از همین خبرها ی جنگی و فضای تیره و تار اساسا انحرافی است انگار رسانه ها یی هم که پوشش میدهند آگاهانه مسیرهای انحرافی را نشان میدهند ، غرب در مجموع خیلی صحنه را تراژیک و جدی نشان میدهد . یعنی هر دو طرف به بازی احمقانه ایی میدان میدهند که واقعی نیست حداکثر مثل بازی های کامپیوتری است …


سپاه پاسداران اسلامی اساسا اندازه تهدید و جنگ نیست ، قدرت دارد ولی برای مردم بی سلاح ، شرایط اقتصادی حکومت اسلامی ایران فقط بوی مذاکره و تسلیم را میدهد ولی قبلش ظاهرا با هماهنگی جهانی و منطقه ایی مثل موجودات مریض ریقو کمی باید برای مصارف داخلی گوسفندان مسلمان جیغ بکشد …


اسماعیل هوشیار