لطفا خیال نکنید !


محمدجواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه حکومت اسلامی ایران روز یکشنبه گفت‌: خیال نکنید اگر دولت دست اصولگرایان باشد موفق می‌شوند. بعضی‌ها خیال نکنند اگر جمهوری اسلامی ایران رفت آنها سر کار می‌آیند… ناموفق شدن برجام خیلی خطرناک است ! مشاور خامنه ای هم گفت ریاض را با هزار موشک میزنیم ! خود خامنه ای گفت به هر تروریستی دوست داشته باشیم کمک میکنیم …

چند وقت پیش هم دولت فخیمه انگلیس هم گفته بود کاری نکنید قاسم سلیمانی بیاید … انگار مخاطب حتما گوسفند است ! چه قاسم ، چه حسن ، چه علی … برجام توی حلقتان است ، این سیستم باید رفتارش عوض شود از دخالت در کشورهای خاورمیانه پرهیز کند . امپراطوری شیعه را کاملا فراموش کند . برای تغییر رفتار در داخل ایران هم قانون اساسی باید دستی بخورد برای تغییر قانون اساسی باید با این دوران مخرب و کودکانه 40 ساله خداحافظی کنند . کلا اصول گرا و اصلاح طلب دیگه تمومه ماجرا…در این عقب نشینی تاریخی تا ته حوزه علمیه برود و همانجا تا آخر دنیا قل هوالله بخواند و دخالت در سیاست را فراموش کند ! آقایان رجاله های روحانی 40 سال تمام مملکت ایران با امکانات بی نهایت دستتان بود و ثابت شد نمیتوانید و نمیخواهید سازنده باشید .

روزنامه آرمان نوشت : روزهای سخت و نامعلوم به سرعت در حال پیش آمدن هستند. ترامپ و تیم تندرو او با بیرون آمدن از برجام شرایط ناپایداری را برای ما بوجود آورده‌اند. آنها تحریم‌های بیرحمانه‌ای در سر دارند تا از مردادماه جاری نتایج آن را کسب نمایند. نباید روی اروپا برای حمایت از جمهوری اسلامی درمقابل تحریمها حساب باز کرد.روسیه هم نه تنها در صحنه سوریه به ما از پشت خنجر زد،بلکه داوطلبانه با عربستان برای بیرون کردن سهم ایران در صادرات نفت اوپک اعلام آمادگی نمود تا هر چه زودتر به نگاه به شرق ما پاسخی دندان‌شکن داده باشد…واحد پولی حکومت اسلامی ایران بی ارزشترین واحد جهانی و اول شد !

هنوز ماه مرداد و تحریمها شروع نشده که قیمت دلار از 8000 تومن گذشت این اسمش انفجار اقتصاد اسلامی ایران است …

جهت اطلاع : اشاره به بعضی از مسائل سیاسی برای شخص من فقط مثل یک اشاره است تا بازیگر یا کارگردان مربوطه متوجه شود همه مخاطبان گوسفند نیستند . مردم ممکن است تحت فشار و جبر خواسته های دورنی خودشان را به زبان نیاورند ولی اینقدر هم احمق نیستند که مثل زمان قاجار به هر ولیعهد و نوری زاده ای دخیل ببندند ، این جماعت بی هنر و بی سلیقه خودشان هم خوب میدانند که برای در آمد و پول طیب و طاهر به کدام سعودی باید دخیل بست ؟ هر نوعی از رابطه سیاسی در صورت عدم یک پارچگی بین نیروهای مخالف فقط قدرت مانور نیروی حاکم حکومت اسلامی را افزایش میدهد .

 


این همه افسار کسیختگی و پاچه گرفتگی سیاسی نوبر است . به نظر من حکومت اسلامی به میز مذاکره با آمریکا برمیگردد و چاره ای جز ادامه مسیر برجام تا به آخر ندارد …


بقیه توان دیالوگ خودشان را قوی کنند با کمی واقع بینی ، از حالا تلورانس تمرین کنید برای آینده مفید است .. زیادی روی کارگردانی و چیده مان کاخ سفید حساب نکنید کاخ سفید منافعش ایجاب کند همان وسط کاخ کون ترامپ هم میگذارند ، دیدید که در اوج جزیره ثبات ایران … با شاه سابق ایران چه کردند ؟


نقد تنها پدیده مقدس دنیای ما است نقد هر پدیده ای زمان و مکان نمیشناسد و شخصا همیشه استقبال میکنم . نقد کننده از نظر من قابل احترام است،فقط یک نکته حساس گوشزد کنم . نقادی که به هر شکلی دُمش به تیم جاکشهای سیاسی وصل باشد ( مجموعه همنشین بهار و سعید بهبهانی و مصداقی ) نقاد نیست در بهترین حالت همان جاکش سیاسی است ، این مجموعه جاکشها از روز اول دنبال نقد سازنده نبودند و نیستند ، والا با سقوط صدام ظهور و شروع میکردند و نه یک دهه بعد با اشاره ارباب بی مروت ساکن کاخ سفید…لطفا حاضرین به اطلاع غایبین برسانند.


25.06.2018
اسماعیل هوشیار