فلسفه هایدگر میان تبلیغ فاشیسم و آنتی کمونیسم

Martin Heidegger(1889-1976)  آرام بختیاری کج فهمی فیلسوفان مذهبی دانشگاهی وطن از هایدگر. چرا…

سفر ملاهبت الله به کابل ؛ نشانه های زوال یا…

نویسنده: مهرالدین مشید نبض زمان و رقم خوردن شمارش معکوس در…

جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

مادر

ای مادر من فرخ و آباد بمانی پر خنده به لب…

چند شعر کوتاه از زانا کوردستانی

انتظارم، بوی سیگارهای زر گرفته... و روزهای تلخِ نیمه سوخته میان بغض خاموشت…

جنگ قدرت ها

رسول پویان جنگ قـدرت ها دل زخمین وخونین آورد جـای صلح و…

افراطیت پادزهر خیانت رهبران اسلام سیاسی و یا شکست مبارزات…

نویسنده: مهرالدین مشید علل و عوامل یا چگونگی و چیستی باز…

زبان آریایی یا آریویی چی شد؟

نوشته: دکتر حمیدالله مفید ——————————— زبان بازتاب خرد آدمی است و انسان…

تعامل 

نور محمد غفوری از چندی به اینطرف در مکالمات و نوشتار…

جمال غمبار

آقای "جمال غمبار"، (به کُردی: جەمال غەمبار) شاعر و نویسنده‌ی…

چین کاوشگری به نیمه تاریک ماه فرستاد

منبع تصویر، GETTY IMAGES ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۳ مه ۲۰۲۴ آژانس فضایی…

«
»

صد سالگی بزرگترین حزب کمونیست جهان 

رهبری ۱۰۰ ساله حزب کمونیست؛‌ 

مقدمه آغاز فصل جدید همکاری برد-برد چین با جهان

فرستنده: حسین تلاش

چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان تحت صد سال رهبری حزب کمونیست، در حوزه همکاری های جهانی مشارکت داشته و از این همکاری ها بهره مند شده است.

این کشور به رغم حمایت گرایی رو به رشد و تمایلات ضد جهانی سازی در سراسر دنیا، مکررا متعهد شده است که هیچگاه درهای خود را به روی جهان خارج نخواهد بست. چین همواره به گشایش و همکاری های بین المللی متعهد بوده است چرا که باور دارد که این عوامل در مسیر پیشرفت ادامه دار این کشور و کل بشریت عواملی ضروری هستند.

“شی جین پینگ” رهبر چین و دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین در جریان سفر اکتبر سال 2020 به استان “گوانگ ‌دونگ” واقع در جنوب چین، بر تعهد این حزب در مسیر هدایت مردم چین در پیروی تزلزل ناپذیر از مسیر اصلاحات و گشایش تاکید کرده است.

حزب کمونیست چین به عنوان بزرگ ترین حزب سیاسی جهان با بیش از 91 میلیون نفر عضو، به طور کامل از این موضوع که جهانی سازی و چند جانبه گرایی گرایش های برگشت ناپذیر تاریخ هستند و انزوا و گوشه گیری صرفا منجر به عقب ماندگی می گردد، آگاه است.

تاریخ همواره مثل یک آینه عمل می کند؛ اصلاحات و گشایش در چین به عنوان راهبرد اساسی دولت چین از سال 1978 میلادی به بعد، این کشور را که زمانی فقر زده بود به یک اقتصاد پرجنب و جوش و پر انرژی تبدیل کرد که ثابت شده که یکی از چشمگیر ترین داستان های موفقیت در جهان در طول دهه های گذشته است.

چین از طریق همکاری با سایر بخش های جهان به موتور پیشروی توسعه جهان و لنگرگاه ثبات در مسیر برقراری صلح جهانی تبدیل شده است.

بشر در جهانی که به طور روز افزون در هم تنیده تر و به یکدیگر پیوسته تر می گردد، به واسطه وجود تهدید هایی مشترک، به ستوه آمده است؛ این در حالیست که هیچ کدام از مشکلات پیش روی جهان، از احیای اقتصاد در دوره پسا کرونا گرفته تا چالش شدید مربوط به تغییرات اقلیمی، صرفا توسط یک کشور واحد و به تنهایی قابل حل نیستند.

به همین دلیل است که حزب کمونیست چین که حامی سرسخت چند جانبه گرایی محسوب می شود، همواره از همکاری های جهانی حمایت کرده است. این کشور با طرح پیشنهاد ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت گام را فراتر گذاشته و مفهومی را ارائه کرده که در قانون اساسی حزب کمونیست چین گنجانده شده و مصون نگه داشته شده است.

مفهوم ساخت جامعه ای با آینده مشترک برای بشریت که 8 سال پیش توسط رهبر چین پیشنهاد شد، متضمن ایده های مربوط به ساخت یک جهان آزاد، جامع، پاک و زیباست که از صلح پایدار، امنیت جهانی و رفاه مشترک برخوردار باشد.

چین تحت رهبری و هدایت حزب کمونیست چین همواره آماده است تا از طریق همکاری با سایر کشورهای جهان به حل و فصل مشکلات پیش روی بشریت بپردازد.

تازه ترین مدرک از نقش فعال چین در حوزه همکاری های جهانی را می توان در نقش پررنگ چین در ارائه خدمات مربوط به سلامت همگانی مشاهده کرد؛ این کشور تا 16 ژوئن سال جاری میلادی اقدام به اهدا و صادرات بیش از 350 میلیون دوز واکسن ضد کرونا به سراسر جهان کرده است.

حزب کمونیست چین در عین حال به شیوه ای فعالانه مشغول تبادل با کشورهای سراسر جهان به منظور بهره گیری از خرد آنها بوده است؛ داده ها نشان می دهد که این حزب با بیش از 600 سازمان و حزب سیاسی در بیش از 160 کشور و منطقه در سراسر دنیا به شکل های مختلف در ارتباط است.

آرمان و ماموریت اصلی حزب کمونیست چین ترغیب شادی و خوشبختی برای مردم چین و احیاء و جوان سازی ملت چین است؛ این حزب به طرز جدی آگاه است که تحقق این آرمان و ماموریت صرفا از طریق وجود یک بستر و محیط مربوط به همکاری های جهانی و توسعه مسالمت آمیز امکان پذیر است.

100 سال گذشته برای حزب کمونیست چین به منزله مقدمه آغاز فصل جدید تلاش های این حزب در مسیر هدایت همکاری های برد – برد چین با جهان است.

persian.cri.cn