فرهنگ سیاسی مقتضای حاکمیت قانون – هدف چون بن ۲۰۰۱…

چندی پیش با نظیف شهرانی در نهضتی ظاهراً برای تغییر…

اسلام گرایان افراطی و انحطاط سیاسی و اجتماعی در جهان…

نویسنده: مهرالدین مشید طیف های گوناگون سلفی ها و دشمنی آنان…

قتل عام انسان

رسول پویان جهـان نظاره گر قتل عـام انسان است خـدا به حق…

دو داستان کوتاه از زانا کوردستانی

[فریبا] پیپ‌اش را گوشه‌ی لب گذاشت با طمأنینه... روی تخت نشست.…

ماهیت ساختار ساز در قانون اساسی!

حاکمیت قانون که لوازم ماهوی آن سطح آگاهی مردم از…

تعامل قدرت ها با طالبان؛ خیانت به مردم افغانستان و…

نویسنده: مهرالدین مشید تعامل با طالبان؛ دشنه ی زهر آلود بر…

خسته

نوشته نذير ظفر  12/03/23بلوك ستون بد گمانى نكنيد ، گر  ز…

گفت و شنود با استاد دستگیر نایل

گفت و شنود با محترم استاد دستگیر نایل چهره شناخته…

شرح حضور بنده در برنامه ۲۱۱۷ رازق مامون راجع به…

https://youtu.be/lIm0OnXkAwA?si=iqMP8yJeYpB12qsH اولاً تز یا تتبین مسئله این گونه اشتباه است: ریاستی…

انقلاب

دکتر بیژن باران ‎ زوال هر حکومت با زوال اصولی که…

صنعت مرغداری در افغانستان

نوشته کریم پوپل سال نشرکتاب ۲۵نوامبر۲۰۲۳ کشور دنمارک فهرست   مطالب صفحه      …

رفیق صابر

استاد "رفیق صابر" (به کُردی: ره‌فیق سابیر / انگلیسی: Refiq)…

اسلام گرا ها در فرازی از گزینه ی اسلام حکومتی…

نویسنده: مهرالدین مشید اسلام گرا ها و نبود اجماع آنان  در…

تاریخ ماتریالیسم،- از الحاد وعلم و انقلاب، تا انسان روشنگر

materialismus. آرام بختیاری سه هزارسال اندیشه ماتریالیستی در 12 شاخه. بحث ماتریالیسم حدود…

افغانستان میدان یکه تازی طالبان و جنگ بر سر تقسیم…

نویسنده: مهرالدین مشید بحران مشروعیت و ستمروایی طالبان؛ نارضایتی سراسری مردم…

بار غم 

کشور ما کشور درد و غم است  رنج در رنج است…

عقیم های سیاسی در کنار رهبر خود خوانده جوان –…

اول:‌ عقیم های سیاسی یعنی اینکه عده با داشتن فرصت…

اصلاحات و توهمات

– دکتر بیژن باران چرا اصلاحات در غرب به انباشت سرمایه…

فلسفه حق در تز آفرینی عمل – شتاب بسوی پایداری…

تشخیص آسیب شناسی مقدم: خاک باد کرده روان هستیم٬ که ده…

نیم قرن رخداد های خونین در جهان اسلام و ناکارآمدی…

نویسنده: مهرالدین مشید نیم قرن مبارزات گروه‌های اسلامی و تبدیل شدن…

«
»

در برابر جنگ افروزان بایستیم!

از سخنرانی رئیس حزب کمونیست آلمان پاتریک کوبله در جشنواره مطبوعات عصر ما


یونگه ولت
ترجمه مجله هفته

03.09.2022یک هفته پیش، بعد از کار، وقتی به خانه رسیدم، نامه‌ای ظاهرا معمولی به دستم رسید که مرا برای مدت کوتاهی در افسردگی و سپس در خشم بزرگی فرو برد. 
این نامه از سوی شرکت خدمات عمومی برایم ارسال شده بود و در آن اعلام کرده بود که قیمت گاز را بیش از ۲.۵ برابر افزایش پیدا میدهد. 

این نوشته برای آرام کردن مخاطب نامه، اشاره کرده بود که مالیاتی که قرار است ما با آن شرکت‌ های عظیم انرژی را نجات دهیم و سودهای کلان آنها را افزایش دهیم، قبلاً در محاسبه قیمت لحاظ شده است. 

خشمگینم و ما باید به خیابانها بیاییم – در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۲۰ میلیون خانه و آپارتمان در این کشور وجود داشت که با گاز گرم شده بودند – بنابراین احتمالاً حداقل حدود ۴۰ میلیون نفر مستقیماً تحت تأثیر این گرانی قیمت قرار خواهند گرفت. 
صدها هزار خانواده در خطر فقر هستند و میلیون‌ها فقیر در کشور ما از سرما در زمستان میلرزند و از گرسنگی میکشند. 
کارگران و کارمندان، کسب‌ وکارهای کوچکی که هنوز در حال پرداخت اقساط آپارتمان‌ های و منازل کوچک خود هستند، دیگر نمی‌توانند این کار را انجام دهند، منابع مالی از بین می‌رود – بانک‌ها پس‌اندازشان را خواهند بلعید. 
حتی کودکان بیشتری در این کشور ثروتمند از فقر و بیماری رنج خواهند برد. 
صدها هزار نفری که تمام عمر خود را کار کرده اند، و بازنشسته شده اند دیگر نمی توانند با مستمری مختصر خود زندگی کنند و در مراکز تقسیم مواد غذایی برای کم درآمد ها در صف خواهند ایستاد، حتی اگر اصلا آنها را در این مراکز بپذیرند. 
اما دروغ اصلی این است: «روس‌ها مقصرند.» سوال این است، چه کسی نورد استریم ۲ را تعطیل کرد؟
اتفاقاً این لوله با ۳۳۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی پر شده است، مقداری که به گفته روزنامه اقتصادی هندلزبلات٬ گاز یکسال صد هزار خانه را تامین کند. 
ما می خواهیم: 
نورد استریم ۲ را به بهره برداری برسانیم! جنگ اقتصادی را متوقف کنید

سیاست بورژوازی در کشور ما در مسیر جنگ و تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ است و آشکارا به طور کامل از مسیر خارج شده است. 

نخست‌وزیر سابق مائوئیست و نخست وزیر فعلی ایالت بادن – وورتمبرگ توصیه می‌کند که به جای دوش گرفتن از دستمال های تن شویی برای حمام و نظافت استفاده کنیم، در حالی که رفیقش در دولت ائتلافی آقای لیندنر نئولیبرال٬ با یک پورشه به سمت جزیره سویلت می‌رود تا در آنجا مراسم عروسی لاکچری اش را برگزار کند. 

انم بئربوک ناگهان عشق عمیقی به کلاهخود و یونیفرم نظامی را در خود کشف کرده – او دیگر دیپلماسی را کاملا به کنار نهاده – او می خواهد روسیه را ویران کند و ما قرار است هزینه آن را بپردازیم، خنده دارتر از همه این است که، اولاف شولتس متخصص توربین گازی شده است – با این حال من گاهی اوقات میترسم که بدون شولتس این جماعت هابک، اشتراک سیمرمن، بئربوک و لیندنر دکمه برافروختن جنگ جهانی را با شعله ای بزرگتر فشار بدهند.

اگر میخواهید در سیاست آلمان به پست و مقامی برسید در کنار جنگ افروزی حتما باید دستی در اختلاس و کلاهبرداری و لفت و لیس داشته باشید، – نه، اولاف شولز چیزی در مورد رسوایی مالی و اختلاس چندین میلیارد یورویی «Cum-Ex» نمی دانست – یا موارد مشابه ای که در مسیر فعالیت سیاسی اش در آن دست داشته. اما راستی چرا ایالت هامبورگ محل سابق ریاست شولتس باید از بیش از ۴۷ میلیون یورو از اختلاسی که در بانک واربورگ زیر نظارت رئیس دولت فعلی اتفاق افتاده و همچنان لاپوشانی میشود چشم پوشی کند؟

حالا که صحبت دزدی و فامیل بازی است از پیامک های پاک کرده شده خانم فون در لاین چه خبر از میلیاردها دلار بودجه حیف و میل شده ارتش آلمان در دوران وزارت دفاع خانم فون در لاین خبر تازه ای نیست ؟

آیا فردریش مرتس رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان هنوز در لیست حقوق و دستمزد بلکروک آمریکایی است؟ و از آندریاس «اندی» شویر چه خبر حال و احوالش چطوره؟ حتما خوبه، اما «گرد» یا گرهارد شرویدر که دیگر اجازه فضولی بیشتر نداره، او فقط اجازه داشت قوانین هارتس را اجرا کند و در نتیجه صدها هزار نفر را به بدبختی خانماسوز بکشاند، او اجازه داشت به عنوان صدر اعظم آلمان این کشور را وارد اولین جنگ خود پس از جنگ جهانی دوم بکند. او می بایست دستورات آمریکا و ناتو را اجرا کند که کرد، یوگسلاوی را با نقض قوانین بین المللی بمباران کرد، اما وقتی که به عنوان یک سیاستمدار کهنه‌کار خواستار یک رفتار معمولی با روسیه می شود، نه، این دیگر گذشتن از خطوط قرمز است و باید مجازات شود. البته به دلایلی که در بالا ذکر شد هیچ همبستگی و دلسوزی با شرویدر ندارم.

مجبورم در اینجا یک چیزی را که در ابتدا گفتم پس بگیرم، علت اتفاقاتی که در حال حاضر در آلمان می‌افتد فقط این نیست که سیاست در این کشور مسیر خود را تغییر داده. اقداماتی که پس از سخنرانی شولتس هفته یعنی تصویب استقرار سلاح های هسته‌ای آمریکا در خاک آلمان بالا اوردن ۱۰۰ میلیارد یورو بدهی برای خرید تسلیحات نظامی و افزایش بودجه جنگی آلمان به هفتاد تا ۸۰ میلیون یورو و تبدیل شدن کشور ما به سومین تامین کننده بزرگ تسلیحات برای اوکراین.

همه این اتفاقات دو روز پس از حمله روسیه به اوکراین متولد نشده است، این طرح ها به قطع یقین از قبل در کشوهای سیاست آلمان و غرب تهیه و آماده اجرا بودند.
این مسیری است که ناتو علیه روسیه و چین مهندسی کرده است. 
این مسیری است قرار است ناتو و از آنجا امپریالیسم آمریکا قدرت بزرگ و مسلم در قاره اروپا تبدیل کند.
این هزینه ای است که ما اکنون برای اجرایی شدن آن می پردازیم. این دوره ای است که بازنشستگان، دانشجویان، کارگران، کارمندان و مشاغل کوچک را به سمت ویرانی و فقر سوق می دهد. 
و این مسیری است که خطر یک جنگ جهانی، یک جنگ هسته ای را به همراه دارد – ما باید این را متوقف کنیم، ما باید آنها را متوقف کنیم. 

پایان