انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

حسی برای تغییر !


سیر
صعودی قیمت دلار رازی نگفته ندارد . در واقع قیمت دلار بالا نمیرود پول ملی ایران در حال سقوط آزاد است . زندگی داخل ایران حالا بستگی دارد …

قیمت دلار تا حالا 14000 تومن برابر یک دلار . کاخ سفید تمایلی به جنگ نظامی ندارد . حکومت اسلامی ولایت فقیه تمایلی به مذاکره ندارد . مردم تمایلی ندارند به سیل بنیان کن تبدیل شوند . از تمایل شخصی من برای تغییر به هرقیمت که بگذریم . بقیه هم برای تغییر تمایل دارند . در دنیای واقعی فعلا که پرچم هر تحولی دست همین ترامپ دیوانه از کاخ سفید شده است . ترامپ با یک جمله یا حتی کلمه قیمت دلار و نبض اقتصاد را در دست دارد. در مورد شرایط سیاسی نمی‌توان پیش بینی کرد چه اتفاقی می‌افتد .


سیر صعودی قیمت دلار تا 20 هزارتومن و رسیدن به مرحله دوم تحریمهای غرب تمام مسیر بستگی به انبوهی پارامترها دارد . نمونه ونزوئلا سرمشق خوبی است. میلیونها نفر از گرسنگی آواره شدند. حداقل آنها جایی به نام کلمبیا را دارند تا نان بخرند. با شروع دور دوم تحریمها و بالا رفتن فشارهای اقتصادی مردم ایران بعید میدانم راهی هرات افغانستان یا عراق شوند ! یعنی جایی برای رفتن نیست مگر اینکه همانجا در کف خیابانهای ایران تصمیمات جدی بگیرند .


ابوالفضل قدیانی، در سایت کلمه بار دیگر رهبر حکومت اسلامی و سپاه پاسداران را مسئول اصلی بن‌بست کنونی دانسته و از همه فعالان سیاسی و مدنی و فرهنگی خواسته تا برکناری خامنه‌ای را به خواست عمومی تبدیل کنند. وی نوشته است : همان‌گونه که در اندونزی خواست برکناری دیکتاتور سابق آن کشور –سوهارتو- تبدیل به خواستی عمومی شد و همان‌گونه که خواست برکناری بن علی در تونس تبدیل به فریاد همگانی گردید.

حکومت اسلامی ایران به انقباض داخلی تمایل نشان میدهد چون هیچ راهی عملی برای مشکلات اجتماعی و سیاسی ندارد . این انقباض داخلی مثل جان کندن موجودی زنده میماند که در لحظه های پایانی بیشترین انقباض داخلی را نشان میدهد .

آمار برخی آسیب‌های اجتماعی در ایران:

هر ساعت 49 نفر به زندان میروند

4400000 نفر معتاد در کشور

از هر 4 نفر 1 نفر دچار اختلال روانی

3200000 نفر بیکار مطلق

سن مصرف سیگار 11 سال

در موج جدیدی از بازداشت فعالان زن و وکلا، قاسم شعله سعدی، آرش کیخسروی وکلای دادگستری، فرخ فروزان، وکیل دادگستری و از فعالان حوزه حقوق کودک و پیام درفشان، وکیل دادگستری بازداشت شدند.همچنین هدی عمید، وکیل دادگستری و نجمه واحدی، فعال حوزه زنان نیز در منزل خود بازداشت شدند…


داشتن حسی برای تغییرهمیشه مثبت است اما این حس برای تبدیل شدن به عملکردی مادی وملموس ابزارهای مناسب خودش را لازم دارد . میشود تا همیشه فقط با احساس زندگی کرد . مثل گرسنه ای که با عکس کباب میتواند حس خوبی داشته باشد ولی سیر نمیشود … تنها عامل جدی برای تغییری ملموس فقط نیاز است .

حسادت میکنم به همه کسانی که با هر هویتی در تعادل هستند … حالم خوب نیست ، دنبال تعادلی میگردم که انگیزه قوی هم باشد برای نفس کشیدن روی زمین . میدانم زمان قابل کنترل نیست و این نیز خواهد گذشت ولی با خون دل . حمید رضا محمدی حالش از من خیلی بدتر است با هویتی کاذب دارویی … در 15 سالگی بردندش انقلابی گری در قرارگاه اشرف و در 20 سالگی با ذهنی بیمار و علیل تحویل خانواده اش دادند و مرضیه باباخانی عضو شورای مجاهدین با تمسخر گفت هوس زن کرده … و این درک و نگرش روانپریشانه را بیماران انقلابی توحیدی میخواستند عمومییت بدهند به کل جامعه ایران . یعنی ایجاد و کنترل تیمارستانی به اندازه جغرافیای ایران . اتفاقی که همین حالا هم افتاده است . فقط زندانبان یکی نیست .


حمید رضا الان سالهاست است با قرص و دارو و بیمارستان هویت دارد . حمید رضا زندگی نمیکند او فقط زنده است . خلیل را دیدم و با همان هویت دارویی چه حال بدی داشت ، آن یکی اعتیاد گرفته … داخل ایران به یمن خلاقییت حاکمان دینی فعلا کل جامعه به شب نشنی در جهنم مفتخرند و خارج از ایران هم داستان فقط شکلش متفاوت است . از داود پرسیدم برادرت هنوز در آلبانی است ؟ گفت آره و با حسرتی شنیدنی ادامه داد کاش همیشه همانجا بماند .. با تعجب گفتم چرا ؟ گفت آن تشکیلات و تفکر را قبول ندارم ، اینجا هم نهایتا تیمارستان و دارو پذیرای آنهاست . پس بگذار با همان توهمات زیبا زندگی کنند از داروهای موجود بهتر است …

این یک پکیج به هم پیوسته است که در سال 1357 توسط سیاستهای غرب تقدیم به ملت ایران شد .

این روزها حس میکنم مثل چارلی چاپلین لای دنده های ساعت زمان گیر کرده ام . از هر کسی کمک خواستم یا نتوانست و یا نخواست . این نتوانستن یا نخواستن معمولا یک انتخاب نیست ،مثل اسب عصاری با چشمان بسته که محکوم به راه رفتن است همه لبخند روی لبشان است و چه دلسوزانه … آنها که درکی از وضع خودشان در لای چرخ دنده ها ندارند فشاری هم حس نمیکنند و خیلی راحتر هستند .


علی خامنه ای کمبود پوشک را به توطئه دشمن نسبت داد و گفت این مسئله سود طلبی نیست، خرابکاری دشمن است. خامنه ای مدعی شد که دشمن می خواهد با کمبود پوشک بچه مردم عصبانی شوند و آن را بدست مفسدان اقتصادی انجام می دهند. دشمن حساب کرده پوشک که نباشد و بچه توی شلوارش بریند والدین عصبانی میشوند و شورش میکنند . ولی اشتباه محاسبه دارند . دشمن باز هم شکست میخورد چون در ایام قدیم پوشکی در کار نبود و ماها را با پارچه میبستند عصبانی هم نمیشدیم تازه خیلی حال میداد ! هیچوقت هم شورش نشد … منظور خامنه ای از دشمن اروپا ، آمریکا و اسرائیل است که پوشک بچه را احتکار میکنن تا حکومت اسلامی ایران ضربه پذیرشود.


جمعه ٣١ اوت/٩ شهریور- مایک پمپئو وزیر امور خارجۀ آمریکا، روسیه را متهم کرد که از حمله به ادلب پشتیبانی می‌کند. اما سخنان پمپئو از یک هشدار نرم و مماشات‌آمیز فراتر نرفت.

بهارنیوز : این روزها روسیه اصرار دارد که آمریکا درصدد تدارک حمله نظامی به سوریه و برهم زدن توازن قوا در آنجا می‌باشد، و برعکس آمریکاییها سعی می‌کنند بنوعی این خبر را تکذیب کرده و از حساسیت موضوع بکاهند. اما آیا واقعا جنگ تمام عیاری در راه است و یا اینکه اینها یک جنگ تبلیغاتی تدافعی از سوی روسها محسوب می‌شود؟!

وقایع منطقه خاورمیانه نوین در هر حالتی یک قانون مبنایی دارد . در جنگ سوریه و متن خاورمیانه بزرگ حکومت اسلامی از ابتدا هم زیر چتر روسها میتوانست نفس بکشد وعمل میکرد . هنوز هم همین است مثل وضعییت کره شمالی که با اشاره چین هماهنگ است حکومت اسلامی ایران نمیخواهد واقع بین شود و بپذیرد که در جنگ سوریه و دعوای بین روسها و غرب آنها تاثیر گذار نیستند . آنها فقط بازیچه و نهایتا بازنده هستند . و البته در بالاترین سطح هوشیاری هم ، شاید آنها انتخاب دیگری ندارند …


05.09.2018
اسماعیل هوشیار