انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

جوانان غزه مساله فلسطین را به کانون توجه دنیا بازگرداندند

عطوان: کسانی که با اسرائیل عادی‌سازی می‌کنند، از خشم مردم در امان نخواهند بود

خبرگزاری فارس: عطوان: کسانی که با اسرائیل عادی‌سازی می‌کنند، از خشم مردم در امان نخواهند بود

سردبیر روزنامه رای الیوم نوشت: جوانان غیور فلسطینی برای آزادسازی سرزمینشان منتظر ارتش‌های عربی نمی‌نشینند چون یقین دارند جنگنده‌های آمریکایی آنها جز شهرهای عربی و مردمانش را نابود نکرده است و چه بسا به کمک اسرائیل هم بیاید.

 «عبدالباری عطوان»، سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای «رای الیوم»در یادداشتی در خصوص تحولات جاری در فلسطین نوشت: لطفا وقتی که درباره جشن‌های تحریک آمیز آمریکا و اسرائیل برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی صحبت می‌کنید از حقوق بین الملل حرفی نزنید این بحثی حقیر و شرم آور است، آن هم در حالی که صدها هزار نفر از جوانان منطقه محروم غزه تا داخل مرزهای فلسطین اشغالی پیش رفته و سینه چاک با ایمان به آرمان‌ها و عقاید خود به مقابله با با رژیم اشغالگر و گلوله‌های واقعی آنها می‌روند.

عطوان نوشت، این جوانانی که در رگ‌هایشان خون شرافت و عزت ملی جریان دارد، آنهایی هستند که به گستاخی و هجمه آمریکا و اسرائیل پاسخی افتخارآمیز دادند و دیگر منتظر ارتش‌های عربی و جنگنده‌های اف 16  آنها ننشستند که صدها میلیارد دلار برای خرید آن پول دادند، چون این جوانان یقین دارند که هواپیماهای ارتش‌های عربی جز عرب‌های بدبخت را به قتل نرسانده و جز شهرهای عربی را ویران نکرده است و هرگز هم بعید نیست که دوشادوش هواپیماهای اسرائیلی علیه مردم محروم فلسطین وارد جنگ شود.

نویسنده افزود: به ما نگویید آمریکا با انتقال سفارتخانه خود به قدس شریف در یوم النکبه روند سازش و دروغ تشکیل دو کشور مستقل را نابود کرده است؛ کسی که امروز برای انتقال سفارت جشن می‌گیرد، بعضی از ما را در این باتلاق انداخته و ما را به این ذلتی که در آن به سر می‌بریم کشانده است.

جای تعجب داشت که رهبران، وزرا و سفرای عرب در این جشن حضور نداشتند بخصوص که بسیاری از آنها دوستی گرم خود با رژیم اشغالگر را علنی کردند و برخی از آنها هم از حمله اسرائیل به سوریه استقبال کرده و تیم‌های ورزشی به قدس اشغالی فرستادند.

اما ما به ضرس قاطع می‌گوییم آنها (عرب ها) همان دیروز تلفنی به اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها تبریک گفتند چون غیرمنطقی است که به وظیفه خود در قبال متحد جدیدشان عمل نکنند.

از زمانی که راهپیمایی‌های بازگشت برگزار می‌شود صدها نفر از فلسطینی‌ها شهید شدند که بیش از 40 نفر آنها فقط متعلق به دیروز بود و مطمئنا این آمار بالاتر می‌رود، این شهدا از سلاله یاران پیامبر و رهبران ظفریاب و سربازان قهرمانشان هستند، این ها مومنانی هستند که با اندک تعدادشان،لشکر بزرگ کفار را به زانو درآوردند.

آنها خواستند ملت فلسطین و نسل‌های جدیدشان سرزمینشان را فراموش کنند و از حق بازگشت به آن منصرف شوند اما این راهپیمایی‌های پربرکت از خون تایید می‌کند که آنها این مردم و استحکام ایمان و اراده آنها را نشناختند.

بنابراین اگر حکام عرب و در کنار آنها تشکیلات خودگردان و رهبر ذلیل و حقیرش، فلسطین را فراموش کنند، از حق بازگشت بگذرند، آمریکا برای آنها دشمن تازه ای خلق کند و در امانت خیانت کنند، ملت فلسطین و در کنار آنها همه ملت‌های عربی و اسلامی شرافتنمندانه به عهد خود وفادار خواهند ماند و آماده‌اند در این راه دست به هر جانفشانی و فداکاری بزنند.

واقعیت را می‌گویم صاحبان عقل، تعقل و میانه‌روی چه کاری برای ما کردند آیا برای توقف ساخت حتی یک واحد مسکونی در شهرک‌های صهیونیست نشین اقدامی کردند؟ آیا ماهیت عربی و اسلامی قدس را نگاه داشته و مانع یهودی سازی آن شدند؟ آیا جنایاتی را که نیروهای اشغالگر در غزه، جنین، الخلیل و جنوب لبنان و سوریه مرتکب می‌شوند؟ متوقف کردند.

مردان راهپیمایی بازگشت از مرگ هراسی ندارند آنها اصلا ترس نمی‌شناسند، مرزها را شکسته و پدیده جدیدی در مقاومت خلق کردند، آنها آرمان‌های فلسطینی را به کانون توجه دنیا بازگرداندند با وجود اینکه عرب‌های مزدور خیال می‌کردند مساله فلسطین دیگر کلیشه‌ای است.

آنهایی که از وحشت به خود می‌لرزند اسرائیلی‌هایی هستند که به سمت جوانان و کودکان بی سلاح تیراندازی می‌کنند آنهایی که جشن‌هایشان را خراب کرده و نقاب از چهره پلید و جلاد خود برداشتند.

 آنهایی که با اسرائیلی‌ها عادی سازی کردند از خشم مردمانشان هرگز در امان نخواهند بود ما اطمینان داریم که این مردم هرگز نمی‌بخشند و فراموش نمی‌کنند و علیه حاکمان ستمگر خود که خودشان را فروخته و ثروت کشورشان را برای آمریکا و اسرائیل به باد می‌دهند قیام خواهند کرد.

افتخار می‌کنیم که به ملت قهرمان فلسطین تعلق داریم و سرهایمان را به احترام تک تک شهدا و مجروحان و امتی که این قهرمانان را پروردانده اند بالا می‌گیریم و می‌گوییم آنها همیشه پیروزند.

در پایان باید گفت که این ملت بی پناه قهرمان عاشق مردن و به ورطه مرگ کشاندن خود نیستند چون این مردم شریف و صبور، عاشق زندگی هستند اما یک زندگی شرافتمندانه و ما به آنها و شهدایشان و محروحانشان و زنان پاک و شریفشان تبریک می‌گوییم و آینده متعلق به ماست.