مدارای خرد

رسول پویان عصا برجان انسان مار زهرآگین شده امروز کهن افسانۀ کین،…

افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

اعلام دشمنی با زنان؛ زیر پرسش بردن اسلام و یا…

نویسنده: مهرالدین مشید رهبر طالبان از غیبت تا حضور و اعلان…

ګوند، ائتلاف او خوځښت

نور محمد غفوری  په ټولنیزو فعالیتونو کې د ګډون وسیلې   د سیاسي…

از روزی می‌ترسم 

از روزی می‌ترسم  که سرم را بر روی سینه‌ات بگذارم و تپش…

چرا نجیب بارور را شماتت و تقبیح نماییم ؟

                 نوشته ی : اسماعیل فروغی           به…

کهن افسانه ها

رسول پویان برآمد آفـتاب از مشـرق دل در سحـرگاهان شب یلـدای تار…

مهدی صالح

آقای "مهدی صالح" با نام کامل "مهدی صالح مجید" (به…

جنگ های جدید و متغیر های تازه و استفادۀ ی…

نویسنده: مهرالدین مشید تعامل سیاسی با طالبان یا بازی با دم…

                    زبان دری یا فارسی ؟

میرعنایت الله سادات              …

همه چیز است خوانصاف نیست !!!

حقایق وواقعیت های مکتوم لب می کشاید  نصیراحمد«مومند» ۵/۴/۲۰۲۳م افغانها و افغانستان بازهم…

«
»

بیانیه شورای صلح آمریکا درباره رویدادهای اخیر ایران

استفاده از تراژدی‌های انسانی برای تحریک «انقلاب مخملی» در ایران را متوقف کنید!مترجم: سایت «۱۰ مهر»برگرفته از : شورای صلح ایالات متحده، ۲ اکتبر ۲۰۲۲ *

شورای صلح ایالات متحده به‌شدت نگران رویدادهای جاری در ایران و واکنش بین‌المللی به آنها است.

قبل از هر چیز، شورای صلح ایالات متحده به‌صراحت حوادث منجر به مرگ مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد» را به دلیل بی‌حجابی محکوم می‌کند. شورای صلح ایالات متحده از حق زنان در ایران و سراسر جهان برای آزادی تصمیم‌گیری در مورد بدن و زندگی خود، از‌جمله تصمیم‌گیری در مورد نوع و انتخاب لباس حمایت می‌کند. هیچ سازمان دولتی حق مداخله در چنین تصمیماتی را ندارد و هیچ زنی نباید به دلیل نحوه استفاده از حقوق خود دستگیر، بازجویی یا مورد آزار و اذیت قرار گیرد.

در عین‌حال، شورای صلح ایالات متحده از سوء‌استفاده ایالات متحده و متحدانش از این مرگ در راه اهداف شوم خود، که اصولاً ربطی به یک نگرانی صادقانه برای حقوق زنان ندارد، تأسف و نگرانی عمیق خود را ابراز می‌دارد. رسانه‌های غربی ــ صدای آمریکا، بی‌بی‌سی، دویچه وله، رادیو فرانسه بین‌المللی و بسیاری دیگر از رسانه‌های امپریالیستی در سراسر جهان ــ از این فاجعه انسانی سوء‌استفاده کرده و همزمان کمپینی هماهنگ و جهانی را با هدف بی‌اعتبار کردن کشور ایران و توجیه تغییر اجباری رژیم در آن کشور، علیه حکومت آن آغاز کرده‌اند.

جالب توجه است که کل این فاجعه و کمپین رسانه‌ای جهانی علیه ایران در همان هفته‌ای رخ داد که ایران توافقنامه شانگهای را امضا کرد و رئیس‌جمهور ایران قرار بود در مجمع عمومی‌ سازمان ملل سخنرانی کند. با توجه به همه اینها، برای شورای صلح ایالات متحده واضح است، همانطور که به شیوه کار ایالات متحده در زمان سرنگونی نخست‌وزیر منتخب دموکراتیک ایران در سال ۱۹۵۳ باز می‌گردد، دولت ایالات متحده و سایر نیروهای غربی برای فشار بیشتر به‌منظور تغییر خشونت‌آمیز رژیم در ایران در حال بهره‌برداری از یک تراژدی‌اند.

در‌واقع، ما نگرانی بی‌سابقه‌ای که در حال حاضر در ایالات متحده در مورد مسائل حقوق زنان در ایران ابراز می‌شود را به‌شدت ریاکارانه می‌دانیم؛ چرا که در همانجا به‌دنبال تصمیم دیوان عالی کشور در پرونده دابس، سابقه دهه‌ها تلاش در راه تثبیت حق زنان برای تصمیم به پایان دادن به حاملگی، یکی دیگر از تصمیمات کلیدی که فقط زنان باید در مورد بدن و زندگی خود داشته باشند را لغو کرد. علاوه بر این، این واقعیت که سالانه توسط پلیس نزدیک به ۱۰۰۰ نفر در ایالات متحده کشته می‌شوند، و بین ۴۰ تا ۵۰ نفر از این تعداد زن هستند، باعث اعتراض نامتناسب نسبت به سرنوشت غم‌انگیز یک زن ایرانی در بازداشت پلیس را کاملاً ریاکارانه می‌کند.

واقعیت مهم و غیرقابل انکاری که مردم در آمریکا باید در نظر داشته باشند این است که تحریم‌های اقتصادی یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران بیشتر از هر اقدامی ‌که توسط نیروهای امنیتی ایران انجام می‌شود، دختران و زنان را به قتل می‌رساند، مثلاً از طریق جلوگیری از وجود داروهای نجات‌بخش. در واقع، تعدادی از مقامات آمریکایی قبلاً به‌صراحت گفته‌اند که هدف از این تحریم‌ها متضرر ساختن مردم ایران است.  رودلف جولانی اخیراً اظهار داشت که گدایی ایرانیان برای غذا و فروختن اعضای بدن خود برای زنده ماندن نشانه‌هایی از این است که تحریم‌ها کار خود را انجام می‌دهند.  و با همه این‌ها، به‌سختی زمزمه اعتراضی علیه این تحریم‌های جنایتکارانه ضدِ بشری شنیده می‌شود.

درواقع، این تحریم‌ها که مسبب بسیاری از رنج‌ها و خشم مردم ایران است و زمینه‌ای برای بروز اعتراضات مختلف شده است، عمداً با هدف بی‌ثبات کردن جامعه ایران از طریق برانگیختن یک «انقلاب مخملی» در این راستا است.

سیاست پیشنهادی موسسه بروکینگز در سال ۲۰۰۹:
«بدیهی‌ترین و خوشایندترین روش برای سرنگونی آن [دولت ایران] کمک به ایجاد یک انقلاب مردمی ‌در امتداد خطوط “انقلاب‌های مخملی” است که بسیاری از دولت‌های کمونیستی را در اروپای شرقی از سال ۱۹۸۹ به بعد سرنگون کرد. برای بسیاری از حامیان تغییر رژیم، بدیهی به‌نظر می‌رسد که ایالات متحده باید مردم ایران را تشویق کند تا به‌نام خود قدرت را در دست بگیرند و این مشروع‌ترین روش تغییر رژیم خواهد بود….»

شورای صلح ایالات متحده، بدون تردید، تمامی‌ تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران و تمامی‌ تلاش‌های ایالات متحده برای اعمال تغییر رژیم در ایران را محکوم می‌کند. این بر مردم ایران است که چه زن و چه مرد باید در مورد ماهیت حکومت و سرنوشت خود تصمیم بگیرند. ایالات متحده حق ندارد از طریق اجبار در چنین تصمیماتی دخالت کند، خواه این اجبار به شکل تحریم، عملیات مخفی، حمایت از نیروهای مخالف تحت حمایت سیا یا جنگ روانی باشد.

* https://english.‎۱۰mehr.com/?p=۲۳۷۳