این بافتنی قدیمی !


مشکل درک نادرست یا قدیمی از مقوله رهبری است . این درک و نگاه کهنه قرن بیستم به درد جامعه امروز نمیخورد . تمامی نیروهای مخالف حکومت اسلامی در خارج ایران بافت قدیمی خودشان را برای نسلهای جدید تبلیغ میکنند . نیروهای موجود مخالف در هر اندازه ایی نمیدانند و نمیتوانند شناخت و درک درستی ازخواسته های نسلهای امروزی به دلیل گُسست اجباری دهه ها داشته باشد . نیروهای موجود در حالی صحبت از توانایی خودشان دررهبری میکنند که هنوز با خودشان در تضاد هستند . هنوز بلد نیستند چطور باید تلورانس داشته باشند .

مجاهدین بیشترین تلاش را داشته اند با بیشترین خطاهای متصور و غیر قابل انکار استراتژیک و تشکیلاتی و سیاسی . جریان سلطنت اساسا خطایی نداشته چون کاری نمیکرده است به جز نشخوار و خوشگذرانی ! روخوانی یا رونویسی از کاپیتال مارکس هم داریم … بقیه هم همین است هرکسی مدعی نفوذ یا تاثیر اجتماعی در جامعه ایران است یک فراخوان عمومی میدهد و مردم هم گوش میکنند ، من و ما هم به باور میرسیم . به جزاین شهامت داشته باشید و قبول کنید که این بافتنی ونگرش رهبری برای نسل جوان ایران خیلی تنگ و کوچک شده است. مثل آدم چهل ساله ایی که بافتنی 2 سالگی خودش را بپوشد … فقط حس طنز میدهد.

سرلشگر پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور ریقوی علی خامنه ای در امور نظامی، با اشاره به بمباران اخیر مقر حزب دموکرات کردستان در خاک عراق تهدید کرد که سپاه پاسداران در صورت لزوم مخالفان و دشمنان را “تا آن سوی مرزها و دریاها تعقیب” و سرکوب خواهد کرد … تیم کارشناسان آمریکایی که از محل اصابتها بازدید کردند، پس از بررسی اعلام کردند شلیکها از فاصله ۲۰تا ۴۰کیلومتری صورت گرفته است. تیم کارشناسان آمریکایی درگزارشی نوشتند این شلیکها به مقر احزاب کردی ازداخل خاک عراق و ازسکوهایی که در سلیمانیه کار گذاشته شده بود، شلیک شده است.«اقتدار موشکی نظام»‌ و «موشکهای میان برد دقیق» من رو یاد موضوع دیگری انداخت…


سپاه پاسداران حکومت اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای رسما مسئولیت حملات موشکی صبح شنبه ۱۷ شهریور به مقر حزب دموکرات کردستان در داخل خاک عراق را با حدود 20 کشته و 40 زخمی پذیرفت..کاخ سفید به شدت محکوم نکرد و ما به یاد آوردیم همان زمانی را که با چراغ سبز کاخ سفید قرارگاه اشرف مجاهدین را در عراق بستند و ساکنانش را با دست بسه تیر خلاص زدند…

علی خامنه‌ای تحریم حکومت اسلامی ایران ، روسیه و ترکیه از جانب آمریکا را «یک نقطه اشتراک بسیار قوی» برای گسترش همکاری‌ها دانست و بر انجام مبادلات و معامله‌های اقتصادی خارج از چارچوب دلار تأکید کرد.

درک این مثلث گیج از اقتصاد نظم نوین قرن 21 چیست که به این نتیجه رسیده اند ؟

آمریکا با این نسخه اقتصادی اش نواقص ضد انسانی زیاد دارد ولی احمق نیست در این مثلث مورد اشاره فقط پوتین میداند که در میانه آن دو ضلع دیگر چطور به نفع خودش پارو بزند و بادبان بکشد . حاکمان 2 ضلع دیگر واقعا چی میزنن ؟

تنزل پول ملی هرکشوری به معنای فشار مالی بیشتر بر دوش جامعه ایی است که تجارش در مبادلات خارجی هر لحظه محدودتر میشوند و مقروض تر . اجرای سیاست پوپولیستی در ترکیه پایانی شد بر سرمایه‌های بادآورده دوران هژمونی سکولاریسم …

حکومت اسلامی ایران که از مدل اقتصادی ترکیه هم کاملا جدا عمل میکند ، با یک نتیجه مرگ آور اقتصادی مشابه … روسها میدانند که گاز و نفت و بقیه صادراتشان را باید بازاری داشته باشند جدی … که دارند ، روسها فقط شرایط را برای یک بازی بد آماده میکنند و میدان میدهند مثلا با یک قرآن تقلبی یا دست بریده حضرت عباس از جنس برنج در ماه محرم .. تا بقیه احمقهای مسلمان حاکم در خاورمیانه طوری بازی کنند تا سودش فقط به جیب روسیه برود و ضررش به جان تمام مردم و جامعه ایران…


مدتی پیش یک فلانی بیمار نوشته بود که حمید نصیری شاعری که قربانی فرقه مجاهدین شد . راستش حرفش غلط نیست ولی کامل نیست ، تنها حمید قربانی نشد بقیه هم بودیم فقط در مواقعی ممکن است حق انتخاب سلاخ را داشته باشیم .


فردی‌ وارد یک نمایشگاه نقاشی شده بود، جلوی یک تابلو ایستاد و به مدیر نمایشگاه گفت؛ خجالت نمی‌کشید این تابلوی مزخرف را به نمایش گذاشته‌اید؟ مدیر گفت؛ تابلو نیست آیینه است!


نفهم بفهم…


اسماعیل هوشیار
13.09.2018