انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

انصافا دلقکی شغل سختی است !

رویترز در گزارشی به نقل از محققان سازمان ملل، می‌گوید در جنگ سوریه به هزاران نفر تجاوزشده است. تجاوز و سوءاستفاده جنسی در جریان جنگ، در زمره جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت به شمار می‌روند.رویترز نگفت که مبتکر و خالق و منهدس اصلی این جنگ غرب و آمریکاست . بقیه بازیگرانی بیش نیستند حتی روسها .


اسحاق جهانگیری معاون حسن روحانی رئیس جمهور ولایت فقیه گفت : جان بولتون در کاخ سفید از مجاهدین ماهیانه حقوق میگیرد ولی ما ازش ترسی نداریم . جهانگیری نگفت که علاوه بر حقوق ماهیانه ، کاخ سفید و بولتون پول بیمه و پاداش و اضافه حقوق و کرایه خانه و مساعده و وام هم میگیرد یا نه ؟ فقط گفت ما نمیترسیم و اتفاقی نمیافتد …

سردار نقدی هم گفت : حمله نظامی آمریکا به حکومت اسلامی ما مصادف با نابودی خودش است . البته از این سخن چنین نباید برداشت کرد که باید منتظر اقدامات نظامی آمریکا بود چرا که بنیه اقتصادی آمریکا امروز توان آغاز یک جنگ را ندارد و انسجام داخلی نیز در این کشور وجود ندارد …. ولی اگه به ما حمله کنه ، حتی از اسرائیل زودتر نابود میشه.

هوشنگ امیراحمدی ( ص) هم نوشت که حکومت اسلامی ایران برای نجات خودش باید یک حکومت نظامی تشکیل دهد …. تا من سر پیری به کارتون خوابی نیافتم….


انصافا دلقکی شغل سختیه !

برداشت مخاطب میتواند مثبت یا منفی باشد که مسئول برداشت خودش است . کار من کاشتن علامت سوال درذهن مخاطب است، جوابها پیش مخاطب است . به نظر من ضمن اینکه همه حق دارند تا نقد و مخالف پدیده ای باشند ، ولی شخصا راجع به پدیده ای که شناخت مکفی ندارم نقدی هم اگر داشته باشم ولی حداقل حکم صادر نمیکنم .


مخالفت عده ای با مجاهدین وزن سیاسی ندارد . هیئت حاکمه سیاسی در کاخ سفید و سیاستهای غرب که اعمال میکنند به نام ترامپ است و اشخاص ظاهرا در ذهن عده ایی پررنگ است و فکر میکنند سیاست مشخص روی زمین با افراد مختلف تغییر میکند . خط سیاسی را سیستم بر اساس منافع خودش ترسیم میکند و افراد میآیند تا آن خط را پیش ببرند ! نیروی مجاهدین را به نسبت بقیه نیروها در زمین سیاست نه بدتر میدانم و نه بهتر … کسی اگر نیروی سیاسی بهتری یا سناریوی سفیدی سراغ داری معرفی کند نیرویی که توان کار جدی داشته باشد . از نظر من جریان سلطنت و رضا پهلوی در مقابل حکومت اسلامی فقط یک عکس و ژست تبلیغاتی هستند ، مجاهدین خلق سناریوی سیاه یا سفید یا خاکستری هم باشند ولی فعلا تنها نیرویی است که میتواند سازماندهی کند و قدرت اجرایی و تجربه دارند .

مجاهدین خلق در زمان صدام یک تهدید یا سناریوی سیاه بودند ، اگر فرضا قدرت سیاسی را قبضه میکرد و اگرواگرواگر…به یک کره شمالی مشابه در خاورمیانه میرسیدیم ! بعد از دوران صدام دیگر تهدید نیست . قوانین زمین سیاست کاملا عوض شد غرب رسما با بلعیدن عراق در خاورمیامنه ساکن شد و نبض وقایع را به دست گرفت . مهندسی بازی سیاسی و صاحب زمین بازی غرب است . نیروی مجاهدین در میان نیروهای مخالف حکومت اسلامی ایران اصلی ترین موجودی زمین سیاسی ایران است .


من مخالف و منتقد مجاهدین بوده و هستم . ولی به نظرم موضوع ” نقد ” با موضع گیری سیاسی کاملا متفاوت است . من به نفع هیچکدام از مرتجعین غالب و مغلوب موضع سیاسی نمیگیرم ، فقط به تجربه میفهمم که اول نیروی حاکم باید سیبل باشد . ضمن اینکه تشریح و آنالیز سیاست روز با تمایلات شخصی را نمیشود قاطی کرد ممکن است فقط مواقعی اتفاقی موازی هم شوند . به نظر من در شرایط فعلی جنگی در تقدیر نیست ، تیترهای جنگی در مدیا فقط بهانه خوبی هستند تا افراد و جریانات حول آن حرفشان را بزنند . شخصا با هر گونه جنگی تحت هر عنوانی مخالفم ، و البته استمرار وضع موجود در ایران یا خدایی کردن ولایت فقیه برایم بیشتر درد آور است !

28.03.2018
اسماعیل هوشیار