اقتصاد اسلامی یه زبان ساده !

دلار در مرز 5000 تومان و گرانی صعودی شب عید و بازار و اختلاس…ما را برآن داشت تا با پروفسور اقتصاد مصاحبه ای کنیم . پروفسور اقتصاد ما سوار بر خر و در حال فرار بود که گیر من افتاد…

سوال اول : استاد دلار 5000 تومان ، آب و برق هم گران شد ، اوضاع اقتصادی خیلی به هم ریخته است … با این حال چرا بانکها و یا دولت اعلام ورشکستگی نمیکند مثل یونان ؟


جواب : حکومت اسلامی ایران یافت و عملکردش اساسا با یونان فرق دارد قابل مقایسه نیست . البته قانون پایه همه بانکها چپو کردن جیب مردم است فقط یونان چون تابع کل اروپا است نمیتواند این کار را به شکل جنگلی و وحشیگری انجام دهد باید مراعات کند . به همین خاطر دولت یا بانک در جایی دستش را بالا میبرد و اعلام ورشکستگی میکند . نظام بانکی حکومت اسلامی ایران با تمام کهکشان فرق میکند . این نظام ظاهرا دوگانه متشکل از بخش دولتی و به «اصطلاح خصوصی» و یک بخش غیر رسمی و همزمان رانتی و منزوی از نظام بانکی جهانی است . بخش قابل توجهی از کل نقدینگی مردم در اختیار موسسات اعتباری غیر رسمی تحت نظارت و پوشش نهادهای ولایت فقیه است مثل قرض الحسنه ، کاسپین … همین نهادها به شکلی مصنوعی ارزش ارز را دستکاری میکنند و ارزش سهام گذاری مردم ظاهرا پائین میاید ، و این تفاوت سهام مردم را رسما بالا میکشند و میخندند….

سوال : یعنی روز روشن جیب مردم را خالی میکنند پس مردم حق اعتراض دارند…


جواب : بله رسما مردم را غارت میکنند ولی مردم اعتراض نباید بکنند ، بانکها پول مردم را نمیدهند ، قیمتها بالاتر میرود …. سپاه و نیروی سرکوب همیشه ولی آماده است تا هر اعتراضی را سرکوب و صدای دشمنان کاشف حجاب را خفه کند ، غرب هم سماق بمکد اگر فکر میکند اعتراضات مردم کمکی به تغییرات میکند، سپاه پاسداران که شلغم نیست . موسسات رانتی که عمدتا دارای کارکرد سیاسی هستند به نهادها و افراد ذی نفوذی در شبکه و بافت حاکمیت وابستگی دارند . ستون فقرات نظام بانکی حکومت اسلامی ایران در اختیار نهادهای تحت مدیریت ولایت فقیه است .

سوال : اقتصاد اسلامی به زبان ساده یعنی چه ؟

اقتصاد اسلامی ریشه اش یه 1400 سال پیش و شبه جزیره عربستان برمیگردد . در آن زمان اندازه قبیله ای که باید مدیریت اقتصادی میشد حداکثر 100 نفر بود .هر وقت قبیله مشکل اقتصادی پیدا میکرد مردان شمشیر به دست میرفتند بیابان و چند کاروان را لخت میکردند و بحران اقتصادی حل میشد . مدیریت این بحرانهای اقتصادی صد نفره ابتدا با خود رسول الله بود …. الان مدیریت اقتصادی 80 میلیون نفر کمی فرق میکند . منتها حاکمان اسلامی برایشان فرقی نمیکند . همه اختلاسهای این دوران هم توسط خانواده شهدای خودشان انجام شده است . یعنی خانواده شهدا فقط سهم خودشان را از سفره انقلاب دزدیدند .

سوال آخر : استاد الان شما سوار بر خر کجا میرید ؟


جواب : اگه خدا بخواد سهم خودم رو از سفره ان قلاب شکوهمند اسلامی برداشتم و دوران بازنشستگی رو میرم کانادا….مرگ بر ضد ولایت فقیه !

سوال : استاد حالا من چکار کنم ؟

جواب : تخمای عظما رو بمال تا عفو بگیری ، تو کلاسهای سعید طوسی شرکت کن و قرآن بخوون ، دعا بخوون…سرتو بنداز پائین مثل گوسفند زندگی کن تا حوصله ت سر نره ….

06.02.2018
اسماعیل هوشیار