خاموشی

خفته در ویرانه ایم آن نای بیداری کجاست ؟بیخود و…

صلحِ امریکایی در راه است

                        نوشته ی : فروغی         من…

کاهش خشونت پاسخی به صلح یا بهانه ای برای خروج

نویسنده: مهرالدین مشید امضای توافقنامه با طالبان و افگندن توپ صلح…

۲۶ دلو نتیجۀ حماسۀ با شکوهی که دستاورد هایش…

نویسنده: مهرالدین مشید امروز ۲۶ دلو است، سی و یک سال…

نشته ده خوښي وطن کی! 

نشته  ده خوښي  وطن كی ځکه چی  رڼا…

زمری څنګه ډنګر شو؟ 

شاعر : سمیع الدین افغاني کوم پاچا په تیر وختو کې…

نبرد انسان با کرونا

رسول پویان گاه آتـش گاه تــوفـــان گاه دریـا می کشـد گاه کوه…

شکوهمندی عشق

به مناسبت روز عشق و دوستی و عشاق     حالا…

جو بایدن : امکان ندارد افغانستان یکپارچه شود

                    نوشته ی : فروغی         معلوم نیست چه…

زخم تبر ازبین میرود!!! اما سخن بد نه

رفیق ارجمند، گرامی و مبارز راه وطن اسدالله کشتمند…

نوای آزادی

بیا دست ات به من ده هموطنای رهروِ راهمکه من…

فغانستان دریک پرتگاه و میدان تقابل جنگ های مخفی استخباراتی

نوشته از ع. بصیر دهزاد قتل مرموز دو تن از فیگور…

کابل

    نسبت انتحار یازدهم فبروری ۲۰۲۰در شهر کابل پایتخت کشور…

شماره 2 نشریه "اعتراض"

شماره 2 نشریه "اعتراض"

نفی واثبات در عرفان اسلامی

شب تاریک وبیم موج وگردابی چنین حایلکجا دانند حال ما…

شمارۀ 53 سوسیالیسم کارگری

شمارۀ 53 سوسیالیسم کارگری نشریه سازمان سوسیالیست های کارگری…

ره آورد یک سفر

                     گفتگو با رفیق عادله چرنیک بلند صدرفرقه دمکراد آذربایجان                                            بهروز مطلب…

(طنز روز)

ایرانی ها، «نوروز» ما را دزدیده اند! کمباور کابلی از بیانات جلالتمآب…

تقویهء طالبان

تقویهء طالبان از سوی دولت کابل وتمسخر و کم نظری…

پیچیده گی گفت وگو ها در قطر و اختلاف …

نویسنده: مهرالدین مشید جنرال جک کین فرمانده متقاعد امریکایی می گوید…

«
»

از حادثه 11 سپتمبر سال 2001 تا به امروز 

فرهاد:

کنون با گذشت لحظه و روز ها

غبار تهمت و دروغ ناروا 

غبار حرف ها و گفته ها 

ز چهره های دوستان و دشمنان

 با آب زمین زدوده شد

و هرچه بود آزموده شد

( فانی)

نظر به گفته سران وقت دولت ایالات متحده امریکا حملات انتحاری بتاریخ 11 سپتامبر 2001 توسط القاعده بالای مرکز جهان در شهر نیویورک پنتاگون و غیره سبب گشته شدن 2993 تن گردید. حملات متذکره  را سران قصر سفید از جمله جورج بوش حملات تروریستی خواندند. و حمله به افغانستان غرض از قدرت برکنار کردن طالبان که به ادعای آنها که القاعده را پناه داده بودند آغاز نمودند.

 در حالیکه سران قصر سفید از هزینه کردن هفت صد میلیارد دالر در افغانستان و کشته شدن بیش از دوهزاروپنجصد سربازان خویش در هژده سال که گذشت حرف میزنند.

نتیجه هجوم قوت های امریکایی و متحدین آن طی هژده سال گذشته ازین قرار است، ویرانی بنیادهای بزرگ نظامی ، اقتصادی، افزایش هزاران تن مواد مخدر، گروه های تروریستی ، فقر، بیکاری، بیماری، خونریزی، تدویر انتخابات ریاست جمهوری، ولسی جرگه، شوراهای ولایتی با تقلب گسترده، افزایش انواع خشونت های خانواده گی، خصومت های قومی، لسانی، مذهبی، تنظیمی، حزبی، مبدل شدن افغانستان به پایگاه مافیان بین المللی مواد مخدر، میدان نبرد آزمایش انواع ایدولوژی ها ، و سلاح های پیشرفته زمینی، هوایی، بازار مصرفی، تهیه مواد خام کشورهای منطقه و جهان و غیره میباشد.

نهاد ها کشور ما را در ردیف چهار کشور فاسد و تهیه کننده نود فیصد مواد مخدر جهان معرفی کرده اند. چهل فیصد در زیر خط فقر زیست مینمایند، صدها هزار کودک به سوء تغذی مبتلا گردیده اند، ده ها هزار تن که نان آور خانه میباشند دست گدایی را بسوی هموطنان دراز میکنند یا مصروف کارهای توان فرسا میباشند. سازمان ملل متحد کشته شدن بیش از یک هزار کودک را در سالهای گذشته بزرگترین جنایت جنگی خوانده اند.

به نسبت لیلام نمودن هزاران دستگاه تولیدی خدماتی، تجارتی دولتی و مختلط به نرخ کاه ماش زیر بهانه خصوصی سازی و عدم حمایت لازم از تولیدات داخلی بیش از شش میلیون تن به خارج کشور مهاجرت نموده اند، هزاران تن آنها قربانی هوسیان قاچاقبران انسانها و طعمه نهنگ اوقیانوس ها گردیده، صدها هزارتن در کشورهای اروپا، استرالیا که بی شرمانه سنگ بشر دوستی را به سینه میزنند در هوای گرم و سرد زمستان در حالت بی سرنوشتی قرار داشته، شب و روز خویش را در عالم نا امیدی سپری مینمایند. بیش از سه میلیون تن به مواد مخدر مبتلا گردیده، هفتاد فیصد از جمله زنان به امراض های فزیکی و روانی دچار شده اند.

 کسر بیلانس تجارت نود چهار یعنی واردات نود چهار و صادرات شش فیصد در سالهای گذشته نشان میدهد اکثریت ادارات نتوانسته اند پلان رشد اقتصادی خویش را طی پنج ماه گذشته تطبیق نمایند. 

سیگار یا اداره بررسی امریکا در رابطه به افغانستان چندین بار از حیف و میل شدن صد ها میلیون دالر خبری را نشر نموده اند با وجود سرازیر شدن  قریب به یک صدها میلیارد دالر بنام کمک به مردم افغانستان در زندگی میلیون ها خانواده تغیراتی رونما نگردیده بلکه نسبت به سابق بدتر گردیده.

در شرایطی که خانه ملت یعنی پارلمان به میدان بازی یک عده ای زور گویان مبدل شده.

مولوی تره خیل در داخل ارگ  با سرپرست وزارت حج واوقاف برخورد فزیکی و آنرا توهین و تحقیر نموده، یک عده اوباشان به روز هژده سنبله  با فیر های هوایی یک تن پولیس را شهید و عده ای دیگر را زخمی ساختند.

محمد اشرف غنی میگوید که با زورگویان معامله نمیکنیم.

خلیل زاد بعد از نه ماه مذاکره با طالبان اعلان نمود که تفاهم نامه مذاکره طالبان و دولت امریکاه نهایی شده و بعد از قبول ترامپ امضا خواهد شد. در مقابل ترامپ زیر بهانه کشته شدن یک سرباز امریکایی و ده تن افغانان بی گناه آنرا لغو و به ادامه جنگ با طالبان تاکید نمود. سازمان ملل متحد در جلسه اخیر خویش مذاکره مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان را یگانه راه ختم جنگ خواند. 

با تاسف سران قصر سفید از انجام بازیهای خونین و دوگانه خویش درس عبرت نگرفته بخاطر پنهان ساختن جنایات نظامیان پاکستانی از جمله اداره آی-اس-آی که بزرگترین تمویل، تسلیح، آموزش و پرورش دهنده صدها هزار تروریستان میباشند، هنوز هم افغانستان را مرکز تهدید به امریکا و جهان خوانده اند، در حالیکه بیش از 99 فیصد مردم افغانستان قربانی بازیهای تروریستان و هوس های کشور های توسعه طلب طی 4 دهه از جمله 18 سال گذشته بوده و میباشند .

بباور ما تا زمانیکه اراده واقعی به ختم جنگ نیابتی و تحمیلی به خاطر مسدود نمودن ده ها هزار لانه های تروریزم که در آن طرف خط دیورند فعالیت مینمایند تصامیم صادقانه اتخاذ نگردد و فشار های نظامی، اقتصادی و سیاسی بالای حامیان تروریستان و مافیای بین المللی مواد مخدر وارد ننمایند نمیتوان با انجام بازیهای ریاکارانه و دوگانه سران قصر سفید و متهدین آن به ختم جنگ در کشور ما امیدوار بود.