احمقهای انقلابی یا انقلابی قلابی ؟


رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس گفت : ما یک پایگاه فوق‌العاده پیشرفته نظامی در عراق داریم که قادر است تمام خاورمیانه را کنترل کند، یکی از دلایلی که کاخ سفید می‌خواهد آن را حفظ کند ، این است که می‌خواهیم رژیم ایران را زیر نظر داشته باشیم، زیر این رژیم یک مشکل واقعی است 

این دیگر به حماقت حاکمان اسلامی ایران بستگی ندارد ، آنها در تشخیص منافعشان احمق نیستند ، هنگام بروز خطری جدی خیلی هم واقع بین هستند . هر حرف و تهدید و آروغی از طرف حکومت اسلامی ایران مثل نابودی اسرائیل و جهش پوشکها … فقط یک پیام دارد … آمریکا قصد براندازی ندارد . فقط میخواهد بازی ادامه پیدا کند . حالا همه چیز به هوش سیاه بازیکنان بستگی دارد ، آمریکا میتواند ولی نمیخواهد… صاحب تنها کلوپ قدرت جهانی است تمام امکانات و لجستیک و قوانین در چمبره خودش است . کاخ سفید میخواهد با همین سرعت و فرمان بازی ادامه پیدا میکند ، بقیه بازیکنان ریزودرشت با تمام استعداد ضد انسانی خودشان گنده لات کاخ سفید راهمراهی میکنند . در کنارش دولتهای حاکم البته به هم فحش هم میدهند ، مادرقحبه ها بقیه رو اسکول کردن … والا غرب میداند که حکومت اسلامی ایران ولی فقیه یک سیستم مافیایی هرمی است و از بالا چیده مانش معنی دارد ، وقتی عراقچی وارد پاریس میشود نماینده خامنه ایی وارد شده است .

روزی که همین سیاست غربی خمینی را انتخاب و به جامعه ایران تعارف کرد ، میدانستند که حضرتش چه وزنی در عقب ماندگی دارد و فقط همین پدیده میتواند و میداند چگونه جامعه ایرانی را مثل فنر ارتجاعی به عقب بکشد یا نگه دارد . انتخاب شخص خمینی در شناخت مکفی از بافت جامعه انجام شد . در واقع خمینی طرز تفکری بود که وارد نشد ، انجا حضور داشت و فقط با هوش سیاه غربی جان گرفت و فعال شد . مثل فعال شدن طالبان در افغانستان ، لجستیک طالبان ، جنگ با طالبان ، و حالا مذاکره با طالبان … در تمامی مراحل نیروی موسوم به طالبان ابتدا در بافت فکری جامعه ای سنتی حاکم است و غرب روی همین بافت فکر جامعه منهدسی زشت خودش را میکند .

بله جانم مردم ایران در 1357 لیاقشان خمینی بود و ظرفییت بیشتری نداشتند ، اگر لیاقت و ظرفییت بیشتری وجود میداشت مسیر تاریخ ایران شکل دیگری پیدا میکرد ، این را کسانی که کتمان میکنند ریشه های فکری مشترک عمیقی با حوزه علمیه دارند ، شخصا مخالف هر تحولی نبوده و نیستم ولی خودم را هم گول نمیزنم ، ما انقلابی ترین مردم جهان در 1357 نبودیم ما احمق ترین بودیم … از ماست که برماست…

ونزوئلا؛ بی‌اعتنایی مادورو به مهلت اروپا و هشدار درباره احتمال جنگ داخلی …


دور از ذهن و بعید است ولی نهایتا همه چیز بستگی به سطح حماقت حاکمان ونزوئلا دارد . بعید است چون نیروی حاکم برای ماندنش باید بجنگد و باید چیزهایی برای جنگیدن داشته باشد چنین جنگ داخلی فرضی قبل از شروع بازنده اش مشخص است 
.

جانشین فرمانده کل سپاه اروپا را به “جهش استراتژیک موشکی” تهدید کرد…باور کنید به کل قیافه و ماهییت حکومت اسلامی ایران این حرفها نمیخورد . خواسته بگوید جاکش استراتژیک ولایت فقیه … به زبانش درست نچرخیده .

زندان آلکاتراز درمرکز خلیج سانفرانسیسکو در کالیفرنیا واقع شده‌است و تا سال‌ها پیش به عنوان یک محدوده نظامی شناخته شده بود و پس از آن نیز امن‌ترین زندان در جهان به‌شمار می‌رفت. حالا این زندان تبدیل به محلی تاریخی برای بازدید عموم تبدیل شده است و به همین دلیل من به فکر وسعت سلولهای ذهن خودمان افتادم که در 3 گروه شامل همه آدمها میشود .

عده ایی بدون عمق و وزن و وسعت هستند
عده ایی در وزن متوسط
و گروه سوم سنگین وزن

بی وزنهای الاف سرکوچه ، یعنی کسانی که مولفه های سیاسی را کاملا شخصی یا ایدئولوژیک نگاه میکنند مثل لاجوردی و شاگردانش ! هر اتفاقی در کهکشان راه شیری را به دیگران ربط میدهند و ذهن ناقصشان ظرفییت بیشتر از این محدوده را ندارد .

متوسط یا معمولی مثل تیم همنشین و مصداقی و بهبهانی تی وی و بقیه هیئت آویزان به تخم کاخ سفید …

و سنگین وزنهایی که مثبت نیستند ولی واقعی هستند.

در زمانهای قدیم دهه 1360 یک همسایه باورمندی داشتیم که پسر 13 ساله اش را بردند جبهه روی مین و شهیدش کردند . خانواده در ابتدا انگار خوشحال هم بود ، اما مدتی بعد نارضایتی و نق نق های درگوشی برای کودک 13 ساله در محله حس میشد . تا اینکه روزی یکی در جواب نقهای خانواده گفت : وقتی پسر را میبرند جبهه خودتان امضاء کردید و حتی اگر امضاء نکردید شماها آن لحظه کجا بودید ؟

مسئولییت اول با پدرومادر است و مقصربعدی سیستم و سیاستهایش است ! ابتدا خواسته خودتان مبنا است که بقیه میتوانند سوار شوند .

 آن زمانها من نوجوانی بودم با کُرکُ و پری نارس ، با این همه از جوابی که شنیدم همان تازه ها هم ریخت !

………………..


مسیح علی نژاد در دیدار با مایک پمپئو وزیر خارجه کاخ سفید کُرک و پر همه را ریختاند . وزیر خارجه کاخ سفید کم الکی نیست یعنی وقتی قدمی میزند ببین بار سیاسی اش چیست ؟ چرا مسیح ؟ چرا با من نه ؟ خیلی کونم سوخت …

کلا با مولفه های سیاسی جدی کاری ندارد البته زبانم لال منظورم مجاهدین تروریست فرقه بد بو نیستد و حتی رضا پهلوی غواص و باقی موجودی کره زمین .. معانی و بار سیاسی هر کدام در هر زمانی فرق میکند .

ولی حکایت مسیح ساده است ، هنوز بازی دیپلماتیک ادامه دارد و برای این مرحله از بازی مسیح خوب است ، در طی 40 سال عمر حکومت اسلامی چوبش را به کون بقیه فرو کنن جایزه ش رو بدن به گنجی و مسیح و امثالهم .. حالا کاخ سفید همراه با بچه های اصلاح طلب مقام عظما در فکر چرخیدن ریل مقام عظما با در همین تابلو هستند .

سوابق مبارزاتی مسیح علینژاد : با خاتمی و اصلاحات شروع شد ، از همان دوران دبستان پروژه های آزادی های یواشکی و چهارشنبه های سفید را تمرین میکرد و مطمئن بود روزی همین پروژه ها او را به کاخ سفید میرساند ، بعد از خروج از ایران و در مسیر رفتن به کاخ سفید مصاحبه های طولانی با امام جمعه های خامنه ای را درکارنامه مبارزاتی دارد ، در مجموع انسانی خلاق است در رشته خایه مالی ، که حسابی برای کاخ سفید مفید است . حرفهای مبارزاتی زیاد میزند ولی حقوق اش را از کاخ سفید میگیرد … نتیجه ساده است عوامل مستقر در کاخ سفید خیلی انقلابی هستند !

کاخ سفید چه میکند : مشغول ساختن قهرمان است . تاریخ مبارزه در ایران الان به این مرحله رسیده که هر جلبرگی را میشود با مدیا چپاند . روزا لوکزامبورگ برای مبارزان ایرانی کالیبر خوبی نیست . مسیح علی نژاد را حسابی میبرد بالا تا یک خطی را پررنگ کند. مسیح علینژاد زاده دوران خاتمی و روباه اصلا طلب است .ولی با رضا پهلوی هم ملاقات میکند ، رضا پهلوی با کمونیستها ملاقات میکند ، بعد وزیر خارجه آمریکا با مسیح ملاقات میکند و از تمامی این مراحل مقام ولایت فقیه و وزارت اطلاعات رضایت کامل دارند ، چون دیدار مربوطه نه تلخ است و نه گزنده برای مقام ولایت فقیه…بدجور ملیح است .

مخاطب هم گوسفند است و بع بع کنان میپذیرد که سقف موجود در نظم نوین بیشتر از این جواب نمیدهد .

یاد مایکل مور و مستند یازده سپتامبر افتادم که یکی برای استخدام پلیس میرود و مردود میشود .

دلیل رد شدن : ضریب هوش جناب رد شده بالا بود به درد پلیس شدن نمیخورد و خود پلیس به متقاضی پیشنهاد کرد یا وکالت و یا قضاوت به درد آی کیوی حضرتش میخورد .

آخ که مسیح از دست تو ، بدجور سوختم …

اسماعیل هوشیار
06.02.2019