فروریزی «فراروایت» ها؛ امری تاریخی یا فراتاریخی؟ 

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی و امریکا به افغانستان بسیاری از…

قلم نماد آگاهی و آزادی و فرهنگ

نویسنده: مهرالدین مشید ن و القلم و مایسطرون به بهانهء روز قلم امروز…

شوق همدلی

رسول پویان جانا بیا که در دل و در دیـده جا…

سیمرغ سیمین تن رویا های من

نوشته‌ی محمد عثمان نجیب  بخش هفت : اَها ای آسمان هایی که…

سخت تنها بدون تو

مجید احمدی غزل سرای زیبایی های زبان فارسی دری، غزل…

د وطن حال

سید عبید الله نادر خیالي خیالي ګــلونه ،له دې…

صد سخن

محمد عثمان نجيب يادكرد مختصر! «صد سخن» را در اغاز بدون…

سازمان های بدون رهبر

  با در نظرداشت بعضی از ترفند های ادبی، جملات و…

داستان کتابچه خاطرات

قسمت اول نوشته ء رویا عثمان (انصاف) یک روز پاییزی بود و…

یک تصویر یک کشور سخن

بگذر زین گذرگاه خطر و خونین ای دخت‌ شجاع و نازنین نفرین…

د وختونو آئینه

سید عبیدالله نادر د شعر او ادب د برخي د پاره داســي…

War Peace Corrupt Regime Mafia Group being used for Occupation…

By Fateh Sami Date: 2nd May 2021 A panoramic view of the…

مارکس و گونه پرستی از خود بیگانگی 

پیوست به گذشته... بخش (2) جان بلامی فاستر و برت کلارک برگردان: توسط نقد…

افغانستان : بدون تضمین آزادی رسانه‌ها، صلح عادلانه و پایدار…

به مناسبت سوم ماه می روز جهانی آزادی رسانه‌ها، گزارشگران…

در این روز اول ماه مه

نام مرا تمام جهان می‌داند، نامی ‌به سادگی خاک نامی‌ به روشنی…

روایت بایدن از پیروزی شکستبار و جنایت های امریکا در…

نویسنده: مهرالدین مشید جوبایدن در سخنرانی خود در هر دو مجلس…

مسلمانی این همین است که ما می بینیم؛ استاد دانشمند!

محمد عالم افتخار با اینکه صحت خوبی نداشتم و در غیر…

تبجيل از يك شخصيت مترقى و پيشرو

میرعبدالواحد سادات روزگار ما ، عصر شكست ارزشها است و…

جیغ سکوت

رسول پویان جیغ سکوت گـوش فلک را دریده است فـریـاد خـامـوشـانـۀ دل…

قضاء و چگونگی آفرینش عدالت

قسمت پنجم قوانین نافذ ـ صلاحیت واستقلال قضاء آزادی دراجرائات قضائی ومُقید…

«
»

به کنگره هشتم حزب کمونیست کوبا

پیام احزاب کمونیست، چین، ویتنام، کره دمکراتیک و لائوس

گرانما٬ ارگان کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا

احزاب کمونیست جمهوری خلق چین، ویتنام، جمهوری دمکراتیک خلق کره وحزب انقلابی خلق لائوس با ارسال پیام ‌هایی برگزاری هشتمین کنگره حزب کمونیست کوبا را کمونیست‌ ها و مردم این کشور تبریک گفتند.

 “به امید آنکه اجلاس بزرگ حزب کمونیست در هاوانا کنگره‌ی در مسیر تداوم تاریخی انقلاب کوبا، روح ابدی سیرا مائسترا، ژیرونس و فرمانده فیدل کاسترو باشد.”

در متن پیام کمیته مرکزی حزب کمونیست چین چنین آمده است:

 “حزب کمونیست کوبا هسته اصلی انقلاب و ساختمان سوسیالیسم در این کشور را تشکیل می دهد. ما بسیار خوشحالیم که در سالهای اخیر این حزب مردم کوبا را در دستیابی به نتایج مهمی مانند توسعه اقتصادی، بهبود شرایط زندگی ومقابله موثر با COVID-19   همراهی و راه نمائی کرده است“. حزب کمونیست جمهوری خلق چین در ادامه پیام خود به هشتمین کنگره حزب کمونیست کوبا میگوید:

 “ما عمیقأ معتقدیم که کنگره هشتم حزب، تحت رهبری قاطع حزب کمونیست کوبا، مانند یک قطب نمای مهم برای جهت گیری سوسیالیستی و انقلابی این حزب عمل میکند و در جهت ایجاد انرژی برای توسعه سوسیالیسم با ویژگی های کوبا خواهد بود. چین بار دیگر بدینوسیله بر تعهدات خود برای همکاری با طرف کوبایی برای پیشبرد هر چه بیشتر دوستی دیرینه و سنتی بین چین و کوبا، تقویت عمیق اعتماد سیاسی، تعمیق ارتباطات استراتژیک و رشد مداوم همکاری‌های سودمند و تلاش برای ایجاد همکاری های جدید برای دستیابی به دستاورد های موفقیت آمیز در ساخت ساختمان سوسیالیسم در هر دو کشور تاکید میکند”.

دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست ویتنام در پیام خود به کنگره هشتم حزب کمونیست کوبا بر این نکته تأکید کرد: “به امید آنکه اجلاس بزرگ حزب کمونیست در هاوانا کنگره‌ی در مسیر تداوم تاریخی انقلاب کوبا، روح ابدی سیرا مائسترا، ژیرونس و فرمانده فیدل کاسترو باشد.”

حزب کمونیست ویتنام در ادامه پیام خود میگوید: 

“رابطه ویژه بین ویتنام و کوبا، که هسته اصلی آنرا روابط دو حزب کمونیست تشکیل می‌دهد نقش مهمی در ارتقا روابط بین‌المللی دو جانبه دارد، این رابطه توسط رهبران انقلاب های ما مانند خوزه مارتی ، هوشی مین ، فیدل بوجود آمد. رهبران و نسل‌ های بعدی این دو حزب به رشد و گسترش این رابطه همت گماشتند، این رابطه ویژه به طور مداوم در همه جنبه ها با دستاورد های بزرگ رشد و پرورش یافته و همچنان با قدرت توسعه می یابد، سیاست مشترک دو حزب نشان دهنده احساس و نگرش انقلابی محکم و وفادارانه دو کشور و دو مردم آنهاست و این همبستکی در خدمت ادامه انقلاب و ساختن ساختمان سوسیالیسم خواهد بود. سخنان جاودانی فرمانده فیدل کاسترو که ابراز کرد «ما آماده ‌ایم برای ویتنام از جان خود بگذریم و خونمان را بدهیم»٬ برای همیشه به مثابه نشان اصیل این رابطه مقدس باقی خواهد ماند.

در این پیام همچنین آمده است که “کوبا با وجود مشکلات و چالش های بی شمار، پیروزمندانه پرچم قهرمانی های انقلابی را برافراشته و با مشارکت فعال خود برای عدالت اجتماعی و پیشرفت و با زنده نگاه داشتن روح همبستگی بین المللی در خدمت مردم آمریکای لاتین و کارائیب و همچنین مردمان جهان قرار دارد… در هماهنگی با این تفکر، حزب کارگران جمهوری دموکراتیک خلق کره اطمینان دارد که این کنگره نقطه عطف مهمی مهم برای دفاع قاطعانه از فتوحات انقلابی، تضمین قاطعانه وادامه یابی و ثابت قدمی در آرمان سوسیالیستی است و گامی در جهت دستیابی به موفقیت در زمینه توسعه کشور و رفاه مردم است…

“…مبارزه مشترک علیه امپریالیسم بوجود آورنده روابط مشترک بین احزاب و کشور های کره و کوبا بوده و در حال حاضر توسعه موفقیت آمیز اهداف سوسیالیستی در شرایط پیچیده و دشوار بین المللی در محک آزمایش قرار گرفته و از این آزمایش موفق آمیز بیرون آمده و امروز متناسب با نیازهای دوران جدید این روابط نیز در حال توسعه و تحول می‌باشد. “

 همچنین در پیام جمهوری دمکراتیک خلق کره٬ حزب کارگر این کشور تاکید خود را بر حمایت و استقبال از روابط دیرینه، اتحاد و همکاری‌ های دو حزب اعلام میکند.
حزب انقلابی خلق لائوس نیز بر اهمیت کنگره هشتم در کوبا تأکید می کند: “ پیشرفت و توسعه مداوم جامعه، توانائی کمونیست های کوبا را نشان می دهد. ما اطمینان داریم که قطعنامه های تصویب شده در کنگره به عنوان راهنما و پایه محکمی برای رفاه مردم کوبا عمل می کنند”

21-04-2021