هشداری که باید جدی گرفت؛ انسانیت در خطر جدی است!

گزارش سازمان ملل متحد که به دست خبرگزاری فرانسه رسیده…

دلایل مذاکره صلح طالبان با آمریکا

محمد روحی کارشناس مسائل شرق آسیا مقدمهیکی از راهبرد‌های…

نقش ترکیه در افغانستان

رابطه افغانستان و امپراتوری عثمانی و بعداً ترکیه ریشه در…

پدر

ای که جاری در رگ و جانم‌ پدر  احترام ات جز‌…

الماس سخن

رسول پویان دل شده ازدردهجران ریش ریش وتار تار کی برآید مهر…

پیام انجمن حقوقدانان افغان در اروپا بمناسبت روز جهانی پناهده

۲۰ جون ۲۰۲۱ امروز بیستم جون ، روز بین المللی پناهنده…

هیولای پاکستان ـ اَبَرغول امریکا ـ فرانکنشتاین حنا...

محمد عالم افتخار «...وقتی تاریخ نوشته شود، گفته خواهد شد که…

قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

پژوهش ونگارشی ازسخی صمیم:  قسمت نهم قوهٔ قضائیهٔ أفغانستان علی الرغم تسجیل…

ضرورت تاريخي بسيج ملي!

عبدالاحمد فیض دربحبوحه موافقتنامه دروغين صلح ميان واشنگتن وطالبان وهمچنان آغاز…

سوگ نامه ای در رثای غروب خورشید

نویسنده: مهرالدین مشید به مناسبت سالیاد و فات استاد وجودی از غروب…

قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

پژوهش ونگارشی ازسخی صمیم: قسمت هشتم  استقلال واقعی قوهٔ قضائیه مطابق تضمین…

زندگی خصوصی کارل مارکس چگونه می گذشت؟

ترجمه – رضا نافعی  فرستنده: حسین تلاش “پل لافارگ” (1842-1911) سوسیالیست  فرانسوی،…

فارسی ستیزی یا فارسی دوستی

نوشته: دکتر حمیدالله مفید نخست بنگریم که فارسی ستیزی چیست: فارسی ستیزی…

عدل و مساوات

رسول پویان وطن که صحنۀ بازیگران صدرنگ است درام و فیلم و…

طالبان را فقط با زور میتوان شکست داد

     نوشته ی : اسماعیل فروغی      تحویلدهی پیهم پاسگاه ها وبیزهای…

آتاکسی و یا عدم تعادل 

اگر میخواهید بیشتر عمر کنید، ایستاد شدن بالای یک پا…

نجات وطن ضرورت تاریخی مبرم وتاخیر ناپذیر…

در افغانستان هر روزیکه میگذرد اوضاع بسوی بحران عمیق وخطرناک…

شمارۀ 64 سوسیالیسم کارگری

شمارۀ 64 سوسیالیسم کارگری نشریه سازمان سوسیالیست های کارگری…

تروتسکیسم بعنوان جنبشی فرصت‌طلب

(قسمت اول) کایریلوس پاپاستاورو/ آمادور نویدی تروتسکیسم جریانی فرصت‌طلب در جنبش کارگری است،…

«
»

بهار ولایت فقیه !

کاخ سفید : مذاکرات برجام با وجود نبرد اسرائیل و فلسطین ادامه  دارد…

 جو بایدن، رئیس جمهوری کاخ سفید روز جمعه ۳۱ اردیبهشت با اشاره به این که تغییری در پایبندی ایالات متحده نسبت به امنیت اسرائیل ایجاد نشده، گفت که تاسیس دولت فلسطینی در کنار اسرائیل «تنها راه حل» برای این منازعه است . بایدن گفت فقط حالا زوده . قرن بعدی یا نیمه دوم قرن 21 به امید خدا یک دولت جوان انقلابی میاد توی کاخ سفید و بالاخره کشور فلسطین تشکیل میشه ! من که دیگه گوزم نمیتونم بزنم …


درگیری های اخیر اسرائیل و فلسطینی ها اولین و آخرین بار نیست . در گرماگرم همین دعوای مورد اشاره ، دولت ایالات متحده آمریکا رسما اعلام کرد مذاکرات برجام ادامه دارد …


برای این مشکل 2 راه هست . راهی تاکتیکی مثل زدن پیف پاف روی سر پشه …


و راه استراتژیک خشکاندن محل تخم ریزی حشرات …


غرب هم پیف پاف میزند و همزمان محل تخم ریزی حشرات را همیشه تمیز و آماده نگه میدارد و به عبارتی ریشه مشکل را تقویت میکند…دولت آمریکا با بلعیدن عراق و سکونت در خاورمیانه بهار موسوم به عرب را استارت زد ودستی به سروروی بافت قدیمی خاورمیانه کشید . ولی تشکیل کشور مستقل فلسطین در این کانتکس نبود . فلسطین عرب در آن بهار عرب جایی نداشت . در مقابل سیاست متعارف تشکیل کشور مستقل فلسطین ،غرب سیاست حفظ حکومت اسلامی ایران در مسیر برجام و یا بهار ولایت فقیه را استارت زد . آنچه که در خاورمیانه رخ داد به نام بهار عرب بود و به کام نظام ولایت فقیه !

تشکیل کشور مستقل فلسطین یعنی ادامه و استمرار حکومت اسلامی و گروههای تروریستی مثل جهاد اسلامی در خاورمیانه اتوماتیک فاقد موضوعییت میشود ، و بالعکس … غرب به اندازه کافی تجربه دارد . تجربه تشکیل کشور اسرائیل و تجربه تشکیل سیستم ولایت فقیه در ایران !

این قانون را فراموش نکنید ، تشکیل کشور مستقل فلسطین یعنی خشکاندن محل تخم ریزی حشرات تروریست مثل جهاد اسلامی … و پروژه موسوم به برجام یا حفظ حکومت اسلامی در ایران بهار ولایت فقیه است که غرب این مسیر را انتخاب کرد .


سیاست تاکتیکی غرب حمایت از استراتژی تروریستهای خاورمیانه است . ریشه همه درگیریها و مشکلات خاورمیانه حکومت اسلامی ایران در تهران است که همه هم از دستش مثلا مینالد و همزمان رسما سیاست غرب پشتش را چسبیده تا حکومت اسلامی در تهران زمین نخورد .


برای پایان تمام مشکلات خاورمیانه ریشه را در تهران باید خشکاند ، کاری که غرب هیچ تمایلی به آن ندارد و مخاطب را بین این درگیری ها به حال خودش رها کرده تا حضرات آلا کلنگ سیاسی بازی کنند . عده ایی برای ولایت فقیه کف میکنند و عده ایی برای دولت یهود کف میزنند !


این وسط مردم عادی از همه طرف در حال چرخ شدن در چرخ گوشت سیاستهای غرب هستند .

چند کلامی هم با مودبهای زیرگذر : کلمات مفهوم و منظور را میرسانند هیچ کلمه ایی در ادبیات بد یا توهین آمیز نیست . توهین و چندش آور سیاست غرب است که از حکومت اسلامی حمایت میکند و رسما 80 میلیون نفر را به گروگان گرفته اند و خیلی از با غیرتهای مودب ککشان هم نمیگزد . کراوات هم دارند یه مشت جاکش توی کاخ سفید نشستند و سرنوشت مردم ایران و خاورمیانه را به بازی میگیرند … توهین اونجاست. غیرت دارید کاری علیه آن سیاست بکنید . از دست کلمات عصبانی شدن اسمش غیرت و ادب نیست . در زمین سیاست با کمک کلمات نشان بدهید ناراضی هستید .

درمیانه دعوای اسرائیل و جهاد و حماس ، اشگ تمساح رسانه های دروغ … محمد جواد ظریف وزیر خارجه سپاه وحوزه هم با پاپ دیدار کرد . این دیدار بازتاب گسترده ایی البته نداشت ولی در این دیدار پاپ با فلسطین ابراز همدردی کرد ، یعنی با نظام ولایت فقیه و تروریستهای حاکم در ایران …

پاپ نماینده سیستم واتیکان است که بعد از رنسانس اروپا ، به لانه خودش درواتیکان فرو برده شد و به امور مذهبی باورمندان میرسد . سابقه 400 ساله حاکمییت کلیسا و زنده سوزندان مخالفان را در کارنامه خودش دارند . حالا واتیکان البته دارای هژمونی سیاسی نیست ، ولی به شکلی مطلق باید با دنیای سیاست هماهنگ عمل کند . این دیدار اتفاقی نیست مثل دیدار با سیستانی در عراق …

واتیکان یا پاپ لازم باشد هیتلر راهم زنده میکنند و با رایش هم ملاقات میکنند . تعجب نکنید . ظریف و سپاه و نظام ولایت فقیه از خودشان است . حداکثرش این میشود که ملاقات میکنند هدیه و سوغاتی و اینا … فقط بازتاب رسانه ای نمیدهند ! آنچه باید دیده یا رسانه ای شود نشست ویژه سازمان ملل درباره بحران غزه است و درخواست گوترش برای توقف فوری جنگ … اما این جنگ لازمه مسیر برجام غرب است و در مقاطع مختلفی ادامه دارد . دیدار با پاپ هم لازمه مسیر برجام است .

یک ماهی بزرگ را تصور کنید سرش بورژوازی است ، شکمش واتیکان و دمش جهان سوم مسلمان ! منظورم اینه که این یک پدیده واحد است . ولی دیزاین صحنه با مهارت طوری نشان داده میشود که معمولا ذهن از این همه بی نظمی کف میکند . ولی در درونش یک نظم محکمی مستتر است که میتوانند ادامه دهند !
22.05.2021

اسماعیل هوشیار