انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

کُسوف و خُسوف سیاسی !

کاخ سفید از زبان وزارت خارجه اش گفت که این «خیالبافی» نیست که از حکومت اسلامی ایران بخواهیم دست از ترور بر دارد و آنچه لازم است انجام دهد «چندان دشوار» نیست.

خواستم به اطلاع کاخ سفید برسانم که برخلاف نظر شما هر تغییر کوچک و بزرگی برای حکومت اسلانمی ایران بسیار دشوار است و البته با شما هم موافقم که همین دشواری به معنی خیالبافی نیست . بعد از مواضع اخیر آمریکا و 12 شرط معقول برای مذاکره مجدد با حاکمان مسلمان ایرانی ، انصار ولایت فقیه شروع به فحش دادن به آمریکا کردند ، ولی علیرغم هر فخش و جیغی ….به نظر من آنها به میز مذاکره برمیگردند و شروط را هم با دیده منت انجام میدهند فقط تا جایی که ممکن است این پروسه را به تاخیر خواهند اداخت اما نهایتا در تحقق تغییرات تردید نکنید طبعا قیمت هر تاخیری روی دوش مردم ایران است . این شکل از رفتن یا ذوب شدن را هر شغالی به له شدن زیر خشم و پای مردم ترجیح میدهد.

عده ای فرهیخته وطنی و غیر وطنی به شکل سالاد مخلوط ، نامه نوشتند و از اروپا خواستند که جون مامانش اینا ، در برجام بماند ! اروپا هم گفت : ما در برجام سمبلیک میمانیم ولی عملا دست ما نیست جون شماها ! این جماعت البته میداند که اروپا نهایتا دنباله رو آمریکاست . مالک اصلی برجام آمریکاست که تمامی مکانیزمهای اقتصای وسیاسی جهان را در چمبره دارد . مدتی قبل هم عده ای برای ترامپ نامه نوشته بودند وخواهان حمله نظامی به حکومت اسلامی ایران بودند ! اینها هر دو از یک جنس هستند در دو سر طیف . واقع بین نیستند فقط خواسته های قلبی یا سلیقه ای خودشان را اینطوری نمایش میدهند !


ناطق نوری گفت : برجام از ابتدا هم با نظارت رهبری عملی شد و پیش میرفت ، فوایدی داشته که قابل توجه است هر کشوری که تحت فصل هفت منشور، روی میز شورای امنیت سازمان ملل قرار گیرد، به عنوان کشور تهدیدکننده صلح و امنیت جهان شناخته شده و تحریم و حمله نظامی به آن کشور از نظر مقررات بین المللی مجاز است و آمریکا با استفاده از همین بند به عراق حمله نظامی کرد … برجام در تاکتیک به حفظ نظام کمک کرد …

نتیجه : خاک تو سر کسانی که بازی بین 2 جناح حکومت اسلامی ایران را سالهاست جدی گرفته اند!

رهبر حکومت اسلامی ایران علی خامنه ای برای پایبندی خودش به برجام، ۷ شرط تعیین کرد ، والا غنی سازی شروع میشود . خامنه ای شروط آمریکا را سرنگونی معنی کرد … جناب خامنه ای سرنگونی یا فروپاشی یا هر اسمی که شما دوست دارید استفاده کنید  . در عمل این بساط 40 ساله ترور و وحشت اسلامی از ایران و خاورمیانه باید جمع شود . به شکل قذافی یا صدام یا مبارک…تصمیم با خودتان ! لطفا چانه هم نزنید . مگه اومدی بافور یا عمامه بخری از بازار ؟

جناب فلانی ، سیاستهای غرب و در راس آن کاخ سفید تاریخا ثابت شده ، معمولا سازنده و انسانی نیست ولی مواقعی این اتفاق مثل خسوف و کسوف روی هم میافتد. الان زمان همان اتفاق است که به نظر من جای تبریک دارد . مدتها پیش یکی از هواداران مجاهدین به من گفت به این آمریکای بدبخت اینقدر نزن … مجاهدین البته معذوریتهای خودشان را دارند ولی من معذوریت ندارم و به جز درد چیزی هم ندارم که نگرانش باشم . آمریکا و سیاستهای کاخ سفید خیلی بد و ضد انسانی است اما در کنار سیستم مافیایی ولایت فقیه در ایران بسیار متکاملتر و انسانی تر است. من با فرمول مریدومرادی کار نمیکنم ولی حواسم هست که مشتی مارمولک همنشین کاخ سفید به پرچمداری ایرج مصداقی چه میکنند ؟ مهم نیست القاب سیاسی یا اجتماعی شان چیست ولی مهم عملکرد سیاسی آنهاست که چه وزنی دارد . میدانم این وزن سیاسی عملکرد حضرات برای خیلی ها قابل درک نیست . این هجمه مگسها در میهن تی وی برای اُسکلهای سیاسی سایبان خوبی است ولی برای کسانی که کمی شعور انسانی دارند بوی گند تلاش انگلی میدهد . سوپرمن یک شخصییت افسانه ای غربی است ، بیچاره کودکانی که در زمین سیاست این نقش افسانه ای را جدی بازی میکنند یا جدی میبینند !24.05.2018
اسماعیل هوشیار