قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

قسمت سوم عدالت قضائی وتأثیر آن برامنیت جامعه وعدالت اجتماعی:      واقعیتیکه من…

دینی گُم شده با عالمانی جنایت پیشه

قسمت دوم مردی که خاتم پیامبران بود به عربی سخن می‌گفت…

ِ شرم تان باد دکان داران‌ِ وجدان فروش 

من در جمع کاندیدان مطمح نظر آمریکا برای جاسوسی بودم…

نگرانی جمعی درآستانه کنفرانس صلح استانبول! 

عبدالاحمد فیض درآستانه همایش بین المللی درمورد بحران افغانستان که به…

نفس دلربا

رسول پویان نوای طبله وسیتاروچنگ وپازیب است بدان هارمونیه بانگ نای ترکیب…

شمارۀ 16 ماهنامه اعتراض

شمارۀ 16 ماهنامه اعتراض

تَنِ میهن به مرحم احتیاج است

     با میهن باش این راه عِلاج است من بر…

طرح پشنهادی درباره نظام فدرالی در افغانستان

محمدعوض نبی زاده بنابرخصوصیات اجتماعی و فرهنگی, ترکیب قومی…

شورای امنیت جواب داد !

آمریکا مذاکرات غیرمستقیم با سپاه پاسداران درباره برجام را سازنده…

رویای شیرین

رسول پویان مگـردان تلخ یارب کام رویاهـای شیرین را خیال آمیز تر…

سیمرغ سیمین تن رویا های من

نوشته‌ی محمد عثمان نجیب             بخش…

میترا نور و من قمر میترا

     سلسله‌ی‌‌ داستان تخیلی مرتبط به سه ده سال و اندی                 نوشته‌ی…

نشست استانبول میزبان امیدها و قافلۀ آرزو ها

نویسنده: مهرالدین مشید استانبول فرصتی استثنایی؛ اما چالشی فراتر از عبور…

یک رویداد بزرگ تاریخی و یک پیام خوش برای…

سلیمان کبیر نوری  امروز؛ انگلیس و امریکا، خوشبختانه!، دریافته اند که…

مکثی بر دو نگارش محترم بهرمان نجیمی در گزارشنامه…

به قلم دکتور جهش خوشایند است که صفحات رسانه های اجتماعی…

چرا خرافات؛ تعین کنندهِ جنگ و صلح و حاکمیت و…

محمد عالم افتخار بدون «حس کنترول بر محیط زیستی» در بشر؛…

سیزده بدر

رسول پویان طرف صحرا وچمن سیزده بدرآمده است هـمه جـا بـوی گل…

قضاء وچگونگی آفرینش عدالت

قسمت دوم روند بی عدالتی را تنها به محکمه وقاضی  نسبت ندهید: منبع…

بهسود جلوه گاه مظلومیت و تبعیض 

در افغانستان شعله‌های آتش جنایت نشأت گرفته از جهل حاکمیت…

عمده ترین عوامل سقوط حاکمیت دموکراتیک خلق افغانستان

در راستای مبارزات آزادی خواهی در مسیر جنبشهای ملی دموکراتیک…

«
»

کروناویروس و روچیلدها


بانک جهانی در ٣ مارس ٢٠٢٠ در بارۀ «همه‌گیری» علامت داد، 
مدیر کل سازمان بهداشت جهانی «همه‌گیری» را در ١١ مارس پیشنهاد کرد…

هر چه بیشتر در داستان «همه‌گیری کووید- ١٩» غوطه‌ور می‌شویم، به نکات جالب توجه بیشتری دست می‌یابیم.

در تاریخ ١٨ اکتبر ٢٠١٩، یک «تمرین همه‌گیری» باعنوان رویداد ٢٠١ به میزبانی دانشگاه جان هاپکینز با مشارکت بنیاد بیل و ملیندا گیتس و مجمع جهانی اقتصاد (WEF) برگزار شد. در ژانویه سال ٢٠٢٠در اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در داووس این موضوع پشت درهای بسته و قبل از ثبت اولین حادثۀ مرگ ناشی «کروناویروس» در اروپا مورد بحث قرار گرفت. در ١١مارس ٢٠٢٠، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی-تدروس ادهانوم گبریزوس اظهار داشت که وضعیت بیماری با این ویروس «‌می‌تواند به عنوان یک بیماری همه‌گیر در نظر گرفته شود».

رسانه‌ها گمانه‌زنی‌های مقام سازمان بهداشت جهانیرا چیزی شبیه به وضع یک قانون جهانی تعریف کردند.

در تاریخ ۴ اکتبر سال ٢٠٢٠ این مطالب در وب سایت «SILVIEW.MEDIA» درج شد: «بمب اتمی: روچیلدها آزمایش‌های بیومتریک کووید- ١٩را در سال ٢٠١۵ و در سال ٢٠١٧ به ثبت رساندند». این مطلب حاوی لایه‌نگاری (اسکن) اسناد خدمات ثبت اختراع هلند و ایالات متحدۀ آمریکا بود: سه درخواست ثبت اختراع فن‌آوری آزمایشات بیومتریک برای تشخیص ویروس کووید- ١٩. در اینجا ترجمۀ اولین درخواست برای ثبت اختراع را عینا نقل می‌کنم:

«این روش برای جمع‌آوری و انتقال اطلاعات بیومتریک (مانند علائم حیاتی) از کاربر طراحی شده است، که در آن، داده‌ها برای تعیین اینکه آیا کاربر از عفونت ویروسی مانند کووید- ١٩ رنج می‌برد یا نه، تجزیه و تحلیل می‌شود. این روش شامل استفاده از پالس اکسی‌متر (pulseoximeter) برای اندازه‌گیری حداقل ضربان قلب و تعیین درصد اشباع اکسیژن در خون است که به صورت بی‌سیم به تلفن هوشمند منتقل می‌شود. برای تدقیق اطلاعات، تلفن هوشمند از شتاب‌سنج برای اندازه‌گیری حرکت تلفن‌های هوشمند و یا کاربر استفاده می‌کند. پس از دریافت اطلاعات دقیق، آنها در انبوهه (یا میزبان) بارگذاری می‌شوند، جایی که از داده‌ها‌ برای تعیین اینکه آیا کاربر از عفونت ویروسی مانند کووید- ١٩ (به تنهایی یا همراه با سایر علائم حیاتی) رنج می‌برد (یا احتمالاً از آن رنج می‌برد)، استفاده می‌شود…».

نویسنده مطلب توجه خود را به این متمرکز می‌کند، که نشر علنی اطلاعات حاوی تقاضای ثبت اختراع، طی پنج سال، بطور مشخص، برای ماه سپتامبر ٢٠٢٠ پیش‌بینی شده بود. نویسنده توضیح می‌دهد: «این، گواه قطعی آن است، که آن‌ها در سال ٢٠١۵ می‌دانستند در ماه سپتامبر ٢٠٢٠ چه روی خواهد داد! (تأکید از ماست. و. ک.). اسامی متقاضیان و صاحبان مشترک حق ثبت اختراع عبارت است از: روچیلد آ. ریچارد (لندن، انگلستان)؛ ماکلین دن (استافورد، انگلستان)؛ سلومکوفسکی روبین س. (یوجین، اورگان، آمریکا)؛ هارنیشفگر، تاسکا (یوجین، اورگان، آمریکا). ریچارد روچیلد، فرد اول این لیست، عضو یک مافیای قدرتمند مالی است.

این هم خط ارتباطی دیگری بین روچیلدها و «همه گیری». کارشناسان وب سایت «SILVIEW.MEDIA» در تاریخ ٨ فوریه ٢٠٢١ طی مقاله‌ای نوشتند: «شما هنوز هم انکار می‌کنید که روچیلدها در پشت «نوسازی بزرگ» قرار دارند؟ از این مسخره‌بازی دست بردارید». این مطلب به لین دو روچیلد، همسر یکی از با نفوذترین اعضای مافیا، اِیولین روتچیلد، که به شدت درگیر «پروژۀ بزرگ نوسازی» است، اختصاص یافته بود.

آژانس رویترز با انتشار مقاله‌ای تحت عنوان بررسی واقعیت در تاریخ ٢٨ اکتبر سال ٢٠٢٠، تلاش کرد اطلاعات در مورد روچیلدها را انکار کند: «روچیلد‌ها آزمایش کووید- ١٩ را در سال ٢٠١۵ و در سال ٢٠١٧ ثبت نکردند». وب سایت «SILVIEW.MEDIA» تقریبا برق‌آسا واکنش نشان داد و ٣١ اکتبر در مقالۀ دیگری تأکید کرد: «رویترز علیه ما لجن‌پراکنی می‌کند. ببینید چگونه این کثافتکاری را جمله به جمله افشا می‌کنیم». در ادامه یک سلسله افشارگری‌ها می‌کند. علاقمندان می‌توانند با آن‌ها آشنا شوند.

این داستان جنبۀ جالب‌تر دیگری هم دارد. در وب سایت تخصصی بانک جهانی، راه حل تجارت یکپارچۀ جهانی (WITS)، می‌توانید دقیق‌ترین اطلاعات در مورد صادرات و واردات اکثر کشورهای جهان را طی سال‌های گذشته مشاهده کنید. و ما می‌دانیم، که آزمایشات کووید- ١٩ توسط کشورها خریداری شده است… از سال ٢٠١٧، که هیچ کس هیچ حرفی در بارۀ کروناویروس نشینده بود و در بارۀ آن فکر نمی‌کرد، ایالات متحدۀ آمریکا، آلمان، ژاپن و دیگران جزو بزرگ‌ترین واردکنندگان چنین بسته‌های آزمایشی بودند. همچنین، فدراسیون روسیه نیز در عرض سه سال قبل از اعلام همه‌گیری، مقدار زیادی از این بسته‌های آزمایشی را خریداری کرده بود.

 بانک جهانی سعی می‌کند تناقض را با ذکر این نکته توضیح دهد که آن کالاهایی که در جداول آماری به عنوان کیت‌های آزمایشی کووید- ١٩ مشخص شده، قبلاً کیت‌های آزمایش پزشکی نامیده می‌شدند، یعنی در این لیست هیچ چیز بنام کووید- ١٩ وجود نداشت. فرایند تصحیح پس از شروع ناگهانی «همه‌گیری» به «تاریخ قبل» انجام گرفت. با این حال، متخصصان پزشکی می‌گویند، که مسئلۀ نام  مهم نیست، بلکه، مهم این واقعیت است که کیت‌های آزمایشی خریداری شده توسط بسیاری از کشورها برای شناسایی دقیق عفونت‌های ویروسی وابسته به گروه کووید«تیز» شده‌اند.

من قبلاً در این مورد که «چگونه بانک جهانی دور از مسائل پزشکی، در خصوص «همه‌گیر جهانی» بر سازمان بهداشت جهانی پیشی گرفت، نوشته‌ام». بانک جهانی گزارش مربوط به برنامۀ آمادگی و پاسخ راهبردی جهان در مقابل کووید- ١٩ رادر تاریخ ٢ آوریل سال ٢٠٢٠ منتشر کرد. در اینجا گزیده‌ای از صفحۀ ۶ سند را ارائه می‌دهم: «در تاریخ ٣ مارس سال ٢٠٢٠ هیئت مدیره از گروه بانک جهانی درخواست کرد تا برای حمایت از کشورهای عضو در تلاش برای مقابله با بیماری همه گیر کووید- ١٩، اقدامات فوری به عمل آورد. هیئت مدیره، همچنین تصمیم گرفت برای کمک به کشورهای مشتری انجمن توسعۀ بین‌المللی و بانک بین‌المللی بازسازی و توسعهدر مبارزۀ سریع با کووید- ١٩و عواقب آن، صندوقی به مبلغ ١٢ میلیارد دلار تأسیس نماید».

بنابراین، بانک جهانی آغاز «همه گیری» را در تاریخ ٣ مارس سال ٢٠٢٠ اعلام کرد، اما مدیر کل سازمان بهداشت جهانی در تاریخ ١١مارس به فکر «بیماری همه‌گیر» افتاد. و اگر بانکداران به سازمان بهداشت جهانی علامت دادند، بهداشت عمومی چه ارتباطی با آن دارد؟

والنتین کاتاسونوف (Valentin Katasonov)

پروفسور، دکتر علوم اقتصادی، مدیر مرکز مطالعات اقتصادی «شاراپوف» روسیه،

مشاور اقتصادی اسبق دبیر کل سازمان ملل متحد، پژوهشگر مسائل پشت صحنه

ا. م. شیری

٢٧ اسفند- حوت ١٣٩٩

منبع:

https://www.fondsk.ru/news/2021/02/26/vsemirnyj-bank-dal-signal-o-nachale-pandemii-3-marta-2020-goda-chinovnik-voz-predpolozhil-pandemiju-11-marta…-53028.html

پی‌نوشت:

١- مطلب مرتبط: روچیلدهای «فقیر» چگونه می‌توانند جهان را اداره کنند

http://www.ghatreh.com/news/nn37677642/امپراتوری-نامریی-روچیلدهای-فقیر-چگونه-توانند-جهان-اداره-کنند

٢- ویروس سرمایه‌داری مهلک‌ترین خطری است که بشریت جهان را تهدید می‌کند. در اندیشه دفع این خطر باید بود.

٣- هنوز یک سال از شروع غائلۀ کرونا نگذشته بود، که بخش آگاه بشریت پی برد که هدف اربابان پول از دست زدن به این توطئه علیه بشریت، جراحی سرمایه‌داری و بازسازی آن در شکل و قالب عوامفریبانه‌تر است.

طی سال گذشته اظهارات ضد و نقیض بانکداران و مسئولان طب بهداشت کشورهای مختلف در مورد شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه یافت. شاید جالب‌ترین تناقض‌گویی این ادعا باشد، که گفتند ویروس از طریق هوا شایع نمی‌شود، اما با ایجاد جو ترس و واهمه میلیاردها انسان را در عرض چند روز چنان به اطاعت و تسلیم وادار نمودند تا در هوای آزاد نیز ماسک (پوزه‌بند) بزند.

موضوع «شیوع» کرونا در کشور ما یک کمدی- تراژدی تمام عیار بود: بفاصلۀ مدت کوتاهی پس از انتشار خبر شیوع کرونا در ووهان (چین) وزارت بهداشت دولت کلید مک فارلین بدست ملا حسن روحانی قبل از همه خبر شیوع آن را در قم اعلام کرد. در رابطه با گویا شیوع نوع جهش یافته آن در انگلیس نیز به همین ترتیب، وزارت بهداشت ایران قبل از همه (حتی قبل از همسایگان نزدیک انگلیس)، نمونه آن را در خوزستان مشاهده کرد. روشن است که قم و خوزستان بدلایل روشنی همیشه در مرکز توجه انگلیس قرار دارد. حالا که رسانه‌ها خبرهای زیادی در ارتباط با شیوع نوع نیویورکی، برزیلی، فنلاندی و… کرونا منشر می‌کنند، بعید نیست وزارت بهداشت ایران باز هم اولین باشد که نمونه‌ آن‌ها را در گوشه‌ای از ایران بیابد. همۀ این‌ها، یک داستان بدون شرح است، که اطاعت دولت روحانی از دولت مخفی جهانی را بروشنی توضیح می‌دهد.

عید مبارک نوروز بزودی زود فرامی‌رسد. اجازه ندهیم دولت بنفش روحانی در اجرای فرامین مافیای جهانی پول، فرهنگ، آداب و سنن، اعیاد ملی و مذهبی ما را حذف کند.