کارد سلاخ به دلم !

ویکی پدیا : اتالونیا به لحاظ مالی وبانکی وبندری مهمترین بخش خودمختار اسپانیا به‌شمار می‌رود و نزدیک به ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی اسپانیا در کاتالونیا انجام می‌شود….تعهدات مالی ایالت به دولت مرکزی باعث شده تا کاتالونیا به رغم توان اقتصادی بالایش به مقروض‌ترین ایالت اسپانیا بدل شده و نزدیک به ۴۲ میلیارد یورو بدهی داشته باشد . طبق آخرین همه‌پرسی در ژوِییه ۲۰۰۶ کاتالونیا به بخشی خودمختار تبدیل شد و از نظر درآمدهای مالیاتی و کنترل بر مرزها و فرودگاه‌ها و قوانین مهاجرتی مستقل‌تر از قبل شد. کارلوس پوجدمان رهبر منطقه کاتالونیا می گوید که این منطقه در پی همه پرسی جنجالی روز یکشنبه 01.10.2017 که با خشونت همراه بود حق استقلال را به دست آورده است.او گفت که راه برای اعلام استقلال به صورت یکجانبه باز شده است. روز یکشنبه پلیس اسپانیا سعی کرد با توسل به زور مانع روند رای گیری شود که این درگیری‌ها ‘بیش از ۷۰۰ زخمی’ به جا گذاشت…این همه پرسی و استقلال تماما با شاخصهای اقتصادی عمل میکند ولی حکایت کردستان عراق سیاسی است . سیاستهای رسمی دولت آمریکا در خاورمیانه….

 


صدای آمریکا – شورای ملی ایران با انتشار بیانیه‌ای به همه پرسی استقلال در کردستان عراق با تاکید بر احترام به تمامیت ارضی ایران واکنش نشان داده است.این شورا که بر وزن آش رشته تهیه شده است در بیانیه خودش نمیداند چه گفته است ؟ تمامییت ارضی ، احترام به رای مردم ، ناسیونالیسم ، آزادی….شورا فقط در صدای آمریکا تیتر میشود تا مطرح باشد …

مهمترین نماد ماه محرم خورش قیمه شده ، یعنی در یک کلام جنگ بر سر واردات لپه بوده است . بچه که بودم فکر میزدیم شام غریبان به خاطر اینه که به غریبه ها شام خوبی میدن . ما هم با همین ذهنییت میریم محلات غریبه تا شام بهتری بزنیم . سالها طول کشید و من این سالها نفهمیدم چرا در شام غریبان و در محله های غریبه به جای غذای بهتر ، معمولا کتک میخوردیم و من از بقیه روزها گرسنه تر بودم ….

 درکلیله و دمنه آمده است که انسان محصول شرایط محیطی یا جغرافیایی است. با همین معیار حساب میکردم اگر بتهون درقم به دنیا میآمد الان حداکثر برای امام حسین طبل میزد ، انیشتین با قوانین ریاضی زاویه طناب دار را محاسبه میکرد و روزا لوکزامبورگ هم هر شب صیغه یه نره خری میشد و هی ثواب میکرد….خلاصه تکامل تعطیل بود…وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران، محمدجواد ظریف، از کشورهای اروپایی خواست اگر دولت دونالد ترامپ تصمیم گرفت توافق هسته‌ای با تهران را از بین ببرد، با تحریم‌های آمریکا علیه کشورش مقابله کنند . اون که با روزنامه‌های گاردین و فایننشال تایمز چانه میزد گفت اگر اروپا در این مهم از ایالات متحده پیروی کند، توافق هسته‌ای از بین خواهد رفت و آنگاه ما دهنمان سرویس است . این وزیر خارجه منگول تضاد منافع را شنیده ، ولی تشخیص نمیدهد کجا کاربرد دارد ؟


آقا یا خانمی ترانه درخواستی ” کارد سلاخ به دلم ” را کرده بودند و در آخر پرسیده بودند این سکولارهای مسلمان نوری علا را چرا گیر میدی ؟


جواب من : گیر نمیدم جناب . اسماعیل نوری علا احترامشان هم واجب است چون ریش و سبیل سفید دارند ولی حرکاتشان در زمین سیاست مثل کودکان هفتاد ساله هیچ احترامی ندارد . از همان خرداد 1388 که با چند عکس رنگی عقده ریاست و تشکیل آلترناتیو و ریش سفیدی در میان بقیه خفه شان کرده بود و این روزها زیر سایه جنس خوب دموکراسی و ذغال مرغوب سکولاریسم توهم چنان بالا زده که یک روز به مریم رجوی پیام میدهد بیا با من … و روز بعد به خامنه ای ، از طرف مقام ولایت فقیه تعدادی نوحه خوان قرار است به خاطر محرم وحدت را با کثرت بکنند….

اینم ترانه درخواستی “کارد سلاخ به دلم” که تقدیم میشود به نوری علا و بانو…. فقط منتظر مسیح علینژاد هستیم تا در عربستان یواشکی بدهد فتوا…. و زنان به رانندگی یواشکی هم برسند…


اسماعیل هوشیار