میوه سیاسی این موشکها !


سرانجام انتظارها بپایان رسید و کاخ سفید بار دیگر حمله خود به سوریه را انجام داد و کوه موش زائید . دانا وایت، سخنگوی پنتاگون، گفت در مجموع از ۱۰۵ سلاح علیه سه هدف در سوریه استفاده شد . او روز شنبه به خبرنگاران گفت که اطمینان می دهد که نیروهای مسلح آمریکا هر اقدام احتیاطی لازم را در نظر گرفتند تا فقط اهداف تعیین شده مورد اصابت قرار بگیرند. سخنگوی پنتاگون گفت آمریکا معتقد است که قابلیت دولت بشار اسد برای انجام حملات شیمیایی را به طور عمده ای فلج کرده است . رئیس جمهوری آمریکا صبح شنبه ۲۵ فروردین 1397 در پیامی در توئیتر خود نوشت که شب گذشته یک عملیات نظامی بدون نقص انجام شد.


شلیک موشکها از ناوهای جنگی و پرواز هواپیماهای جنگنده برروی مراکز نظامی اسد را.. قبلا هم شاهدش بودیم این بار اما کمی مختصات سیاسی متفاوتی دارد . بنا به اعلام منابع غیر رسمی ، این حمله محدود (با حدود ۱۲۰-۱۵۰ موشک) ائتلاف به سوریه توسط واحدهای زیر صورت گرفت:


– سه ناوشکن امریکایی پورتر، کوک و هیگینز

- جنگنده های رافال فرانسه

- جنگنده های تورنادوی انگلیسی

حکومت اسلامی ایران قبل از شروع حمله نیروهایش را در میان مردم سوریه پراکنده کرد . حزب الله لبنان مقرهایش را تخلیه کرد . 3 روز قبل از حمله فرستاده پوتین در تهران به اطلاع عظما رساند که نقشه این حمله از کجا میگذرد ؟ اینکه دراین باران موشکی چه تعدادی کشته شدند اصلا مهم نیست مهم این است که خون از دماغ یک روسی نیامد و تمامی پایگاههای روسی در امان بودند. یعنی در هماهنگی کامل با هم هستند . دشمن هم نیستد.در این بازی حکومت اسلامی ایران و عربستان سعودی و حتی خاندان اسد بازیچه های مرغوبی دست بازیگران هستند . همراهی اروپا با این حمله برگ برنده سیاسی کاخ سفید بود .

به نظر میرسد این آغازی بر پایان حکومت اسلامی ایران در سوریه است . حضور سپاه پاسداران در سوریه از ابتدا هم به پشتگرمی روسها بود . قطعا که جواب باران موشکهای غربی را نمیتوان در پهلوان پنبه بازیهای فرماندهان ریقوی سپاه داد . اسد ادعا کرد که ۱۵موشک را درهوا زده است ، اگر دفاع هوایی او آنقدر قوی بود که موشک را درهوا بزند قطعا هواپیماهای تورنادوی انگلیسی درآسمان حمص اهداف راحت تری بودند . در مورد روسیه هم که پاسداران گفته بودند موشکهای روسی میتوانند ظرف نیم ساعت آمریکا را نابود کنند ، هیچ اقدامی از روسیه حتی درحد شلیک یک ۵تیر روسی دیده نشد . این حبابهای سیاسی را سیستم ولایت فقیه میشناسد این ویروس تغییر هدف بعدی اش حاکمییت سیاسی در تهران است پس تا جایی که بتواند آنجا را به تاخیر میاندازد. کاخ سفید ثابت کرد و در جنگ عراق هم تجربه دارد که برای وارد کردن ضربات سودآور مانعی را به رسمیت نمی شناسد .

پیچ تندی در مسیر برجام منتظر سیستم ولایت فقیه است یعنی همین نمایش جنگی نتیجه سیاسی باید بدهد . کوچکترین تحریکات نظامی قاعدتا باید در جایی میوه سیاسی بدهد ، این قانون را به خاطر بسپارید.


15.04.2018
اسماعیل هوشیار