انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

عاشورای امروز ولایت فقیه !


توافقات سیاسی و اقتصادی و نفتی بین روسیه و عربستان و ترکیه و آمریکا …عاشورای واقعی امروز حکومت اسلامی ایران همین است.


‏گزارش الجزیره انگلیسی از پشت پرده هشتگ براندازم‬…ظریف وزیرخارجه سپاه پاسداران با اشاره به گزارش الجزیره مدعی شد فضای مجازی در تسلط منافقین است …

هزاران عضو گروهک منافقین در آلبانی روزانه مجری پروژه آمریکایی اسرائیلی تولید محتوای ضد ایرانی در شبکه‌های اجتماعی … الجزیره نتیجه میگیرد اکثر محتوای ضد ایرانی فضای مجازی توسط منافقین و شبکه ربات و ترول ها (اوباش) اینترنتی مرتبط تولید می‌شود.

همین یارو ظریف زمانی که با مهندسی سپاه وارد میدان شده بود صفحه ایی در فیس بوک داشت با یک میلیون دنبال کننده…که ما حساب کردیم اگر این رقم یک میلیون واقعی باشد پس تمام مرم ایران را در کنار خودشان دارند!!!

این اشاره به فعال بودن 1500 عضو منافقین در فضای مجازی از آلبانی نکاتی مثبت هم دارد . یعنی اینکه مجاهدین اعضای باقی مانده در آلبانی را به استفاده از تکنولوژی روز مسلط کرده اند و حالا اونا دیگه مثل اصحاب کهف نیستند …. هر چند ذهن من نمیتواند این صحنه را تصور کند .


هفته دیگر حسن روحانی رئیس جمهور ولایت فقیه از طرف سپاه پاسداران به نیویورک میرود . حدود 100 نفرهمراه جاکش مفت خور دارد و هزینه این سفر سیاحتی دو میلیون دلار برآورد میشود . در آستانه این سفر مفت خوران حاکم ، گروهی به از مفت خوران در سایه هم به نام فرشگرد در آمریکا اعلام موجویت کرد با تلفیقی از گرایشات جمهوری خواه و مشروطه خواه … که رضا پهلوی را برای همبستگی ملی و سوار شدن در دوران گذار معرفی کردند … بالاخره هر کسی یه جوری خودشو سرگرم میکنه !


کاخ سفید از ملاها ضمانت خواست … آمریکا به ماجرای بمب‌گذاری در پاریس و بازداشت دو نفر تروریست حکومت اسلامی ایران در آمریکا به اتهام جاسوسی به عنوان نمونه‌هایی از فعالیت‌های مخرب حکومت اسلامی ایران اشاره کر د: بنابراین ما در حال وضع مجدد تحریم‌های کلیدی در ماه آبان علیه حکومت اسلامی ایران هستیم…

امام حسین در زمان واقعه کربلا با خانواده و کودک شیرخواره اش به قصد جنگ عازم نشد … جنبه تاریخی این داستانهای کهن اگر بار فرهنگی و دینی دارد غلط است . عامل پایه ایی این عقب ماندگی هم روشنفکر هر جامعه ایی است . مثل فرهنگی قدیمی که عوام برای علاج به جادوگر مراجعه میکرد تائید فرهنگی خواص … این عوام فقیرفکری و علیل را ذلیل نگه میدارد.


در نوشته های تاریخی مکتوب است که یزید در زمانی و شرایط مشخصی و با کمک مُخهای زمان خودش حاکمیتت سیاسی را قبضه میکند ، حسن و حسین هم همزمان مدعی حاکمییت سیاسی هستند اینها همه از یک قوم قبیله مشترک هستند . یزید با سیاست و مذاکره سهم امام حسن را از حاکمییت نقدا میخرد که معروف به صلح امام حسن است و آن حضرت میرود خانه و حالش را میبرد … ولی امام سوم شیعیان حسین حاضر به فروش نمیشود…پس به حالت قهر و لجبازی تصمیم میگیرد با خانواده اش از قلمرو حاکمییت یزید خارج شود . حسین به قصد جنگ در کربلا مجبور به نشستن نشد حسین در حال عبور بود که یزید در کربلا جلوی او را گرفت … والا از حسین نادانتر و کلا هیج ابلهی هنگام سازوکار جنگی کودک شش ماهه و خانواده را همراه نمیبرد.


در اتاق فکر یزید مشاوران معتقدند که خروج حسین از قلمرو یزید و قهر کردنش به نتهایی مشکلی ندارد . ولی بعد از خروج حسین اگر در هر نقطه ایی از سرزمین شام اعلام خلافت جداگانه ایی بکند آنوقت شقه و شکاف در حاکمیییت سیاسی اجتناب ناپذیر است و به نفع کسی نیست . پس یا حسین اول بیعت میکند بعد خارج میشود و یا اصلا خارج نمیشود.


حسین به هر دلیلی بیعت نمیکند ودرهمان حالت پیک نیکی … مغلوب نیروی جنگی حاکم زمان میشود . امروز و هنوز عوام معتقد مسلمان در سوگ حسین در حالی به عزا میروند که ایران خرابه و نیم سوخته زیر پایشان دیگر رمقی برای لرزیدن هم ندارد.

جناب حمید گرامی حس وطن دوستی شما قابل تحسین نیست همان وطنی که زیر نعلین آخوند و پوتین پاسدار با سیاستهای ضد انسانی شان ، روزانه در حال له شدن است ، همان وطنی که به قول شماها ، امپریالیسم آمریکا در سینی طلایی تقدیم آخوند کرد ، همان آخوندی که با امپریالیسم آمریکا برجام را امضاء کرد …


من علاقه ایی به این وطن با چاشنی ولایت فقیه ندارم و دوست ندارم در زیر حاکمییت سیاسی آخوند سینه بزنم و غش کنم و اونا مستمر در حال ریدن به سر ملت و اختلاس و دخالت در خاورمیانه باشند …


با سیاستهای ضد انسانی امریکا موافق نیستم از جمله جنگ سوریه و حفظ همین حکومت اسلامی ایران با امضای برجام ….ولی به دلیل مخالفت با آمریکا … حاضر هم نیستم برای حاکمان مسلمان در ایران نشادر به خودم فرو کنم … تغییرات ماهوی در ایران به هر قیمت شعار من است .

اسماعیل هوشیار