جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

مادر

ای مادر من فرخ و آباد بمانی پر خنده به لب…

چند شعر کوتاه از زانا کوردستانی

انتظارم، بوی سیگارهای زر گرفته... و روزهای تلخِ نیمه سوخته میان بغض خاموشت…

جنگ قدرت ها

رسول پویان جنگ قـدرت ها دل زخمین وخونین آورد جـای صلح و…

افراطیت پادزهر خیانت رهبران اسلام سیاسی و یا شکست مبارزات…

نویسنده: مهرالدین مشید علل و عوامل یا چگونگی و چیستی باز…

زبان آریایی یا آریویی چی شد؟

نوشته: دکتر حمیدالله مفید ——————————— زبان بازتاب خرد آدمی است و انسان…

تعامل 

نور محمد غفوری از چندی به اینطرف در مکالمات و نوشتار…

جمال غمبار

آقای "جمال غمبار"، (به کُردی: جەمال غەمبار) شاعر و نویسنده‌ی…

چین کاوشگری به نیمه تاریک ماه فرستاد

منبع تصویر، GETTY IMAGES ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۳ مه ۲۰۲۴ آژانس فضایی…

        تقدیم به ستره محکمه امارت اسلامی افغانستان

معروضه محمد عالم افتخار ولد محمد قاسم دارنده تذکره تابعیت 1401100148058   حضور…

حاکمیت طالبان؛ افزایش بحران و تکانه های بی ثباتی ملی…

نویسنده: مهرالدین مشید استبداد و تبعیض طالبان و به صدا درآمدن…

«
»

عاشق قرآن، قربانی توطئه جنایت کاران

فرهاد

گور خونین شهیدان بتو آواز دهد آتشی را که فروزان شده خاموش مکن

ما به امید وفای تو سپردیم دل جان دوستان را مبر از یاد فراموش مکن

هموطنان گرامی ما در این روزها در قربانی غم انگیز مرحوم فرخنده که به تاریخ بیست و هشتم حوت 1393 در یک توطئه طراحی شده توسط جانیان و عده ای اوباشان با بی رحمانه ترین و وحشی ترین عمل صورت گرفت خود را شریک دانسته دیدگاه نظریات و انزجار خویش را بر ضد این جنایت کاران قرن بیست و یک از طریق وسایل اطلاعات جمعی، فیسبوک، محافل، مجالس، مراسم حتی در مکتب، مدارس ابراز نموده خواهان پیگرد این اهریمنان افعی صفت که با استفاده از مکانهای مقدس او نام مقدس دین اسلام جنایات جبران ناپذیر را بر ضد مردم و کشور ما انجام داده و میدهند شدند.

مرحوم فرخنده جوان بیست و هفت ساله که تحصیل خویش را نظر به گفته خانم زینب در دانشگاه دارالعلوم شرعی با گرفتن نمرات عالی به پایان رسانیده بود، حافظ و عاشق قرآنکریم بود. همیشه از عملکرد یک عده افراد معامله گر استفاده جو که از نام دین مقدس اسلام سواستفاده مینمودند و مینمایند بخصوص زنان را زیر نام دادن تعویض اغفال مینمایند سخت رنج میبرد.

از همین لحاظ بود که به تاریخ بیست و هشتم حوت سال 1393 به زیارت شاه دو شمشیره ولی رفته از یک ملای جادوگر خواست که بعد از این به این بازی های ریاکارانه خویش خاتمه دهد. آن جادوگر پست فطرت بجای اینکه بتواند به قناعت مرحوم فرخنده بپردازد وی را متهم به سوختاندن قرآنکریم نمود با صدای بلند گفت که این دختر قرانکریم را آتش زده. از اینکه در بعضی اوقات افراد ولگرد بخصوص جوانانی که مبتلا به مواد مخدر میباشند به زیارتگاه ها بخاطر درخواست کمک مراجعه مینمایند از شنیدن صدای آن جادوگر به خشم آمده با بی رحمانه و وحشیانه ترین عمل فرخنده را مورد لت و کوب قرار داده با وجودی که فرخنده فریاد بلند میکرد که من قرانکریم را آتش نزده ام من گناه ندارم در مقابل گروه های وحشی و اوباش با بی رحمانه ترین و وحشیانه ترین عمل بالای وی یورش میبردند. فرخنده از پولیس محل تقاضای همکاری نمود با تأسف پولیس محل نیز با جنایت کاران قرن بیست و یک همکار شده وی را نجات نداد تا اینکه موتر را از بالای سینه آن گذشتانده و جسد آنرا بعد از آن آتش زدند، به دریا انداختند و هلهله و شادمانی برپا کردند و عاشق قرآن را قربانی توطئه خویش ساختند.

پدر و مادر فرخنده  میگویند اداره پولیس بخاطر پوشانیدن جنایات نابخشودنی خویش بالای ما فشار وارد نمود که بگوییم دختر ما تکلیف روانی داشت. جای تأسف است که عده افراد سرشناس از جمله آقای نیازی امام مسجد محمد وزیر اکبر خان، معین نشراتی وزارت اطلاعات کلتور، زلمی زابلی رئیس یک بخش مشرانو جرگه از طریق وسایل اطلاعات جمعی و فیسبوک بدون پی بردن به واقعیت ها چشم پت مانند سایر گمراهان این عمل جنایت بار را ستایش نموده اند. ملا امام وزیر اکبر خان با ابراز سخنان تهدید آمیز از مسئولین خواست که از گرفتاری عاملین این جنایت خودداری ورزند در غیر از آن عواقب بعدی را در پی خواهد داشت. مردم میگویند این آقایان چرا در مقابل ملایی که در تخار بالای دختر پانزده ساله که شاگردش بود تجاوز نمود و وی را باردار ساخت فتوا صادر نکرده و نمیکنند و طی چندین دهه میشود که گماشته و افراد فاسد غارتگر به امر ادارات استخباراتی کشورهای منطقه و جهان کشور ما را به پایگاه مافیای بین المللی مواد مخدر مبدل ساخته به ارزش هزاران میلیارد دالر ثروت های مادی و معنوی کشور و مردم ما را غارت نموده و مینمایند چرا سکوت بر لب زده و هزاران واقعیت جنایت بار خشونت که بالای زنان، مردان و کودکان به واسطه زورمندان جنایت پیشه صورت گرفته چرا خاموشی اختیار کرده چرا در شرایط که صلاحیت زمین و هوایی کشور ما در اختیار کشورگشایان قرار گرفته سرزمین مقدس ما را به میدان جنگهای خونین طالب، القاعده، داعش و غیره مبدل نموده اند. چرا در بستر بی ننگی لمیده حرف نمیزنند و هزاران جنایات دیگر و حالا بخاطر خشنودی سران ادارات استخباراتی کشورهای منطقه و جهان از جمله آی. اس. آی سعودی، قطر، ایران، کویت، امارات عربی و غیره غوغا بر پا کرده قتل بی رحمانه مرحوم فرخنده را مجاز میدانند.

در حالیکه وزیر داخله کشور میگوید کدام اسناد از ناحیه آتش زدن قرانکریم توسط فرخنده وجود ندارد.صبغت الله مجددی یک تن از علمای برجسته کشور این عمل جنایت کاران را که فرخنده را به شهادت رسانیده اند خلاف دین مقدس اسلام خواند اداره حقوق بشر این عمل را محکوم نموده خواهان پیگرد عاملین آن از جمله پولیس گردیده است. قلم بدستان پرافتخار کشور از جمله جوانان در داخل و خارج کشور از طریق سایت های مشعل فیسبوک خشم و نفرت و انزجار خویش را برضد عاملین آن ابراز نموده اند.

در مظاهرات که به تاریخ 3/1/1394 در شهرهای کابل هرات بلخ در این رابطه به اشتراک صدها تن راه اندازی شده بود مردم خواهان پیگرد و محاکمه عاملین آن شده بر ضد امام مسجد وزیراکبر خان، آقای زابلی و معین نشراتی وزارت اطلاعات و کلتور شعار میدادند. برای اولین بار زنان با افتخار و با عزت کشور ما بخاطر ادای حقوق فرخنده حماسه آفرین جنازه اش را به شانه خویش به هدیره انتقال داده محترمانه با سر دادن شعارها آنرا به خاک سپردند. برای ملا امام مسجد وزیر اکبر خان اجازه اشتراک در انجام  مراسم جنازه ندادند. بیش از هشتاد هزار تن مردم شهر کابل به تاریخ 4/1/1394 مظاهرات را بر ضد عاملین این جنایت راه اندازی نموده خواهان محاکمه عاملین آن شدند.

قتل فرخنده ده ها  میلیون مردم ما را در داخل و خارج کشور سخت غمگین ساخته کشور ما را به ماتم سرا مبدل ساخته در هر منزل ،موتر، هوتل، مکتب، دفتر، مسجد، جاده، شهر صداها شنیده میشود فرخنده چه گناه داشت چرا وحشی های ظالم و خداناترس جسد آنرا آتش زدند، زیر موتر نمودند، لت و کوب نمودند فرخنده از قرآن پاک دفاع مینمود، عاشق و قاری قران بود تا اینکه عاشق قرآن قربانی توطئه های شیطانی جنایت کاران قرن بیست و یک شد.

مردم و آگاهان امور را عقیده برآنست نظر به نشر و پخش جریان واقعات تصویری صوتی احتمالات زیاد وجود دارد که انجام جنایات فوق یک عمل قبلا طراحی شده و ریشه آن از خارج مرزهای افغانستان آبیاری شده باشد. خلاصه اینکه با نوشتن ده ها گده کاغذ و ده ها جلد کتاب نمیتوان احساسات و برداشت مردم با عزت و ناموس پرور ما را در این رابطه انعکاس داد. صفات و مقام را خداوند نصیب فرخنده نمود بیان نمود پس چه باید کرد که بازیهای شیطانی این جنایت کاران قرن بیست و یک را کاهش و ده ها میلیون مردم بخصوص زنان پاک دیانت را از دام های تذویر آنها نجات داد؟

به باور ما یک لحظه سکوت در مقابل این جانیان و فروخته شدگان برای ما مرگ بوده و میباشد. باید از فرخنده آموخت و صدای حق را در مقابل جانیان و ابلیس های زمان بلند و چهره منحوس شان را به مردم و جهانیان افشا نموده وبرای این دختر حماسه آفرین کشور مقام و جایگاه بزرگ را که بخون سرخ خویش کمائی نمود قاتل شد و یکی از دانشگاه های بزرگ را بنامش نامگذاری نمود تا بتوانیم ذره ای از حقوقی که فرخنده بالای این ملت دارد ادا گردد.