شب نشینی در جهنم !

“شب‌نشینی در جهنم” فیلم سینمایی ایرانی ساخته شده در ۱۳۳۵ به کارگردانی ساموئل خاچیکیان وموشق سروری، در بخش رقابتی هشتمین دوره جشنواره فیلم برلین در سال ۱۹۵۸ حضور داشته است. این فیلم اولین فیلم ایرانی که به جشنواره کن راه پیدا کرد . در مقایسه با فیلم “اصغر فروشنده” این فیلم در زمان خودش لایق یه عالمه جایزه بود ، ولی امپریالیسم نامرد باستیل کشی هم نداد . بعدها تاریخ سینمای جهان با فیلمهای، توبه نصوح ، توجیه ، سیانور ، ماجرای نیمروز … آبادتر هم شد ولی همین فرهنگ منحط غربی محل سگ نذاشت ! تا رسیدیم به برجام….

در آغازِ برای شروع پختن آش امروز از بسم‌الله‌ و از نهج‌البلاغه و ” مقام معظم رهبری ” مقداری داخل ظرف میریزیم و با یک همزن ساختUSA حسابی هم میزنیم ، به گونه‌ای که سیستماتیک و شبکه‌ای با هم قاطی شود. در انتخاب این مواد هم کوشش فراوان را بکیند تا همخوانی بین موضوع و مفهوم ولایت فقیه ، با مناسبت‌های تاریخیِ حکومت اسلامی رعایت گردد….این لعاب ، تلخی آش استحاله ولایت را کم میکند .

بعد چند راس اسکار اسکول نشان و مقداری زعمران اصغر داخلش میریزیم و پیام تبریک 110 نماینده مسلمان را قاطی اش میکنیم و تعدادی هم لواشک گلستانه از شرق میخریم . حس درست و جویا و یابنده حقیقت که مشخصه اصلی کار اصغر است، تضمین توفیق اکبر می شود تا شق و صاف و مقاوم و علی وار بماند و رهبری را راضی کند….!

در این مرحله گاز را روشن میکنیم و با حرارت کم مواد قاطی را تفت میدهیم تا حسابی باد کند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، دونالد ترامپ در عرشه ناو جرارلد فورد در ایالت ویرجینیا گفت: ما بهترین تجهیزات را برای ارتش مهیا می‌کنیم تا از جنگ جلوگیری شود و اگر هم بنا شد، با استفاده از آنها بجنگد و پیروز شود…..دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در نخستین نطق خود در کنگره وعده داده است که “بازگشت دوباره خوشبینی رویاهای غیرممکن را دوباره در دسترس ما قرار داده است” و باعث گشایش “فصل تازه ای در عظمت آمریکا شده است…


بعد حرارت را بالا وپائین کنید تا نمایندگان بشاراسد وهیات مذاکره‌کنندگان از طرف مخالفان مسلح بشار اسد ، متقابلا یکدیگر را به کارشکنی در روند مذاکرات صلح در ژنو متهم کنند . اسد می‌خواهد درباره مساله “تروریسم” مذاکره شود و مخالفان می‌خواهند سرنوشت بشار اسد در مذاکرات گنجانده شود. در این میان غرب مظلوم فقط در حال فداکاری میکند…و هی داعش را از بین میبرد . چهارمین دور مذاکرات ژنو برای خاتمه دادن به جنگ داخلی سوریه و دستیابی به یک صلح پایدار، جمعه ۳ فوریه 2017 به پایان رسید. تنها دستاورد ژنو ۴ توافق برسر ادامه مذاکرات بود…. ۱۴ مارس در آستانه پایتخت قزاقستان و ۲۰ مارس مجدداً در ژنو.


شبکه سی.ان.ان در گزارشی از نحوه سفر کردن پادشاه عربستان سعودی نوشته است . گزارش می گوید که ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه عربستان روز چهارشنبه برای دیداری ۹ روزه وارد اندونزی، پرجمعیت ترین کشور مسلمان شد . مسئولان فرودگاه و خدمات مسافرتی اندونزی گفته اند که پادشاه عربستان در این سفر ۴۵۹ تن بار و چمدان و وسایل همراه خود دارد. به گفته جاکارتاپست، در این میان ازجمله دو اتومبیل مرسدس بنز و دوآسانسور به چشم می خورد. حالا هی برید حج و پول سفر اون اسکولا را بدید ! جامعه متناقض یعنی این ! خودش به نون شب محتاجه ولی خرج سفرشاهان مفت خور رو میده . درآمد چاه جمکران سالی حدود 7 میلیارد تومان است ، از آخوند مسئول چاه پرسیدند این پول خرج فقرا میشه ؟ گفت نه ، این پول رو همون فقرا میدن تا ما خرج کنیم . تا ابله در جهان هست ، آخوند در نمی ماند !

اسماعیل هوشیار