فلسفه هایدگر میان تبلیغ فاشیسم و آنتی کمونیسم

Martin Heidegger(1889-1976)  آرام بختیاری کج فهمی فیلسوفان مذهبی دانشگاهی وطن از هایدگر. چرا…

سفر ملاهبت الله به کابل ؛ نشانه های زوال یا…

نویسنده: مهرالدین مشید نبض زمان و رقم خوردن شمارش معکوس در…

جامعه دین زده چگونه است؟

عبارت از جامعه می باشد٬ که دیندار از دین٬ چون…

نوای خلقِ غمدیدهء بغلان!

امین الله مفکر امینی       2024-13-05 آسمـان گرفته سخت برما، زمیــــن از سوی…

تنهایی و غربت شناخت نامه ی تبعید

نویسنده: مهرالدین مشید روایت دیگری از تنهایی و غربت روایت تبعید یعنی…

دست یاری 

بر بلای سیل بغلان مبتلا است  ساکنان اش زین مصیبت در…

تجلیل از روزمادردرکشورشاهی هالند

بتاریخ 12می سالجاری درشهرارنهم کشورشاهی هالند محفل باشکوهی ازسوی شوراي…

بجنبید ایکه خود ها، حامییان حقوق بشرخوانید!

امین الله مفکر امینی       2014-13-05! ندانم چطور گویم ویا به تصویر کشمدردوناله…

اینجا بغلان است، آدمیت را سیل برده است!

سیامک بهاری “ما نه غذا داریم، نه آب آشامیدنی، نه سرپناه،…

خشم سیلاب

رسول پویان خانه و باغ و زمین و روستا ویران گشت خـشـم…

 قاضی ی شهر شرف

محمد عالم افتخار مال تاجـر غرق دریا گشـته بود تاجر آنجا محوِ…

خیزش های مردمی نشانه های شکست طلسم وحشت طالبانی

نویسنده: مهرالدین مشید تبعیض، حرمت شکنی و استبداد کار نامه ی…

مادر

ای مادر من فرخ و آباد بمانی پر خنده به لب…

چند شعر کوتاه از زانا کوردستانی

انتظارم، بوی سیگارهای زر گرفته... و روزهای تلخِ نیمه سوخته میان بغض خاموشت…

جنگ قدرت ها

رسول پویان جنگ قـدرت ها دل زخمین وخونین آورد جـای صلح و…

افراطیت پادزهر خیانت رهبران اسلام سیاسی و یا شکست مبارزات…

نویسنده: مهرالدین مشید علل و عوامل یا چگونگی و چیستی باز…

زبان آریایی یا آریویی چی شد؟

نوشته: دکتر حمیدالله مفید ——————————— زبان بازتاب خرد آدمی است و انسان…

تعامل 

نور محمد غفوری از چندی به اینطرف در مکالمات و نوشتار…

جمال غمبار

آقای "جمال غمبار"، (به کُردی: جەمال غەمبار) شاعر و نویسنده‌ی…

چین کاوشگری به نیمه تاریک ماه فرستاد

منبع تصویر، GETTY IMAGES ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۳ مه ۲۰۲۴ آژانس فضایی…

«
»

شبکه دلالی شاه پری قاشوقی در ایران

نویسنده فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی- فرانسه
۱۸ دي ۱۳۹۲
در پی مذاکرات جمهوری اسلامی با کشور های غربی و امکان برداشته شدن برخی از تحریم ها، سرو کله دلالان نفتی و فروش اسلحه دوباره در ایران پید ا شده است. با روی کار آمدن بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در دولت شیخ حسن روحانی، شبکه خانم شاه پری زنگنه !  یک زن ایرانی، همسر دوم عدنان قاشوقی، اهل عربستان سعودی، دلال سرشناس نفت و اسلحه، دوباره در ایران فعال شده است. خانم شاه پری زنگنه، از بستگان نزدیک، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی می باشد.
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در دولت های میر حسین موسوی، اکبر هاشمی رفسنجانی، سیّد محمد خاتمی و حسن روحانی،  جزو جناح  اصلاح طلبان بشمار می رود. زنگنه به دلیل سابقه طولانی وزارت درحکومت اسلامی به « شیخ الوزرا» معروف شده است.

عدنان قاشوقی ثروتمند عرب، متولد 1935 میلادی در شهر مکه، بیشتر سرمایه اش را از راه دلالی نفت و اسلحه در سال های هفتاد و هشتاد میلادی بدست آورده است. قاشوقی فرزند پزشک مخصوص عبدالعزیز السعود، بنیانگذار عربستان سعودی می باشد. قاشوقی، پس از پایان تحصیلات خود درآمریکا، نخستین کار تجاری خود را با دلالی برای شرکت کامیون سازی آمریکایی (Kenworth) آغاز کرد.

در سال 1954 میلادی، سمیرا، خواهر عدنان قاشوقی با محمد الفاید، ثروتمند مصری مقیم بریتانیا ازدواج کرد که حاصل آن پسری به نام، دودی الفاید بود. دودی الفاید، معشوق پرنسس دیانا، همسر پرنس چارلز، ولیعهد انگلیس بود، دودی و پرنسس دیانا، در سال 1997، در پاریس در یک سانحه اتومبیل کشته شدند. عدنان قاشوقی، پس از وصلت الفاید مصری با خواهرش، پای محمد الفاید را به بازار عربستان باز کرد.

عدنان قاشوقی، در معامله فروش اسلحه میان جمهوری اسلامی و آمریکا، در ازای آزادی گروگان های سفارت آمریکا در تهران نقش مهمی داشت.

در سال 1991میلادی، عدنان قاشوقی پس از جدایی از نخستین همسرش به نام ثریا، که از او دارای پنج فرزند می باشد، با شاه پری زنگنه، یک ایرانی ازدواج کرد. قاشوقی در همان سال با معشوقه خود لامیا، نیز ازدواج کرد.

نبیلا، دختر بزرگ عدنان قاشوقی در گفتگویی که در سا ل1996 میلادی با روزنامه انگلیسی تلگراف، انجام داد از یک بحران فامیلی در خانواده قاشوقی پرده برداشت. نبیلا و لامیا مادر خوانده تازه اش، علیه، شاه پری زنگنه همسر ایرانی قاشوقی، همدست شدند، ولی تجارت، پول و معامله با جمهوری اسلامی چیزی نبود که قاشوقی به آسانی  از آن دل برکند.

در بیست و هفتم آوریل 2007 میلادی، یک نشریه فرانسوی افشا کرد که سازمان اطلاعات خارجی فرانسه (DGSE) و سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (CIA) ،تحقیقات مشترکی را در باره شرکت سوئیسی (Nico) ، شرکت بازرگانی نفت ایران آغاز کرده اند.

در همان زمان، گفته شد که تحقیقات نشان داده است که نام شاه پری، همسر ایرانی عدنان قاشوقی، در این پرونده در کنار نام مهدی هاشمی فرزند شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی دیده می شود. به گفته یک منبع فرانسوی نزدیک به پرونده، شاه پری زنگنه، نقش مهم واسطه را میان دلالان جمهوری اسلامی و چند شرکت اروپایی بازی می کرده است. شاه پری، در لندن زندگی می کند و دائماً میان شهر های جنوب  فرانسه و جده در عربستان سعودی در تردد می باشد. شاه پری با بسیاری از هنرپیشگان معروف هالیود، دوستی دارد، شاه پری از نزدیکان الیزابت تیلور بود.

شرکت بازرگانی نفت ایران، وابسته به وزارت نفت جمهوری اسلامی، همان شرکتی است که مهدی هاشمی رفسنجانی، پسر شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی، میان سال های (1998-2003) در پوشش آن توانست، مبلغ هشت میلیون یورو از چند شرکت نفتی اروپایی رشوه بگیرد.

سازمان های اطلاعاتی غرب، به فعالیت های شرکت بازرگانی نفت ایران، که در کشور سوئیس به ثبت رسیده بود مظنون بودند، گفته می شد که این شرکت به هدف پولشویی و کمک به حزب الله لبنان بر پا شده است.

شاه پری، زن زیبا، با هوش و برخوردار از شم تجارت می باشد ، او پس از ازدواج با عدنان قاشوقی، دربسیاری از معاملات بین المللی شوهرش، نقش مهمی را بازی کرده است. شاه پری در سال 2007، میلادی در اجرای برنامه بنیاد کمک به کودکان جمهوری چچن، که از سوی الیزابت تیلور، هنرپیشه هالیوود راه اندازی شده بو، به دیدار سران چچن رفت. دو عکس از وی هنگام ملاقات با چچن ها بدست آمده است که در آن ها با پوشش اسلامی دیده می شود. در همان زمان نشریات روسی خبر دادند که عدنان قاشوقی، دلال بزرگ نفت و اسلحه، به پترو دلار های منطقه قفقاز چشم دوخته است.


منابع:

http://www.telegraph.co.uk/culture/4704434/Heiress-who-casts-herself-as-a-struggling-actress.html


http://www.capital.fr/a-la-une/actualites/confidentiels/total-en-iran-la-dgse-et-la-cia-enquetent-sur-une-societe-suisse-190333 

http://www.naftiran.com/

http://www.nioc.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=GeneralText&ID=c99cca53-9045-454e-85ef-901a6439ffde&LayoutID=434e06e5-ac33-4c53-8c59-bcd473f7f0ab&CategoryID=d7d95987-15cb-4032-9f2a-be66a31b0c38

http://news.google.com/newspapers?nid=2245&dat=19970125&id=irQ0AAAAIBAJ&sjid=RyEGAAAAIBAJ&pg=5022,2896606

http://english.pravda.ru/opinion/columnists/30-04-2013/124461-usa_chechnya-0/

http://www.themoscowtimes.com/news/article/a-glamorous-crusade-for-kids/311961.html