سایت گویا نیوز !


نخستین نشست خبری پروژه ققنوس روز جمعه در دانشگاه جرج واشنگتن با سخنان رضا پهلوی پسر شاه سابق ایران برگزار شد . در این نشست رضا پهلوی که خودش را وارث و ولیعهد برای ایران میداند یکی از هدف‌های این پروژه را استفاده از دانش متخصصان ایرانی برای بازسازی خودش در سیاست ذکر کرد . رضا پهلوی و خانواده اش در مفت خوری سوابق درخشانی دارد .

رضا پهلوی که از طرف کاخ سفید شاهزاده لقب گرفته است ابراز امیدواری کردکه همه خایه مالان ایرانی به این طرح مفت خوری بپیوندند…

پروژه ققنوس یک پروژه ” سیاسی علمی تخمی ” است که از گروه‌های مختلف علمی ، سیاسی و تخمی تشکیل شده است . دکتر الهیار کنگرلو دانشمند بخش نوروبیولوژی و فیزیک مغناطیسی دانشگاه کلمبیا و مؤسسه روانپزشکی نیویورک مدیریت علمی پروژه ققنوس را بر عهده دارد . وتمامی مخارج این پروژه سیاسی را کاخ سفید به عهده دارد . در بخش تخمی آن هم مداحانی هستند که برای گذشته اشگ میریزند…

در این قسمت با هم بخش تخمی پروژه ای سیاسی را آنالیز میکنیم …

چگونگی ضربه ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ و کشته شدن موسی خیابانی…

یک مثنوی جدید توسط یک ابلهی عقب مانده ایی منتشر شد در کنار آنالیز جهانی فوتبال و عملکرد اف بی ای و جوایز اسکار و دهه فجر و راهیان نور و راندمان مافیا و قیمت گوشت بز و باقی وقایع کهکشان راه شیری این بار کشف کرد که ضربه نظامی سیاسی نوزدهم بهمن 1360 تقصیر خودشان بود .

طولانی بودنش مثل قصه حسین کرد شبستری است ، تیترش را در بازار صفی علی شاه دیدم در میان اجناس قدیمی و اوراقی مثل تارزان زنگ زده و آدامس جویده شده و …نیازی به ادامه نبود .

دکه ای به نام گویا داریم … زمانی که خرمگس قصه ما تصمیم گرفته بود وزوز کنان در فلک سیاسی رهبری اپوزسیون را به دست گیرد ، ابتدا از همین دکه گویا شروع شد با همراهی اسکولانه خودنویس . و اینجوری خرمگس قصه آن شد که حالا میبینیم .

کلاس دوم دبستان حکایت تصمیم کبری را داشتیم و حالا رسیدیم به گویا … در داستان تصمیم کبری همان زمان بی خبر ماندیم ولی در تصمیم گویا از همان ابتدا معلوم بود خبری نیست به جز تیترهای جاکشی سیاسی …

راسش دقیق نمیداتم صاحب دکه گویا کیست ؟ فقط میدانم در کار دکه و فروش آدامس و پفک … کمی با تجربه است و کمی تا حدودی هم شش و هشت میزند…

ما مجموعا یک تاریخ داریم و یک تجربه که در رفتارهای سیاسی تاریخ تکرار نمیشود . پس آنچه اتفاق افتاد تکرار نمیشود و همین تاریخ تجربه ای است که در زمان خودش اجتناب ناپذیر بود و نتیجه اش میوه شیرینی نیست تاریخ یعنی آنچه گذشت ، تجربه به چگونگی آن تاریخ ربط دارد و تمامی این مجموعه بعد از اتفاق فقط به درد ثبت شدن میخورد … اگر کسی دنبال مقصر برای وقایع 40 سال پیش میگردد حتما از خودش و پدرش و اجداد میمونش در بالای درخت شروع کند .

جنگ جهانی دوم دیگر تکرار نمیشود ولی حالا عمده آنالیزها دنبال این نیست که مقصر هیتلر بود و یا مقصر فقط هیتلر … الان ذره بین ها که برای آنالیز میگذارند روی آن تاریخ و اتفاق نامیمون …زمان و مکان و شرایط اقتصادی تمامی اروپا و شرایط اجتماعی آلمان و خلاصه یک مجموعه عظیمی از وقایع را در کنار هم میگذارند و به ظهور هیتلر میرسند و فقط با همین نگاه علمی در جنگهای جهانی فرضی بعدی ، شما شاهد هیتلری دیگر نخواهید بود .

برسد به دست آن جاکش گویایی که مثل عقب مانده های ریقو دنبال مقصر برای اتفاقات 40 سال پیش میگردد و آن رسانه قرمساقی که به این تیترهای انحرافی انعکاس میدهد .


محمد توسلی، دبیر کل نهضت آزادی، در نامه ای از توی قبر مشترکش با خمینی نوشته که سیاست کنونی آمریکا و تحریم علیه حکومت اسلامی ایران خیلی بد است.نهضت آزادی ایران پس از تحول سیاسی 1357 در کنار جبهه ملی دولت موقت اسلامی را تشکیل داد و از جمله گروهایی بود که برای سفت شدن جاپای خمینی خیلی زحمت کشید . اما پس از آن توسط خمینی به حاشیه رانده شد و نهضت مشغول مالاندن تخم عظما شد و حالش را میبرد . نهضت خواهان اجرای توافق‌های بین‌المللی با حکومت اسلامی شده و مافیای ولایت فقیه را “ضامن صلح و امنیت جهان” دانسته است.


چی بگم ننه ؟

اتحاد دمکراتيک آذربايجان – بيرليک، جنبش جمهوريخوهان دموکرات و لائيک ايران، حزب تضامن دمکراتيک اهواز، حزب دمکرات کردستان ايران، حزب دمکرات کردستان، حزب کومه له کردستان ايران، حزب مردم بلوچستان، سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران، شورای موقت سوسياليستهای چپ ايران و کومه له زحمتکشان کردستان ، در جلسه‌ای در شهر هانوفر آلمان با عنوان “همبستگی برای آزادی و برابری در ایران” اعلام موجودیت کرده‌ است.

این ائتلاف با 20 شرکت کننده و درود به روح پرفتوح امام خمینی آغاز به کار کرد و به زودی شاید سهامش صعود کند ، ائتلاف از گروه‌های چپگرا و گروه‌های متمرکز بر حقوق اقوام مختلف در ایران تشکیل شده است. ائتلاف میگوید حتما سرنگون میکند…


چی بگم بابا ؟

بعضی چه تلاشی میکنند تا ثابت کنند پوتین و خامنه ای و اسد از ترامپ بهترند … کاخ سفید البته انبوهی اشکال اساسی دارد ولی در مقایسه با پوتین و خامنه ای و اسد…صد رحمت به کاخ سفید . اینقدر هم برای خنثی کردن اثرات نشادر خودتان را به درودیوار نکشید . به قول قدیمها اگر صد سال از بی گوشتی بمیرم ، کلاغ از پشت قبرستون نگیرم .


23.02.2019
اسماعیل هوشیار