بیزارم

                    من از ظلم و ستم از قتل و استبداد بیزارم هم…

‎درگیر شدن، منزوی کردن و یا هم مخالفت نمودن 

‎سیاست آمریکا در قبال امارت اسلامی افغانستان! ترجمه و تلخیص -…

جنگ چریکی شیوه ای درست است برای تسخیر قدرت سیاسی

عبدالناصر نورزاد من به تازه گی، کتابی را در خصوص جنگ…

شلاق کاری پی درپی زنان : شرم جهان درقرن 21

         نوشته ی : اسماعیل فروغی      نمایش شلاق کاری پشت همِ چهارده…

هراس از فرنگشتاین تروریستی و تعامل جهان با طالبان

نویسنده: مهرالدین مشید تبدیل شدن شمال افغانستان به وزیرستان شمالی و…

روگردانی روسیه از طالبان

      نوشته ی : اسماعیل فروغی        دعوت نکردن آگاهانه ی طالبان درنشست…

آیین وفا

رسول پویان ز لب های سکوت ساز دل آواز می خیزد زغوغای…

داستان «دوست‌ها»

نویسنده «لوسیا برلین» مترجم «آرزو کشاورزی» لورِتا روزی که جان سام…

جهان نو

میخواهم عصر دیگر و دَور زمان نو دَور نوی ز هستی…

باقیست

به گوشه گوشه ای وطنم نقش اهرمن باقیست زظلم کشته زیاد…

طالبان در پرتگاۀ سقوط

عبدالناصر نورزاد طالب همانند گذشته، نمی تواند در مسیر سیاست و…

جامعه سیاست زده ی ما و آشفتگی های سیاسی…

عبدالناصر نورزاد به فراخور مقاطع مختلف تاریخی و پیدایش و نضج…

طالبان ابزاری برای پاکستان برای بازی با امریکا و چین…

نویسنده: مهرالدین مشید حکومت فراگیر ترفند های تازۀ پاکستان برای مشروعیت…

زرتشت فیلسوف

– دکتر بیژن باران در ایران فلسفه در الهیات تنیده؛ نه…

معشوق تاريخي

- بیژن باران  مرا معشوقي است ابدی.  قرابت با او غدغن است. از…

حاکمیت قانون ضمانت برای حق حفظ ، تداوم و انکشاف…

بصیر دهزاد مقاله اینجانب که در کنفرانس علمی مورخ ۲۸ اکتوبر…

دو اجتماعِ سیاسی – اعتراضیِ متفاوت از هم [داخل و…

شباهنگ راد محرز است ما با دو اجتماعِ سیاسیِ متضاد از…

من

من، چه غریبانه،، میان این همه تنهایی،،،              --جا مانده‌ام!!! (۲) از تو چه پنهان! خودت به…

تک درخت آرزو های دختران مظلوم افغانستان چگونه ناشگفته…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان روزگار خیلی حساس و وحشتناک و آزمونی…

هیچ گفتمانی را نباید تابو پنداشت

                    بحث روی حکومت فدرالی گناه نیست      نوشته ی…

«
»

روز چهل و پنجم جنبش مردم ایران …

فرمانده سپاه: امروز آخرین روز شرارت شما بود، جون مادراتون دیگر به خیابان نیایید . بیچاره مون کردید …


اینها ظاهرا هنوز فاز جدید را جدی نگرفته اند مثل اون آخوندی که گفته بود همه چی تمام شد و مردم رفتند خانه … یعنی خیلی دوست دارند همه چی برگردد به پارسال مثلا …


زنجیره اعتراضی معترضین ایرانی در خارج کشور با فراخوان حامد اسماعیلیون انجام شد … کاملا مشخص است جریان حامد اسماعیلیون زیر فشار 2 تیغه یک قیچی است . حکومت اسلامی در ایران و بازماندگان سلطنت درخارج ایران !


یک هفته بعد از فراخوان حامد اسماعیلیون ، ناگهان رضا پهلوی هم فراخوان شاهنشاهی داد برای همان روز و گفت این روز تولد کورش واس ماست …

اینکه کورش چه شخصیت عقب مانده ایی داشت موضوع این نوشته نیست … این روزها زن و مرد و کودک ایرانی در خاک و خون است و حضرات دنبال تولد کورش و هخامنش عقب مانده ضد زن هستند ؟


در همان فراخوان برلین بازماندگان سلطنت محک خوردند ولی نمیدانم چی در ذهشنان گذشت که باز هم خیز برداشتند . حرکت در سایه دیگران ، کودتا ، توطئه، لقمه های حاضری … تمام شیرازه نظام سلطنتی در ایران است . لقمه خیلی بزرگتر از دهان همایونی است .

حتی آمریکایی ها از بالا واسطه شدند چند سال پیش تا به هر شکلی پرچم و هژمونی سیاسی را به دست سلطنت بدهند و البته مجاهیدن قبول نکردند کاری ندارم که مجاهدین و کمونیست چقدر اشکال یا خوبی دارد ولی آخه این شیربرنجم شد جلودار که غرب میذاره پشت ویترین ؟


یکی هم نظرش این بود بازماندگان سلطنت از طرف غرب در مدیا هست به اسم شاهزاده ، به خاطر وزن سیاسی شان نیست . کلا مدیا در غرب عادت دارد هر آشغالی را بگذارد زیر زده بین و لقمه نان و خون ببرد سر سفره … تا همین چند سال پیش مدیای اروپایی از ایران برنامه های مبسوط  پخش میکردند که فرهنگ بسیجی توسط بسجی به نام فرهنگ ایرانی را تبلیغ میکرد ! یعنی همین فرهنگ آدمشکان امروزی !

رسانه مربوطه خوب میدانست چه خبر است و آگاهانه تریبون به قاتل های داخل میداد به نام فرهنگ ایرانی !


رضا پهلوی بارها گفته هیچ مقامی برای خودش نمیخواهد . همان شاه و فرمان شاهانه دادن براش کافی است . این هم بی دلیل نیست رضا پهلوی شاید عاشق شاه شدن نباشد ولی میداند با همین کارنامه 43 سال هیچ کاری نکردن فقط در شاه شدن شانس دارد . یعنی فرض کنید که اینها در پوزسیون سیاسی و حزبی سیاسی قرار بگیرند اولین شرط موفقیت هر حزبی داشتن کارنامه عمل است که شما در این 43 سال کجا بودی و چه کردی ؟ وسلطنت برای هیچ کاری نکردن طلبکار است . در هیچ سیستمی برای هیچ کار نکردن امتیازی نمیدهند به جز سلطنت …


عده ایی هم معتقدند بازماندگان سلطنت پولشان ته کشیده دنبال پول و چپو کردن راحت هستند که بیایند یه چند میلیارد دیگر بزنند و ببرند… هنوز مزه اون چند میلیاردی که در 1357 چپو کردند و بردند زیر زبانشان است !


البته بازماندگان نظام سلطنتی همیشه در تلاش هستند که پول راحت ببرند … از جمله از طریق علیرضا نوری زاده میرفتند و از عربستان سعودی به نام سلطنت پول میگرفتند و بین خودشان تقسیم میکردند . ویکی لیکس که اسناد را افشا کرد ناگهان معلوم شد این نوری زاده رابط بین بازماندگان سلطنت ایران و
 خاندان سعودی بوده . و حتی سعودی ها در مدارک شان از نوریزاده به عنوان علیرضا کذاب اسم برده بودند . فرح پهلوی هم همان زمان مصاحبه داشت با نوریزاده و مثلا تمامش کرد.


بازماندگان سلطنت خیلی بد چرتکه میزنند . همان بعد فراخوان برلین باید روششان را عوض میکردند و یا کلا بی خیال میشدند . اگه میشد تا حالا شده بود .


کلام آخر : چند بار از زبان بازماندگان سلطننت شنیدم که میگفتند تحول سیاسی سال 1357 کار مجاهدین و کمونیست است و شعار مرگ بر اینها در خارج ایران به همان خاطر است …


نه جناب ، در زمان تحول 1357 کمونیست و مجاهد همه در زندان اعلحضرت شما بودند وعملا برایشان امکان نداشت که خمینی را از حجره های نجف به پاریس ببرند و حدود 2000 خبرگزاری امام در در ماه بندازند به مردم ایران .

کمی تاریخ بخوانید که بدانید بحران مالی غرب در دهه 1970 میلادی و نشست گودولوپ و تصمیمات سیاسی غرب زیر چتر جنگ سرد و بقیه حواشی آن چه بود وچراغرب یهویی فرش سرخ را از زیر پای همایونی کشید و انداخت زیر پای شیخ ؟اسماعیل هوشیار
30.10.2022