ناپاسخگویی به چالش های جهانی؛ نشانه های زوال تمدن غربی!؟

نویسنده: مهرالدین مشید بحران های جهانی پدیده ی تمدنی یانتیجه ی…

عشق و محبت

رسول پویان در دل اگـر عـشق و محبت باشد نجـوای دل آهـنـگ…

جهان در یک قدمی فاجعه و ناخویشتن داری رهبران سیاسی…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان در حاشیه ی حوادث؛ اما در اصل…

چند شعر از کریم دافعی (ک.د.آزاد) 

[برای پدر خوبم کە دیگر نیست]  ترک این مهلكه با خون…

مکر دشمن

  نوشته نذیر ظفر با مکـــــر خصم ، یار ز پیشم…

نویسنده ی متعهد نمادی از شهریاری و شکوهی از اقتدار…

نویسنده: مهرالدین مشید تعهد در قلمرو  ادبیات و رسالت ملی و…

اهداف حزب!

امین الله مفکر امینی      2024-12-04! اهـــــدافِ حــزبم بـــودست صلح وصفا ی مــردم…

پسا ۷ و ۸ ثور٬ در غایت عمل وحدت دارند!

در نخست٬ دین ماتریالیستی یا اسلام سیاسی را٬ بدانیم٬ که…

نگرانی ملاهبت الله از به صدا درآمدن آجیر فروریزی کاخ…

نویسنده: مهرالدین مشید پیام امیر الغایبین و فرار او از مرگ؛…

مدارای خرد

رسول پویان عصا برجان انسان مار زهرآگین شده امروز کهن افسانۀ کین،…

افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

«
»

روز چهل و پنجم جنبش مردم ایران …

فرمانده سپاه: امروز آخرین روز شرارت شما بود، جون مادراتون دیگر به خیابان نیایید . بیچاره مون کردید …


اینها ظاهرا هنوز فاز جدید را جدی نگرفته اند مثل اون آخوندی که گفته بود همه چی تمام شد و مردم رفتند خانه … یعنی خیلی دوست دارند همه چی برگردد به پارسال مثلا …


زنجیره اعتراضی معترضین ایرانی در خارج کشور با فراخوان حامد اسماعیلیون انجام شد … کاملا مشخص است جریان حامد اسماعیلیون زیر فشار 2 تیغه یک قیچی است . حکومت اسلامی در ایران و بازماندگان سلطنت درخارج ایران !


یک هفته بعد از فراخوان حامد اسماعیلیون ، ناگهان رضا پهلوی هم فراخوان شاهنشاهی داد برای همان روز و گفت این روز تولد کورش واس ماست …

اینکه کورش چه شخصیت عقب مانده ایی داشت موضوع این نوشته نیست … این روزها زن و مرد و کودک ایرانی در خاک و خون است و حضرات دنبال تولد کورش و هخامنش عقب مانده ضد زن هستند ؟


در همان فراخوان برلین بازماندگان سلطنت محک خوردند ولی نمیدانم چی در ذهشنان گذشت که باز هم خیز برداشتند . حرکت در سایه دیگران ، کودتا ، توطئه، لقمه های حاضری … تمام شیرازه نظام سلطنتی در ایران است . لقمه خیلی بزرگتر از دهان همایونی است .

حتی آمریکایی ها از بالا واسطه شدند چند سال پیش تا به هر شکلی پرچم و هژمونی سیاسی را به دست سلطنت بدهند و البته مجاهیدن قبول نکردند کاری ندارم که مجاهدین و کمونیست چقدر اشکال یا خوبی دارد ولی آخه این شیربرنجم شد جلودار که غرب میذاره پشت ویترین ؟


یکی هم نظرش این بود بازماندگان سلطنت از طرف غرب در مدیا هست به اسم شاهزاده ، به خاطر وزن سیاسی شان نیست . کلا مدیا در غرب عادت دارد هر آشغالی را بگذارد زیر زده بین و لقمه نان و خون ببرد سر سفره … تا همین چند سال پیش مدیای اروپایی از ایران برنامه های مبسوط  پخش میکردند که فرهنگ بسیجی توسط بسجی به نام فرهنگ ایرانی را تبلیغ میکرد ! یعنی همین فرهنگ آدمشکان امروزی !

رسانه مربوطه خوب میدانست چه خبر است و آگاهانه تریبون به قاتل های داخل میداد به نام فرهنگ ایرانی !


رضا پهلوی بارها گفته هیچ مقامی برای خودش نمیخواهد . همان شاه و فرمان شاهانه دادن براش کافی است . این هم بی دلیل نیست رضا پهلوی شاید عاشق شاه شدن نباشد ولی میداند با همین کارنامه 43 سال هیچ کاری نکردن فقط در شاه شدن شانس دارد . یعنی فرض کنید که اینها در پوزسیون سیاسی و حزبی سیاسی قرار بگیرند اولین شرط موفقیت هر حزبی داشتن کارنامه عمل است که شما در این 43 سال کجا بودی و چه کردی ؟ وسلطنت برای هیچ کاری نکردن طلبکار است . در هیچ سیستمی برای هیچ کار نکردن امتیازی نمیدهند به جز سلطنت …


عده ایی هم معتقدند بازماندگان سلطنت پولشان ته کشیده دنبال پول و چپو کردن راحت هستند که بیایند یه چند میلیارد دیگر بزنند و ببرند… هنوز مزه اون چند میلیاردی که در 1357 چپو کردند و بردند زیر زبانشان است !


البته بازماندگان نظام سلطنتی همیشه در تلاش هستند که پول راحت ببرند … از جمله از طریق علیرضا نوری زاده میرفتند و از عربستان سعودی به نام سلطنت پول میگرفتند و بین خودشان تقسیم میکردند . ویکی لیکس که اسناد را افشا کرد ناگهان معلوم شد این نوری زاده رابط بین بازماندگان سلطنت ایران و
 خاندان سعودی بوده . و حتی سعودی ها در مدارک شان از نوریزاده به عنوان علیرضا کذاب اسم برده بودند . فرح پهلوی هم همان زمان مصاحبه داشت با نوریزاده و مثلا تمامش کرد.


بازماندگان سلطنت خیلی بد چرتکه میزنند . همان بعد فراخوان برلین باید روششان را عوض میکردند و یا کلا بی خیال میشدند . اگه میشد تا حالا شده بود .


کلام آخر : چند بار از زبان بازماندگان سلطننت شنیدم که میگفتند تحول سیاسی سال 1357 کار مجاهدین و کمونیست است و شعار مرگ بر اینها در خارج ایران به همان خاطر است …


نه جناب ، در زمان تحول 1357 کمونیست و مجاهد همه در زندان اعلحضرت شما بودند وعملا برایشان امکان نداشت که خمینی را از حجره های نجف به پاریس ببرند و حدود 2000 خبرگزاری امام در در ماه بندازند به مردم ایران .

کمی تاریخ بخوانید که بدانید بحران مالی غرب در دهه 1970 میلادی و نشست گودولوپ و تصمیمات سیاسی غرب زیر چتر جنگ سرد و بقیه حواشی آن چه بود وچراغرب یهویی فرش سرخ را از زیر پای همایونی کشید و انداخت زیر پای شیخ ؟اسماعیل هوشیار
30.10.2022