دست مریزاد آقای رئیس جمهور !


بر اساس یک گزارش، طی یک سال تاکنون حدود ۱۱۰۰ ایرانی به طور رسمی درخواست پناهندگی در صربستان داده‌اند تا از امکانات مراکز پناهندگان، از جمله سرپناه و غذا بهره‌مند شوند. دولت صربستان معافیت ایرانیان از ویزای ورود را حدود یک سال پس از برقراری آن، لغو کرد.


تلاش برای زندگی بهتر یک حق همگانی است ، فرار از مسئولییتهای اجتماعی و سیاسی مثل یک بیماری میماند یعنی جامعه ایی که سیستم سیاسی حاکم از ابتدا مسئولییت اجتماعی و سیاسی را ممنوعه و مجرمانه اعلام کرد نهایتا همین میشود . ادیبی زمانی در جایی گفته بود اگر مجبور به انتخاب بین آزادی و عدالت باشم…آزادی را انتخاب میکنم تا بتوانم به بی عدالتی اعتراض کنم .رفتن به هر جغرافیایی و با بالاترین درجه موفقییت فردی راه حلی جدی نیست در این حالت مشکلات اجتماعی و سیاسی ایران فقط لاپوشانی میشوند . درحالی که نسل کوروش آریایی و محمد عبدالله … برای غذا و سرپناه و نجات خودش دست و پا میزند ، ونزوئلای بدون کورش و محمد ، از قبل در حال فرار به کشورهای اطراف است … جهان مشغول دورخیز بلند دیگریست.

نخستین آثار جنگ تجاری میان آمریکا و چین، بالاخره در اقتصاد این دو کشور نمایان شد و صندوق بین‌المللی پول در گزارشی پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی این دو برای سال آینده میلادی را کاهش داد . صندق بین المللی پول طی گزارشی اعلام کرد جنگ تجاری آمریکا و چین و تنشهای بین کانادا و مکزیک و همچنین تنش بی‌سابقه تجاری با کشورهای عضو اتحادیه اروپا، رشد اقتصادی آمریکا را در سال آینده میلادی تهدید می‌کند…وضعیتی که در نهایت بر اقتصاد جهانی اثرگذار خواهد بود.

دست مریزاد آقای رئیس جمهور

برهم صالح رئیس جمهور جدید عراق و مقادیری توئیت های ایشان…

روحانیون دواطلبانه یا به اجبار باید از سیاست دور شوند…

عراق سرزمین چند طایفه ای و چند دینی و تعددهاست. کشوری اسلامی نیستیم و به وسیله اسلام حکومت نمیشویم…

برق را از حکومت اسلامی ایران نخواهیم خرید. برپایی یک سامانه برق بومی هدف ماست…

به صراحت میگویم هر کس منافع حکومت اسلامی ایران را به منافع وطن ترجیح دهد همین الان به تهران برود…

حکومت اسلامی ایران باید شبه نظامیان خود را فورا از عراق خارج کند.

از حکومت اسلامی ایران میخواهیم مرزها را کنترل و مانع از ورود مواد مخدر به عراق شود و به آسمان عراق احترام بگذارد.

از دوستی خود با ملک سلمان و ولیعهد عربستان برای مبارزه با افراط گرایی و تروریسم استفاده خواهم کرد…

یاد صدام دربدر افتادم که 40 سال پیش جنگ ایران و عراق را شروع کرد ، جنگی ابلهانه که البته عکس العملی طبیعی بود در جهت حفظ حاکمییت خودش . فقط روش صدام در شروع جنگ غلط بود. آن زمانها که ملاها با کمک غرب تازه درایران جلوس کرده بودند در ذهن فندقی شان فتح همه دنیا نهادینه شده بود . صدام هم بارها پیام داد به خمینی و اطرافیانش که چوب تو کون ما نکنید … ولی علما جهت صدور ان قلاب خودشان به عراقی با 70 درصد جمعییت شیعه عزمشان جزم بود . هنوز عرق گند حوزه علمیه خودشان خشک نشده بود که راهی پیدا کرده بودند از مسیر کربلا و بعد بغداد و تا آزادی قدس و بعد هرزه گویین …. و نهایتا فتح کاخ سفید…

آن جنک احمقانه 8 ساله مثل سکه دورویی است که یک طرف “چرا ” است و سوال طرف دیگر “چگونه” … بخش چگونگی به تصمیم غلط صدام در شروع جنگ برمیگردد و بخش چرایی به بلاهت حاکمان مسلمان ایران در صدور ان قلاب اسلامی…آقای رئیس جمهور عراقی ، اگر چه زمان کاملا عوض شده و چنین تحرکاتی از حاکمان مسلمان ایرانی دیگر تکرار نمیشود و اگر چه خاک عراق بنا به گفته مقامات آمریکایی درزندان تیف ، بخشی از خاک آمریکا شده است با این همه شخصا به شما و همفکران شما دست مریزاد میگویم.

اعتصاب بازاریان و مغازه‌داران در چند شهر ایران از جمله تهران، تبریز، سنندج و کرمانشاه از روز دوشنبه در حال گسترش و سراسری شدن است … و تنها راه همین است هموطنانی که چهل سال نمیدانستند چه کاری برای خودشان و نسل بعدی کنند ، کار نکردن در شرایط فعلی ایران تنها راهش است نیروی کار جامعه دست از کار بکشد تا ببینیم آخوند و زالوهای حاکم از کجا ارتزاق میکنند ؟ سیستم اسلامی ولایت فقیه توان سرکوب دارد ولی وقتی قطرات تبدیل به سیل شود توان فرار هم ندارد…این دور از اعتصابات با قبلی ها از نطر زمانی ، جهانی ، منطقه ایی … تفاوتهای بسیار دارد و اگر کار باز هم به دور بعدی بکشد متفاوتر خواهد بود …

خری در حین کار به چاه افتاد روستائیان بعد از تقلای بسیار و ناامیدی از نجاتش تصمیم گرفتند تا چاه را با خاک پرکنند و خر زنده به گور شود و فرغون فرغون خاک ریختند روی خر و مدتی بعد خر با جستی از دورن چاه بیرون پرید ! روستائیان گفتند معجزه این است … ولی خر میدانست که فرغونهای خاک ریخته شده را باید بتکاند و به زیر پایش میریخت و آرام ارام به بالا صعود کرد .

11.10.2018
اسماعیل هوشیار