افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

اعلام دشمنی با زنان؛ زیر پرسش بردن اسلام و یا…

نویسنده: مهرالدین مشید رهبر طالبان از غیبت تا حضور و اعلان…

ګوند، ائتلاف او خوځښت

نور محمد غفوری  په ټولنیزو فعالیتونو کې د ګډون وسیلې   د سیاسي…

از روزی می‌ترسم 

از روزی می‌ترسم  که سرم را بر روی سینه‌ات بگذارم و تپش…

چرا نجیب بارور را شماتت و تقبیح نماییم ؟

                 نوشته ی : اسماعیل فروغی           به…

کهن افسانه ها

رسول پویان برآمد آفـتاب از مشـرق دل در سحـرگاهان شب یلـدای تار…

مهدی صالح

آقای "مهدی صالح" با نام کامل "مهدی صالح مجید" (به…

جنگ های جدید و متغیر های تازه و استفادۀ ی…

نویسنده: مهرالدین مشید تعامل سیاسی با طالبان یا بازی با دم…

                    زبان دری یا فارسی ؟

میرعنایت الله سادات              …

همه چیز است خوانصاف نیست !!!

حقایق وواقعیت های مکتوم لب می کشاید  نصیراحمد«مومند» ۵/۴/۲۰۲۳م افغانها و افغانستان بازهم…

مبانی استقلال از حاکمیت ملی در جغرافیای تعیین شده حقوق…

سیر حاکمیت فردی یا منوکراسی تا به حاکمیت مردمی و…

«
»

دروغ بزرگ در باب دولت اسلامی : « تروریست ها خود ما هستیم »

پرفسور میشل شوسودوسکی

مرکز مطالعات جهانی سازی، 30 سپتامبر 2014

ترجمه توسط حمید محوی

Prof Michel Chossudovsky

 

به پشتیبانی شورای امنیت در سازمان ملل متحد، درنشستی به ریاست اوباما، ایالات متحده جامعۀ بین الملل را برای تصویب موازین قاطع در سطوح ملی و بین المللی فراخواند تا استخدام مبارزان برای پیوستن به دولت اسلامی را محدود سازند.

با این وجود، گزارشات رسانه ای نمی گویند که رؤسای دولت به مشاورت سرویس های مخفی خودشان اردوی ایالات متحده را علیه دولت اسلامی تأیید کردند و کاملاً آگاه بودند که سرویس های اطلاعاتی و مخفی ایالات متحده معمار اصلی ولی ضمنی این شبکۀ وسیع تروریستی بوده و جهاد طلبان توسط ایالات متحده پشتیبانی می شده اند. کشورهای یا مجبور هستند قطعنامۀ پیشنهاد شده از سوی ایالات متحده را بپذیرند و یا اینکه در تبانی با برنامۀ تروریستی خود باشند.

یادآوریم کنیم که عربستان سعودی و قطر به تروریست های دولت اسلامی (امارات اسلامی در عراق و شامات – داعش) پول و جنگ افزار داده اند و آموزش نظامی آنها را نیز به عهده داشته اند. از سوی دیگر اسرائیل در بلندی های جولان گروه دولت اسلامی را پناه داده و ناتو نیز در پیوند با فرماندهی عالی ترکیه در همآهنگ سازی و استخدام مزدوران مسلح و جهاد طلب و گسیل آنها به سوریه شرکت داشته است. علاوه بر این در بریگادهای امارات اسلامی در عراق و شامات نیروهای ویژۀ غربی و مشاوران نظامی حضور دارند.

تمام این موارد شناخته شده و پرونده های آن موجود است، ولی هیچ یک از رؤسای دولت شهامت آن را نیافتند که به پوچ بودن قطعنامۀ شورای امنیت در سازمان ملل متحد اشاره کنند که توسط ایالات متحده پیشنهاد شد و به تاریخ 24 سپتامبر به شکل همگانی به تصویب رسید.

« پوچ » البته کلمۀ تخفیف دهنده ای بنظر می رسد. در واقع موضوع بر سر عملی جنایتکارانه است که زیر پرچم سازمان ملل متحد انجام می گیرد.

از آنجائی که دیپلماسی بین المللی غالباً به کلاهبرداری اتکا دارد، درئغ های سیاست امور خارجۀ ایالات متحده دیگر فاقد اعتبار است. و ما شاهد فروپاشی تمام و کمال دیپلماسی جاری و ساری هستیم. « حقیقت ممنوع » این است که دولت اسلامی یکی از ابزارهای ایالات متحده و «فرصتی برای سرویس های اطلاعاتی» این کشور می باشد. امارات اسلامی در عراق و شامات به شکلی که رسانه های غربی روی امواج می فرستند، نه یک سازمان مستقل و نه « دشمن خارجی » برای امنیت جهانی است.

در حالی که همه از این موضوع مطلع هستند، دروغ بزرگ به حقیقت تبدیل می شود.

قطعنامۀ شورای امنیت در سازمان ملل متحد کشورهای عضو را دعوت می کند که « به استخدام افراد، عبور و مرور آنها، تجهزات و کمک های مالی به مزدوران مسلح و تروریست خارجی خاتمه دهند». قطعنامه روی « ضرورت فوری و ویژه برای به کار بستن این قطعنامه در رابطه با مبارزان تروریست خارجی که در تبانی با امارات اسلامی در عراق و شامات و جبهۀ النصره و دیگر سلول ها و گروه هائی که به شبکه های القاعده وابسته هستند» تأکید دارد».

ولی آیا این گروه ها و شبکه ها همانهائی نیستند که مشخصاً برای سرنگون سازی دولت بشار اسد آنها را« مبارزان آزادی اپوزیسیون» می نامیدند و توسط اتحادیۀ نظامی غربی آموزش دیده و به خدمت گرفته می شدند ؟

گردهمآئی شورای امنیت در سازمان ملل متحد به تاریخ 24 سپتامبر 2014

 به ریاست رئیس جمهور اوباما

مبارزان امارات اسلامی در عراق و شامات پیاده نظام اتحادیۀ نظامی غرب هستند. مأموریت ضمنی آنها ویران کردن سوریه و عراق به حساب ایالات متحده است. هدف نهائی عبارت است از تغییر کشورها به سرزمین های کوچکتر.

عکس : جان مک کین به همراهی سران شبکه های القاعده در سوریه

 

رؤسای سیاسی حاضر در نشست شورای امنیت در سازمان ملل متحد برای ابتکار ایالات متحده در زمینۀ مبارزه علیه تروریسم دست زدند. رئیس جمهور فرانسه فرانسوآ هولاند روی این امر تأکید کرد که «تروریسم ابعاد دیگری بخود گرفته و از این پس سودای تسخیر سرزمین هائی را در جهان در سر می پروراند»

چندین کشور هم پیمان با ایالات متحده مانند اردن، ترکیه، عربستان سعودی و قطر در حال حاضر از امارات اسلامی در عراق و شامات، و النصره پشتیبانی می کنند، حالا در حملۀ هوائی ایالات متحده امارات اسلامی در عراق و شامات را در خاک سوریه هدف گرفته اند.

ترکیه و اردن با سوریه دارای مرز مشترک هستند. عربستان سعودی و ترکیه با عراق مرز مشترک دارند.

دخالت نظامی مستقیم این کشورها سناریوی جنگ فزایندۀ مذهبی را از مدیترانه تا آسیای مرکزی ترسیم می کند.

بر این اساس، ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که در عملیات زمینی در داخل سوریه و عراق شرکت خواهد داشت. نخست وزیر ترکیه احمد داووداغلو، که اخیراً برگزیده شده است، (یک روز پیش از گردهمآئی شورای امنیت در سازمان ملل متحد) اعلام کرده بود که دولت او در پی کسب تأیید پارلمان ترکیه برای مداخلۀ نظامی در عراق و سوریه است.

فراسوی به اصطلاح « منطقۀ ممنوعۀ پرواز » پشت پردۀ توجیه قانونی بر اساس قطعنامۀ شورای امنیت مبتنی بر مبارزه علیه تروریسم، برای بمباران عراق و سوریه، هدف دیگری نهفته است که عبارت است از هدف گرفتن زیربناهای اقتصادی و به همین گونه شهروندان غیر نظامی. معمار سیاسی دولت اسلامی یعنی رئیس جمهور آمریکا بارک اوباما، نخست وزیر بریتانیا کامرون و هم قطاران آنها در فرانسه، ترکیه، غربستان سعودی، قطر در حال حاضر علیه دولت اسلامی را که خودشان آن را ایجاد کرده اند اردوگاه نظامی راه اندازی کرده اند. نیروهای نظامی برای مداخلۀ زمینی نیز پیشبینی شده. بر اساس منابع دولت عراق، ایالات متحده حدود 13000 سرباز به عراق اعزام خواهد کرد.

رهبران کشورهای غربی یا کاملاً نادان و ابله هستند و یا کاملاً بزهکار و در تبانی ؟ « تروریست ها خود ما هستیم » (بازی زبانی در زنجیرۀ فروشگاه اسباب بازی فرئشی در ایالات متحده Toys R Us, « Terrorists R Us »). از سوی دیگر، بنظر می رسد که کاملاً از وسعت نتایج اعمالشان بی اطلاع هستند.

بر اساس اصول نورمبرگ، تبلیغ جنگی یک عمل جنایتکارانه است : یعنی جنایت علیه صلح. با پشتیبانی از دروغ هائی که از کارگاه سیاست خارجی ایالات متحده صادر می شود، رسانه های همگانی در تبانی با جنایات جنگی قرار می گیرند.

نخست وزیر بریتانیا داوید کامرون روز 26 سپتامبر توافق پارلمان کشورش را برای بمباراته وادی به دست آورد. در کانادا و در بریتانیا پیشبینی شده است که حق شهروندی از افراد مظنون به فعالیت در جریان جهاد طلب باز پس گرفته شود. در حالی که نخست وزیر بریتانیا دولت سلطنتی را به « محدود ساختن یا لغو گذرنامه های جهاد طلبان بریتانیا فراخوانده است […]» وزیر امور داخلی، ترزا می Theresa May تهدید کرد که «آنهائی را که برای دولت اسلامی مبارزه می کنند از حق شهروندی بریتانیائی محروم خواهد کرد».

طنز سرنوشت ساز این است که، نخست وزیر بریتانیا دیوید کامرون در تسهیل استخدام و سازماندهی جهاد طلبان بریتانیائی فعال بوده است. در انتظار تشکیل پروندۀ اتهامات جنائی، می توانیم انتظار داشته باشیم که گذرنامۀ دیوید کامرون به دلیل « پشتیبانی از جنبش جهاد طلب» توقیف شود.

سال 2001 جرج بوش اعلام کرد که « شما با ما هستید یا با تروریست ها ». حقیقت ممنوع این است که ایالات متحده در یک طرح شیطانی غوطه می خورد : آنها خودشان شبکۀ تروریستی را به هدف تخریب کشورهای مستقل ایجاد کردند و حالا علیه شبکه های تروریستی خودشان جنگ دیگری را راه اندازی کرده اند. بی آن که تبلیغات رسانه ای وجود داشته باشد، این برنامۀ نظامی زیر پرچم مبارزه علیه تروریسم نقش بر آب خواهد شد.

تروریست های واقعی رئیس جمهور ایالات متحده و هم پیمان خدشه ناپذیر آن بریتانیا هستند، تروریست ها « دولت هائی هستند که از تروریست ها به هدف جنگ و فتح کشورها پشتیبانی کردند» و سازمان ملل متحد در تبانی با این طرح شیطانی است.

آدرس الکترونیک متن اصلی :

http://www.mondialisation.ca/le-grand-mensonge-de-letat-islamique-les-terroristes-cest-nous/5405154