خورشید ۴ ساعت در آسمان سیبری ناپدید شد!

در پدیده‌ای عجیب در یکی از شهر‌های سیبری روسیه، خورشید در طول روز به مدت ۴ ساعت از آسمان ناپدید شد.

به گزارش  پایگاه اینترنتی اکسپرس، هفته گذشته در پدیده عجیب در یکی از شهرهای سیبریروسیه، خورشید در طول روز به مدت 4 ساعت از آسمان ناپدید شد.

مقامات روس تاکنون از اظهار نظر در مورد علت وقوع این پدیده خودداری کرده اند.

پدیده عجیب در سیبری/ ناپدید شدن خورشید از آسمان روز به مدت ۴ ساعت

چندی پیش ویدئویی از روستایی در منطقه یاکوتسک واقع در دورترین نقطه سیبری ارسال شد که از ناپدید شدن خورشید در روز روشن حکایت داشت. به گفته شاهدان محلی،  در این پدیده عجیب، خورشید به مدت 4 ساعت ناگهان از آسمان ناپدید شد.

ایوان گوروخوف، فرماندار ناحیه ایونو- باتی نایسکی در توضیح این پدیده گفت: واقعا همه جا تاریک بود. معمولا در این زمان از سال خورشید در وسط آسمان است. زمانی که چراغ اتاقم را خاموش کردم تا از بیرون نور بیاید کاملا تاریک بود و یک نقطه هم مشاهده نمی شد. در خواست های مکرری برای توضیح علت این رویداد داشتیم ولی پاسخی دریافت نکردیم.

پدیده عجیب در سیبری/ ناپدید شدن خورشید از آسمان روز به مدت ۴ ساعت

کنستانتین استاروستین، خبرنگار محلی گفت: خورشید از ساعت 11:30 دقیقه صبح تا کمی پس از  2 بعد از ظهر ناپدید شد. در حال حاضر، ما نمی دانیم چه کاری انجام دهیم. ما هیچ متخصصی نداریم و شایعات همچنان در حال افزایش است.

پس از پایان این رویداد باورنکردنی، لاشه حدود 50 مرغابی نیز در حوالی دریاچه بایبال-کوئل در حوالی منطقه یاکوتسک کشف شد که بیش از پیش موجب شگفتی اهالی شد.

نمونه لاشه پرندگان برای کشف علت مرگ و میر آنها به آزمایشگاه های نظامی ارسال شده است.

همچنین برخی از ساکنان منطقه گفته اند با آغاز این پدیده مرموز، باتری خودروها به طور ناگهانی از کار افتاده است.

با انتشار این ویدئو و در میان سکوت مقامات دولتی، فرضیه‌های  مختلفی شکل گرفت. برخی از کاربران موضوعات ماواء الطبیعه را پیش کشیده و این پدیده را به آزادی ارواح شیاطین نسبت دادند. عده ای نیز آن را آزمایش سلاح جدید«القاء تاریکی» قلمداد کردند. حضور بیگانگان فضایی، برخورد یک شهاب سنگ مغناطیسی به زمین و یا دود ناشی از آزمایش‌های موشکی از دیگر تئوری های کاربران در مورد این اتفاق بود.

وزارت دفاع روسیه تاکنون واکنشی به این رویداد نشان نداده است. یک مقام وزارت امور اضطراری در یاکوتسک به خبرنگاران گفت: ما نظراتی در مورد علت این پدیده داریم ولی در حال حاضر خق افشای آن را نداریم.

وی از ارائه توضیحات بیشتر در خصوص این پدیده خودداری کرد.

منطقه یاکوتسک پیش از این نیز شاهد وقایع عجیب بوده است. یکی از آنها باران خون بود که تاکنون دلیل علمی برای آن ارائه نشده است.