جاسوسی آمریکا از رایانه ها – نیازی به اتصال به اینترنت نیست

چین ازاستاندارد دوگانه آمریکا دربرخورد با شبکه اینترنت و همچنین حملات سایبری بشدت انتقاد کرد.

 وزارت خارجه چین روز جمعه در بیانیه ای آورده کشوری که می گوید قربانی حملات سایبری است از فن آوری های جدیدی استفاده می کند که قادر به نفوذ در داده های رایانه های دیگر است حتی اگر این رایانه ها به اینترنت وصل نباشند.
در برخی از رسانه های آمریکایی اخیرا گزارش شد که ارتش چین و اقداماتش دربخش اینترنت و جنگ سایبری یک تهدید بزرگ است.

از سوی دیگر وزارت خارجه چین می گوید از سازمان ملل خواسته استاندارد واحدی برای فن آوری های اطلاع رسانی تعریف کند.

ظاهرا چین و روسیه به طور مشترک این درخواست را مطرح کرده اند.

ˈ هونگ لی ˈ سخنگوی وزارت خارجه چین هم در اظهاراتی از آمریکا خواست برای بهبود فضای سایبری و برقراری امنیت اطلاع رسانی با دیگران همکاری و ضوابط را رعایت کند.

روزنامه ˈچاینا دیلیˈ امروز نوشت که آمریکا بیشترین اتهامات را به کشورهای دیگر در چارچوب فضای سایبری زده و این در حالیست که این کشور بیشترین حملات و جاسوسی ها را نیز علیه دیگر کشورها انجام داده است.

این روزنامه افزود: 100 هزار رایانه در سراسر دنیا در خدمت جاسوسان و شنود آمریکا هستند .

در همین حال گزارش شده که آمریکا از سال 2008 میلادی چنین اقداماتی را شدت بخشیده است.

گفته می شود جاسوسان آمریکایی با استفاده از امواج رادیویی در رایانه هایی نفوذ می کنند که ارتباطی با اینترنت ندارند.

دولت چین آمریکا را ˈ امپراتور جاسوسی سایبری ˈ لقب داده و ازکشورهای دنیا خواسته هرچه زودتر برای مقابله با شنودهای واشنگتن یک ساختار مناسب در فضای مجازی ایجاد کنند.

روزنامه ˈ مردمˈ ارگان حزب حاکم چین اردیبهشت ماه امسال در گزارشی نوشت جاسوسی های سایبری آمریکا برای همه جهان زیانبار و مصداق اقدامات شیطانی است.

به نوشته این روزنامه تاریخ عملیات و حملات سایبری آمریکا به جنگ اول خلیج فارس برمی گردد.

بنابراین گزارش، آمریکایی ها سپس در سال 2001 میلادی طرح جنگ سایبری با عنوان ˈ بازی های المپیکˈ را آغاز کردند.

این روزنامه تاکید کرد، آمریکایی ها بودند که تحت همین برنامه ویروسی را راهی تاسیسات غنی سازی اورانیم ایران کردند تا سانتریفیوژهای ایرانی را از کار بیندازند.

ارگان حزب حاکم چین با اشاره به اینکه حملات سایبری آمریکا حتی از تسلیحات هسته ای وحشتناک تر است، افزود:تا زمانی که واشنگتن چنین اقداماتی انجام می دهد دنیا روی خوش نخواهد دید و حتی یک روز هم صلح در جهان برقرار نخواهد شد.

روزنامه مردم تصریح کرد، آمریکا تنها کشوری است که سپاه حملات سایبری تدارک دیده و به توافقنامه های بین المللی تن نمی دهد و حتی مانع اجرای آنها نیز می شود. اما دیگران را به حملات سایبری متهم می سازد.