توافق صد ساله !

کاخ سفید : به یک توافق صد ساله با ولایت فقیه و سپاه پاسداران نیاز داریم

رئیس جمهوری آمریکا گفته است: زمانی که دولت من روی کار آمد و من مایک (پنس) وارد کاخ سفید شدیم، حکومت اسلامی ایران مایه دردسر برای جهان بود. آنها در چهارده نقطه مختلف جهان منازعه و درگیری ایجاد کرده بودند. حالا ما میخواهیم کاری کنیم که در صد سال آینده حکومت ایران دست از بحران سازی بردارد و مدنی شود .ما نمیخواهیم این منبع بحران پرسود کاملا نابود شود ما به این منبع بحران نیاز داریم.

برایان هوک از وزارت خارجه آمریکا : ما کنار مردم ایران هستیم ، مردم ایران امیدوار باشند در صد سال آینده حتما اوضاع ایران کمی بهتر میشود.


چند روز پیش سپاه پاسداران یک نفتکش بریتانیا را توقیف کرد ، غرب خیلی ناراحن شد ، ترامپ خیلی عصبانی شد و بالاخره ناتو بزرگترین ارگان نظامی دنیا توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ولایت فقیه را خیلی محکوم کرد و از ترس قدرت سپاه هی نگرانی کرد و به دنیا گفت ببینید اینا چقدر قوی هستند ؟

به دنبال همین وقایع سپاه پاسداران هم با قدرت تمام پشت درهای بسته تشکیل جلسه داد .

نتیجه جلسه : یک میلیارد یورو یهویی گم شد.

بعد از اینکه ترامپ گفت دنبال یک توافق صد ساله با ولی فقیه است ، ظریف هم گفت مذاکرات هسته ایی با ترامپ خوبه … خاتمی هم گفت تحریم نمایش اتنتخابات بده ، با خودمان فکر کردیم این جماعت حاکم که بالاخره توافق میکنند ، تاریخا و در هرشکلی با هم هستند . فقط نمیدونم چرا معطل میکنن ؟


از مردم یا عنصر اجتماعی خبری نیست ، در چنین حالتی توافق حاکمان قرمساق موجود هر چه زودتر بهتر ، مهم نیست با چه وزنی یا با چه سود و ضرری ، فقط زودتر تا شاید در بعد هر توافقی مسیر تنفس مردم کمی باز شود . مردم نفسی بکشند و بخش مهمی از توهم نیروهای سیاسی موجود هم مرتفع شود .


توهم چیست ؟ توهم یک توده ذهنی است مثل توده سرطانی ! این توده سرطانی کارش تخریب در مسیر سازوکار طبیعی ارگان است . مثلا حزبی سیاسی در در نظر بگیرید که با 58 عضو فعال تلاش نمیکند قدرت سیاسی را قبضه کند . آنها در ذهن خودشان حاکم هم هستند و در برابر سوال کاربری که میپرسد برنامه شما برای قدرت سیاسی چیست ؟ جواب میدهد و توضیح میدهد که در قدرت سیاسی چکار میکند !


نمیدانم کسی که سوال کرده بود مسخره کرده بود یا جدی بود ؟ ولی وقتی جواب عضو حزب را خواندم فهمیدم که سوال کننده تیرش به هدف خورده است در مسیر اسکول کردن حزب کمونیستی !

جناب حزب کمونیستی کمی واقع بینی حُناق نمیآورد . حداقل میگفتی با فلانی ها ائتلاف سیاسی میکنی تا آن یکی فلانی را سنگ قلاب کنی . اینطوری کمی واقعی تر است یعنی داشتن برنامه ای برای ائتلاف سیاسی با نیروهای دیگر… برای رسیدن به قدرت سیاسی با همان سازوکار و نسخه اقتصادی شوروی سابق کمی رویا بافی و تخیل بد نیست ، ولی نه به اندازه کفش افسانه ایی سیندرلا…


اسماعیل هوشیار
20.07.2019