چند شعر کوتاه از رها فلاحی

 (۱) من گرسنه‌ام، سیر نمی‌شوم! هرچه کتاب می‌خوانم... (۲) خوابم نمی‌گیرد، عروسک‌هایم، هیچ لالایی بلد نیستند... (۳) گرچه گفتنش…

نشست دوحه: در مبانی حقوق داخلی یا سلطه آمریکایی؟

در این تحلیل سلطه آمریکایی یا افغانستان هراسی بر قدرت…

سُرورگم شده

میرعنایت الله سادات              …

طالبان، حقوق زنان و نشست دوحه

سیامک بهاری اواخر ماه ژوئن امسال، سومین نشست دوحه برای آنچه…

فلسفۀ امرور، سفسطۀ فردا و فلسفۀ پس فردا، سفسطۀ پس…

نویسنده: مهرالدین مشید مطلق انگاری و بسته شدن دریچه های انعطاف…

دو جهت شناخت- مکمل بودن و وابستگی آن‌ها به یکدیگر

یوری آنتونوف (Yuri Antonov)  ا. م. شیری فرآیند شناخت در دو جهت…

در بارۀ تغییر تقسیمات طبقاتی

یوری آنتونوف (Yuri Antonov) ا. م. شیری بسیاری از نویسندگان به تغییر…

تعامل سیاسی روپوشی برای توطیه های ژرف و مرموز بر…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان دارالقرای گروه های تروریستی تحت حاکمیت طالبان با…

    عید قربان

           در ماتم قربانی باز  کویند که  عید قربا نست لیک چشم سحر…

             بزرنفاق انگریزی

                                            درو آن با داس روسی  استعمارگران جهان بمنظور غصب سرزمینها ی…

دولت و خدمت!

دولت به انگلیسی State و به فرانسوی Etate  و یا…

عید در غربت

 عید طرب با لب خندان کجاست  میله به آن قرغه و…

چه قیامت برپا کرده طالب!

امین الله مفکر امینی      2024-04-06! چــه قیامت برپــا کرده اند طالــــب درمیــــهــنِ…

Afghanistan

Geopolitics of Afghanistan – Part I By: Saber Azam [*] Introduction: Afghanistan has…

بازگشت عنتر

شاعر: ا-ایران احمدی، بازامدی تا سلطه بر ایران کنی انچه‌باقی مانده را…

آسایشگاه

"آسایشگاه" نام جدیدترین اثر "سامان فلاحی" (سامو) دوست شاعر و…

صابر صدیق

استاد "صابر صدیق" (به کُردی: سابیر سدیق) شاعر کُرد عراقی‌ست. نمونه‌ی…

شعر فوق‌العاده زیبای «سیب» و نظر سه شاعر!

بهرام رحمانی bahram.rehmani@gmaiul.com  وقت شعری و مطلبی و حرفی تازه و از…

رقابت کشور های منطقه و جهان و به حاشیه رفتن…

نویسنده: مهرالدین مشید قلاده داران تروریستان جهان؛ محور رقابت های کشور…

[کورد یەکیگە] 

کۆساڵان بەفر دەباڕیدو  ئەمن لە قۆچان ساردم دەبێ  ئەمن هاتنەگرین ئەبم  سیروان لەمالەم…

«
»

تلاش برای ایجاد سلاح‌های بیولوژیکی در اوکراین

تهدیدی مستقیم برای بشریت

نویسنده: گنادی زوگانوف، صدر کمیته مرکزی حزب کمونیست فدراسیون روسیه، رهبر نیروهای مردمی‌ و میهن‌دوست روسیه مترجم: ک. رادین برگرفته از : ساویتسکایا راسیا، شماره ۲۶ (۱۵۱۴۱)، ۱۵ مارس ۲۰۲۲

در جریان عملیات نیروهای مسلح روسیه برای آزادسازی اوکراین از نازیسم، داده‌هایی در مورد وجود حدود ۳۰ آزمایشگاه بیولوژیکی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا در خاک اوکراین تأیید شدند. بنابر اسناد و تحقیقات سازماندهی شده در آنجا، این آزمایشگاه‌ها می‌توانستند به توسعه تسلیحات بیولوژیکی کمک کنند.

از زمان نابودی اتحاد جماهیر شوروی، اوکراین به‌طور مداوم به پایگاه ناتو علیه روسیه تبدیل شده است. در نتیجه، این  کشور مملو از تسلیحات ناتو است. هم‌زمان، صنعتی که زمانی پیشرفته بود، از بین رفت. سیاست‌های گروه‌های الیگارشی مرتباً سطح زندگی مردم را کاهش دادند. کتاب‌های درسی مدرسه و دانشگاه توسط ایدئولوگ‌های «باندرا» نوشته شدند. حقایق و پدیده‌های تاریخ مشترک ما به‌شدت در روح شوروی‌ستیزی و روس‌هراسی تحریف شد. در نتیجه وضعیتی که به‌وجود آمد، جمعیت اوکراین ۱۲ میلیون نفر کاهش یافت. اما حتی این هم کافی نبود.

در سال ۲۰۰۵، توافق‌نامه‌هایی بین اوکراین و ایالات متحده آمریکا برای همکاری در تحقیقات در مورد طاعون، وبا، سیاه زخم و سایر بیماری‌های کشنده امضا شد. برای این منظور ۲۰۰ میلیون دلار تخصیص داده شد. از‌جمله، اشکال انتشار ویروس کرونا از طریق خفاش‌ها و پرندگان نیز مورد بررسی قرار گرفت.

در جوانی، اتفاقاً در گروه نیروهای شوروی در آلمان، در بخش اطلاعات برای مبارزه با سلاح‌های اتمی، شیمیایی و باکتریولوژیک خدمت کردم. من از نزدیک به ماهیت غیرانسانی این نوع نابودی مردم آشنا هستم. حتی هیولایی مانند آدولف هیتلر در طول جنگ جهانی دوم جرأت استفاده از سلاح‌های شیمیایی را نداشت.

اکنون جزئیاتی بروز می‌کنند که چگونه آمریکا کنوانسیون منع توسعه، تولید و ذخیره سلاح‌های باکتریولوژیکی (بیولوژیکی) و سمی، مصوب ۱۹۷۲ را نقض می‌کند. نقض آشکار تعهدات بین‌المللی توسط واشنگتن، تهدیدی برای همه بشریت است.

جهان در جستجوی علل پاندمی ۱۹ ــ ‌COVID است. در دسامبر ۲۰۱۹، پکن سازمان بهداشت جهانی (WHO) را از یک بیماری تنفسی با منشأ ناشناخته در «ووهان» مطلع کرد. اگرچه احتمال انتقال ویروس جدید از انسان به انسان هنوز به اثبات نرسیده بود، اما پکن اقدامات قرنطینه‌ای سختی را اعمال و چیزی را پنهان نکرد. مقامات چینی بلافاصله گروهی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت را برای بررسی وضعیت دعوت کردند. بر اساس نتایج کار خود در ژانویه تا فوریه ۲۰۲۰، این سازمان حکمی ‌را صادر کرد: منشا آزمایشگاهی ویروس در چین بعید است. آمریکا بی‌دلیل این تقصیر را به گردن چین انداخته است.

تحت فشار شدید واشنگتن، سازمان بهداشت جهانی خواستار بازرسی مجدد در چین شد. پکن به‌درستی در نظر گرفت که این برخلاف عقل سلیم و داده‌های عینی است. این واقعیت مشهودی است که سازمان بهداشت جهانی با غرض‌ورزی، سرسختانه درخواست‌های رسمی‌ پکن برای بررسی آزمایشگاه‌های بیولوژیکی آمریکایی در «فورت دیتریک» و دانشگاه کارولینای شمالی را نادیده می‌گیرد.

موسسه تحقیقاتی «والتر رید» ارتش ایالات متحده آمریکا در «فورت دیتریک» واقع شده است. این موسسه به تحقیقات زیست پزشکی مشغول است. گروهی از دانشمندان به رهبری «رالف باریک» از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی از نزدیک با این آزمایشگاه کار کرده‌اند. نتایج تحقیقات آنها منتشر شده است. در سال ۲۰۰۳، مشخص شد که ایالات متحده آمریکا فناوری‌های پیشرفته‌ای برای سنتز و اصلاح ویروس‌های کرونا دارد. در اوت ۲۰۱۹، رسانه‌های پیشرو آمریکایی از بسته شدن آزمایشگاه «فورت دیتریک» به دلیل مشکلاتی «در دفع مواد خطرناک» خبر دادند. این اتفاق پس از موجی از ابتلا به بیماری که علائم آن به شدت شبیه COVID-۱۹ بود، رخ داد. مقامات آمریکا آن را به عوارض جانبی سیگارهای الکترونیکی ربط دادند. در همین حال، در اعضای یک هیأت آمریکایی که در بازی‌های جهانی نظامی‌ در «ووهان» در اکتبر ۲۰۱۹ شرکت کردند، علائم عفونت مشابهی شناسایی شدند. بنابراین احتمال منشا ویروس کرونا از آزمایشگاه‌های آمریکایی بسیار زیاد است. و تلاش واشنگتن برای سرزنش چین به معنای تمایل به اجتناب از مسئولیت جنایات خود است.

توسعه تسلیحات بیولوژیکی در اوکراین نیز در مخفیانه‌ترین شرایط انجام شد. از آنجایی که سرخک و دیفتری، سل و فلج اطفال در دوران اتحاد جماهیر شوروی از بین رفته بودند، مردم کشور دلایل شیوع تعدادی از بیماری‌های خطرناک را درک نکردند. امروزه مشخص شده است که ردپای این مشکلات به زیست‌شناسان نظامی ‌آمریکایی منتهی می‌شود. سخن در مورد ده‌ها آزمایشگاه پراکنده در سراسر کشور اوکراین از‌جمله نزدیک مرزهای روسیه است. توسعه سلاح‌های ژنتیکی علیه مردم اسلاو ــ روسیه، بلاروس و اوکراین معطوف شده‌اند.

تاریخ تلخ و تاریک یگان ۷۳۱ ژاپن در طول جنگ جهانی دوم در حافظه زنده می‌شود. این واحد با آماده شدن برای جنگ با اتحاد جماهیر شوروی آزمایشات وحشتناکی را روی مردم انجام داد. پس از شکست ژاپن، پرسنل این گروه و اسناد آن از آمریکا سر درآورد. بعداً، انواع خاصی از سلاح‌های خطرناک توسط آمریکایی‌ها در کره و ویتنام مورد استفاده قرار گرفت. و اکنون اوکراین به آزمایشگاهی غول پیکر برای توسعه سلاح‌های بیولوژیکی ممنوع تبدیل شده است. تمام جهان بالاخره باید بفهمند که در جریان عملیات اوکراین، روسیه از بشریت در برابر فاشیسم محافظت می‌کند. مردم کره زمین باید برای مقابله با طاعون قهوه‌ای و باکتری‌های «باسیل» که با حمایت دولت آمریکا در حال احیا و گسترش در سراسر اروپا هستند، متحد شوند. ما همه افراد خیرخواه جهان را برای تلاش مشترک و متوقف کردن این تهدید وحشتناک دعوت می‌کنیم.