فضیلت سیاسی و افغانستان

در نخست بدانیم٬ ماکیاولی در شهریار و گفتارها٬ در واقع…

بهای سنگین این خاموشی پیش از توفان را طالبان خواهند…

نویسنده: مهرالدین مشید طالبان بیش از این صبر مردم افغانستان را…

گلایه و سخن چندی با خالق یکتا

خداوندا ببخشایم که از دل با تومیخواهم سخن رانم هراسانم که…

(ملات گاندی در مورد امام حسین

باسم تعالى در نخست ورود ماه محرم و عاشوراء حسينى را…

جهان بی روح پدیداری دولت مستبد

دولت محصولی از روابط مشترك المنافع اعضاء جامعه می باشد٬ که…

ضانوردان ناسا یک سال شبیه‌سازی زندگی در مریخ را به…

چهار فضانورد داوطلب ناسا پس از یک سال تحقیق برای…

پاسخی به نیاز های جدید یا پاسخی به مخالفان

نویسنده: مهرالدین مشید آغاز بحث بر سر اینکه قرآن حادث است و…

طالبان، پناهگاه امن تروریسم اسلامی

سیامک بهاری شورای امنیت سازمان ملل: ”افغانستان به پناهگاه امن القاعده و…

  نور خرد

 ازآن آقای دنیا بر سر ما سنگ باریده عدوی جان ما…

عرفان با 3 حوزه شناخت/ ذهن، منطق، غیب

دکتر بیژن باران با سلطه علم در سده 21،…

شکست مارکسیسم و ناپاسخگویی لیبرالیسم و آینده ی ناپیدای بشر

نویسنده: مهرالدین مشید حرکت جهان به سوی ناکجا آباد فروپاشی اتحاد جماهیر…

سوفیسم،- از روشنگری باستان، تا سفسطه گری در ایران.

sophism. آرام بختیاری دو معنی و دو مرحله متضاد سوفیسم یونانی در…

آموزگار خود در عصر دیجیتال و هوش مصنوعی را دریابید!

محمد عالم افتخار اگر عزیزانی از این عنوان و پیام گرفتار…

مردم ما در دو راهۀ  استبداد طالبانی و بی اعتمادی…

نویسنده: مهرالدین مشید افغانستان سرزمینی در پرتگاۀ ناکجاآباد تاریخ مردم افغانستان مخالف…

ترجمه‌ی شعرهابی از دریا هورامی

بانو "دریا هورامی" (به کُردی: دەریا هەورامی) شاعر، دوبلور و…

تلویزیون حقوق ناشر یک اندیشه ملی و روشنگری 

نوشته از بصیر دهزاد  تلویزیون حقوق در پنجشنبه آینده،  ۱۱ جولای، …

افراطیت دینی و دین ستیزی دو روی یک سکه ی…

نویسنده: مهرالدین مشید در حاشیه ی بحث های دگر اندیشان افراط گرایی…

د مدني ټولنې په اړه په ساده ژبه څو خبرې

 زموږ په ګران هېواد افغانستان کې دا ډیر کلونه او…

از پا افتادگان دور جمهوریت

در خارج چه میگویند ؟ انهاا طوری سخن میرانند که افغانستان…

آیا طالبان آمده اند ، تا ۳۴ ملیون شهروند افغانستان…

نوشته: دکتر حمیدالله مفید. بزرگترین دشواری که در برابر جهان اسلام…

«
»

تصفیۀ قومی در طرح خاور میانۀ بزرگ

دیالکتیک رویدادهای مناطق جنگی در سوریه و عراق

نوشتۀ حمید محوی

روزنامۀ انترنتی اسپوتنیک 27 فوریه 2015 در ساعت 42،17 اعلام کرد که نیروهای کرد سوری ضربۀ جانانه ای در شهر تل حمیس واقع در شمال شرقی سوریه در نزدیکی مرز عراق  به جهاد طلبان دولت اسلامی وارد آورده اند. عملیات کردها روز 21 فوریه اغاز شد و روز 27 فوریه با تصرف کامل منطقه به انضمام 94 دهکده و مزرعه به اتمام رسید. در این نبردها 211 جهاد طلب کشته شدند و کردها نیز 8 نقر تلفات دادند.

 مبارزان کرد پس از ورود به تل حمیس 27 فوریه 2015. تصویر از اسپوتنیک

48 دقیقه بعد اسپوتنیک خبر کشتار مسیحیان را منتشر کرد، این گزارش  در گاهنامۀ هنر و مبارزه نیز منتشر شد : امارات اسلامی 15 مسیحی آشوری را در سوریه ربوده و به قتل رساند

می توانیم حدس بزنیم که کشتار گروگان های مسیحی طی همین نبردها توسط پیاده نظام ناتو یعنی جهاد طلبان دولت اسلامی به عنوان عمل تلافی جویانه  صورت گرفته است. طی همین نبردها نیز بوده که به آثار باستانی در موصل نیز حمله کردند و با تخریب آثار باستانی احتمالاً در پی ایجاد جنجال تبلیغاتی بودند : (به لینک زیر مراجعه کنید)

   عراق : جهاد طلبان دولت اسلامی مجسمه های دوران پیش از اسلام را تخریب کردند

وضعیت به شکلی است که هر نظریه ای می تواند حائز اهمیت باشد. طرح خاورمیانۀ بزرگ و تصفیۀ قومی یک طرح غربی است و کشتار مسیحیان نیز به همین طرح تعلق دارد. در اینجا روی این موضوع پافشاری نمی کنم، زیرا در مقالاتی که از شبکۀ ولتر و منتقدانی مانند آندره شامی منتشر کرده ام این موضوع به تفصیل مطرح شده است.

هرج و مرج سازنده و تخریب منطقه نیز نظریۀ قابل قبولی بنظر می رسد. پیروزی کردها و عقب نشینی جهاد طلبان و ارسال اسلحه و پول (و روان گردان) از سوی غرب و همپیمانانش در خلیج فارس برای جهاد طلبان دولت اسلامی…در واقع معجونی است که امپریالیست ها راه اندازی کرده اند که باید سال ها به طول بیانجامد. گرچه برخی منتقدان مانند تی یری میسان بر این باور هستند که ایالات متحده طرح خاورمیانۀ بزرگ را رها کرده است. با این وجود قطع نظر از طرح خاور میانۀ بزرگ یا کوچک، در صورتی که درست باشد،  به این معنا نیست که امپریالیست ها خاورمیانه را با تمام منابع گرانبها و بی بدیلش و با تمام اهمیتی که برای محاصرۀ روسیه و چین توسط ناتو می تواند داشته باشد، به حال خود رها کرده اند.

یکی دیگر از رویدادهائی که پس از آغاز حملات کرد ها به تل حمیس روی داد، سقوط دو هواپیمای بریتانیائی بود که گویا نیروی هوائی عراق آنها را مورد اصابت قرار داده است و این دو هواپیما به گزارش شبکۀ ولتر و به نقل از مقامات عراقی (1) حامل جنگ افزار برای تروریست های دولت اسلامی یعنی پیاده نظام ملکۀ الیزابت بوده اند.

در همین بازۀ زمانی 21 فوریه 27 فوریه، یعنی آغاز عملیات نظامی کردهای سوریه علیه پیاده نظام ناتو است که آتلانتیست ها یک گروه دیگر از پیاده نظامش را که مجاهدین خلق ضد ایران باشد به میدان می آورند، یعنی در سومین روز حمله، روز 24 فوریه تا گفتگوهای هسته ای را به بهانۀ آزمایش های مخفی در حومۀ تهران و به شادی اسرائیلی ها به بن بست بکشانند. و دقت داشته باشیم که یکی از معانی به اصطلاح افشاگری این گروه مضمحل و تروریست که تنها با پشتیبانی های پنتاگون روی پایش ایستاده، این است که در طرح بمباران ایران، حومۀ تهران را فراموش نکنید. بی گمان بر همگان روشن است، حتی برای خود اعضای این گروه مضمحل که چنین افشاگری هائی در واقع نمایش تخیلی ابتذال آمیز خالی از هر گونه خلاقیت والاگرایانه  صادره از پنتاگون چیزی بیشتری نیست.

 علاوه بر این در همین بازۀ زمانی است که ایران در رزم آیش پیامبر اعظم 9 ماکت ناو هواپیمابر ایالات متحده را در تنگۀ هرمز به اعماق آب های آلودۀ خلیج فارس می فرستد. این جنجال تبلیغاتی بی گمان از مدت ها پیش تدارک دیده شده بوده، زیرا ساختن چنین ماکتی کار یکی دو هفته نبوده و ایرانی ها بخوبی از سرنوشت گفتگوها آگاهی داشتند و این نمایش را نیز از مدت ها پیش آماده کرده بودند.

 

ارتش ایران ماکت ناو هواپیمابر ایالات متحده را غرق کرد

رزم آیش پیامبر اعظم نه تنها در رابطه با گفتگوهای کشورهای 6 و ایران پیرامون موضوع به اصطلاح هسته ای ایران معنی دار بود بلکه در رابطه با استقرار و گسترش پیاده نظام ناتو نیز معنی دار بود. و به این معنا که ایران در مورد حضور دولت اسلامی نیز کوتاه نخواهد آمد. در واقع در هر صورت این طرح اولترا لیبرالیسم آنگلوساکسون است که به پیش می رود. از سوی دیگر تثبیت وضعیت تنش آمیز به جمهوری اسلامی و دستگاه دین اسلام در ایران اجازه می دهد تا در نبود توانائی برای پاسخگوئی به نیازهای ملت ایران، نقطۀ اتکائی در این هرج و مرج داشته باشد.