چه قیامت برپا کرده طالب!

امین الله مفکر امینی      2024-04-06! چــه قیامت برپــا کرده اند طالــــب درمیــــهــنِ…

Afghanistan

Geopolitics of Afghanistan – Part I By: Saber Azam [*] Introduction: Afghanistan has…

بازگشت عنتر

شاعر: ا-ایران احمدی، بازامدی تا سلطه بر ایران کنی انچه‌باقی مانده را…

آسایشگاه

"آسایشگاه" نام جدیدترین اثر "سامان فلاحی" (سامو) دوست شاعر و…

صابر صدیق

استاد "صابر صدیق" (به کُردی: سابیر سدیق) شاعر کُرد عراقی‌ست. نمونه‌ی…

شعر فوق‌العاده زیبای «سیب» و نظر سه شاعر!

بهرام رحمانی bahram.rehmani@gmaiul.com  وقت شعری و مطلبی و حرفی تازه و از…

رقابت کشور های منطقه و جهان و به حاشیه رفتن…

نویسنده: مهرالدین مشید قلاده داران تروریستان جهان؛ محور رقابت های کشور…

[کورد یەکیگە] 

کۆساڵان بەفر دەباڕیدو  ئەمن لە قۆچان ساردم دەبێ  ئەمن هاتنەگرین ئەبم  سیروان لەمالەم…

مضحکه ی تحت تعقیب بودن سراج الدین حقانی

             نوشته ی : اسماعیل فروغی   سفر پنجم…

جوانمرگی گرامشی؛ مبارز ایتالیایی، در زندان

Antonio Gramaschi (1891-1937) آرام بختیاری گرامشی؛ کمونیست ایتالیایی، خالق دفترهای زندان. آنتونیو-گرامشی (1937-1891م)…

جهان زیستی در بستر جهانی شدن جهان

جهان زیستی فرد٬ مجموعه خصایص و طرز فکری فردی وی…

تافگە صابر

خانم "تافگە صابر" (به کُردی: تاڤگە سابیر)، شاعر، نویسنده، سازنده‌ی…

چه کسانی جهان را اداره می کند؛ قدرت های واقعی…

نویسنده: مهرالدین مشید اداره کننده گان اصلی جهان قدرت های واقعی…

به بهانهٔ روزجهانی عدالت 

نگارشی از سخی صمیم.  ***  نظریات و افکار این قلم انفرادی ومنحصر…

دوحه محور توطیه های خوش خط و خال برضد مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید نشست های بین المللی و نبود اراده ی…

آیا جوبایدن درست گفته است ؟   

                             نوشته ی : اسماعیل فروغی         معلوم نیست چه دلایل و شواهدی…

د غبرګولي، اتمه،‌ د پښتو خوږه ژبه، د ورځې په…

لیکونکۍ: محمدعثمان نجیب ژبه،‌ او مورنۍ ژبه، د څښټن تعالیٰ له…

دفاع از جمهوریت یعنی دفاع از خون هزاران سرباز و…

نویسنده: مهرالدین مشید دفاع از جمهوریت به معنای دفاع از ارزش…

مختصری درباره تاریخچه احیای مجدد و باز ساز ی…

جهان درویرانی افغانستان دست داشت درین شکی نیست و اظهر…

ازمثالهای زشت ونامیمون فدرالیزم

برګرفته برخی از مقاله تحقیی تحت عنوان (سیستم ونظام های…

«
»

بهار ولایت فقیه !

کاخ سفید : مذاکرات برجام با وجود نبرد اسرائیل و فلسطین ادامه  دارد…

 جو بایدن، رئیس جمهوری کاخ سفید روز جمعه ۳۱ اردیبهشت با اشاره به این که تغییری در پایبندی ایالات متحده نسبت به امنیت اسرائیل ایجاد نشده، گفت که تاسیس دولت فلسطینی در کنار اسرائیل «تنها راه حل» برای این منازعه است . بایدن گفت فقط حالا زوده . قرن بعدی یا نیمه دوم قرن 21 به امید خدا یک دولت جوان انقلابی میاد توی کاخ سفید و بالاخره کشور فلسطین تشکیل میشه ! من که دیگه گوزم نمیتونم بزنم …


درگیری های اخیر اسرائیل و فلسطینی ها اولین و آخرین بار نیست . در گرماگرم همین دعوای مورد اشاره ، دولت ایالات متحده آمریکا رسما اعلام کرد مذاکرات برجام ادامه دارد …


برای این مشکل 2 راه هست . راهی تاکتیکی مثل زدن پیف پاف روی سر پشه …


و راه استراتژیک خشکاندن محل تخم ریزی حشرات …


غرب هم پیف پاف میزند و همزمان محل تخم ریزی حشرات را همیشه تمیز و آماده نگه میدارد و به عبارتی ریشه مشکل را تقویت میکند…دولت آمریکا با بلعیدن عراق و سکونت در خاورمیانه بهار موسوم به عرب را استارت زد ودستی به سروروی بافت قدیمی خاورمیانه کشید . ولی تشکیل کشور مستقل فلسطین در این کانتکس نبود . فلسطین عرب در آن بهار عرب جایی نداشت . در مقابل سیاست متعارف تشکیل کشور مستقل فلسطین ،غرب سیاست حفظ حکومت اسلامی ایران در مسیر برجام و یا بهار ولایت فقیه را استارت زد . آنچه که در خاورمیانه رخ داد به نام بهار عرب بود و به کام نظام ولایت فقیه !

تشکیل کشور مستقل فلسطین یعنی ادامه و استمرار حکومت اسلامی و گروههای تروریستی مثل جهاد اسلامی در خاورمیانه اتوماتیک فاقد موضوعییت میشود ، و بالعکس … غرب به اندازه کافی تجربه دارد . تجربه تشکیل کشور اسرائیل و تجربه تشکیل سیستم ولایت فقیه در ایران !

این قانون را فراموش نکنید ، تشکیل کشور مستقل فلسطین یعنی خشکاندن محل تخم ریزی حشرات تروریست مثل جهاد اسلامی … و پروژه موسوم به برجام یا حفظ حکومت اسلامی در ایران بهار ولایت فقیه است که غرب این مسیر را انتخاب کرد .


سیاست تاکتیکی غرب حمایت از استراتژی تروریستهای خاورمیانه است . ریشه همه درگیریها و مشکلات خاورمیانه حکومت اسلامی ایران در تهران است که همه هم از دستش مثلا مینالد و همزمان رسما سیاست غرب پشتش را چسبیده تا حکومت اسلامی در تهران زمین نخورد .


برای پایان تمام مشکلات خاورمیانه ریشه را در تهران باید خشکاند ، کاری که غرب هیچ تمایلی به آن ندارد و مخاطب را بین این درگیری ها به حال خودش رها کرده تا حضرات آلا کلنگ سیاسی بازی کنند . عده ایی برای ولایت فقیه کف میکنند و عده ایی برای دولت یهود کف میزنند !


این وسط مردم عادی از همه طرف در حال چرخ شدن در چرخ گوشت سیاستهای غرب هستند .

چند کلامی هم با مودبهای زیرگذر : کلمات مفهوم و منظور را میرسانند هیچ کلمه ایی در ادبیات بد یا توهین آمیز نیست . توهین و چندش آور سیاست غرب است که از حکومت اسلامی حمایت میکند و رسما 80 میلیون نفر را به گروگان گرفته اند و خیلی از با غیرتهای مودب ککشان هم نمیگزد . کراوات هم دارند یه مشت جاکش توی کاخ سفید نشستند و سرنوشت مردم ایران و خاورمیانه را به بازی میگیرند … توهین اونجاست. غیرت دارید کاری علیه آن سیاست بکنید . از دست کلمات عصبانی شدن اسمش غیرت و ادب نیست . در زمین سیاست با کمک کلمات نشان بدهید ناراضی هستید .

درمیانه دعوای اسرائیل و جهاد و حماس ، اشگ تمساح رسانه های دروغ … محمد جواد ظریف وزیر خارجه سپاه وحوزه هم با پاپ دیدار کرد . این دیدار بازتاب گسترده ایی البته نداشت ولی در این دیدار پاپ با فلسطین ابراز همدردی کرد ، یعنی با نظام ولایت فقیه و تروریستهای حاکم در ایران …

پاپ نماینده سیستم واتیکان است که بعد از رنسانس اروپا ، به لانه خودش درواتیکان فرو برده شد و به امور مذهبی باورمندان میرسد . سابقه 400 ساله حاکمییت کلیسا و زنده سوزندان مخالفان را در کارنامه خودش دارند . حالا واتیکان البته دارای هژمونی سیاسی نیست ، ولی به شکلی مطلق باید با دنیای سیاست هماهنگ عمل کند . این دیدار اتفاقی نیست مثل دیدار با سیستانی در عراق …

واتیکان یا پاپ لازم باشد هیتلر راهم زنده میکنند و با رایش هم ملاقات میکنند . تعجب نکنید . ظریف و سپاه و نظام ولایت فقیه از خودشان است . حداکثرش این میشود که ملاقات میکنند هدیه و سوغاتی و اینا … فقط بازتاب رسانه ای نمیدهند ! آنچه باید دیده یا رسانه ای شود نشست ویژه سازمان ملل درباره بحران غزه است و درخواست گوترش برای توقف فوری جنگ … اما این جنگ لازمه مسیر برجام غرب است و در مقاطع مختلفی ادامه دارد . دیدار با پاپ هم لازمه مسیر برجام است .

یک ماهی بزرگ را تصور کنید سرش بورژوازی است ، شکمش واتیکان و دمش جهان سوم مسلمان ! منظورم اینه که این یک پدیده واحد است . ولی دیزاین صحنه با مهارت طوری نشان داده میشود که معمولا ذهن از این همه بی نظمی کف میکند . ولی در درونش یک نظم محکمی مستتر است که میتوانند ادامه دهند !
22.05.2021

اسماعیل هوشیار