افراطیت و تروریسم زنجیره ای از توطیه های بی پایان

نویسنده: مهرالدین مشید تهاجم شوروی به افغانستان و به صدا درآمدن…

عید غریبان

عید است رسم غصه ز دلها نچکاندیم درد و غم و…

محبت، شماره یکم، سال ۲۷م

شماره جدید محبت نشر شد. پیشکش تان باد!

روشنفکر از نظر رفقا و تعریف ما زحمتکشان سابق

Intellektualismus. آرام بختیاری روشنفکر،- یک روشنگر منتقد و عدالتخواه دمکرات مردمی آرامانگرا -…

پیام تبریکی  

بسم‌الله الرحمن الرحیم اجماع بزرگ ملی افغانستان به مناسبت حلول عید سعید…

عید خونین

رسول پویان جهان با نـقـشۀ اهـریمنی گـردیـده پـر دعوا چه داد و…

بازی های ژیوپولیتیکی یا دشنه های آخته بر گلوی مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید بازی های سیاسی در جغرافیای افتاده زیر پاشنه…

ادریس علی

آقای "ادریس علی"، (به کُردی: ئیدریس عەلی) شاعر و نویسنده‌ی…

گزیده‌ای از مقالهٔ «هدف دوگانهٔ اکوسوسیالیسم دموکراتیک»

نویسنده: جیسون هی‎کل ــ با گذشت بیش از دو دهه از…

مثلث خبیثه ی استخباراتی ایکه افغانستان را به کام آتش…

نویسنده: مهرالدین مشید اقنوم سه گانه ی شرارت در نمادی از…

اعلام دشمنی با زنان؛ زیر پرسش بردن اسلام و یا…

نویسنده: مهرالدین مشید رهبر طالبان از غیبت تا حضور و اعلان…

ګوند، ائتلاف او خوځښت

نور محمد غفوری  په ټولنیزو فعالیتونو کې د ګډون وسیلې   د سیاسي…

از روزی می‌ترسم 

از روزی می‌ترسم  که سرم را بر روی سینه‌ات بگذارم و تپش…

چرا نجیب بارور را شماتت و تقبیح نماییم ؟

                 نوشته ی : اسماعیل فروغی           به…

کهن افسانه ها

رسول پویان برآمد آفـتاب از مشـرق دل در سحـرگاهان شب یلـدای تار…

مهدی صالح

آقای "مهدی صالح" با نام کامل "مهدی صالح مجید" (به…

جنگ های جدید و متغیر های تازه و استفادۀ ی…

نویسنده: مهرالدین مشید تعامل سیاسی با طالبان یا بازی با دم…

                    زبان دری یا فارسی ؟

میرعنایت الله سادات              …

همه چیز است خوانصاف نیست !!!

حقایق وواقعیت های مکتوم لب می کشاید  نصیراحمد«مومند» ۵/۴/۲۰۲۳م افغانها و افغانستان بازهم…

مبانی استقلال از حاکمیت ملی در جغرافیای تعیین شده حقوق…

سیر حاکمیت فردی یا منوکراسی تا به حاکمیت مردمی و…

«
»

بمباران یوگسلاوی جنایت نامحدود

غرب از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع تجاوز ناتو به یوگسلاوی جلوگیری کرد…

ا. م. شیری

نمایندگان پارلمان‌های روسیه (دومای دولتی و شورای فدراسیون) در رابطه با بیست و پنجمین سالگرد تجاوز کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی به جمهوری فدرال یوگسلاوی به اتفاق‌آراء درخواستی را خطاب به سازمان ملل متحد، سازمان‌ بین‌المللی پارلمانی و پارلمان‌های کشورهای خارجی تصویب کردند.

مجالس فدرال فدراسیون روسیه در آستانۀ بیست و پنجمین سالگرد تجاوز کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به جمهوری فدرال یوگسلاوی، لزوم ارزیابی منصفانه از این نقض فاحش قوانین بین‌المللی را که منجر به بی‌ثباتی در کار سازمان امنیت و همکاری اروپا شد و بر روابط بین کشورهای اروپایی تأثیر منفی گذاشت، یادآوری کردند.

مجالس فدرال فدراسیون روسیه نگرانی عمیق خود را نسبت به تلاش‌های مستمر غرب جمعی برای ارائۀ عمل تجاوزکارانه به جمهوری فدرال یوگسلاوی به جامعۀ بین‌المللی به عنوان یک عملیات حفاظت از صلح، برای فراموش کردن قربانیان بمباران ناتو به این کشور و مقصر دانستن صرب‌ها در شروع جنگ بالکان ابراز می‌دارند.

در فاصلۀ ماه مارس تا ماه ژوئن ١٩٩٩، در نتیجۀ بمباران و حملات موشکی وحشیانۀ نیروهای مسلح کشورهای عضو ناتو به زیرساخت‌های غیرنظامی، از جمله تأسیسات حمل و نقل و انرژی، و همچنین مؤسسات صنعتی، بیش از ٢ هزار غیرنظامی یوگسلاوی، از جمله ده‌ها کودک کشته شد. یوگسلاوی، این کشور مستقل کوچک در مرکز اروپا مورد حملۀ ٢٣٠٠ موشک بالدار و ١۴ هزار بمب قرار گرفت.

ارتش کشورهای عضو ناتو از مهمات با اورانیوم ضعیف‌شده وسیعاً استفاده کردند که خسارات جبران‌ناپذیری بر محیط زیست وارد کرد و باعث افزایش تعداد بیماران سرطانی در منطقه شد. ارزیابی مقیاس فاجعۀ زیست محیطی هنوز غیرممکن است.

حملات بی‌مجازات ناتو علیه یوگسلاوی، پیش‌شرط‌هایی را برای اقدامات نظامی جدید در سرتاسر جهان تحت پوشش ادعای کذایی مبارزه «برای ارزش‌های آزادی و دموکراتیک» فراهم کرد. اعتقاد غرب جمعی به خطاناپذیری و حق خود برای تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت سایر ملت‌ها و کشور‌ها به پرورش یک رژیم نئونازی در اوکراین منجر شد که پس از کودتای ٢٠١۴ سیاست نسل‌کشی جمعیت روس و راه‌انداختن درگیری مسلحانه در خاک این کشور را در پیش گرفت.

مجالس فدرال فدراسیون روسیه سازمان ملل متحد، سازمان‌ پارلمانی بین‌المللی و پارلمان‌های کشورهای خارجی را برای محکوم کردن عملیات نظامی کشورهای ناتو علیه یوگسلاوی، برای مقابله با تلاش‌های مستمر بمنظور تحریف وقایع تاریخی مربوط به حوادث فاجعه‌بار سال ١٩٩٩ به نفع غرب جمعی،  اتخاذ تدابیری برای جلب کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به مسئولیت حقوقی بین‌المللی بخاطر تجاوز به جمهوری فدرال یوگسلاوی فرامی‌خوانند.

درخواست تجدید نظر به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور، به دولت و سازمان‌های اجتماعی فدراسیون روسیه، سازمان ملل متحد، اتحادیۀ بین‌المجالس، مجمع پارلمانی اتحادیۀ بلاروس و روسیه، مجمع پارلمانی سازمان پیمان امنیت جمعی، مجمع پارلمانی کشورهای مشترک‌المنافع، سازمان همکاری شانگهای، مجمع پارلمانی سازمان امنیت و همکاری اروپا، مجمع پارلمانی همکاری اقتصادی دریای سیاه، مجمع بین‌المجالس ارتدکس، پارلمان آمریکای لاتین، اتحادیۀ پارلمانی آفریقا، مجمع پارلمانی مدیترانه، مجمع پارلمانی آسیا، مجمع پارلمانی اتحادیۀ کشورهای جنوب شرقی آسیا، مجمع پارلمانی آسیا و اقیانوسیه، پارلمان آمریکای مرکزی (PARLASEN)، پارلمان کشورهای عضو بازار مشترک آمریکای جنوبی (MERCOSUR) و پارلمان‌های خارجی ارسال شده است.

نقل از: وب سایت ساوتسکایا راسیا 

پی‌نوشت مترجم:

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک، غرب از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با موضوع تجاوز ناتو به یوگسلاوی جلوگیری کرد. 

ممانعت غرب از برگزاری نشست شورای امنیت در ٢٩ مارس، این ضرب‌المثل پرمعنی ایرانی را یادآوری می‌کند: «تا کدبانو چوب برمی‌دارد، گربۀ دزد خود را پنهان می‌کند».

از آنجائیکه جامعۀ کشورهای غربی به رهبری امپریالیست‌های آنگلوساکسونی امروزه به هر دلیلی بر اکثر سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی سلطه دارد، بی‌خردانه تصور می‌کند که می‌تواند با اعمال نفوذ و استفاده از ماشین رأی اقمار خود، جرایم و جنایات بی‌حد و مرز خود را برای همیشه از صفحات سراسر به خون ‌آغشتۀ تاریخ پاک کند. اما داور تاریخ فراموشکار نیست و هرگز قضاوت نادرست نکرده و در آینده نیز نخواهد کرد. شکی نیست که «دیر و زود دارد، اما سوخت و سوز ندارد».

واضح است که همۀ تلاش و تقلاهای غرب برای جلوگیری قضاوت جهانی در مورد جرایم ارتکابی خود، قطعا ناشی از ترس است نه از قوت. و گر نه، «هر که را که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است».

https://eb1384.wordpress.com/2024/03/30/

١١ فروردین- حمل ١۴٠٣