دمی از خیالات منی....ناتوان

عثمان نجیب شهر خیال من شاهکار معماری تست من در حکمت هنرت صد…

خصم وطن

محمد اسحاق ثنا ونکوور - کانادا چند ای خصم بسوزد وطن از…

ترنج های تلخی از باغبانی من

دوستان گرامی! چند سطر بداهه و بی سر و پا تخیلی…

مناعت انسانی بهتر از تکبر و نادانی است

               بودجه ی ملی سرمایه ی شخص و‌ میراثی دولت ها…

بایدن به ما کم از ترامپ نیست

دل خوش نه کنید    بایدن به ما کم تر از ترامپ…

دولت جدید امریکا شاهین بخت را برسرِکی خواهد نشاند ؟

       نوشته ی : اسماعیل فروغی       با رویکارآمدن دولت جدید درامریکا ،…

دست ازجمهوری کوبا کوتاه!

حزب کمونیست بلاروس م. چابکی: سیاست جمهوری کوبا همیشه مبارزه با پدیده…

مهره های سوخته را نباید دیگر به صدر مجلس راه…

نویسنده: مهرالدین مشید کاروان صلح را صالحان به منزل مقصود می…

نامه سرگشاده به آقای مآس، وزیر امورخارجۀ آلمان

(به زبان‌های فارسی و آلمانی)  هامبورگ، ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ جناب آقای مآس،…

ترامپ در بی خوابی شکست و افتضاح می…

 .تا این دم روسیه و چین و هند و ...…

کردگار من تویی

تا که دانم خویشتن را ، درکنار من تویی در زمستان،در…

یاد وطن!

امین الله مفکر امینی 2020-27-12 یادی وطن آمد ز مــــوج گــــــــل…

دموکراسی قلدری ترامپ را دور پرتاب کرد

دموکراسی قلدری به ناچار ترامپ را دور پرتاب کرد دموکراسی…

بی توجهی به فرهنگ همانند ویران کردن تندیس های بوداست

        نوشته ی : اسماعیل فروغی        اخیراً خبرشدیم که دولت افغانستان برای…

په افغانستان کې سولې ته د لاسرسۍ په موخه د…

په اوسني ډير ستونزمن اوبحراني چاپېريال کې زمونږ کړیدلي او…

بلبل عشق و طرب

رسول پویان نـوا از سـیـنــۀ آتـشـفـزای نی زنــد فـوران نیستان آتـشی افروخته…

Unprecedented Assault on Free Speech

By Fateh Sami 17/01/21 Who are behind the recent terror attacks in…

حق سکوت دادن ها جریان تاریخ را عوض نمی کند

نویسنده: مهرالدین مشید از آنجا که فلسفهء تاریخ به تعبیری از…

خون ریزی در افغانستان؛ بایست ادامه یابد!

نمایش دوحه؛ دامی پیچیده تر برای اسارت مردم ما به جای…

نظری؛ بر نظر طاهره خدانظر؛ در «مجاهدین...کافر»

محمد عالم افتخار با درود بر تمامی هموطنان مؤمن و متدین! با…

«
»

بعد لیس زدن !با ظهور ویروس کرونا من هم با نگرانی اخبار داخل ایران را دنبال میکنم . طی این مدت مرتب خبرها را گزارش میکردند تعدادی از فوتی های کرونا مربوط به روستای اجدادی ما است . بین این تعداد 2 وجه مشترک خیلی بارز است . اول اینکه همه در سنین متوسط به بالا بودند و دوم اینکه همه رفته بودند زیارت حضرت و فکر میکردند قرنطینه هستند . غافل از اینکه اولین پارامتر در پیروزی بر ویروس رعایت بهداشت است . آن مکانهای زیارتی هر حضرتی فقط ویروس و باکتری و میکروب تولید میکنند مرکز پخش بیماری است .
 


ویروسها هم که به شکل هیئتی حرکت میکنند با رسیدن به روستای اجدادی ما ، و دیدن مشتی اسکول که از حضرتی گارانتی گرفته اند برای زنده ماندن ، و خندان هستند… رهبرشان به بقیه ویروسها فرمان میدهد همین جا چادر میزنیم خیلی با حالن …


با دفتر آیت الله در حوزه علمیه تماس گرفتم و گفتم مسئلتون حاجی…


نماینده خدا گفت بفرمائید فرزندم تا جواب بدهم …


گفتم حاج آقا اقوام ما رفتند زیارت و یحتمل ضریح را لیس هم زده اند برای زنده ماندن … ولی هی خبر میرسد درحال ورپریدن هستند مشکل کجاست آیا در گارانتی حضرت باید شک کرد ؟


نماینده خدا گفت : مشکل در تمام نکردن فریضه است ، مطابق سنت رسول الله بعد از فریضه الهی لیس زدن حتما باید کرد توش … تا حضرت خوشش بیاید و گارانتی زنده ماندن درست عمل کند والا شما لیس میزنی و اگر توش نکنی حضرت نیمه کاره روی هوا ول میشود و این درست نیست و گارانتی به فرمان خدا عمل نمیکند . حالا بگو اقوام شما بعد لیس کردند توی ضریح ؟


گفتم نمیدونم حاجی ، بی خبرم.

فرد لیس زن ضریح حضرت را به عنوان یک بیمار روانی سرخود … دستگیر کردند ولی علی خامنه ای ضمن دوری از شهر تهران و قرنطینه کامل خودشان ، برای بقیه بیماران کرونایی نسخه پیچید که به ائمه اطهار توسل کنید … این توسل کردن علی خامنه ای و آن لیس زدن بیمار مربوطه هر دو از یک جنس هستند . از جنس جهل مطلق …


بعد از چهل سال جنایت و دزدی اسلامی مطابق قانون اساسی شریعت وعدم توانایی مدیریت جدی برای هر بحرانی ، منتظر معجزه و نتیجه ایی الهی نباش . کرونا را با سرکوب و گلوله و طناب دار ، یعنی تنها هنر حکومت اسلامی ایران ، نمیشود مهار کرد . باید دلسوز و خلاق باشید که نیستید.

و بالاخره با ظهور ویروس کرونا و در این جنگ بین علم و خرافات ، از ساکنان اصلاح طلب مفت خور کاخ سفید ، خبری نیست . سروش ، گنجی ، مسیح و بقیه حضرات … کجائید جیگرا ، دقیقا کجائید ؟

………………………………………….


حداقل ۱۳ هزار نفر را در مرز ۲۱۲ کیلومتری بین ترکیه و یونان مشاهده کرده اند…

هوا سرد است ، خانواده ها و کودکان خرد سال در این هوای سرد منجمد برای زنده ماندن تلاش میکنند پلیس یونان اقدام به شلیک مستقیم به پناهجویان کرده است .پدیده پناهئدگی یا آوارگی یک انتخاب معمول برای انسانها نیست ، غالبا یک جبر است ، این جبر محصول سیاستهای کلان غرب است و حالا میخواهند هم سیاستهای خودشان را پیش ببرند و هم اصلا قیمتی ندهند .سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، در تویتر اش نوشته است: “وضعیتی مانند سال ۲۰۱۵ نباید تکرار شود.” او در ادامه نوشته است که “هدف ما باید محافظت صحیح از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا، متوقف کردن مهاجران غیرقانونی در آنجا و متوقف کردن حرکت شان به سمت مرز ها باشد…

ترکیه رسما از اروپا تقاضای کمک در جنگ سوریه کرد ، ر همین زمینه، رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه اتحادیه اروپا را تهدید کرد یا از عملیات نظامی این کشور در سوریه حمایت کنند یا خود را آماده رو به رو شدن با موج بزرگ‌تری از پناهجویان در اروپا کنند.براساس اعلام سازمان ملل متحد، از ماه دسامبر 2019 به این طرف نزدیک به یک میلیون نفر به آوارگان سوریه اضافه شده است که نیمی از آنها کودکان هستند. بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه و متحد وی روسیه حملات تهاجمی شانرا را در آخرین دژ محکم شورشیان در ادلب پیش می برند. عمدتاً شبه نظامیان اسلام گرا و جهادیست ها در این منطقه فعال هستند که برخی از آنها توسط ترکیه حمایت می شوند…تمامی این صحنه محصول سیاستهای بیست ساله غرب در خاورمیانه است و مهاجرت یکی از میوه های تلخ این سیاست است .جناب اروپا و غرب ، شما بهتر است اول بازیهای خون در خاورمیانه را پایان دهید از حمایت حکومت اسلامی ایران دست بردارید … موضوع پناهجویی اتوماتیک بی معنی میشود . هیج انسانی در حالت عادی آوارگی را انتخاب نمیکند اگر که غرب دست از حمایت حکام مرتجع خاورمیانه بردارد.
 

اسماعیل هوشیار
05.03.2020