جایگاه حقوقی دولت ج.ا.ا. درتوافقنامه صلح امریکا وطالبان

درین شب وروز که اعلان لست شرکت کنندگان درمذاکرات باطالبان…

اوضاع جهان بعد از شیوع ویروس «کووید ۱۹»

یکدم جهان دگر شد و رنگ زمان دگردنیا اسیر غم…

گر خواهی پیرو حق باشی !

امین الله مفکر امینی 2020-29-03 آنانکه رســم منافقین و خــــــطا کاران…

شناخت رزمندگان مسلح ازمنظرحقوقی! 

عبدالاحمد فیض درجنب شناخت دولت وحکومت بمثابه دوعنصرسیاسی وحقوقی ، شناسائی…

خبری نیست

در کوچه ها ز لیلی و مجنون خبری نیست  جز‌ حرف …

حاصل موعظهّ خواجه عبدالله « انصاری »

مولانا داکتر محمد سعید « سعید افغاني » در امر…

اهدا به برادران هنود واهل سکهه شهید ما !

امین الله مفکر امینی! 2020-25-03 چـه قیامت بپا کردند بربـــــرادران اهـــــــل…

بازهم كربلا ، جنايت هولناك عليه بشريت

باز هم جنايت دهشتبار ضد بشرى و جنايت خونبار جنگى…

!ایاویروس کرونا خواهد توانست نظم نوین جهانی بوجوداورد

لینن میگفت:"دهه هایی هست که هیچ اتفاقی رخ نمی دهد…

صدرالدین هنرمند تاجک و کرونا در کانادا

صدر الدین آواز خوان نامدار تاجک و مجبوب نسل جوان…

دیپلومات مردمی 

یک یاد و یک خاطره! چند روز پیش آگاهی یافتم آقای…

بهار با کرونا

نوشته نذیرظفر زپشـــت پنــــــجره دیدار با بهار کنم شکوفه را به سرشـاخه…

انلاین کنفرانس - د کوچنیواو منځنیو تشبثاتو انلاین اوونۍ پېل…

د کوچنیواو منځنیو تشبثاتو اوونۍ چې د افغانستان د کوچنیو…

جستاری در مورد تفکر سیاسی و علم سیاست

نویسنده: مهرالدین مشید پیش از وارد شدن به تعریف سیاست و…

ویروس کرونا زنده نیست، به همین دلیل کشتن آن خیلی…

موارد علمی که باعث می‌شود ویروس کرونا بسیار فریبنده و…

رهبران افغانستان با آتش بازی می کنند

نویسنده: مهرالدین مشید پمپیو رهبران افغانستان را متهم به بی حرمتی…

چرا امریکا؛ از خواندن «جعبه سیاه» "انتخابات؟!" طفره می رود؟…

محمد عالم افتخار                 (سفر جنجالی مایک پمپئو و خشم و شماتت…

بد نام

نوشته نذیرظفر کرده از بســــــکه فلک رنجه و آزار مرا گو شه…

تسلیت 

شاعر : سميع الدين افغاني دغم وريځې بياپه شنه اسمان خورې…

دوست دارم

رسول پویان تـو را ای مـاه تـابـان دوست دارم ز ژرفای دل…

«
»

بعد لیس زدن !با ظهور ویروس کرونا من هم با نگرانی اخبار داخل ایران را دنبال میکنم . طی این مدت مرتب خبرها را گزارش میکردند تعدادی از فوتی های کرونا مربوط به روستای اجدادی ما است . بین این تعداد 2 وجه مشترک خیلی بارز است . اول اینکه همه در سنین متوسط به بالا بودند و دوم اینکه همه رفته بودند زیارت حضرت و فکر میکردند قرنطینه هستند . غافل از اینکه اولین پارامتر در پیروزی بر ویروس رعایت بهداشت است . آن مکانهای زیارتی هر حضرتی فقط ویروس و باکتری و میکروب تولید میکنند مرکز پخش بیماری است .
 


ویروسها هم که به شکل هیئتی حرکت میکنند با رسیدن به روستای اجدادی ما ، و دیدن مشتی اسکول که از حضرتی گارانتی گرفته اند برای زنده ماندن ، و خندان هستند… رهبرشان به بقیه ویروسها فرمان میدهد همین جا چادر میزنیم خیلی با حالن …


با دفتر آیت الله در حوزه علمیه تماس گرفتم و گفتم مسئلتون حاجی…


نماینده خدا گفت بفرمائید فرزندم تا جواب بدهم …


گفتم حاج آقا اقوام ما رفتند زیارت و یحتمل ضریح را لیس هم زده اند برای زنده ماندن … ولی هی خبر میرسد درحال ورپریدن هستند مشکل کجاست آیا در گارانتی حضرت باید شک کرد ؟


نماینده خدا گفت : مشکل در تمام نکردن فریضه است ، مطابق سنت رسول الله بعد از فریضه الهی لیس زدن حتما باید کرد توش … تا حضرت خوشش بیاید و گارانتی زنده ماندن درست عمل کند والا شما لیس میزنی و اگر توش نکنی حضرت نیمه کاره روی هوا ول میشود و این درست نیست و گارانتی به فرمان خدا عمل نمیکند . حالا بگو اقوام شما بعد لیس کردند توی ضریح ؟


گفتم نمیدونم حاجی ، بی خبرم.

فرد لیس زن ضریح حضرت را به عنوان یک بیمار روانی سرخود … دستگیر کردند ولی علی خامنه ای ضمن دوری از شهر تهران و قرنطینه کامل خودشان ، برای بقیه بیماران کرونایی نسخه پیچید که به ائمه اطهار توسل کنید … این توسل کردن علی خامنه ای و آن لیس زدن بیمار مربوطه هر دو از یک جنس هستند . از جنس جهل مطلق …


بعد از چهل سال جنایت و دزدی اسلامی مطابق قانون اساسی شریعت وعدم توانایی مدیریت جدی برای هر بحرانی ، منتظر معجزه و نتیجه ایی الهی نباش . کرونا را با سرکوب و گلوله و طناب دار ، یعنی تنها هنر حکومت اسلامی ایران ، نمیشود مهار کرد . باید دلسوز و خلاق باشید که نیستید.

و بالاخره با ظهور ویروس کرونا و در این جنگ بین علم و خرافات ، از ساکنان اصلاح طلب مفت خور کاخ سفید ، خبری نیست . سروش ، گنجی ، مسیح و بقیه حضرات … کجائید جیگرا ، دقیقا کجائید ؟

………………………………………….


حداقل ۱۳ هزار نفر را در مرز ۲۱۲ کیلومتری بین ترکیه و یونان مشاهده کرده اند…

هوا سرد است ، خانواده ها و کودکان خرد سال در این هوای سرد منجمد برای زنده ماندن تلاش میکنند پلیس یونان اقدام به شلیک مستقیم به پناهجویان کرده است .پدیده پناهئدگی یا آوارگی یک انتخاب معمول برای انسانها نیست ، غالبا یک جبر است ، این جبر محصول سیاستهای کلان غرب است و حالا میخواهند هم سیاستهای خودشان را پیش ببرند و هم اصلا قیمتی ندهند .سباستین کورتس، صدراعظم اتریش، در تویتر اش نوشته است: “وضعیتی مانند سال ۲۰۱۵ نباید تکرار شود.” او در ادامه نوشته است که “هدف ما باید محافظت صحیح از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا، متوقف کردن مهاجران غیرقانونی در آنجا و متوقف کردن حرکت شان به سمت مرز ها باشد…

ترکیه رسما از اروپا تقاضای کمک در جنگ سوریه کرد ، ر همین زمینه، رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه روز چهارشنبه اتحادیه اروپا را تهدید کرد یا از عملیات نظامی این کشور در سوریه حمایت کنند یا خود را آماده رو به رو شدن با موج بزرگ‌تری از پناهجویان در اروپا کنند.براساس اعلام سازمان ملل متحد، از ماه دسامبر 2019 به این طرف نزدیک به یک میلیون نفر به آوارگان سوریه اضافه شده است که نیمی از آنها کودکان هستند. بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه و متحد وی روسیه حملات تهاجمی شانرا را در آخرین دژ محکم شورشیان در ادلب پیش می برند. عمدتاً شبه نظامیان اسلام گرا و جهادیست ها در این منطقه فعال هستند که برخی از آنها توسط ترکیه حمایت می شوند…تمامی این صحنه محصول سیاستهای بیست ساله غرب در خاورمیانه است و مهاجرت یکی از میوه های تلخ این سیاست است .جناب اروپا و غرب ، شما بهتر است اول بازیهای خون در خاورمیانه را پایان دهید از حمایت حکومت اسلامی ایران دست بردارید … موضوع پناهجویی اتوماتیک بی معنی میشود . هیج انسانی در حالت عادی آوارگی را انتخاب نمیکند اگر که غرب دست از حمایت حکام مرتجع خاورمیانه بردارد.
 

اسماعیل هوشیار
05.03.2020