ائتلاف نیروهای ملی - دموکرات افغانستان

داکترآرین  ائتلاف نیرو های ملی - دموکرات یعنی چشم انداز نوین…

وضع روز

  نوشته نذير ظفر وضع   دنيا   خراب   ميبينم خلق…

ژورنالیست مصری،- نقد فاشیسم اسلام سیاسی 

آرام بختیاری حامد عبدالصمد، ژورنالیست مصری و نویسنده کتاب "فاشیسم اسلام…

شمارۀ 67 سوسیالیسم کارگری

شمارۀ 67 سوسیالیسم کارگری نشریه سازمان سوسیالیست های کارگری…

گوهر انسان

رسول پویان گـوهـر آزاد انسـان را نمایـش می دهم اخـتـیـار ذات آلی…

طالبان راست بگویید!

امین الله مفکر امینی! 2022-22-95 طالبان راست بگو یید که کیها…

افغانستان دستخوش بازی های جدید استخباراتی

نويسنده: مهرالدین مشید  انزوای روزافزون طالبان و نگرانی جنرالان پاکستانی در…

ز اغفال خود کردیم !

امین الله مفکرامینی 2022-12-05 زاغــــفال خود کردیم روزخــــود سیاه فـرق خوب وبد…

منتخب اشعار

ابراهیم اورامانی با برگردان: #زانا_کوردستانی ابراهیم اورامانی (ئیبراهیم هەورامانی) شاعر و روزنامه‌نویس کورد،…

بی پاسخی اسلام گراها و رفتن جهان اسلام به سوی…

نویسنده: مهرالدین مشیدگروه های افراطی نتیجهء ناپاسخگویی و شکست اسلام…

شکست

دلها شکسته قامت زیبا شکسته است طرز نگاهِ نرگس شهلا شکسته…

نمیدانم چه هستید ؟؛

نمیدانم چه هستید و ولی اینقدْر میدانم که نی از نسل…

لشکرکشی بی پیشینه ی طالبان برشمال

  نوشته ی : اسماعیل فروغی       هجوم هزاران جنگجوی طالب ازچهارسو برپنجشیرواندراب…

بازهم اخبار جنگ وکشتار فرزندان مردم 

با سقوط نظام جمهوری اسلامی بدست طالبان ارایش ساسی ،…

لشکر‌کشی جنایت بار طالبان به پنجشیر و اندراب ها

نویسنده: مهرالدین مشیدطالبان پاسخ جنایات شان را زود خواهند گرفت لشکر…

مادر

                               در شعله های کینه زنان را بسوختند                                 چشم پسرندید که این…

افسانه جوانمرد قصاب

نوشته کریم پوپل در ولسوالی بلخ شریف زیارت وجود دارد که…

استقبال از محب در دانشگاه اکسفورد!

با وجود مخالفت شمار زیادی از افغانهای مقیم در بریتانیا…

قاتلان زن ستیز

رسول پویان صلح ننگین قطر بیداد کرد قتل عـام خلق را بنیاد…

اطلاعیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

بنام خداوند حق و عدالت هم مسلکان عزیزو دوستان و علاقمندان…

«
»

اوکراین نگران تبعات سیاست روسیه هراسی آمریکا

اوکراین نگران تبعات سیاست روسیه هراسی آمریکا

خطری که اکنون بیش از همه اوکراین را تهدید می کند، نه حضور نظامی روسیه در اطراف مرزهای آن، بلکه سیاست روس هراسی آمریکا و ناتو برای این کشور است، اقدامات  دیپلماتیک و نظامی واشنگتن و کشورهای عضو ناتو ، کی یف را در هراسی فرو برده که تبعات آن بی ثباتی و فرار سرمایه گذاری از اوکراین است.

شبکه خبری سی ان ان در تحلیل خود از اوضاع شرق اروپا که اوکراین در کانون آن قرار گرفته است گزارش داد: اقدامات اخیر نظامی و سیاسی واشنگتن و متحدان ناتو باعث انتقاد و نگرانی مقامات کی یف شده است.

این رسانه آمریکایی افزود: مقامات اوکراین نسبت به خروج خانواده دیپلمات های آمریکایی و پرسنل غیر ضروری سفارت آمریکا ازکی یف دست به انتقاد زده و نگران شده اند؛ همچنین تقویت قوای نظامی ناتو در شرق اروپا بر سر احتمال تهدید نظامی روسیه به اوکراین، درکل جوی از هراس را در داخل و سطح بین الملل برای اوکراین ایجاد کرده است.

اوکراین نگران تبعات سیاست روسیه هراسی آمریکا

خبرنگار این شبکه خبری از کی یف در ادامه گزارش داد: مقامات ارشد اوکراین از رئیس جمهوری، نخست وزیر و حتی وزیر امور خارجه اوکراین گرفته، همگی درتلاشند تا به دیگر کشورهای جهان اطمینان دهند که این کشور با هیچ تهدیدی مواجه نبوده و نیاز به خروج اتباع و دیپلمات های خود از سفارت خانه هایشان در کی یف نیست.

این رسانه آمریکایی افزود: یک مقام ارشد شورای امنیت و دفاعی اوکراین در واکنش به اقدامات کشورهای غربی و آمریکا گفته است، برای روسیه این امکان وجود ندارد تا بصورت فیزیکی حمله گسترده برای تصرف اوکراین انجام دهد.

اوکراین نگران تبعات سیاست روسیه هراسی آمریکا

آمریکا درباره تهدید نظامی روسیه به اوکراین اغراق می کند

خبرنگار سی ان ان از کی یف در ادامه گفت: اکنون مقامات اوکراینی به این مرحله رسیده اند که طرف آمریکایی درباره تهدید نظامی روسیه علیه این کشور اغراق و بزرگ نمایی می کند.

فرار سرمایه گذاری از اوکراین

سی ان ان گزارش داد: اکنون مقامات اوکراین نگران هستند زیرا منجر به هراس ، نگرانی  عمومی داخلی، درماندگی و بازدارندگی و فرار سرمایه گذاری خارجی دراین کشور می شود.

جنگ روسیه با اوکراین نیست، با ناتو است – افکار عمومی روسیه، آمریکا مقصر جنگ افروزی

سی ان ان روز گذشته در تحلیلی پیرامون تنش بین روسیه و اوکراین گزارش داد : بنابر نظرسنجی که  توسط  موسسه نظرسنجی روسی «لوادا سنتر» (Levada Center)  به عمل آمده نشان داده که ۵۰ درصد از مردم روسیه بر این باورند که «قطعا» جنگی بین روسیه و اوکراین روی نمی‌دهد و تنها ۳۹ درصد می‌گویند، ممکن است جنگی رخ دهد.

این رسانه تصویری در گزارش روز گذشته خود افزوده بود: بررسی این نظرسنجی حاکی است که مردم روسیه آن را جنگ بین روسیه و اوکراین نمی‌دانند بلکه آن را جنگ مسکو با ناتو می‌دانند و بیمناک از وقوع چنین جنگی هستند؛ مردم روسیه می‌گویند این آمریکا، غرب و ناتو است که ما را به سوی یک جنگ می‌کشاند.

 روابط آمریکا و غرب با روسیه از سال ۲۰۱۴ به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه به آن کشور متشنج شد؛ غرب به بهانه دخالت روسیه در اوضاع داخلی اوکراین، روسیه را بارها تحریم کرده است؛ مسکو این ادعای غرب را رد می‌کند.

در ماه‌های اخیر نیز به دلیل ادعای غرب درباره صف‌آرایی نظامی روسیه در مرزهای اوکراین، روابط ناتو و روسیه دچار تنش شده است. 

آمریکا و ناتو که همواره به دنبال سلطه‌جویی هستند، سالیان درازی است که نیروهای خود را در کشورهای اطراف روسیه مستقر کرده‌اند و اخیرا هم با تحریک لفظی در حالیکه مقامات مسکو به صراحت اعلام کرده‌اند برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارند، بر شدت این حضور و ارسال جنگ‌افزارهای ساخت خود افزوده‌اند. 

هلند در صدد خروج از اوکراین

پس از اقدام آمریکا و انگلیس درخارج کردن برخی از دیپلمات ها از سفارت خانه های خود در کی یف،  اکنون برخی خبرها حاکی است که وزارت خارجه هلند نیز به کارکنان سفارت خود در اوکراین اختیار داده تا خاک آن کشور را ترک کنند.

لشگر کشی ناتو به شرق اروپا

اوکراین نگران تبعات سیاست روسیه هراسی آمریکا

همزمان با سیاست ها و رفتارهای بحران ساز آمریکا و برخی هم پیمانان غربی آن پیرامون مسئله اوکراین، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) روز دوشنبه اعلام کرد که کشورهای عضو این پیمان نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده و ناوها و جنگنده های بیشتری را به شرق اروپا اعزام می کنند.

کشورهای دانمارک، اسپانیا، فرانسه و هلند از اعضای اروپایی این پیمان برای مقابله با تهدید روسیه علیه اوکراین به اعزام ناو، ناوچه و جنگنده های اف-۳۵ به کشورهای شرقی اروپا  همچون بلغارستان، رمانی و لیتوانی اقدام کردند.

پنتاگون  نیز از آماده باش هشت هزار و ۵۰۰ نظامی خود در صورت لزوم و حمله نظامی روسیه به اوکراین برای اعزام فوری به اروپا خبر داد.۳۰۲