انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

کدام دانه های تلخ را خلیلزاد در افغانستان کاشته است؟

      نوشته ی : اسماعیل فروغی       زلمی خلیلزاد نماینده…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

حکایت خورشید

رسول پویان چـو بـال مـلۀ صـیـاد از پـرِ خـام است تـمــام پـرّش…

تان «پیرمرد من»

نویسنده «ارنست همینگوی»؛ مترجم «جعفر سلمان‌نژاد» حدس می‌زنم الان به آن…

فراخوان بخاطر نجات أفغانستان

به نام خداوند حق و عدالت سازمان ملل متحد در نیمه…

دریای عشق

{تقدیم به ساحت حضرت ختمی مرتبت(ص)} یا محمّد، گوهر دریای عشق!  ای…

افغانستان افتاده در زیر پاشنه های تروریسم و رویا های…

نویسنده: مهرالدین مشید مبارزه برای یک افغانستان واحد از رویا پردازی…

فریاد فدرال خواهی از گلوی فراریان جمهوری

           فدرالیزم ، تجزیه نیست .           …

خون عشق و محبت

رسول پویان بیا که دامن صحرا سبز و رنگین است بهــار نـاز…

نویسنده گی مسؤولانه یعنی نفخ صور و برپایی شور در…

نویسنده: مهرالدین مشید قسمت سوم نویسنده گی یعنی روایت آفرینی و اسطوره…

بزرگترین کشور جهان و 50 کشور پهناور دنیا از لحاظ…

با نگاه کردن به نقشه جهان پهناورترین و بزرگترین کشورهای…

فیزیوکراتی،- دست دراز سرمایه داری در اقتصاد فئودالیستی

Physiokati. آرام بختیاری فیزیوکراتی،- طبیعت و کشاورزی کلان در خدمت بورژوازی.  فیزیوکراتی واژ…

«
»

اهریمنان، قرن بیست و یک از این بیشتر چه میخواهند؟

(فرهاد)

سالها شد، باد،

مرگ تدریجی جنگل را زند فریاد،

باد در نجوای خونینش،

میدهد هشدار مرغانرا،

های مرغان،

لانه های تان میرود برباد،

(فانی)

چودری سفیر پاکستان در واشنگتن در قسمتی از صحبت هایش گفت، موجودیت شوراهای کویته، پشاور وغیره در پاکستان واقعیت نداشته و ادعای موجودیت گروهای هراس افگن را در پاکستان  افسانه خواند، افزود یک عدۀ از کشور ها پاکستان را به همکاری با هراس افگنان متهم مینمایند در حالیکه گروهای داعش و سایر هراس افگنان در شرق افغانستان لانه ایجاد کرده اند.

کشور بریتانیا از افزایش تعداد نیروهایش به افغانستان زیر بهانه جلوگیری از انجام حملات تروریستان در بریتانیا خبر میدهد.

وزیر خارجه امریکا در گفتگوی تیلفونی با محمد اشرف غنی داشت، حمایت خویش را از نیروهای نظامی در افغانستان اعلام نمود، بر برگزاری  بموقع انتخاب شفاف ولسی جرگه، ریاست جمهوری تاکید نمود افزود از اصلاحات که بخاطر رفاه جامعه صورت گرفته باشد به مردم گزارش دهند.

مردم میگویند ادعا های پوچ و یاوه سرائی های چودری زمانی بلند میشود که طی همین هفته ده ها راکت از آنطرف خط دیورند توسط نظامیان پاکستانی بالای ولسوالی دانگام ولایت کنر پرتاب، یکتعداد محل مسکونی ویران سبب جراحت و بیجا شدن ده ها خوانواده گردید.

به نسبت انجام حملات خونین در ده ولایت کشور از جمله فراه، غزنی، فاریاب، ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان، هلمند، ننگرهار که طبق سناریو اداره آی، اس، آی و حامیان بین المللی آن صورت گرفت سبب شهادت و زخمی شدن صد ها تن گردید به نسبت جابجا سازی ماین در ورزشگاه شهر جلال آباد  لیل 29/2/1397 سبب شهادت هشت تن و زخمی شدن پنجاه تن گردید، انجام جنایات فوق مایه شرمساری برای نظامیان پاکستان و حامیان بین المللی شان میباشد که هنوز هم سنگ حقانیت مبارزه بر ضد تروریزم را به سینه میزنند.

مردم میگویند چرا وزیر خارجه امریکا هنوز هم به چشم جهانیان خاک زده واقعیت ها را پنهان میسازد میافزایند آیا ادارات استخباراتی آی، اس، آی، نظامیان پاکستانی، مافیای بین المللی مواد مخدر، اقتصادی و کشور های توسعه طلب و متجاوز حاضر هستند سالانه ملیارد ها دالر عایدات سرشار را که  از ناحیه کشت، قاچاق مواد مخدر، استخراج غیر قانونی معادن، قطع جنگلات مثمر و غیر مثمر، آثار باستانی و غیره بدست میاورند حاضر به خاموش ساختن شعله های جنگ در افغانستان هستند که منافع سرشار را از دست دهند؟ تجربه گذشته ثابت ساخت که جنگ بخاطر مبارزه با مواد مخدر، تروریزم نه بلکه بخاطر افزایش مواد مخدر، نیرومند ساختن تروریستان که زیر نامهای داعش و غیره در کشور و منطقه  به کشتار مردم ادامه میدهند، بوده و میباشد.

افزایش هزاران تن مواد مخدر در سال جاری که به اروپا، امریکا قاچاق شده یک مثال آن میباشد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور علت هفت برابر شدن واردات را نسبت به صادرات بی کفایتی دولت خواند افزود صنعت کاران در هر بخش که تولید میکنند و دولت از تولیدات آنها استفاده نمیکند در حقیقت همرای ملت خیانت کرده است.

جای تاسف است که سران قصر سفید و ناتو از دوامدار بودن جنگ در افغانستان هنوز هم حرف  میزنند.

مردم میگویند هراس افگنان با اعمال نفوذ در ارگانهای قوای مسلح توانستند ده ها ولسوالی را سقوط دهند با دست به دست شدن ولسوالی ها صد ها وسایل پیشرفته نظامی را مخالفین مسلح بدست آورده و صد ها تن سربازان و افسران را شهید و زخمی ساخته اند انجام جنایات متذکره  همکاری کشور های توسعه طلب، متجاوز از جمله آی، اس، آی، سعودی، امارات متحده عربی، ایران، مافیای مواد مخدر و اقتصادی که هراس افگنان را تمویل، تجهیز، مالی و نظامی نموده اند، امکان پذیر نیست اگر حمایت کشور ها و گرو های فوق از آنها صورت نگیرد یک هفته هراس افگنان توان مقاومت را در مقابل قوای مسلح قهرمان افغانستان را نداشته و نخواهند داشت.

ایوبی عضو ولسی جرگه میگوید روزانه صد ها تن، سربازان، افسران و مردم بیگناه ما قربانی جنگ تحمیلی و نیابتی خارجی میشوند، عدۀ از اعضای ولسی جرگه علت افزایش بحران های خونین را در کشور کمشکش های قدرت طلبی بین سران حکومت وحدت ملی خوانده اند، اعضای شورای ولایتی و جامعه مدنی ولایت فراه علت سقوط و کشتار سربازان را بواسطه تروریستان نرسیدن به موقع کمک از مرکز و کم توجهی مقامات ذیصلاح خواند، وزرای داخله، دفاع و رئیس امنیت ملی و فرمانده قاطع نیروهای خارجی در افغانستان بعد از چند روز که از سقوط ولایت فراه سپری شده  بالای مخروبه های که سربازان تا آخرین مرمی و به قیمت جانهای شرین خود از آن دفاع نمودند رفته جلسه را دایر نمودند وزیر دفاع جنگ ولایت فراه را تقسیم بالای آب خواند ادعا نمود بعد از اعمار بند سلما پلانهای خصمانه از خارج کشور بخاطر تقسیم آب صورت گرفته که یکی آن جنگ فراه میباشد.

عدۀ دیگر علت دشواریهای خونین را دامن زدن خصومت های قومی، لسانی، سمتی، مذهبی، حزبی، تنظیمی را که طبق سناریوی کشور های متخاصم و متجاوز بواسطه غلامان حلقه بگوش و پست فطرت شان راه اندازی شده، خوانده میافزایند در این جنگ خطرناک هیچ افغان با عزت نمیتواند از شعله های خونین آتش آن خود را نجات دهد و همه در آن خواهند سوخت و بزرگترین خواستهای اهریمنان قرن بیست ویک وحامیان خارجی شان در صورتیکه جلو آن گرفته نشود  برآورده خواهد شد.

گپ بجای رسید، که معاونین سخنگویان ریاست جمهوری و سخنگویان وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله در شبکه های اجتماعی عکس های قبلی از ولایت فراه را غرض اغفال مردم پخش نموده اند.

به نسبت جنایات خونین که هنوز هم جریان دارد مردم همه روزه مرگ تدریجی را سپری نموده و مینمایند نظر سنجی ها نشان میدهد که قریب پنجاه و چهار فیصد مردم در زیر خط فقر زیست مینمایند، وزیر اقتصاد میگوید، چهل و چهار فیصد مردم سه وقت نان خوردن خود را ندارند.

یک پیر مرد شکایت نموده که فرمانده پولیس دره صوف ولایت سمنگان به زور یک دختر نه ساله وی را به نکاح یک افسر خویش، در آورده، همچنان از نکاح دو دختر دیگر بزور توسط فرمانده متذکره یاد آور شده میافزاید به تمام ارگانهای ولایت سمنگان مراجعه نموده کسی به صدای من گوش نداد.

تورید مواد نفتی بی کیفیت، کم کیفیت که سبب آلوده گی هوا میگردد سخت مردم ما را نگران ساخته

نظر به گزارش طلوع نیوز هنوز هم صد ها وسایل و موتر های رنجر و وسایل نظامی پولیس را افسران پیشین وزارت امور داخله و اعضای پارلمان در اختیار داشته  به دولت تسلیم نکرده اند.

تورنجرال مراد علی مراد معین پشین وزارت امور داخله در هنگام خدا حافظی گفت من خجالت میکشم که طی ده ماه نتوانستم به خواستهای سربازان و افسران از ناحیه قره وانه و وسایل جنگی رسیده نمایم.

خلاصه اینکه تجربه گذشته ثابت میسازد که یکی از عوامل عمده گسترش جنایات فوق ادعاهای اهریمنان قرن بیست و یک از جمله چودری و سایر بازیگران که در ویرانی کشور و کشتار مردم بی گناه ما طی چهل سال گذشته نقش کلیدی داشته و دارند، بوده و میباشد.

با تاسف هنوز هم ادامه دارد.

وقت آن فرا رسیده که تمام نیروهای سالم اندیش، ترقی پسند، عدالت خواه، آزادی دوست، صادق به مردم و وطن با وحدت عمل ونظر صدای اعتراضات خویش را بر ضد بازیهای فوق از طریق وسایل اطلاعات جمعی، جامعه مدنی و مبارزات مسالمت آمیز بلند نمایند.

در غیر از آن از این بیشتر سرزمین ما به صحنه بازیهای خونین اهریمنان کشور های منطقه و جهان مبدل خواهد شد.