انتصاب فرهنگی رئیسی !

نوشته بود سروش با تعریف از خمینی اقدام به خودکشی کرد …. برایش نوشتم خودکشی مال موجودات زنده ست و نه جنازه هایی با قدمت چهل ساله . جنازه ها اگر خاک نشوند تا سالها فقط بوی گندش بقیه را آزار میدهد.

انتصاب ابراهیم رئیسی از مسئولان هیئت مرگ در دهه 1360 به ریاست قوه قضائیه، به آقای سروش و کاخ سفید و خامنه ای مبارک است !

به نوشته رادیو فردا پاپ فرانسیس روز دوشنبه ۱۳ اسفند اعلام کرد واتیکان در مارس سال آینده اسناد و بایگانی‌های محرمانه دوران پاپ پیوس دوازدهم را خواهد گشود. اسنادی که ممکن است پرده از اقدامات و سیاست‌های کلیسای کاتولیک در دوران جنگ جهانی دوم بردارد.

پاپ فرانسیس گفت «کلیسا از تاریخ هراسی ندارد» و یادآوری کرده که پیوس دوازدهم در یکی از تاریک‌ترین و مصیبت‌بار‌ترین سال‌های سده بیستم رهبر کلیسای کاتولیک بود…

واتیکان و نهاد کلیسا چگونه در سیاست و جنگ تاثیرگذار است ؟ این سوالی بود که من از خودم کردم در زمان حمله آمریکا به عراق… آخرین قدم قبل از حمله ، دیدار کاخ سفید با همین رئیس واتیکان بود و به همین سادگی جواز حمله به عراق توسط واتیکان با 2 میلیارد مخاطب و مقلد هم تائید شد . نقش و تاثیر بی چون و چرای کلیسا در هر جنگی یه خط مشخص سیاسی و ابعاد اقتصادی ربط دارد در روی زمین… والا بخشندگی عیسی و مزخرفات انجیل کتاب مقدس همانقدر وزن و اعتبار دارد که بقیه کتابهای مقدس …

نهادهای مذهبی در غرب بسیار هوشمندانه عمل میکنند و معتقدان را به دلخواه خودشان با صلح و آرامش و میل باطنی خودشان کونشان میگذارند . طوری لطیف عمل میکنند که کودکانشان هم اعتراضی ندارند . کاری که تجربه اش را در دین اسلام نخواهید دید .


البته حدود 500 سال حکومت مستقیم مافیای کلیسا یک شبه به حداقل نتیجه انسانی جدایی دین از سیاست و دولت نرسید . پروسه خودش را طی کرد . ” اسمش ” فرهنگ است . برای تبدیل یک موضوعی اجتماعی و سیاسی به فرهنگی ریشه دار ، کمی صبور باشید . اعتراف واتیکان به نقش مخرب کلیسا به واقعه هالوکاست در جنگ جهانی دوم یک آبشخور فرهنگی دارد .


انتصاب ابراهیم رئیسی، از اعضای “کمیته مرگ خمینی” در قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷، به ریاست قوه قضاییه خامنه ای، آیا صرفا یک تاکتیک گذرا و دهن کجی به رقبا است و یا این هم بار فرهنگی دارد ؟

مجمع تشخیص مصلحت حکومت اسلامی ایران تصمیم گیری درباره لایحه اف آ تی اف  (FATF) را به سال آینده موکول کرد. محسن رضایی در واکنش به ضربالاجل اف.ای.تی.اف و تأکید کشورهای اروپایی بر تصویب لوایح مربوط به ارگان جهانی ضدپولشویی گفت رفتار ای اف تی اف و رفتار اروپایی ها در تصمیم نهایی مجمع درباره این دو لایحه پالرمو و سی.اف.تی تأثیر خواهد داشت.


جکی ولکات، سفیر آمریکا در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی سه شنبه ۱۴ اسفند با اشاره به دلایل خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با خامنه ای گفته است، همانطور که دونالد ترامپ مشخص کرده، ایالات متحده به دنبال توافق جامعی با سپاه پاسداران و حوزه علمیه خامنه ای است.سفیر آمریکا گفت کاخ سفید معتقد است همین سیستم اسلامی در ایران خوب است و میماند . فقط یه کمی سرشان را اصلاح کنیم . دولت آمریکا می‌گوید خواستار «تغییر رفتار» حکومت اسلامی ایران و تبدیل شدن آن به یک جانور «نرمال» است…

خامنه ای هم ضمن انتصاب رئیسی بهش گفت : برو 2 لپی بزن و حال کن ، هیچ خطر خبری نیست !

سفارش مصالح دادم گچ و سیمان و خاک و اینا…مش رضا پشت تلفن گفت مبارکه ، داری خانه میسازی ؟ گفتم ، نه دوباره میسازمش وطن…


گقت موفق باشی و گوشی رو قطع کرد ولی من خس خس خنده های یواشکی مش رضای مصالح فروش را می شنیدم داشت به رفیقش میگفت طرف خُل شده بیچاره … آدم خوبی بود !

05.03.2019

اسماعیل هوشیار