اعدام وحشيانه زينت سكانوند را محكوم ميكنيم

صبح  روز سه‌شنبه ۱۰ مهر، زینب سکانوند و دو زندانی دیگر در زندان ارومیه اعدام شدند. سکانوند در هنگام ارتکاب جرم ۱۷ سال داشته است. وي هنگام اعدام ۲۴ سال داشت که به قتل همسرش در ۱۷ سالگی متهم شده بود.

رسانه هاي داخلي ایران نیز ضمن اعلام این خبر، ازاعدام دو زندانی دیگر در زندان ارومیه به نام‌های سلمان خان علیلو و حسن حاجیلو خبر داده اندكه حکمشان قصاص بوده است.

سازمان عفو بین‌الملل پیشترنسبت به اعدام قریب‌الوقوع زينت سكانوند هشدار داده بود. فیلیپ لوتر، مدیر بخش پژوهش‌ها و امور حقوقی عفو بین‌الملل برای منطقه خاورمیانه و آفریقا از مقام‌های رژيم خواسته بود تا فورا اجرای حکم اعدام زینب سکانوند را که اینک ۲۴ سال دارد، متوقف کنند.

به گفته او زینب سکانوند زمانی که ۱۷ سال داشته، به اتهام قتل همسرش که در سن ۱۵ سالگی با او ازدواج کرده بود، بازداشت و به اعدام محکوم شد.زینب سکانوند نه تنها به هنگام ارتکاب جرم، نوجوانی بیش نبوده بلکه تحت یک فرایند حقوقی ناعادلانه نیز محاکمه شده است.مطابق گزارشات منتشر شده زینب سکانوند تا زمان آخرین جلسه دادگاهش در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳) دسترسی به وکیل مدافع نداشته و در جریان “اعترافاتی” که از او گرفته شده بر مبنای آنها برای وي پرونده تشکیل داده بودند .او از داشتن وکیل مدافع محروم بوده است.

رژيم بربرمنش جمهوري اسلامي كه خود مسبب همه مشكلات اقتصادي و سياسي وناهنجاريهاي اجتماعي است كوشيده است با توسل به خشونت و قوانين قرون وسطايي به مسائل اجتماعي ايران پاسخ دهد و نظام “عفيف و بي عيب و نقض “جمهوري اسلامي را الگويي براي حل بزهكاريهاي اجتماعي و تمام مفاسد اقتصادي در انظار عمومي جهان جلوه دهد.

چهل سال حكومت مخوف اسلامي ،چهل سال فاجعه آفريد وهيچ پاسخي براي كوچكترين مشكل اجتماعي نداشته و ندارد و با سماجت و يك دندگي در مقابل ٨٠ ميليون مردم ايران ايستاده و جامعه را به پرتگاه نيستي سوق داده است . نه تنها با اين شيوه هاي ضد انساني؛قتل وخشونت و دزدي وفساد كاهش نيافته است بلكه هرروز برابعاد آن افزوده شده و پاياني بر آن متصور نيست .

روشن است جامعه بيمار ايران محصول نطام بيمار جمهوري اسلامي است و فقط با بر انداختن آن و استقرارحكومتي نوين كه حامي ميليونها مردم فرودست وزحمتكش جامعه است مي توان ريشه همه مشكلات اجتماعي و معضلات اقتصادي را سوزاند و پاسخي كه شايسته بشر و بشريت است بدان داد و جز اين نیزنخواهد بود.

سرنگون بادرژيم سرمايه داري اسلامي بدست مردم ايران !
زنده باد سوسياليسم اين پرچم رهايي بشريت!
دست آمپرياليسم آمريكا از ايران و منطقه كوتاه باد!

حزب كارايران (توفان )
سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧
Www.toufan.org

https://t.me/totoufan