ویروس خزنده ی ویرانگر و خطرناکتر از بم اتوم

سلیمان کبیر نوری پیش تبصره: چه جالب شهره ی جهان شده است…

افغانستان در منطقه و جهان

در این مقطع زمانی تاریخ که جنگ ناتو به سرکردگی…

کی فراموش شود!

امین الله مفکر امینی       2024-20-02! کی فرامــــوش شود روزهای داغ نبـــــــرد درسنــگر که…

دلبرین عبدالفتاح علی

بانو "دلبرین عبدالفتاح علی" (به کُردی: دڵبرین عەبدولفەتاح عەلی بۆتانی)…

از کوچه های پرپیچ و خم  تبعید تا روزنه های…

نویسنده: مهرالدین مشید سخنی از تبعید و تبعیدگاه و تبعیدیان تاریخ قسمت…

دیالوگ

https://www.youtube.com/watch?v=j-Nr0pI5vJ4&ab_channel=dparsa

خلوت دل

رسول پویان نمـی پـرســد ز احـوال دل تـنـهـایی تـنهایم نمی داند کسی…

تا کی ز دستِ!

امین الله  مفکر امینی       2024-20-02! تا کــی ز دسـتِ  مـــلا و محتــسب کشیم عـــذاب شرم…

بازی های جدید استخبارات پاکستان و اختلاف فریبنده ی اسلام…

نویسنده: مهرالدین مشید در این روز ها گزارش هایی به نشر…

اجلاس دوحه هیاهویی پوچ

سیامک بهاری اجلاس دو روزه دوحه درباره بحران افغانستان به سرپرستی…

جمهوری متحد ضداستعماری عرب

دانیل (دَنی) شاو ــ پیش از سوم ژانویهٔ ۲۰۲۰ایرانی، ایرانی بود    …

زرع گندم در افغانستان

انواع گندم  در مناطق مختلف افغانستان پیشگفتار این کتاب برای چند منظور…

اسلام گرایان از نفی سیطره ی غرب تا نفی فرهنگ…

نویسنده: مهرالدین مشید نفی سیطره ی غرب را نباید با نفی…

انبیق یادها

رسول پویان صـدای بلـبـل آبـی و شـالـیــزارانم دوباره زنـده کند خاطـرات دورانم ز…

هیچ انسانی غیر مجاز نیست!

سیامک بهاری «اتباع غیر مجاز حق اجاره کردن خانه و ملک…

نزدیک به ۶۰ اجماع سازمان برای افغانستان – نشست دوحه…

که ۶۰ هزار اجماع هم برگزار شود – تا عنصر…

واهمه

از شكستن غرور واژه‌های تو  عطر باغچه هم شكست و قنارهای سركش…

نشست های جهانی و نبود اجماع سیاسی و بی پایانی…

نویسنده: مهرالدین مشید اجماع سیاسی در سطح ملی و بین المللی…

از بلند پروازی تا سقوط

عبدالصمد ازهر                 …

وحدت ضامن پیروزی وحافظ بقای ماست

پيشگفتار: مردم آزاده افغانستان در درازنای تاریخ هر زمانیکه خاک آبایی…

«
»

اروپای مستقل و رهبری جمعی جهان

فرح نوتاش            وین 12.05.2018

 

آنچه که در روزهای اخیر به وضوح مشاهده شده و تکان دهنده بوده، سلطۀ آمریکا بر اروپا و تحمل و شکیبایی اروپا در مقابل آن بوده است.

ترامپ در سخنرانی بعد از رد برجام ، در روز 8 ماه مه ، نه تنها تحریم های بیشتری علیه  ایران را اعلام کرد بلکه برای شرکت های اروپایی که با ایران در کار و معامله هستند نیز تعین جریمه کرد!

جان بولتن رئیس شورای امنیت ملی آمریکا، ویرانگر عراق در 2003 و قصاب ملت عراق در

حمله ای بر اساس دروغی محض، نیز در روز 8 ماه مه بعد از رد برجام، به شرکت های خارجی اخطار کرد تا چند ماه دیگر ایران را تخلیه کنند!

ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین نیز در روز 11 ماه مه از شرکت های آلمانی خواست تا داد و ستد و فعالیت های خود را در ایران متوقف کنند!

این دستورهای تهوع آور، با ریشه در تصورات پوسیدۀ “آمریکا ارباب جهان”، هنوز صادر می شود در جایی که شرایط بطور کلی دگر گون شده است و آمریکا دیگر ارباب جهان نیست و ما دیگر در دنیای تک قطبی زندگی نمی کنیم. آمریکای کودن برای درک این واقعییت، چقدر وقت لازم دارد؟!

روسیه با تلاش وافر در کمک به سوریه، موقعیت خود در جهان را نیز ارتقاء داده است. و جهان چنین انتظاری را نیز از اروپا برای تغییر موقعیت خود دارد. جهان نیازمند رهبری جمعی است. این تغییری است که جهان در انتظار آن است.  اگر چه آلمان، فرانسه و انگلستان از برجام دفاع محکمی کردند، ولی از طرف دیگر بمباران های دائم اسراییل را در سوریه نادیده گرفتند. و در محکوم کردن اسراییل که خطاکار واقعی بوده است منفعل و ساکت بودند. و عبارت ” خویشتنداری هر دوطرف” که از طرف فرانسه، آلمان وروسیه بکار گرفته شد اصلا منصفانه نبود. جهان انتظار شخصیت از اروپا دارد. اروپا باید به وضوح آمریکا و اسراییل را، زمانی که آنان قوانین بین المللی را می شکنند  محکوم کند. اگر چه نتان یاهو سعی می کند خود را رهبر کشوری مستقل معرفی کند ولی در واقع او سخنگوی حقیر هیولای سلطه گر صهیونیست های آمریکا بیش نیست. او سعی دارد از راه دور اهداف صهیونیست های آمریکا را بر ترامپ دیکته کند. اهدافی که صهیونیست های دورو بر ترامپ در کاخ سفید، قادر به تحمیل آن به ترامپ نشده اند. نتان یاهو که عنصر فعال در تولید و حمایت از داعش و تمام اسلامیست تروریست های رنگارنگ است، هر گاه داعش نیاز به کمک داشته ، اقدام به بمباران مواضع مورد نیاز آن در سوریه کرده است. و در این چند سال جنگ وحشتناک، علیه دولت قانونی سوریه، به اسلامیست ها کمک کرده است.

حتا در ماه های اخیر هزاران تظاهر کنندۀ فلسطینی را به رگبار گلوله بسته ، کشته و زخمی کرده است، بدون هیچ محکومیت و مواخذه ای جدی از طرف سازمان ملل و هیچ کشور ارشدی. این بچه هیولا، پشت ماسک هولوکاست رشد کرده است. بعد از چندین بار حمله به پایگاه های ایران در سوریه، یکبار ایران پایگاه های  اورا در بلندی های جولان ، که از اراضی سوریه وتحت اشغال اسراییل است با راکت مورد حمله قرار داده است و نتیجۀ آن حمایت آمریکا و انگلیس از هیولا اسراییل برای جواب گویی به ایران بوده است. و در شب 9 ماه می اسراییل با 75 راکت تمام پایگاه های ایران در سوریه را مورد حمله قرار داده است تا ایران به سوریه کمک نکند.

تصمیم اینکه در سوریه یا در هر کشور دیگر چه نیروهایی باشند و یا نباشند با دولت قانونی آن کشور است. و نه با بچه هیولای آمریکا ” اسراییل ” در خاور میانه. اسراییل بمباران آزاد سوریه را می خواهد و بهانه اش جلوگیری از کمک ایران به سوریه است!

اگر همکاری ناسیونال سوسیالیست ها و صهیونیست ها ،( همچون همکاری امروز نازی -صهیونیست های آمریکا) نتیجه اش هولوکاست شده است  به چه دلیل باید مردم خاور میانه تاوان آن را پس بدهند؟ و به چه دلیل این هیولا باید در خاور میانه رشد کند؟

چرا اتحادیۀ اروپا به وضوح و باز، اسراییل را برای حملۀ مداوم هوایی به سوریه محکوم نمی کند؟

و چرا آمریکا و انگلیس او را تشویق به ادامۀ بمباران ها می کنند؟ آیا این چراغ سبزی برای شروع جنگ دیگری نیست؟ مردم خاور میانه به شما چه کرده اند که شما کشتار جمعی آنان را به همراه فقر و نکبت برایشان می خواهید ؟ آیا این است حقوق بشری که شما از آن دفاع می کنید؟!

ترامپ در سخنرانی بعد از خروج از برجام در روز 8 ماه مه، پیامی برای ملت ایران فرستاد: ملت رنجدیدۀ ایران که تحت ستم رژیم ملایان هستید ، ملت آمریکا در کنار شماست.

ولی ملت آمریکا نیز خود در رنج از هیولایی کاملا شبیه به رژیم ملا است و ترامپ نمایندۀ واقعی

همان 1% هاست و نه ملت آمریکا. پس لازم نیست دل بر ملت ایران بسوزاند. چون او نمایندۀ

رژیمی است که مسبب واقعی این همه رنج برای ملت ایران بوده است. و رژیم ملا،  ثمرۀ آن کودتای ننگین است. ملت ایران هیچ تغییر رژیم تحمیلی را نخواهد پذیرفت.

زمان آنکه اتحادیۀ اروپا راه خود را از آمریکای هیولا جدا کند رسیده است. جهان انتظار انسانیت و مسئولیت از اروپا را دارد. آمریکا شر است. امپریالیست های آمریکا بر پایۀ نابود کردن ملل زندگی می کنند. شریک و همکار و متحد آمریکا بودن ننگی بیش نیست.

ترامپ-نتانیاهو و جان بولتن شما برای حملۀ به ایران بی تاب شده اید. این حمله را شروع کنید!

ملت متحد ایران مدتهاست که منتظر پس دادن دین خود به شماست. ملت ایران از رژیم ملایان متنفر است. ولی از شمایان به مراتب بیشتر. انقلابیون خالص ایران هرگز لذت پایین کشیدن رژیم ملا را  به نیروهای خارجی واگذار نخواهند کرد.

از تمام 6 کشور از 7 کشور امضاء کنندۀ برجام انتظار می رود که در کنار ملت ایران بایستند. و از  8 ماه مه 2018، به آمریکای بی حرمت به عنوان یک رژیم غیر مسئول، بی فرهنگ، بی تمدن، حریص، یانکی هیولا ، که معتقد به هیچ اصولی نیست و می خواهد دنیا را ببلعد بنگرد.

این یک فرمان از جانب اپوزیسیون خالص و انقلابی ایران به رژیم ملا است:

منتظر نمانید، سنگ قبر جان بولتن را در اسرع وقت تهیه کرده و در مقابل توالت عمومی شهر تهران بر زمین نصب کنید تا پیکر متعفن جان بولتن برای پرت کردن به درون آن تحویل شود.

برای خلع سلاح هسته ای در جهان بپا خیزیم

سرنگون باد رژیم آمریکا

سرنگون باد رژیم اسراییل

سرنگون باد رژیم ملا

womens-power.farah-notash.com

www.farah-notash.com

Women’s Power