آن پایانی کمدی !


روز گذشته و در ادامه اعتراضات سراسری مردم ایران ، فرمانده سپاه ، حسن روحانی و بقیه … شروع به تبریک گفتن به هم کردند و پایان فتنه 1396 را رسما اعلام کردند . این بلوف البته بیشتر به طنزی جاندار شبیه بود .نمایش حکومت اسلامی با شرکت مشتی ساندیس خور روز چهارشنبه ۱۳ دی علیرغم تعطیلی مدارس و تهدید دانش آموزان و کارمندان برای شرکت در تظاهرات و با وجود هزینه فراوان و تبلیغات علیه «اغتشاش و فتنه» به تمام معنا شکست خورد و ورشکستگی حکومت را به نمایش گذاشت 
و مهم تر آن که در شامگاه همین روز در چندین شهر ایران شورشهای مردم ادامه پیدا کرد . آن پایانی کمدی برای نمایش طرفداران و ساندیس خوران حکومت اسلامی ایران  تازه برای بقیه شروعی جدی بود .


به رغم تدابیر شدید امنیتی و اظهارات فرمانده سپاه پاسداران مبنی بر پایان به گفته وی فتنه سال ۹۶ و در حالى كه فرماندهان نظامى حکومت اسلامی ايران همزمان با بى بى سى مى گويند فتنه ٩٦ پايان يافت و تمام شد…اين خبرها از داخل ايران رسید . در تمام شهرستانها اعتراضات پرشور ادامه دارد كه بعلت نبود ارتباط اينترنتي گزارشات با كمي تاخير منتشر ميشود . شب گذشته بعد از نمایش طرفداران حکومت اسلامی و در حمله سركوب گران به مردم قهدريجان اصفهان، مردم پايگاه را خلع سلاح كردند كه تعداد ٣٥ اسلحه كلاش به تصرف مردم درآمد و ٧ تن از دلاور مردان مبارز انقلابي جانسپردن و پنج تن از پاسدارن پايگاه نيز به درك واصل شدند. اليگودرز، شهركرد ، شيراز ، تويسركا ، همدان، ملاير، خميني شهر ، كاشان، اهر، اراك ، خرم آباد و قهدريجان اصفهان و اهواز امشب مردم انقلابي مسلحانه به جنگ سركوبگران افغاني و لبناني و سوري و حشدالشعب رفتند…


فرمانده سپاه : زیاده‌خواهی مردم ، دسیسه رئیس جمهور سابق و توطئه دشمنان بحران‌آفرین شد . هر کسی وسط صحنه بود اغتشاشگر و جیره‌خوار بیگانه بود….جناب فرمانده مهم نیست اعتراضات با چه بهانه ای شروع شد مهم این است که بدون بهانه هم وقت شروعش بود ! و آنطور که شماها فکر میکنید تمام نمیشود . شکاف در بین نیروهای سپاه هم عمیق شده است. در بدنه سپاه بالای 50 درصد میداند که این اعتراضات مردم ربطی به فتنه ندارد .

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز چهارشنبه گفت که «رویکرد آمریکا، اسرائیل و عربستان در قبال توافق هسته‌ای ما را به سوی جنگ با ایران سوق می‌دهد.» مکرون در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تعویق سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران گفت که همچنان مصمم است به تهران برود و این سفر زمانی انجام خواهد شد که «آرامش به ایران» بازگردد…تاکنون در کره زمین و اعتراضات مردم ایران بشار اسد و روسیه و حزب الله لبنان از ولایت فقیه دفاع کرده اند !


استمرار و گسترش اعتراضات و نبض خیابان و مردم گرسنه…. اصل داستان است . در حاشیه حکومت اسلامی مجبور است تا داستان برجام و سیاستهای منطقه ای خودش را هم برای تجدید نظر وسط بگذارد . اعلام پایان فتنه 1396 طنز جانداری بود که اگر حضرات اتاق فکر عظما کمی تاریخ انسان و تکامل را هم در نظر بگیرند دیگر از این حماقتهای خنده دار مرتکب نمیشوند . حداقل در کنارش کمی هم وعده سرخرمن میدادید ، تعدادی زندانی سیاسی آزاد میکردید…. شاید مردم را کمی آرام میکرد که البته بعد 40 سال دروغ پشت دروغ ، بعید میدانم . وقتی با شروع اعتراضات همه اصلاح طلبان هم ازهمان اول خواستار سرکوب مردم شدند ، یعنی خطررا برای کل نظام اسلامی درست تشخیص دادند . اصلاح طلب واقعی مثل آقای منتظری برای اصلاح امور از نقد خود و گذشته اش شروع میکند و نه مثل بقیه دایناسورها ماسک اصلاح طلبی بزند .

اسماعیل هوشیار

04.01.2018