یادت نره

تا ترا جان است به تن این حرف من (یادت…

داستان کوتاه اعلان

 ندارم بخدا! نیست! والله ندارم! بلله ندارم!- ندارم و نیست…

با زهر پاشی های قومی نمی توان سیاه کاران تاریخ…

نویسنده: مهرالدین مشید زهر پاشی های قومی و فراافگنی های سیاسی در…

حقوق مالکیت آب دریاها بین کشورها

نوشته : کریم پوپل مورخ۴ جون 2023 افغانستان کشور محاط به خشکه…

                                     میله گل زرد

                        ولایت باستانی کاپیسا تجلیگاه نوروز                   جایگاه عیاران وجولانگاه مهمانان بهاری میباشد ظهور…

افغانستان به چه سمت و سویی در حرکت است؟

نویسنده: مهرالدین مشید مردم افغانستان قربانی بدهکاری های رهبران طالبان به…

رابطه ثنویت زرتشتی با 2گرایی مغز

دکتر بیژن باران ثنویت تصمیم گیری با گزینه این یا…

                      تهدید و اخطار به طالبان 

       نوشته ی : اسماعیل فروغی       اظهارات تهدید آمیز و اخطارگونه ی…

د غبرګولي، اتمه،‌ د پښتو خوږه ژبه، په ویاړ ټولو…

لیکونکۍ: محمدعثمان نجیب ژبه،‌ او مورنۍ ژبه، د څښټن تعالیٰ له…

چگونه بنویسیم؟ 

نویسنده: محمدناصر غلامی  اگر بنویسیم، چگونه بنویسیم؟ از مدت‌ها به این‌سو…

پرنده‌ی خیال روایت از شرح حال جامعه افغانستان

«پرنده‌ی خیال» دفتر شعری است‌که به‌تازگی به زیور چاپ رفته…

جنگ آب و تریاک

رسول پویان جنگ آب و معدن و تریاک را در می…

منازعه بر سر حق آبۀ هلمند یا بازی های  سیاسی…

نویسنده: مهرالدین مشید حق آبه یا بازی آخوندها و طالبان با…

از دموکراسی نباییست نالید!

این یادداشت را بخاطری مینویسم که گاهی عده یی از…

     انقلاب سفید نیاز به فلسفه اسپینوزا می داشت

آرام بختیاری       اسپینوزا،نبوغی چون مارکس،در 3 قرن پیش. فلسفه اسپینوزا(1677-1632م)، یک هلندی…

چگونگی مشروعیتِ نظام سیاسی 

نگارشی از سخی صمیم:  ***  یاد آوری ضروری: افکار ونگارش این قلم…

زاغه نشینی در غرب و رونق کالای چینایی

نویسنده: مهرالدین مشید هر از گاهی که از جا بلند می…

داستان «درگیری میشیگان»

نویسنده «ارنست همینگوی» مترجم «جعفر سلمان نژاد» جیم گیلمور از کانادا…

اطلاعیه در مورد حکم اعدام محمد رامز رشیدی و نعیم…

سازمان سوسیالیست‌های کارگری افغانستان جمهوری جنایتکار اسلامی سرمایه در ایران پس…

از جنگجویان استخباراتی تا پیش مرگان جنگ قومی

نویسنده: مهرالدین مشید پیش مرگان جنگ قومی چوب سوخت شبکه های…

«
»

آن شش ماه دیگر !

موضوع سلاح هسته ای با دانشمند اتمی و بقیه مخلفات…در ذات و بافت حکومت اسلامی در ایران از نظر من فقط یک بهانه است . سلاح هسته ای بعد از 2 انفجار در ژاپن توسط آمریکا که به پایان جنگ جهانی دوم منجر شد ، اساسا خصلت تدافعی دارد . یعنی دارندگان سلاح هسته ای فقط درمذاکرات و دیپلماسی از این سلاح به عنوان یک برگ برنده استفاده میکنند . ولی عملا دیگر در هیچ جنگی استفاده نمیشود .


بعد از پایان جنگ سرد بمب اتم و سلاح هسته ایی در انحصار یک بازاری است شامل قدرتهای اصلی جهانی ، که اعضای این بازار دنبال این نیستند که در انحصار بازارشان عضو دیگری داشته باشند . حکومت اسلامی در ایران سالهاست دنبال دست یابی به بمب هسته ای است ولی هزارسال دیگرم بماند فوت کوزه گری راهیچ عضوی ازبازار نخواهد داد . خودش هم مستقلا آی کیوی لازم برای تحقق چنین امری را ندارد . البته سایر کشورها تا بتوانند حتما با همین عنوان و بهانه اسکولای حاکم در تهران را تیغ میزنند .

در قرن بیستم قدرتهایی که توان رسیدن به بمب اتمی را داشتند . ایالات متحده آمریکا ، شوروی سابق ، چین ، فرانسه ، شبه قاره هند و انگلیس …


کشورهایی که در زیر مجموعه این 5 قدرت عمل میکنند و در تضادها و شکافهای جهانی به این مهم دست یافتند . کره شمالی توسط چین و در تضاد با کره جنوبی ، پاکستان توسط آمریکا و در تضاد با هند … اسرائیل هم توسط غرب مسلح شد .

حکومت اسلامی در ایران اساسا شعور وفرهنگ رسیدن به بمب اتم را ندارد . رسیدن به بمب اتمی پروسه خودش را میطلبد . گذشته ایی لازم دارد معمولا از ساده به پیچیده است . از ساختن تپانچه و تفنگ بادی تا… نهایتا برسد به بمب اتم . حکومت اسلامی تیرکمون هم وارد میکند . هر چه میسازد جز تمسخر جهانی ارمغان دیگری ندارد . از دوربین عکاسی قراضه به نام ماهواره تا بشقابی که خودش ویروس کرونا را دستگیر میکند تا بقیه موارد خنده دار … در این 43 سال فقط مشغول کشتن مخالف بودند و ترورهای جهانی، برای سازندگی وقت و شعور نداشتند .

اعضای اصلی کلوپ قدرتهای جهانی به کسی فوت گوزه گری را نخواهند فروخت . ولی کل این داستان سالهاست فقط بهانه شده تا دورش طواف میکنند . یادتان که نرفته ، الان حدود 20 سال است که آمریکا هی میگوید حکومت اسلامی تا شش ماه دیگر به بمب اتم میرسد . ولی هیچوقت خبری از آن شش ماه نخواهد شد . شش ماهی که فقط تمدید میشود . اگر واقعا آن شش ماه و رسیدن حکومت اسلامی به بمب اتم جدی بود آنوقت تمام اعضای مهم بازار دانش هسته ایی دست در دست هم چنان چوبی به کون عظما میکردند ، که دیگر کسی هوس قدرت اتمی شدن در جهان نکند . ولی الان همه با خیال راحت توافق دارد که حکومت اسلامی اسکول بماند !برنی سندرز گفت ترور فخری زاده برای تضعیف دیپلماسی آمریکا و سپاه پاسداران بود … ترکیه ترور محسن فخری زاده را محکوم کرد … طالبان محکوم کرد ، اتحادیه اروپا گفت ترور فخری‌زاده اقدامی جنایتکارانه بود …


همانطور که میبینید جهان برای یک دانشمند مسلمان هسته ای اسلامی در ایران در سوگ است . فقط مشکل اینه که نمیدانم حاج محسن بزاز کجایش به دانشمند شبیه است . بروید به عکس و سوابق و مدارک حاج محسن دقت کنید به تیغ کش و زور گیر و لات عربده زن میخورد . منتها اصرار جهان که همین تیغ کش را به عنوان دانشمند تعارف میکند ، خیلی عجیب نیست .

مثل قاسم سلیمانی که یه مشت اسکول میگفتد سردار ایرانی . حتی اسمش را گذاشتند آریو برزن سلیمانی . و یا لقب بزرگترین فیلسوف قرن 20 که سروش به خمینی داد . خود سروش زمانی که امام خمینی را غرب سر سفره ایران نشاند ، وسط دانشگاه تحت عنوان انقلاب فرهنگی قصابی باز کردند و سالها مشغول سلاخی دانشجویان ایران بودند . بعدها ساکن آمریکا شد ولی با همان تفکر …

این سیستم از فیلسوفش تا سردارش تا دانشمند اتمی اش تا استاد دانشگاهش … سروته به کرباسند . این یک سیستم با یک تفکر مشخص است . سیستمی که اساسا در تفکرشان سازندگی معنا ندارد . نیم قرن بزرگترین منابع زیر زمینی خاورمیانه دستشان بود و فقط در تخریب و انفجار و ترور و کشتار مخالفان مهارت پیدا کردند …

و نهایتا غرب که به چنین صحنه مسخره و کودکانه ای همیشه پوشش میدهد . یک دشمن ساخته اند برای خودشان که نه تنها تهدیدی جدی نیست بلکه ماندنش انبوهی خواص برای سیاستهای غرب دارد .

اصرار جهان دیپلماتیک به اینکه مردم ایران لیاقتی بیشتر از حکومت اسلامی فعلی ندارد فقط اینطوری قابل فهم است…01.12.2020

اسماعیل هوشیار