چه قیامت برپا کرده طالب!

امین الله مفکر امینی      2024-04-06! چــه قیامت برپــا کرده اند طالــــب درمیــــهــنِ…

Afghanistan

Geopolitics of Afghanistan – Part I By: Saber Azam [*] Introduction: Afghanistan has…

بازگشت عنتر

شاعر: ا-ایران احمدی، بازامدی تا سلطه بر ایران کنی انچه‌باقی مانده را…

آسایشگاه

"آسایشگاه" نام جدیدترین اثر "سامان فلاحی" (سامو) دوست شاعر و…

صابر صدیق

استاد "صابر صدیق" (به کُردی: سابیر سدیق) شاعر کُرد عراقی‌ست. نمونه‌ی…

شعر فوق‌العاده زیبای «سیب» و نظر سه شاعر!

بهرام رحمانی bahram.rehmani@gmaiul.com  وقت شعری و مطلبی و حرفی تازه و از…

رقابت کشور های منطقه و جهان و به حاشیه رفتن…

نویسنده: مهرالدین مشید قلاده داران تروریستان جهان؛ محور رقابت های کشور…

[کورد یەکیگە] 

کۆساڵان بەفر دەباڕیدو  ئەمن لە قۆچان ساردم دەبێ  ئەمن هاتنەگرین ئەبم  سیروان لەمالەم…

مضحکه ی تحت تعقیب بودن سراج الدین حقانی

             نوشته ی : اسماعیل فروغی   سفر پنجم…

جوانمرگی گرامشی؛ مبارز ایتالیایی، در زندان

Antonio Gramaschi (1891-1937) آرام بختیاری گرامشی؛ کمونیست ایتالیایی، خالق دفترهای زندان. آنتونیو-گرامشی (1937-1891م)…

جهان زیستی در بستر جهانی شدن جهان

جهان زیستی فرد٬ مجموعه خصایص و طرز فکری فردی وی…

تافگە صابر

خانم "تافگە صابر" (به کُردی: تاڤگە سابیر)، شاعر، نویسنده، سازنده‌ی…

چه کسانی جهان را اداره می کند؛ قدرت های واقعی…

نویسنده: مهرالدین مشید اداره کننده گان اصلی جهان قدرت های واقعی…

به بهانهٔ روزجهانی عدالت 

نگارشی از سخی صمیم.  ***  نظریات و افکار این قلم انفرادی ومنحصر…

دوحه محور توطیه های خوش خط و خال برضد مردم…

نویسنده: مهرالدین مشید نشست های بین المللی و نبود اراده ی…

آیا جوبایدن درست گفته است ؟   

                             نوشته ی : اسماعیل فروغی         معلوم نیست چه دلایل و شواهدی…

د غبرګولي، اتمه،‌ د پښتو خوږه ژبه، د ورځې په…

لیکونکۍ: محمدعثمان نجیب ژبه،‌ او مورنۍ ژبه، د څښټن تعالیٰ له…

دفاع از جمهوریت یعنی دفاع از خون هزاران سرباز و…

نویسنده: مهرالدین مشید دفاع از جمهوریت به معنای دفاع از ارزش…

مختصری درباره تاریخچه احیای مجدد و باز ساز ی…

جهان درویرانی افغانستان دست داشت درین شکی نیست و اظهر…

ازمثالهای زشت ونامیمون فدرالیزم

برګرفته برخی از مقاله تحقیی تحت عنوان (سیستم ونظام های…

«
»

آن شش ماه دیگر !

موضوع سلاح هسته ای با دانشمند اتمی و بقیه مخلفات…در ذات و بافت حکومت اسلامی در ایران از نظر من فقط یک بهانه است . سلاح هسته ای بعد از 2 انفجار در ژاپن توسط آمریکا که به پایان جنگ جهانی دوم منجر شد ، اساسا خصلت تدافعی دارد . یعنی دارندگان سلاح هسته ای فقط درمذاکرات و دیپلماسی از این سلاح به عنوان یک برگ برنده استفاده میکنند . ولی عملا دیگر در هیچ جنگی استفاده نمیشود .


بعد از پایان جنگ سرد بمب اتم و سلاح هسته ایی در انحصار یک بازاری است شامل قدرتهای اصلی جهانی ، که اعضای این بازار دنبال این نیستند که در انحصار بازارشان عضو دیگری داشته باشند . حکومت اسلامی در ایران سالهاست دنبال دست یابی به بمب هسته ای است ولی هزارسال دیگرم بماند فوت کوزه گری راهیچ عضوی ازبازار نخواهد داد . خودش هم مستقلا آی کیوی لازم برای تحقق چنین امری را ندارد . البته سایر کشورها تا بتوانند حتما با همین عنوان و بهانه اسکولای حاکم در تهران را تیغ میزنند .

در قرن بیستم قدرتهایی که توان رسیدن به بمب اتمی را داشتند . ایالات متحده آمریکا ، شوروی سابق ، چین ، فرانسه ، شبه قاره هند و انگلیس …


کشورهایی که در زیر مجموعه این 5 قدرت عمل میکنند و در تضادها و شکافهای جهانی به این مهم دست یافتند . کره شمالی توسط چین و در تضاد با کره جنوبی ، پاکستان توسط آمریکا و در تضاد با هند … اسرائیل هم توسط غرب مسلح شد .

حکومت اسلامی در ایران اساسا شعور وفرهنگ رسیدن به بمب اتم را ندارد . رسیدن به بمب اتمی پروسه خودش را میطلبد . گذشته ایی لازم دارد معمولا از ساده به پیچیده است . از ساختن تپانچه و تفنگ بادی تا… نهایتا برسد به بمب اتم . حکومت اسلامی تیرکمون هم وارد میکند . هر چه میسازد جز تمسخر جهانی ارمغان دیگری ندارد . از دوربین عکاسی قراضه به نام ماهواره تا بشقابی که خودش ویروس کرونا را دستگیر میکند تا بقیه موارد خنده دار … در این 43 سال فقط مشغول کشتن مخالف بودند و ترورهای جهانی، برای سازندگی وقت و شعور نداشتند .

اعضای اصلی کلوپ قدرتهای جهانی به کسی فوت گوزه گری را نخواهند فروخت . ولی کل این داستان سالهاست فقط بهانه شده تا دورش طواف میکنند . یادتان که نرفته ، الان حدود 20 سال است که آمریکا هی میگوید حکومت اسلامی تا شش ماه دیگر به بمب اتم میرسد . ولی هیچوقت خبری از آن شش ماه نخواهد شد . شش ماهی که فقط تمدید میشود . اگر واقعا آن شش ماه و رسیدن حکومت اسلامی به بمب اتم جدی بود آنوقت تمام اعضای مهم بازار دانش هسته ایی دست در دست هم چنان چوبی به کون عظما میکردند ، که دیگر کسی هوس قدرت اتمی شدن در جهان نکند . ولی الان همه با خیال راحت توافق دارد که حکومت اسلامی اسکول بماند !برنی سندرز گفت ترور فخری زاده برای تضعیف دیپلماسی آمریکا و سپاه پاسداران بود … ترکیه ترور محسن فخری زاده را محکوم کرد … طالبان محکوم کرد ، اتحادیه اروپا گفت ترور فخری‌زاده اقدامی جنایتکارانه بود …


همانطور که میبینید جهان برای یک دانشمند مسلمان هسته ای اسلامی در ایران در سوگ است . فقط مشکل اینه که نمیدانم حاج محسن بزاز کجایش به دانشمند شبیه است . بروید به عکس و سوابق و مدارک حاج محسن دقت کنید به تیغ کش و زور گیر و لات عربده زن میخورد . منتها اصرار جهان که همین تیغ کش را به عنوان دانشمند تعارف میکند ، خیلی عجیب نیست .

مثل قاسم سلیمانی که یه مشت اسکول میگفتد سردار ایرانی . حتی اسمش را گذاشتند آریو برزن سلیمانی . و یا لقب بزرگترین فیلسوف قرن 20 که سروش به خمینی داد . خود سروش زمانی که امام خمینی را غرب سر سفره ایران نشاند ، وسط دانشگاه تحت عنوان انقلاب فرهنگی قصابی باز کردند و سالها مشغول سلاخی دانشجویان ایران بودند . بعدها ساکن آمریکا شد ولی با همان تفکر …

این سیستم از فیلسوفش تا سردارش تا دانشمند اتمی اش تا استاد دانشگاهش … سروته به کرباسند . این یک سیستم با یک تفکر مشخص است . سیستمی که اساسا در تفکرشان سازندگی معنا ندارد . نیم قرن بزرگترین منابع زیر زمینی خاورمیانه دستشان بود و فقط در تخریب و انفجار و ترور و کشتار مخالفان مهارت پیدا کردند …

و نهایتا غرب که به چنین صحنه مسخره و کودکانه ای همیشه پوشش میدهد . یک دشمن ساخته اند برای خودشان که نه تنها تهدیدی جدی نیست بلکه ماندنش انبوهی خواص برای سیاستهای غرب دارد .

اصرار جهان دیپلماتیک به اینکه مردم ایران لیاقتی بیشتر از حکومت اسلامی فعلی ندارد فقط اینطوری قابل فهم است…01.12.2020

اسماعیل هوشیار