نمیدانم چه هستید ؟؛

نمیدانم چه هستید و ولی اینقدْر میدانم که نی از نسل…

لشکرکشی بی پیشینه ی طالبان برشمال

  نوشته ی : اسماعیل فروغی       هجوم هزاران جنگجوی طالب ازچهارسو برپنجشیرواندراب…

بازهم اخبار جنگ وکشتار فرزندان مردم 

با سقوط نظام جمهوری اسلامی بدست طالبان ارایش ساسی ،…

لشکر‌کشی جنایت بار طالبان به پنجشیر و اندراب ها

نویسنده: مهرالدین مشیدطالبان پاسخ جنایات شان را زود خواهند گرفت لشکر…

مادر

                               در شعله های کینه زنان را بسوختند                                 چشم پسرندید که این…

افسانه جوانمرد قصاب

نوشته کریم پوپل در ولسوالی بلخ شریف زیارت وجود دارد که…

استقبال از محب در دانشگاه اکسفورد!

با وجود مخالفت شمار زیادی از افغانهای مقیم در بریتانیا…

قاتلان زن ستیز

رسول پویان صلح ننگین قطر بیداد کرد قتل عـام خلق را بنیاد…

اطلاعیه انجمن حقوقدانان افغان در اروپا

بنام خداوند حق و عدالت هم مسلکان عزیزو دوستان و علاقمندان…

از شمس النهار تا نشريه شريعت طالبان

میرعبدالواحد سادات 1 افغانستان در شرق و اسيا در رديف محدود…

گروهِ بی سر و پا

گروهِ بیخرد و وحشی و خونخوارهء بس خوشی از مردم ما…

Taliban Extends their Survival through Spreading Terror and Continuation of…

Fateh Sami (written, edited & translated) Date: 8/05/2021 Afghanistan is a Safe…

زندان چادر

زندان چادری مگو طالب حجاب زن خورشید کی نهان بشود در…

فر مان چادرى

نوشته نذير ظفر خيزد   تعفن   از سر  فرمان …

مادر

مادر، تویی هماره به فکر بقای من در زندگی تو خوبترین…

زن ستیزها

در تقبیح از عمل غیر انسانی و زن ستیزانهء گروه…

سکوت جهانیان و رنج های بی پایان خبرنگاران افغانستان

نویسنده: مهرالدین مشیدطالبان دشمنان انسان و انسانیت و دشمنان آزادی…

جاسوس

ملا انصاری و فتوای ختنه ء  بار دوم برای جوانان…

درباره لنین و بلشویک‌ها

روسیه در سایه: هِربرت جورج وِلز/ آمادور نویدی «من به کتاب چهارده…

نوستالژی انقلاب در عصر انقلاب هراسی 

انقلاب،- شورش، کودتا، یا آینده گذشته مذهبی نیست. آرام بختیاری انقلاب شکل…

«
»

از حادثه 11 سپتمبر سال 2001 تا به امروز 

فرهاد:

کنون با گذشت لحظه و روز ها

غبار تهمت و دروغ ناروا 

غبار حرف ها و گفته ها 

ز چهره های دوستان و دشمنان

 با آب زمین زدوده شد

و هرچه بود آزموده شد

( فانی)

نظر به گفته سران وقت دولت ایالات متحده امریکا حملات انتحاری بتاریخ 11 سپتامبر 2001 توسط القاعده بالای مرکز جهان در شهر نیویورک پنتاگون و غیره سبب گشته شدن 2993 تن گردید. حملات متذکره  را سران قصر سفید از جمله جورج بوش حملات تروریستی خواندند. و حمله به افغانستان غرض از قدرت برکنار کردن طالبان که به ادعای آنها که القاعده را پناه داده بودند آغاز نمودند.

 در حالیکه سران قصر سفید از هزینه کردن هفت صد میلیارد دالر در افغانستان و کشته شدن بیش از دوهزاروپنجصد سربازان خویش در هژده سال که گذشت حرف میزنند.

نتیجه هجوم قوت های امریکایی و متحدین آن طی هژده سال گذشته ازین قرار است، ویرانی بنیادهای بزرگ نظامی ، اقتصادی، افزایش هزاران تن مواد مخدر، گروه های تروریستی ، فقر، بیکاری، بیماری، خونریزی، تدویر انتخابات ریاست جمهوری، ولسی جرگه، شوراهای ولایتی با تقلب گسترده، افزایش انواع خشونت های خانواده گی، خصومت های قومی، لسانی، مذهبی، تنظیمی، حزبی، مبدل شدن افغانستان به پایگاه مافیان بین المللی مواد مخدر، میدان نبرد آزمایش انواع ایدولوژی ها ، و سلاح های پیشرفته زمینی، هوایی، بازار مصرفی، تهیه مواد خام کشورهای منطقه و جهان و غیره میباشد.

نهاد ها کشور ما را در ردیف چهار کشور فاسد و تهیه کننده نود فیصد مواد مخدر جهان معرفی کرده اند. چهل فیصد در زیر خط فقر زیست مینمایند، صدها هزار کودک به سوء تغذی مبتلا گردیده اند، ده ها هزار تن که نان آور خانه میباشند دست گدایی را بسوی هموطنان دراز میکنند یا مصروف کارهای توان فرسا میباشند. سازمان ملل متحد کشته شدن بیش از یک هزار کودک را در سالهای گذشته بزرگترین جنایت جنگی خوانده اند.

به نسبت لیلام نمودن هزاران دستگاه تولیدی خدماتی، تجارتی دولتی و مختلط به نرخ کاه ماش زیر بهانه خصوصی سازی و عدم حمایت لازم از تولیدات داخلی بیش از شش میلیون تن به خارج کشور مهاجرت نموده اند، هزاران تن آنها قربانی هوسیان قاچاقبران انسانها و طعمه نهنگ اوقیانوس ها گردیده، صدها هزارتن در کشورهای اروپا، استرالیا که بی شرمانه سنگ بشر دوستی را به سینه میزنند در هوای گرم و سرد زمستان در حالت بی سرنوشتی قرار داشته، شب و روز خویش را در عالم نا امیدی سپری مینمایند. بیش از سه میلیون تن به مواد مخدر مبتلا گردیده، هفتاد فیصد از جمله زنان به امراض های فزیکی و روانی دچار شده اند.

 کسر بیلانس تجارت نود چهار یعنی واردات نود چهار و صادرات شش فیصد در سالهای گذشته نشان میدهد اکثریت ادارات نتوانسته اند پلان رشد اقتصادی خویش را طی پنج ماه گذشته تطبیق نمایند. 

سیگار یا اداره بررسی امریکا در رابطه به افغانستان چندین بار از حیف و میل شدن صد ها میلیون دالر خبری را نشر نموده اند با وجود سرازیر شدن  قریب به یک صدها میلیارد دالر بنام کمک به مردم افغانستان در زندگی میلیون ها خانواده تغیراتی رونما نگردیده بلکه نسبت به سابق بدتر گردیده.

در شرایطی که خانه ملت یعنی پارلمان به میدان بازی یک عده ای زور گویان مبدل شده.

مولوی تره خیل در داخل ارگ  با سرپرست وزارت حج واوقاف برخورد فزیکی و آنرا توهین و تحقیر نموده، یک عده اوباشان به روز هژده سنبله  با فیر های هوایی یک تن پولیس را شهید و عده ای دیگر را زخمی ساختند.

محمد اشرف غنی میگوید که با زورگویان معامله نمیکنیم.

خلیل زاد بعد از نه ماه مذاکره با طالبان اعلان نمود که تفاهم نامه مذاکره طالبان و دولت امریکاه نهایی شده و بعد از قبول ترامپ امضا خواهد شد. در مقابل ترامپ زیر بهانه کشته شدن یک سرباز امریکایی و ده تن افغانان بی گناه آنرا لغو و به ادامه جنگ با طالبان تاکید نمود. سازمان ملل متحد در جلسه اخیر خویش مذاکره مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان را یگانه راه ختم جنگ خواند. 

با تاسف سران قصر سفید از انجام بازیهای خونین و دوگانه خویش درس عبرت نگرفته بخاطر پنهان ساختن جنایات نظامیان پاکستانی از جمله اداره آی-اس-آی که بزرگترین تمویل، تسلیح، آموزش و پرورش دهنده صدها هزار تروریستان میباشند، هنوز هم افغانستان را مرکز تهدید به امریکا و جهان خوانده اند، در حالیکه بیش از 99 فیصد مردم افغانستان قربانی بازیهای تروریستان و هوس های کشور های توسعه طلب طی 4 دهه از جمله 18 سال گذشته بوده و میباشند .

بباور ما تا زمانیکه اراده واقعی به ختم جنگ نیابتی و تحمیلی به خاطر مسدود نمودن ده ها هزار لانه های تروریزم که در آن طرف خط دیورند فعالیت مینمایند تصامیم صادقانه اتخاذ نگردد و فشار های نظامی، اقتصادی و سیاسی بالای حامیان تروریستان و مافیای بین المللی مواد مخدر وارد ننمایند نمیتوان با انجام بازیهای ریاکارانه و دوگانه سران قصر سفید و متهدین آن به ختم جنگ در کشور ما امیدوار بود.